Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > Toplumsal Konular > Eğitim - Öğretim

Eğitim - Öğretim Okulumuz, sınavlarımız, eğitim sistemimiz... Eğitim ve öğretim konuları forumu.

Seçenekler Arama Stil
Alt 12.06.2008, 02:04   #11
Yazar
dilek-16
AW Medeni Cesaret Güzeli

dilek-16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ESKİŞEHİR
Fikirler Tecrübe Puanı: 54
İtibar Puanı: 342
dilek-16 sevilen bir üyedilek-16 sevilen bir üyedilek-16 sevilen bir üyedilek-16 sevilen bir üye

Ettiği Teşekkür: 625
296 Mesajına 508 Kere Teşekkür Edlidi

öğretmen adayı olarak bende katılacağım bidahakine. valla kacırmışım . iyi stres atarız. bir tatlı huzur almaya geldim kalmışştannnnnnnnn kalamışttaaaaaaannnnnnnnnnn. şarkımda bu.nsl.

___________________İMZA___________________
<Dile getirilmeyen bir öfkedir bazen suskunluğumuz… Öylesine yaralanmışızdır ki yaralamak isteriz, yüreğini acıtmak ve kanatmak…Ve biliriz ki hiçbir söz acıtamaz, yaralayamaz ve kanatamaz kimseyi bir suskunluk kadar…Ve susmak en acımasız, öldürücü silahtır bazen.>

BİR KEDİNİN DOKUZ CANI , BİR KADININ DOKUZ KEDİYE YETECEK KADAR CANI VARDİR.

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
[url=http://g.imageshack.us/img171/2009010721231288887pyzshu9.jpg/1/][IMG]http://img171.imageshack.us/img171/2009010721231288887pyzshu9
dilek-16 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 12.06.2008, 12:34   #12
Yazar
mert deniz
Üye

mert deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ERZİNCAN

Fikirler Tecrübe Puanı: 39
İtibar Puanı: 10
mert deniz iyi yolda gözüküyor
mert deniz - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 29
4 Mesajına 6 Kere Teşekkür Edlidi

katıl can katıl.bence tüm öğretmenler ve öğretmen adaylarını şansını denemeli ve yeteneklerini konuşturmalı::::::::::
şrkı seçimin de gayet iyi olmuş

mert deniz Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 12.06.2008, 16:42   #13
Yazar
dilek-16
AW Medeni Cesaret Güzeli

Bilgiler

dilek-16 sevilen bir üyedilek-16 sevilen bir üyedilek-16 sevilen bir üyedilek-16 sevilen bir üye

Unhappy

valla napıyım can öğretmen maaşıyla gecınmek zor. esımde memur. bari ek gelir olur kazanırım mazanırım. ek gelır olur.

hem sarkımıda bu ülkede huzuru aramak artık sarkılara kaldığı için sectim napıyım. memuruz...

<Dile getirilmeyen bir öfkedir bazen suskunluğumuz… Öylesine yaralanmışızdır ki yaralamak isteriz, yüreğini acıtmak ve kanatmak…Ve biliriz ki hiçbir söz acıtamaz, yaralayamaz ve kanatamaz kimseyi bir suskunluk kadar…Ve susmak en acımasız, öldürücü silahtır bazen.>

[url=http://g.imageshack.us/img171/2009010721231288887pyzshu9.jpg/1/][IMG]http://img171.imageshack.us/img171/2009010721231288887pyzshu9
Alt 12.06.2008, 16:50   #14
Yazar
mert deniz
Üye

Bilgiler

can eşinize ve size sabır diliyorum öncelikle ...şartları çok kıstlı olan bu nadide ülkemizde( ::) siz ve sizin gibi ögretmenler gelecegin bir nevi kurttarıcısı olacak genç beyinleri egitmeyi ve onları hayata karşı umutla bakmayı öğretiyor...sizlerin degeri bu olmamalı

Alt 13.06.2008, 01:08   #15
Yazar
dilek-16
AW Medeni Cesaret Güzeli

Bilgiler

gerçekten katılıyorum can. ama halimizede şükretmeyi unutmayalım beterin beteri var. devlet bukadar öğretmeni okutuyor. bide şu işe gitmeler kolay olsa zaten ömür boyunca sınav sınav haketmesek okulu bitiremeyiz. dahada zorluyorlar. bide şu kpss denen saçma sınav kalksa. ya yaşlı yaşlı öğretmenleri çalıştırıyorlar. pırıl pırıl gençleri köreltiyorlar. mahvedıyorlar. nedıyım baska . yazaıkya

okuyoz ama yarınımızın güvencesi olmadan okuyoz.

Alt 13.06.2008, 11:03   #16
Yazar
mert deniz
Üye

Bilgiler

evet can.öğretmen olabilmek için atamasını bekleyen sayısı belirsiz bi çok genç arkadaş var.devlet garantisi altında çalşmak en dogal hakları.ama yıllarca atanmayı bekleyip de atanamayıp meslegi dışında işlerle uğraşan bi çok kişi var...kpss bi çözüm üretmio bu noktada.aslında sölenecek çok şey var ama nereden bakarsanız bakın tam bi kara mizah örneğiiii

Alt 03.07.2008, 16:18   #17
Yazar
dilek-16
AW Medeni Cesaret Güzeli

Bilgiler

gercekten ole kara mızah örnegı tam. valla ben bıle artık bu meslekten sogumaya basladım baska bıseylerde yapmayı dusunuyorum. çünkü olmucak. gıbı. calılş çalış. barı bastan bseyler yapalım emek ve zaman harcamayalım.

Alt 16.07.2008, 15:08   #18
Yazar
egitim44
Y A S A K L I ! ! !

Bilgiler

Memleket: MALATYA
Fikirler Tecrübe Puanı: 0
İtibar Puanı: -135
egitim44 forum tarafından sevilmiyoregitim44 forum tarafından sevilmiyor

Ettiği Teşekkür: 12
6 Mesajına 6 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
Sedat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu da "öğretmenstar" yarışması

İşte öğretmenstar yarışmasından ilginç detaylar...

Küçükçekmece Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile müşterek “Öğretmenler Arası Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği Ses Yarışması’ düzenledi. Halkalı Kültür Merkezi’nde yapılan yarışmaya, ilçe okullarından ön elemeyi geçmiş 24 öğretmen katıldı.

Yarışmada Türk Sanat müziği dalında Levent GüLER birinci olurken, Esma Günay Sefer ikinci, Nurullah Saruca ise üçüncü oldu. Türk Halk müziği dalında ise Kırgız Özyaman birinci, Nezaket Yazgın ikinci ve Türkan Kılıç üçüncü oldu. Dereceye giren yarışmacılara ödülleri Belediye Başkanı Aziz Yeniay, Türk Sanat Müziği Sanatçısı Sami Aksu, Türk Halk Müziği Sanatçısı İsmail Hazar ve pop müziğin sevilen ismi Arda tarafından verildi.

Yarışmada İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Öğretim Üyeleri’nden oluşan 7 kişilik jüri görev yaptı. Yarışmacılar, eser seçimi, icra, uyum, ezgi, ölçü ve tempo kriterlerine göre değerlendirildi. Finale kalan öğretmenler birinci olabilmek için kıyasıya yarıştı.

Sanatçılar programda söylediği eserlerle salonu dolduran Küçükçekmecelileri coştururken, dereceye giren öğretmenler ve konuk sanatçıların hep beraber söylediği eserlerle son bulan programa, öğrencilerin de ilgisi büyüktü.

bence güzel bir organizasyon keşke benim de haberim olsaydı katılırdım. ciddiyim

egitim44 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 16.07.2008, 15:10   #19
Yazar
egitim44
Y A S A K L I ! ! !

Bilgiler

Memleket: MALATYA
Fikirler Tecrübe Puanı: 0
İtibar Puanı: -135
egitim44 forum tarafından sevilmiyoregitim44 forum tarafından sevilmiyor

Ettiği Teşekkür: 12
6 Mesajına 6 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
dilek-16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
gerçekten katılıyorum can. ama halimizede şükretmeyi unutmayalım beterin beteri var. devlet bukadar öğretmeni okutuyor. bide şu işe gitmeler kolay olsa zaten ömür boyunca sınav sınav haketmesek okulu bitiremeyiz. dahada zorluyorlar. bide şu kpss denen saçma sınav kalksa. ya yaşlı yaşlı öğretmenleri çalıştırıyorlar. pırıl pırıl gençleri köreltiyorlar. mahvedıyorlar. nedıyım baska . yazaıkya

okuyoz ama yarınımızın güvencesi olmadan okuyoz.
kpss sınavının saçma olduğunu düşünüyorsan yanılıyorsun bu kadar nitelikli elemanı yerleştirmek için kavun karpuz gibi tipine bakılarak mı seçilecek

okuyoruz ama garantimiz yok deniyor evet seçtiğin bölüme gözü kapalı atlarsan garanti olmaz bugün nerede hangi elemana ihtiyaç var biliyorsun ama seçimin hep yanlış olursa siteme de hakkın yok herhalde

egitim44 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 16.07.2008, 15:31   #20
Yazar
NEBULA
Forumun Bir Parçası

NEBULA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: TOKAT
Fikirler Tecrübe Puanı: 51
İtibar Puanı: 323
NEBULA sevilen bir üyeNEBULA sevilen bir üyeNEBULA sevilen bir üyeNEBULA sevilen bir üye

Ettiği Teşekkür: 99
249 Mesajına 434 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
egitim44 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
kpss sınavının saçma olduğunu düşünüyorsan yanılıyorsun bu kadar nitelikli elemanı yerleştirmek için kavun karpuz gibi tipine bakılarak mı seçilecek

okuyoruz ama garantimiz yok deniyor evet seçtiğin bölüme gözü kapalı atlarsan garanti olmaz bugün nerede hangi elemana ihtiyaç var biliyorsun ama seçimin hep yanlış olursa siteme de hakkın yok herhalde
Dershanelere köle yetiştirmek varken Neden KPSS yi kaldırsın MEB..

fem,final,kavram,kültür gibi dershanelerin yanında 1000 lerce ufak dershane iş yapıyor..

tabi verdiği para 1 milyar , sabahın 8 inden akşamın 9 una kadar çalışıyor öğretmenler...haftada 1 gün tatil.. o boğazlar ne hale geliyor..

Avrupa da en fazla maaş alanların başında ÖĞRETMENLER geliyor.
çünkü adamlar biliyor ÖĞRETMENler ülkenin geleceğini belirliyor..
eğitim ülkenin geleceğidir.. öğretmenlerde bunun en önemli ögesidir.

ama işin içine ticaret girdiği için DERSHANELER yılda kaç para ciro yaptığı belli MEB e de para gidiyor nasılsa...

KPSS denen saçma bir sınavla da işin yolunu bulmuşlar... kebappp

İstanbul Üniversitesi
NEBULA Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
NEBULA Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil