Tekil Mesaj gösterimi
Alt 09.10.2015, 01:01   #1
Yazar
haziran_AW
yorgun savaşçı

haziran_AW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler
Space Invaders Champion! Pacman Champion! Breakout Champion! Castle Defend Champion! Balloon Bomber Champion!
Tournaments Won: 1

Memleket: AMASYA

Fikirler Tecrübe Puanı: 97
İtibar Puanı: 1415
haziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı var
haziran_AW - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 3.577
1.695 Mesajına 3.780 Kere Teşekkür Edlidi

Standart Usulsüz Banlamalar

Alıntı:
Ferhat Güneyli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Slistre isimli üyenin;

1. Foruma uyumsuzluk

2. Terbiyesizlik

3. Sanal kurnazlık (Alevi sitelerine beş-on isimle dadanmış, gözcü, küpeşteci, slistre gibi isimler alıp faşizmin propagandasında kullanmaktadır),

4. Şövenistlik

Özellikleriyle forumlara hiç bir olumlu katkı yapamamaktan ötürü 7 gün yazım hakları bağlanmıştır.
değerli dostlar,
hukukda "kanunlarda belirtilmeyen suça ceza verilemez" ilkesi vardır.yani açık seçik kanunda belirtilmemişse siz bu suçtur diyerek kimseyi cezalandıramazsınız.aleviweb geleneklerinde de bu güne kadar forumun hangi maddesi ihlal edilmişse belirtilmiş veya en azından ilgili madde de belirtilen ifadeler yazılarak banlama yapılmıştır.şimdi ben merak ediyorum,

1.foruma uyumsuzluk hangi forum kuralını ihlal etmiştir.foruma uyumsuzluğun kıriteri nedir.hangi kuralın/kuralların ihlalidir ki foruma uyumsuzluk sayılır.

2.terbiyesizlik ağır bir ifadedir.aleviweb yönetiminin kişileri terbiye etmek gibi bir görevi yoktur.aksine biz bu güne kadar yönetim olarak üyelerimizi terbiyesiz,ahlaksız olarak nitelemedik.küfür ve hakaret durumları ile ilgili olarak forum kuralllarını işlettik.buna hiç birimiz itiraz etmedik,savunmadık.bir üyemizi bu kadar rahatlıkla "terbiyesiz" olarak itham edeceğimiz üyenin mesajı hangisidir.ferhat güneylinin yine aleviweb geleneklerine aykırı olarak yandaşı bir kaç üyenin olumsuz mesajlarını değiştirdiğini biliyoruz.örnekleri mevcut daha öncede belirttim.banlanan bu üyemizin kurallara aykırı bir mesajı varsa madem neden düzeltilmeyerek cezalandırılmıştır.ferhat güneyli taraf tutarak fikrini beğenmediği üyelere karşı yönetim gücünü ve yetkilerini mi kullanmaktadır.

3.sanal kurnazlık ne demektir.kişilerin farklı sitelerde farklı nicklerle yazıyor olması ne zamandan beri aleviwebin ilgi alanlarına girmeye başladı.kişilerin farklı sitelerde farklı isimlerle yazdıkları mesajlar isterse faşizm propagandası olsun bizi niye ilgilendiriyor.sanal kurnazlık yapmak suçtur şeklinde yeni uydurulmuş bir forum kuralımız mı var.

4.Şovenizm, özgün anlamda abartılı, saldırgan bir vatanseverlik ve ulusal üstünlük inancıdır.[1]

Bu kavramın isim babası Nicolas Chauvin'dir. Napoleon'un ordusunda asker olan bu Fransız, 17 kez yaralandı ve yine de Fransa için savaşmaya devam etti. Kendisini ülkesi uğruna feda etmekten kaçınmayan Napoleon'un askeri Chauvin'i model alan saldırgan vatanseverlik için "şovenizm" denilmeye başlandı.(vikipedi)

aleviweb sanal dünyada kişilerin fikirlerini özgürce ifade edebildiği yegane platformdur.forum kurallarımıza aykırılık teşkil etmediği sürece her görüş,her inanç vb forumda yer bulabilir.haliyle şovenistlik yapmanın aykırı olduğu bir forum kuralımız yokken,cezalandırılan üyenin de abartılacak kadar büyük şovenist mesajları bulunmuyorken sırf milliyetçi vatanperver görüşlere sahip olduğu için üyemizin banlanması uygunmudur.

konuyu yönetici/yönetim ekseninde tartışmak niyetinde değilim.öyle düşünsem sorumlular odasında başlık açardım.aleviwebde zaman zaman yaşadığımız yönetimin taraflı olduğu ile ilgili görüşlere katkı sağlaması açısından burada tartışılması gerektiğini düşünüyorum.üyelerimizin tarafgirliği bir tarafa bırakıp sadece aleviweb geleneklerine yönelik olarak foruma katkı sağlamalarını bekliyorum.burası bizim sitemiz.aleviweb ferahttanda,hazirandan da,yorum dan da önce gelir.konu yönetim veya kişiler değil geleneklerimizdir.sahip çıkacağınızı umut ediyorum.

___________________İMZA___________________
zaman her zaman haklı çıkarmıştır beni.dile kolay 10 yıl oldu bu imzayı atalı.

yılandan korkmam yalandan korktuğum kadar(korkmadım)

nokta kadar menfaat için,virgül gibi eğilme(eğilmedim)

http://hizliresim.com/Po3PZ6][img]http://i.hizliresim.com/Po3PZ6.png

haziran_AW Ã?evrimdıÅ?ı