Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > Aleviler ve Alevilik > Alevilik Tarihi

Alevilik Tarihi Alevi toplumunun tarihi, tarihsel olaylar, kişiler, durumlar, değerlendirmeler

Seçenekler Arama Stil
Alt 21.08.2007, 16:27   #21
Yazar
porsor
Forumu İyi Bilen

porsor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: İZMİR
Fikirler Tecrübe Puanı: 50
İtibar Puanı: 11
porsor iyi yolda gözüküyor

Ettiği Teşekkür: 345
88 Mesajına 135 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
__G E N C O__ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili arkadaşım PORSOR..

Sizinle düşüncelerimiz çok farklı..ALLAH HZ.ALİ'nin bedeninde varolmuştur. Elbetteki bizler gibi bir annesi bir babası vardı..HZ.İSA ALLAHIN oğludur.Çünkü Ana rahmine ALLAH tarafından verilmiştir..Buna inanmayan insanlar MERYEM ANA'yı fahişelikle suçlamışlardır.
Şeriyata gelince sevgili arkadaşım,bu kanunları ömer koymuştur.Şu andaki yaşanan İslam ömerin İslamıdır..HZ.MUHAMMED'in veya HZ.ALİ'nin İslamı değildir.
Alevi nesli Türktür..EHLİBEYT nesli orta asyadan gelmektedir.Tanrılar hiçbir zaman ölmez sadece beden değişir,ruh yaşar..
İslamın tek şartı vardır..İkrar verip ikrarında durmaktır.
Tekrar ediyorum sevgili PORSOR şuanki islam ömerin islamıdır ve bu islamı asla kabul etmiyorum !!..Gerçek islam EHLİBEYT islamıdır ve Anadoludaki Aleviliktir.
SAYGILARIMLA,

Sayın genco sen diyorsun Allah hz. Alinin bedeninde varolmuştut. Kusura bakma sen bunları hangi kitapta okuyorsun? Ve kim diyor? İkincisi sen diyorsun şariyata gelince bu kanunları ömer koymuştur. Kusura bakma sen islam dinini bilmiyorsun. Çünkü şariyat denen kitap kurandır. Yani sende kurana inanmiyorsun niye takye yapiyorsun bunu adam gibi açık söylesene.

Birde diyorsun ehlibeyt nesli orta asyada gelmektedir. Yani diyorsun hz. Ali ve onun çocukları arap deyildir ve türk oğlu türkdürler. Sayın genco sen nekadar gözel konuşuyorsun sen bunları nerde öğreniyorsun? İkincisi Alevilik bir Yoldur bu yola talib olan türkde var zazada var kürtde var yanlız araplar yoktur. Birde inanc başka milet başka ve Yolumuz miliyeçiliyi kabul etmiyor ve biz miliyeçiliye karşiyiz. Bunu böyle bil.

Sayın genco benim sana iki sorum var. Sen hz. Alinin tanrı olduğunu kabul ediyorsun senin bu tanrı hz. Ali öldümü eyer öldüyse mezarı nerdedir? İkincisi arabistanda ve iranda ve ırakta senin tanrın hz. Alinin çocukları var hepsi türk oğlu türkdürler sen sahip çıkiyorsun?

porsor Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 21.08.2007, 17:58   #22
Yazar
__G E N C O__
Forumla Bütünleşmiş

__G E N C O__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: MUĞLA
Fikirler Tecrübe Puanı: 52
İtibar Puanı: 78
__G E N C O__ yakında sevilen bir üye olabilir

Ettiği Teşekkür: 1.610
485 Mesajına 908 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
porsor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayın genco sen diyorsun Allah hz. Alinin bedeninde varolmuştut. Kusura bakma sen bunları hangi kitapta okuyorsun? Ve kim diyor? İkincisi sen diyorsun şariyata gelince bu kanunları ömer koymuştur. Kusura bakma sen islam dinini bilmiyorsun. Çünkü şariyat denen kitap kurandır. Yani sende kurana inanmiyorsun niye takye yapiyorsun bunu adam gibi açık söylesene.

Birde diyorsun ehlibeyt nesli orta asyada gelmektedir. Yani diyorsun hz. Ali ve onun çocukları arap deyildir ve türk oğlu türkdürler. Sayın genco sen nekadar gözel konuşuyorsun sen bunları nerde öğreniyorsun? İkincisi Alevilik bir Yoldur bu yola talib olan türkde var zazada var kürtde var yanlız araplar yoktur. Birde inanc başka milet başka ve Yolumuz miliyeçiliyi kabul etmiyor ve biz miliyeçiliye karşiyiz. Bunu böyle bil.

Sayın genco benim sana iki sorum var. Sen hz. Alinin tanrı olduğunu kabul ediyorsun senin bu tanrı hz. Ali öldümü eyer öldüyse mezarı nerdedir? İkincisi arabistanda ve iranda ve ırakta senin tanrın hz. Alinin çocukları var hepsi türk oğlu türkdürler sen sahip çıkiyorsun?
Sevgili PORSOR
Ben sadece bilgilerimi ve düşüncelerimi siz Değerli Canlarla paylaştım..Siz belki bende daha bilgi sahibisiniz bunu büyük olgunlukla karşılarım..ben asla ömerin kuranına inanmıyorum ben MUHAMMED'in kuranına inanıyorum.Ben herşeyimi adam gibi yazarım..Asla '' benim düşüncelerimi herkes kabul edecek'' gibi bir gaflete düşmedim düşmemde..Irkçılığa elbette bende karşıyım ama herkes ayrı bir millete topluma ait..ben belki kürt olabilirim siz Türk !..Alevilik yolunda tabiki ırk ayrımı yoktur.bu ayrımı yapan yoldan çıkar.

HZ.ALİ ne kadar yüce olduğunu ve nelere kadir olduğunu ölümünde (o asla ölmedi ) bile insanlara gösterdi !!..Kendi cenazesini bilinmez bir yere gömdü..bunun nedeni belki beni MUHAMMED'e eş koşarlar diye bilinmez bir yere gömdü..Iraktaki Mezar kendi mezarı değildir..

Sevgili PORSOR ben her zaman ŞAHIMA sahip çıktım ve her zamanda ona sahip çıkıcam..sahip çıkmayan canlar utansın !!..

__G E N C O__ Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 21.08.2007, 18:20   #23
Yazar
İşcanbaba
Forumla Bütünleşmiş

İşcanbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

İşcanbaba - MSN üzeri Mesaj gönder

Fikirler Tecrübe Puanı: 82
İtibar Puanı: 1036
İşcanbaba görkemli bir forum yaşantısı varİşcanbaba görkemli bir forum yaşantısı varİşcanbaba görkemli bir forum yaşantısı varİşcanbaba görkemli bir forum yaşantısı varİşcanbaba görkemli bir forum yaşantısı varİşcanbaba görkemli bir forum yaşantısı varİşcanbaba görkemli bir forum yaşantısı varİşcanbaba görkemli bir forum yaşantısı var

Ettiği Teşekkür: 1.566
875 Mesajına 1.840 Kere Teşekkür Edlidi

Sn:Genco
Muhamedin Kuranında böyle birşey yazıyormu,
örneklersen,
Burada,Kendi Tabutunu götürme, Hangi anlamdadır, onuda bi acıklarsan bilgileniriz.

___________________İMZA___________________

Bu ne yaman çelişki anne

Sağı solu
önü arkası yok
kalmadı
ömrümün
belki bu son hasretleri
son özlemleri
bir aşkın ardından
son gözyaşları döküşleri
yok kalmadı farkı
altı, üstü
yer ile gökyüzünün
yaşamla,ölümün

Dinimiz Sevgi
Kabemiz İnsandır
.

www.karakoykoop.org.tr
İşcanbaba Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 21.08.2007, 18:41   #24
Yazar
__G E N C O__
Forumla Bütünleşmiş

Bilgiler

Alıntı:
İşcanbaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sn:Genco
Muhamedin Kuranında böyle birşey yazıyormu,
örneklersen,
Burada,Kendi Tabutunu götürme, Hangi anlamdadır, onuda bi acıklarsan bilgileniriz.
Tabiki Sevgili İşcanbaba abi !..

Bu sitede bilgilenmek ve kendi bilgilerimi aktarmaktan mutluluk duyarım..Ben bu kuranın MUHAMMED'in gerçek kuranı olduğunu düşünmüyorum.O yüzden abi size örnek veremicem..

Kendi cenazesini kendi yıkayıp kendi götürmesi onun nelere kadir olduğunun açık bir göstergesidir.Benim bu yazdıklarıma inanmaya bilirsiniz ama saygı göstereceğinizden hiç kuşkum yok !!..

SAYGILARIMLA,

Alt 21.08.2007, 18:43   #25
Yazar
İşcanbaba
Forumla Bütünleşmiş

Bilgiler

İşcanbaba görkemli bir forum yaşantısı varİşcanbaba görkemli bir forum yaşantısı varİşcanbaba görkemli bir forum yaşantısı varİşcanbaba görkemli bir forum yaşantısı varİşcanbaba görkemli bir forum yaşantısı varİşcanbaba görkemli bir forum yaşantısı varİşcanbaba görkemli bir forum yaşantısı varİşcanbaba görkemli bir forum yaşantısı var

nerden bu kannata ulaştınız,
kendi cenazesini götürmenin espirisi farklıdır,
O mecazi anlamdır, yoksa öyle bir olay yoktur can,
sen onun manasına ulaşmaya çalış,anlamını anlamaya çalış

Bu ne yaman çelişki anne

Sağı solu
önü arkası yok
kalmadı
ömrümün
belki bu son hasretleri
son özlemleri
bir aşkın ardından
son gözyaşları döküşleri
yok kalmadı farkı
altı, üstü
yer ile gökyüzünün
yaşamla,ölümün

Dinimiz Sevgi
Kabemiz İnsandır
.

www.karakoykoop.org.tr
Alt 21.08.2007, 18:53   #26
Yazar
__G E N C O__
Forumla Bütünleşmiş

Bilgiler

Alıntı:
nerden bu kannata ulaştınız,
kendi cenazesini götürmenin espirisi farklıdır,
O mecazi anlamdır, yoksa öyle bir olay yoktur can,
sen onun manasına ulaşmaya çalış,anlamını anlamaya çalış
ALİŞAH öylesine yüceki onun kerametleri binlerce asrı geçse bile hep dilden dile süre gelecektir.
Sevgili abicim siz bu şekilde yorum getirebilirsiniz buna her zaman saygı duyarım..Ben orda onun ne kadar yüce olduğunu anladım !..
Beni saygıyla karşıladığınız için çok teşekkür ederim Sevgili İşcanbaba abi..

Alt 22.08.2007, 12:59   #27
Yazar
İşcanbaba
Forumla Bütünleşmiş

Bilgiler

Sevgili Genco,
Biz Alevilerin ona, yani Aliye yüklediğimiz misyon senin de deddiğin gibi çok yüce,kutsal ve tanrısaldır,
Bu Ali ile Hz.Ali ve İslam tarafından kabul görmez, bu söylemler dinden çıkma dır,
İslamda Knedi Tabutunu ,kendisinin götürmesi yoktur.bu Şirktir,günaydır,vs.dir.
Onu demeye çalışıyorum,
Dostca Kal.

Bu ne yaman çelişki anne

Sağı solu
önü arkası yok
kalmadı
ömrümün
belki bu son hasretleri
son özlemleri
bir aşkın ardından
son gözyaşları döküşleri
yok kalmadı farkı
altı, üstü
yer ile gökyüzünün
yaşamla,ölümün

Dinimiz Sevgi
Kabemiz İnsandır
.

www.karakoykoop.org.tr
Alt 22.08.2007, 13:31   #28
Yazar
__G E N C O__
Forumla Bütünleşmiş

Bilgiler

Alıntı:
Sevgili Genco,
Biz Alevilerin ona, yani Aliye yüklediğimiz misyon senin de deddiğin gibi çok yüce,kutsal ve tanrısaldır,
Bu Ali ile Hz.Ali ve İslam tarafından kabul görmez, bu söylemler dinden çıkma dır,
İslamda Knedi Tabutunu ,kendisinin götürmesi yoktur.bu Şirktir,günaydır,vs.dir.
Onu demeye çalışıyorum,
Dostca Kal.
Ben sizi çok iyi anlıyorum abi saygı duyuyorum..

Ben size yazdıklarımı real hayattada çok söyledim özellikle sünni arkadaşlarıma ve karşılaştığım camii imamlarına !!..Bana söyledikleri söz ''Aleviler gerçek müslümanlardır'' sözü oldu..Bu açıklamalarımdan dolayı sünni inançtaki insanlardan almadığım tepkiyi Alevi insanlardan aldım..

Sizin açıklamalarınıza saygı duyuyorum..ama bu HZ.ALİ'nin çok büyük kerametlerinden biridir.

açıkçası beni bu açıklamalarımdan dolayı afaros etsinler,taşlasınlar umrumde bile değil !!..Zaten tüm Erenler,Evliyalar bu yüzden asıldılar,taşlandılar,derisini yüzdüler,fırınlarda yaktılar..beni taşlamışlar çokmu ??

Sizde dostça ve sevgiyle kalın
SAYGILARIMLA,

Alt 22.08.2007, 16:11   #29
Yazar
porsor
Forumu İyi Bilen

porsor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: İZMİR
Fikirler Tecrübe Puanı: 50
İtibar Puanı: 11
porsor iyi yolda gözüküyor

Ettiği Teşekkür: 345
88 Mesajına 135 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
__G E N C O__ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili PORSOR
Ben sadece bilgilerimi ve düşüncelerimi siz Değerli Canlarla paylaştım..Siz belki bende daha bilgi sahibisiniz bunu büyük olgunlukla karşılarım..ben asla ömerin kuranına inanmıyorum ben MUHAMMED'in kuranına inanıyorum.Ben herşeyimi adam gibi yazarım..Asla '' benim düşüncelerimi herkes kabul edecek'' gibi bir gaflete düşmedim düşmemde..Irkçılığa elbette bende karşıyım ama herkes ayrı bir millete topluma ait..ben belki kürt olabilirim siz Türk !..Alevilik yolunda tabiki ırk ayrımı yoktur.bu ayrımı yapan yoldan çıkar.

HZ.ALİ ne kadar yüce olduğunu ve nelere kadir olduğunu ölümünde (o asla ölmedi ) bile insanlara gösterdi !!..Kendi cenazesini bilinmez bir yere gömdü..bunun nedeni belki beni MUHAMMED'e eş koşarlar diye bilinmez bir yere gömdü..Iraktaki Mezar kendi mezarı değildir..

Sevgili PORSOR ben her zaman ŞAHIMA sahip çıktım ve her zamanda ona sahip çıkıcam..sahip çıkmayan canlar utansın !!..

Sayın Genco sen diyorsun ben asla ömerin kuranına inanmıyorum ben hz. Muhamedin kuranına inanıyorum. Yani iki kuran var biri hz. Muhamedin yazdığı kuran ikincisi falife ömerin yazdığı kuran. Kusura bakma be ikisinede inanmiyorum. Birde diyorsun hz. Ali asla ölmedi yani daha yaşiyor. Sonra diyorsun kendi cenazesini bilinmez bir yere gömdü. Sayın Genco kusura bakma sen kendinle çelişiyorsun ve ne dediyini bilmiyorsun. Hz. Alinin hayatı bu sitede var okumnı tavsiye ediyorum.

porsor Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 22.08.2007, 16:33   #30
Yazar
İşcanbaba
Forumla Bütünleşmiş

Bilgiler

Sevgiliiiiii Genco
Bunda bir yanlışlık var,eğerki cami hocası,esas Müslüman sizisiniz diyorsa,bu seni kandırmak için diyordur,
Sen Alevilerin alisini o hocaya anlattın o d sana öyle dedi he,
bunda biraz eksiklik var gibi geliyor bana,

Bu ne yaman çelişki anne

Sağı solu
önü arkası yok
kalmadı
ömrümün
belki bu son hasretleri
son özlemleri
bir aşkın ardından
son gözyaşları döküşleri
yok kalmadı farkı
altı, üstü
yer ile gökyüzünün
yaşamla,ölümün

Dinimiz Sevgi
Kabemiz İnsandır
.

www.karakoykoop.org.tr

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil