Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16.11.2008, 22:11   #10
Yazar
kabaoguz
Y A S A K L I ! ! !

Bilgiler

Memleket: AMASYA
Fikirler Tecrübe Puanı: 0
İtibar Puanı: 44
kabaoguz iyi yolda gözüküyor

Ettiği Teşekkür: 659
134 Mesajına 256 Kere Teşekkür Edlidi

Evrensel-Mesaj

Alıntı:
yoktur ama muaviyeyi de severler.
Bence görüşün yanlış. Hiçbir türk sünnisi Hz.Ali ve Muaviye karşılaştırmasında muaviyeyi tutmaz. Hz.Aliyi tutar. Aliden bahsedilirken hep Hz.Ali denir. Hz.Muaviye denildiğini tek tük gördüm. belki yüzde birdir. Ama arapları bilmiyorum. Hz.Aliyi sevmek alevilikse ben de aleviyim. Evet olumsuz baksanız bile bu durumda aleviyim. Yavuz Sultan Selim batı yerine doğuya yürümüş. O zaman biz de gerilemeye başlamışız. Geri kalmamızın sebebi araplaşmamız. Biz sünniler araplaşmışız. Bunu sünnilerin içinde söylesem on kişiden 2 veya üç kişi beni aforoz eder. Sünnilerin içinde kraldan çok kralcılar var. Peki alevilerin içinde yok mu? Onu da biraz sizler düşünün. Arapların iktidar savaşlarını neden sahipleniyoruz? Biz biriz. Onların kavgaları kendilerinde kalsın. Ben türkiyedeki alevilerle bu konuda kesinlikle kavga (belki burda kullandığım kavga kelimesi yanlış- başka bir kelime kullanmam lazım) etmem. Alevilerle bu konuda karşı karşıya gelmek istemem. Geri çekilirim. Araplar kendi aralarında kavga edebilir ama bu konu kendilerini ilgilendirir ve beni ilgilendirmez.

kabaoguz Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla