Tekil Mesaj gösterimi
Alt 19.07.2006, 20:00   #8
Yazar
gnost
Forumla Bütünleşmiş

gnost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ÇORUM
Fikirler Tecrübe Puanı: 96
İtibar Puanı: 1138
gnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı var

Ettiği Teşekkür: 828
1.206 Mesajına 2.509 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
Ceyhun Elbetteki Alevi kurumlarının birleşik federasyonu olan kurumun sitesinin bu "kötü" durumdan kurtulması için hepimiz elimizden geleni yaparız. Fakat "Sorun nedir", "Eksik nedir", "Ne yapılması gerekiyor" bunları bilmek gerek.
Bir internet sitesinden beklentilerimiz vardır.Mesela site adresini yazıp Enter dediğimizde karşımıza çıkan sitenin genel görünümü,etkileyiciliği,seçilen renkler ve dahası tümüyle dizayn konusu aslına bakılırsa hiçte yabana atılır bir önem değildir.Yani işin bu kısmı elbette zevkler kategorisinde sayılabilir ama yinede birçok seçkin firmanın birbirinden güzel denilebilecek sitelerinin varlığından haberdarız.Site düzeni istediğimiz ve arzulanan standarda nasıl ve ne şekilde ulaştırılır bunu şahsen bilmiyorum teknik bir konu.Ancak siteler amaçlarına göre sınıflandırılırsa Alevifederasyonu'nun sitesi bir kaç hatta onlarca site içeriğini aynı anda barındırmalıdır.Örneğin en az Aleviweb kadar gelişmiş bir forum bölümü,en iyi chat siteleriyle yarışabilecek alt yapıya sahip bir sohbet bölümü,onlarca belge,bilgi,fotoğraf ve video formatlarının eklenebildiği bir medya bölümü,Alevilik adına oluşturulmaya çalışılan Aleviansiklopedisi benzeri eşsiz bir kaynak yada bu kaynağın oluşumu çalışması,Dünya'dan ve Türkiye2den güncel haber sağlayan haber bölümü vss...

Ancak bizler biliyoruzki aynı işlevi yürüten hemde layığıyla yürüten bir Aleviwen portalımız,web üssümüz,platformumuz var.Şimdi bu platformun tüm enerjisini bu federasyon kapsamında ve bütün imkanlarıyla federasyonla bileşik yürütmemesi için bir neden yok diye düşünüyorum.Federasyon yöneticilerinin bu konuda bir talepleri varmı bilinmez ama bizlerin görüpte katlanamadığı bir hantallıkla işleyen federasyon sitesinin dediğimiz anlamda yenilenmesiyle belkide diyorum Türkiye Alevi hareketinde daha önceleri hiç görülmemiş ölçüde heyecan,dirilik ve birlik sağlanması rüya değil.

Bu birlik ve bu çatı meselesini her durumda olmazsa olmaz görmek yanlıştır.Aleviweb platformunda gerçekleşen bu eşsiz duyarlılık,ilkelilik,Demokrasi özelliklerini Federasyon çatısına aynen taşımak mümkün olmazsa biz halimizden memnunuz aslında.Ancak yukarıdada beliren ortak bir kaygı için bence de Ceyhun vb canlarımızın teknik konularla ilgili Federasyon yetkililerine bir öneri götürmeleri çok süper bir yaklaşım olur.İşin içinde bizim üzerimize bir görev yada sorumluluk düşerse imkanlarımız ölçeğinde hepimizin bu yükü sırtlamak istediğini gördüm.İşte Aleviweb platformunun bir duyarlılığıda böylece dile getirildi.marım hepimizin istediği ve özlemini duyduğu bir web buluşması ve Alevilik buluşması yaşanır.

Somut bir önerim var.Aleviweb platformu yek başına bile olsa Türkiye ve Dünya Alevilerinin sesi soluğu olabilir ancak ortada bir federasyon varsa bu federasyonun bir sitesi varsa bu siteyi Ceyhun'un ve Aleviweb palatformunun enerjisinden başka hiç bir enerji ayakta tutamaz. Çok iddalı görünen bu sözümün hep arkasındayım çünkü kurulduğundan bu güne bu düşüncemde hiç yanılgıya yada pişmanlığa düşmedim.

___________________İMZA___________________
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
gnost Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla