Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu

Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu (http://www.aleviweb.com/forum/index.php)
-   Duyurular (http://www.aleviweb.com/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Kontrollü Üyelikle İlgili Duyuru, Sorun ve Öneri Başlığı (http://www.aleviweb.com/forum/showthread.php?t=16118)

Ceyhun 03.08.2007 21:07

Kontrollü Üyelikle İlgili Duyuru, Sorun ve Öneri Başlığı

Kontrollü üyelikle ilgili her türlü duyurular ve iletişim bu sabit başlıkta yapılacaktır.

Kontrollü üye haline getirilmiş üyeler forumdan "banlanmış" üyeler değildir. Sadece mesajları yöneticiler onayladıktan sonra yayınlanacaktır. Yeni üyelerin foruma uyum göstermesi ve bir sebepten forum huzurunu bozan davranışlar göstermeye başlayan arkadaşlarımızın geçiş dönemi için bu grup oluşturulmuştur.

Bay.X rumuzlu arkadaşımız "çift üyelik şüphesi" nedeniyle kontrol grubuna alınmıştır.

Bay.X 03.08.2007 21:14

hayırdır ağalar bir yanlışımımı gördünüz?

Bay.X 03.08.2007 21:15

anlam veremedim doğrusu
bir yanlışımız mı oldu ağalar?

Ceyhun 03.08.2007 21:19

Alıntı:

Bay.X Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 103533)
anlam veremedim doğrusu
bir yanlışımız mı oldu ağalar?

Üyelerimize göndermiş olduğunuz ÖM'ler ve bazı mesajlarınızın forumumuzun ana konusu ve seviyesiyle uyuşmadığı tespit edildi. Ayrıca verdiğiniz kişisel bilgilerin, daha önce banlanan bir üyenin bilgilerine benzerliği dikkat çekiyor.

Bir süre forum yaşantınızı "kontrollü üye" olarak sürdürmeniz gerekecek.

İyi paylaşımlar...

Ceyhun 04.08.2007 00:40

Bundan böyle kontrollü üyelik durumu ile ilgili genele açıklama yapılmayacaktır. Kontrollü üyelik statüsüne alınan arkadaşlarımız buradan görüş ve önerilerini sunabilir.

Ceyhun 04.08.2007 16:50

Bundan böyle eleştirel bir nedenden dolayı forumu terkeden ve bunu açık bir şekilde foruma açıklayan üyeler "Kontrollü Üye" statüsüne alınacaktır.

Ayrıca yaptığımız anketler neticesinde foruma katkısı kopyala/yapıştır düzeyinde olan; tartışılan, fikir paylaşımı yapılan bir konuda ardarda yorumsuz kopyala yapıştırlarla konu bütünlüğünü sarsan ve fikir paylaşım ortamını istemeden de olsa bozan arkadaşlarımız da bu tutumlarından vazgeçene değin "Kontrollü Üye" grubunda tutulacaktır.

Ayrıca itibar puanı -20'den aşağıya düşen üyeler bizim müdahalemiz olmadan sistem tarafından otomatik olarak "Kontrollü Üye" haline getirilecektir. Üyemizin bu statüden çıkışı, itibar puanının yükselmesi ve -20'den yükseldikten sonra yöneticilerin onay vermesinin ardından gerçekleşecektir.

z.abidin 05.08.2007 16:02

herhangi bir konuya cevap yazıyorum fakat gönderilmiyor .bunun nedeni kontrollü üye olmamdan mı kaynaklanıyor.

muhammedi_kıyam 05.08.2007 20:19

demek -20 puana sahip olan kontrollü üye statüsüne alınıyor.iyi de burada farklı fikirdeki bir kişi görüşlerini belirtse ama diğer üyeler onun görüşünü beğenmese bile olumsuz puan verebilirler.şimdi ben bir kişi alevi ise ve ben o alevinin görüşünü beğenmeserm ona eksi puan mı vermem gerekiyor.açık söyleyeyim.bu uygulama yanlış...kişilewrin görüşleri farklıdır olmalıdır da..ben senin görüşünü beğenmedim o zaman hemen eksi puan vereyim diye bir şey adil olmaz.

Ceyhun 06.08.2007 09:11

Alıntı:

herhangi bir konuya cevap yazıyorum fakat gönderilmiyor .bunun nedeni kontrollü üye olmamdan mı kaynaklanıyor.
Evet. Kontrollü üye statüsüne alınan üyelerimizin mesajları yöneticiler tarafından onaylanana kadar diğer üyeler tarafından görülemeyecektir.

Ceyhun 06.08.2007 09:16

Alıntı:

demek -20 puana sahip olan kontrollü üye statüsüne alınıyor.iyi de burada farklı fikirdeki bir kişi görüşlerini belirtse ama diğer üyeler onun görüşünü beğenmese bile olumsuz puan verebilirler.şimdi ben bir kişi alevi ise ve ben o alevinin görüşünü beğenmeserm ona eksi puan mı vermem gerekiyor.açık söyleyeyim.bu uygulama yanlış...kişilewrin görüşleri farklıdır olmalıdır da..ben senin görüşünü beğenmedim o zaman hemen eksi puan vereyim diye bir şey adil olmaz.
Merhaba. Bu konuyla ilgili açıklamalar yapıldı. Düzenlediğimiz anketlerde yönetim tarzımız çok eleştiriliyor. Üyelerin yönetime katılması için bu uygulamayı devreye sokmaya çalıştık. Bir "susturma" durumu yoktur. Mesajlar onaylandıktan sonra, biraz gecikmeli de olsa yayına girecektir.

İyi paylaşımlar...

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 08:58.