Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > Toplumsal Konular > Eğitim - Öğretim

Eğitim - Öğretim Okulumuz, sınavlarımız, eğitim sistemimiz... Eğitim ve öğretim konuları forumu.

Seçenekler Arama Stil
Alt 25.03.2008, 19:02   #1
Yazar
Sedat
Forumla Bütünleşmiş

Sedat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ÇORUM
Fikirler Tecrübe Puanı: 73
İtibar Puanı: 1433
Sedat görkemli bir forum yaşantısı varSedat görkemli bir forum yaşantısı varSedat görkemli bir forum yaşantısı varSedat görkemli bir forum yaşantısı varSedat görkemli bir forum yaşantısı varSedat görkemli bir forum yaşantısı varSedat görkemli bir forum yaşantısı varSedat görkemli bir forum yaşantısı varSedat görkemli bir forum yaşantısı varSedat görkemli bir forum yaşantısı var

Ettiği Teşekkür: 775
646 Mesajına 1.598 Kere Teşekkür Edlidi

Standart Ankara Üniversitesi'nde kavga

Ankara Üniversitesi'nde kavga

4 ü polis 5 kişi yaralandı. Eğitime 31 Mart tarihine kadar ara verildi

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi’nde (DTCF) karşıt görüşlü iki öğrenci grubu arasında çıkan kavgada 4’ü polis 5 kişi yaralandı. Alınan bilgiye göre, sabah saatlerinde fakülte yemekhanesinde karşıt görüşlü iki öğrenci grubu arasında henüz belirlenemeyen bir nedenle kavga çıktı. Kavgada yaralanan bir öğrenci İbn-i Sina Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

Çevik Kuvvet ekiplerinin müdahalesiyle kavga sona erdi. Bir süre sonra, gruptakilerden birinin, basın açıklaması yapmak için fakülte dışına çıkacağı sırada kavga tekrar başladı.

Bunun üzerine yeniden fakülteye giren Çevik Kuvvet ekipleri, bir grup öğrencinin taşlı saldırısına uğradı. Bu sırada polislerden 4’ü yaralandı ve tedavi edilmek üzere çeşitli hastanelere kaldırıldı. Fenalık geçiren bazı öğrenciler de okula gelen sağlık ekiplerince tedavi edildi. Öğrenciler arasındaki gerginliğin devam ettiği fakültede, polis geniş güvenlik önlemleri aldı.

Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi'nde çıkan olaylar nedeniyle, eğitime 31 Mart pazartesi gününe kadar ara verildi.

Öğrenci grupları durumu alkışlayarak protesto etti.

Sedat Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Sedat Kullanıcısına bu mesajı için 6 üye teşekkür etti:
Alt 25.03.2008, 19:11   #2
Yazar
asikyz
La Mutine et La Gauchiste

asikyz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ANKARA
Fikirler Tecrübe Puanı: 43
İtibar Puanı: 182
asikyz hakkında olumlu dusunceler mevcutasikyz hakkında olumlu dusunceler mevcut

Ettiği Teşekkür: 53
122 Mesajına 224 Kere Teşekkür Edlidi

okulumun aşağısı olduğu için hemen hemen hergün bu olayları görmekteyim. sene içerisinde birçok kez olaylar çıkıp eğitime ara verdikleri olmuştur.Ancak polislerden çok öğrencilere üzülüyorum(polislerin müdahale etmesi her iki grubuda tetiklediği için böyle düşünüyorumyanlış anlaşılmasını istemem) bu aralar olayların artması çok fazla dikkat çekmekte sonumuz iyi olur inşallah

___________________İMZA___________________
Bugün sömürge ve yarı-sömürge ülkelerin solu içerisinde ideolojik mücadele, en son tahlilde, ... uzun, dolambaçlı bir halk savaşıyla, zafere erişebileceğini savunanlarla, şehirlerde düşmanın çizdiği sınırlar içinde 'legalite uğruna' mücadele ederek kendi öz gücünün dışındaki güçlere bel bağlayanlar arasında cereyan etmektedir."
KARL MARX

Konu asikyz tarafından (25.03.2008 Saat 19:14 ) değiştirilmiştir.
asikyz Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 25.03.2008, 19:57   #3
Yazar
eyL
Forumun Bir Parçası

eyL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: BİNGÖL
Fikirler Tecrübe Puanı: 52
İtibar Puanı: 685
eyL parlak bir geçmişe sahipeyL parlak bir geçmişe sahipeyL parlak bir geçmişe sahipeyL parlak bir geçmişe sahipeyL parlak bir geçmişe sahipeyL parlak bir geçmişe sahip

Ettiği Teşekkür: 1.029
405 Mesajına 906 Kere Teşekkür Edlidi

Ankara Unıversitesindeki soL görüşLü arkadaşLarı sonuna kadr destekLiyorum eğer onlar ses çıkarmzsa gerçekten durum vahiym..en azından seslerini bi şekilde çıakrtıolar ..bizim kampüstekiler gibi koyun değiller keşke bende orda olsaydım ve keşeke dayak yiyenlerin içinde bende olsaydım en azından bişeylerin gururununu taşiyacaktım..

insanların içindeyim seviyorum insanları
hareketi seviyorum,düşünceyi seviyorum
kavgamı,kavgamı,kavgamı seviyorum
sen kavgamın içinde bir insansın sevgilim

SENİ SEVİYORUM

aydınlığın içindeyim seviyorum aydınlığı
paylaşmayı seviyorum,eşitliği seviyorum
kavgamı,kavgamı,kavgamı seviyorum

sen kavgamın içinde bir insansın sevgilim
SENİ SEVİYORUM

eyL Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
eyL Kullanıcısına bu mesajı için 2 üye teşekkür etti:
Alt 25.03.2008, 20:31   #4
Yazar
cemanlı
ÖZGÜRLÜK

cemanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: SİVAS
Fikirler Tecrübe Puanı: 55
İtibar Puanı: 765
cemanlı parlak bir geçmişe sahipcemanlı parlak bir geçmişe sahipcemanlı parlak bir geçmişe sahipcemanlı parlak bir geçmişe sahipcemanlı parlak bir geçmişe sahipcemanlı parlak bir geçmişe sahipcemanlı parlak bir geçmişe sahip

Ettiği Teşekkür: 672
460 Mesajına 705 Kere Teşekkür Edlidi

ya valla o kadar olay oluyor en azından bu duyulmuş şaşırdım evet çok fazla sesimiz çıkıyor ama haklıyız dil tarih sizin sesiniz bizim sesimiz kampüs parçalı ama haberler hemen gelir

asmak neyi kurtarır
öldürmek neyi
yaşatmaktır önemlisi
güzel yaşatmak
abeceden geçirmek kıracın çekirgesini
ekmeksiz yuvasız hekimsiz bırakmamak

HAZİRANDA ÖLMEK ZOR!

hakkı göstermeye delil oluruz fakat kör olanlar görmez bu hali

Konu cemanlı tarafından (25.03.2008 Saat 20:34 ) değiştirilmiştir.
cemanlı Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
cemanlı Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 25.03.2008, 22:13   #5
Yazar
Rojin
Forumu İyi Bilen

Rojin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ERZİNCAN
Fikirler Tecrübe Puanı: 0
İtibar Puanı: -48
Rojin hakkında olumsuz fikirler mevcut

Ettiği Teşekkür: 117
93 Mesajına 129 Kere Teşekkür Edlidi

Bugün de fen fakültesinde olay çıktı.2 arkadaş yaralandı.saldırının kim tarafından yapıldığı bilinmiyor ama gazi üniversitesinden şüpheleniliyor.valla ben de gazideyim ama ben de o faşist çetesinde şüpheleniyorum.bakalım ortaya çıkar kokusu...

Eğer bir adam marşla uyum içinde yürüyebiliyorsa, o değersiz bir yaratıktır. kendisine yalnızca bir omurilik yeterli olabileceği halde her nasılsa yanlışlıkla bir beyni olmuştur onun. Uygarlığın bu kara lekesi en kısa sürede yok edilmelidir. Emirle gelen kahramanlıktan, bilinçli ve bilinçsiz şiddetten, aptalca yurtseverlikten, tüm bunlardan nefret ediyorum. Ben savaşı ve o soğuk silahları öylesine tiksindirici ve aşağılayıcı buluyorum ki böyle iğrenç bir eyleme katılmaktansa kendimi yok ederim daha iyi...benim anlayışıma göre sıradan bir cinayet, savaşta adam öldürmekten daha kötü değildir.
Albert EİNSTEİN
Rojin Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 25.03.2008, 23:02   #6
Yazar
equlibrium
innocence

equlibrium - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Fikirler Tecrübe Puanı: 47
İtibar Puanı: 355
equlibrium gercekten iyi biriequlibrium gercekten iyi biriequlibrium gercekten iyi biriequlibrium gercekten iyi biri

Ettiği Teşekkür: 177
243 Mesajına 381 Kere Teşekkür Edlidi

bir gün okula gitmeyince hiçbirşeyden haberim olmamış vallahi burasıda olmasa yarına kadra bişey öğrenemeyecektim arkadaşlarımı arayım bari vefasız olmayalım teşekürler sedat ve rojin

equlibrium Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 26.03.2008, 04:01   #7
Yazar
taja_naz
Forumun Bir Parçası

taja_naz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: KAHRAMANMARAŞ
Fikirler Tecrübe Puanı: 56
İtibar Puanı: 829
taja_naz parlak bir geçmişe sahiptaja_naz parlak bir geçmişe sahiptaja_naz parlak bir geçmişe sahiptaja_naz parlak bir geçmişe sahiptaja_naz parlak bir geçmişe sahiptaja_naz parlak bir geçmişe sahiptaja_naz parlak bir geçmişe sahip

Ettiği Teşekkür: 1.312
405 Mesajına 796 Kere Teşekkür Edlidi

İki hafta önce ben hastayken bizim üniversite de olay cıktı.(Uludag Üni)Kendilerine teşkilat diyen bir grup ellerinde demir sopalarla solcu arkadaşlarımızı öldürürcesine dövmüş.Sebep mi?Küpe..Çünkü onlar üniversitede düzeni saglıyacaklar ya cünkü onlar ahlak bekcisi ya çünkü üniversiteye kendi iradesi ve aklıyla gelmiş genc onlar olmadan nasıl davranacagını bilemez.Sadece aileden alınmış siyasi bir bilgiyle kendilerini otorite sanarak hareket eden bu gencler bu ülkenin gelecegi olamaz.Çarpık bir sistemin kurbanları olduklarını anlamak istemiyorlar.

KeLeBek
taja_naz Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 26.03.2008, 20:18   #8
Yazar
venge hak
Forumla Bütünleşmiş

venge hak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Fikirler Tecrübe Puanı: 83
İtibar Puanı: 1391
venge hak görkemli bir forum yaşantısı varvenge hak görkemli bir forum yaşantısı varvenge hak görkemli bir forum yaşantısı varvenge hak görkemli bir forum yaşantısı varvenge hak görkemli bir forum yaşantısı varvenge hak görkemli bir forum yaşantısı varvenge hak görkemli bir forum yaşantısı varvenge hak görkemli bir forum yaşantısı varvenge hak görkemli bir forum yaşantısı varvenge hak görkemli bir forum yaşantısı var

Ettiği Teşekkür: 1.693
1.297 Mesajına 3.346 Kere Teşekkür Edlidi

ankara ünv. öğrencisinden alıntı...

Alıntı:
bizzat içinde olan biri olarak kısaca anlatıyım yaşananları

pazartesi günü okuldan çıkan anarşist arkadaşlarla faşistler arasında küfürleşme oluyo sonrasında faşistler satırı çekip arkadaşımızı kolundan yaralıyor. bunun üzerine okul gerildi we çewik okula girdi saat 5 i geçerek okuldan çıktık arkadaşımızn olduğu hastaneye gittik durumunun iyi olduğunu öğrendik we yine toplu bir şekilde kızılaya döndük. ertesi gün saat 1 de okulda basın açıklaması yapmayı kararlaştırıp bunun duyurusunu yaptıktan snra dağıldık.

ertesi sabah okulda bizi çewik ordusu karşıladı. girişte bi önceki gün satırlanan biz olmamıza rağmen yine bizm üstümüzü aramaya kalktılar. ufak bş gerginlikten snra okula girdik. 11:30-12:00 ciwarında basın açıklamasına hazırlanırken SGD'li bi arkadaşı yemekhanede sıkıştırdıklarının haberi geldi ( yemekhanenin hem girişinde yani orta bahçede hem çıkışında yani kantinde polisler war ) olaya müdahale etmeye gittik we okul karıştı. yemekhanenin içine gaz bombası atan polis 3 arkadaşımızı gözaltına aldı we terörle mücadeleye sewketti.

her şeye rağmen saat 1 de basın açıklaması yapacağımızı duyurduk. okuldan çıkarken kantin tarafındaki polislerin bize küfretmesi üzerine olaylar bu sefer daha da şiddetlenerek çıktı. okul boşaltıldı we tatil edildi. bilenler bilir DTCF'nin ne kadar küçük bi yer olduğunu; işte o küçük yere 10 a yakın gaz bombası attılar buna binaların içi we katlar da dahil. okulda olan 50 dewrimci öğrenci için 200 ü aşkın çewik getirdiler.

3 ü geçerek okuldan çıktık. destk wermeye gelen arkadaşlarla buluşup kızılaya yürüdük. yükselde basın açıklamamızı yaptk ordan tandoğana geçtk.

tandoğanda neler olduğunu tam olarak bilmiyom. daha doğrusu bnm bildiğim genç-sen'li arkadaşlar stand açıyolar yağmur başladığı için standı kapatıp kentine giderken faşitler en arkada kalan 2 kişiye satırla wurup kaçıyo. yaralananların örgütsüz olduğunu duydum ama... yanlış duymuşum heralde...

neyse DTCF'de durum budur yani... olayların burda bitmiceğide çok açık

Yaşamak! Bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine.....

dinin her türlüsünün devlet aygıtının dışına çıkarılması için mücadele etmeliyiz...

aç insanlar, aç bebeler
ezilen, sömürülen hor görülen insanlar
ve işkenceden geçen nice yiğitler
varlığıyla ısıtan ve ışık saçan insanlar
selam sizlere...........

yalanla besliyorlar sizi
halbuki açsınız
etle beslenmeye muhtaçsınız
ve beyaz bir sofrada
bir kerre bile yemek yemeden doyasıya
göçüp gidersiniz
bu her dalı yemiş dolu dünyadan...
YALANIM VARSA BAŞBAKAN OLAYIM

ikrare xore wayir biwejiye, rae xu wind meqe...
(ikrarına sahip çık yolunu kaybetme...)
venge hak Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
venge hak Kullanıcısına bu mesajı için 2 üye teşekkür etti:
Alt 26.03.2008, 20:20   #9
Yazar
venge hak
Forumla Bütünleşmiş

venge hak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Fikirler Tecrübe Puanı: 83
İtibar Puanı: 1391
venge hak görkemli bir forum yaşantısı varvenge hak görkemli bir forum yaşantısı varvenge hak görkemli bir forum yaşantısı varvenge hak görkemli bir forum yaşantısı varvenge hak görkemli bir forum yaşantısı varvenge hak görkemli bir forum yaşantısı varvenge hak görkemli bir forum yaşantısı varvenge hak görkemli bir forum yaşantısı varvenge hak görkemli bir forum yaşantısı varvenge hak görkemli bir forum yaşantısı var

Ettiği Teşekkür: 1.693
1.297 Mesajına 3.346 Kere Teşekkür Edlidi

yeni bir haber daha...

Alıntı:
çok kötü bi haber geldi arkadaşlar az önce...

gözaltına alınan we adliyeye sewkedilen 3 arkadaşımız tutuklanmışlar...

polise ideolojik mukawemet suçundan...

Yaşamak! Bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine.....

dinin her türlüsünün devlet aygıtının dışına çıkarılması için mücadele etmeliyiz...

aç insanlar, aç bebeler
ezilen, sömürülen hor görülen insanlar
ve işkenceden geçen nice yiğitler
varlığıyla ısıtan ve ışık saçan insanlar
selam sizlere...........

yalanla besliyorlar sizi
halbuki açsınız
etle beslenmeye muhtaçsınız
ve beyaz bir sofrada
bir kerre bile yemek yemeden doyasıya
göçüp gidersiniz
bu her dalı yemiş dolu dünyadan...
YALANIM VARSA BAŞBAKAN OLAYIM

ikrare xore wayir biwejiye, rae xu wind meqe...
(ikrarına sahip çık yolunu kaybetme...)
venge hak Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
venge hak Kullanıcısına bu mesajı için 2 üye teşekkür etti:
Alt 26.03.2008, 21:01   #10
Yazar
equlibrium
innocence

equlibrium - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Fikirler Tecrübe Puanı: 47
İtibar Puanı: 355
equlibrium gercekten iyi biriequlibrium gercekten iyi biriequlibrium gercekten iyi biriequlibrium gercekten iyi biri

Ettiği Teşekkür: 177
243 Mesajına 381 Kere Teşekkür Edlidi

tandoğandaki arkadaşlardan birisi feci şekilde yaralanmış çok fazla bıçak darbesi almış kurtulduğuna şükrediyoruz bu arada örgütlü değiller

equlibrium Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil