Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > Aleviler ve Alevilik > Alevi Dernekleri

Alevi Dernekleri Yerel, ulusal, uluslararası dernek, vakıf gibi sivil toplum kuruluşları. Alevi örgütlülüğü.

Seçenekler Arama Stil
Alt 20.02.2007, 05:28   #11
Yazar
Esma
~Hayat~

Esma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: KAHRAMANMARAŞ
Fikirler Tecrübe Puanı: 51
İtibar Puanı: 317
Esma sevilen bir üyeEsma sevilen bir üyeEsma sevilen bir üyeEsma sevilen bir üye

Ettiği Teşekkür: 485
159 Mesajına 299 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
Kizilbas 66 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Baska bir siteden yönetici Av.Ali Güvercin de var ..siz tanirmisiniz..??

Hic duymamistim bu isimi Kisilbas_66. Ama onurcan abinin yazdiklarindan ve senin sorman uzerine arastirdim hemen ve cokda iyi oldu size tesekkur ediyorum.

AABK hep bu sitede duydum ve goruyordum ama onurcan abinin burada sormasi uzerine iyice bi arastirmaya girdim. Ben bu foruma katilma nedenim Alevilik hakkinda bilgi edinmekti. Su an bi arastirma icindeyim, ve yukarida bahsettigim gibi IAKM ve Cemevine gidenimiz az demistim ve bende bu kisilerin icinde dahildim. Simdi bende gidiyorum oraya "bilgilenmek icin". Ama sanki isin icinde is varmis gibi, bir turlu ipin ucunu yakalayamiyorum ve arastirmaya devam ediyorum.

AABK- Avrupa Alevi Birlikleri Federasyonu Almanya, Avusturya, Fransa, Isviçre, İngiltere,Belçika olmak üzere 140 cıvarında derneği ve 100 bin sınırını aşan üyeyi bünyesinde barındırmaktadır.

Evet baglantisi varmis AABK'ayla ve buradaki IAKM ve Cemeviyle. onurcan abi senin fikrine ne onay verebilirim nede tartisabilirim, bilgim az "su an" Simdi ben "AABK'ye alternatif olan bir zihniyetin elinde oldugu icin, Cem vakfi ile kolkola olduklari icin, ellerinde kuran la alevilik yaptiklari icin.." bunu arastimaya gideyim

Cok tesekkur.

___________________İMZA___________________
~Hayat~
Esma Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 20.02.2007, 13:12   #12
Yazar
Bulent74ankara
Y A S A K L I ! ! !

Bulent74ankara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ÇORUM
Fikirler Tecrübe Puanı: 0
İtibar Puanı: 43
Bulent74ankara iyi yolda gözüküyor

Ettiği Teşekkür: 0
6 Mesajına 6 Kere Teşekkür Edlidi

Sevgili Esma

Seni yeni farkettim. Değerli sitemize hoşgeldin diyorum, saygı, sevgi sunuyorum. İngiltere Alevi Kültür Merkezinin çalışmalarında başarılar diliyorum. Bende Eylül ay'ın da Londra'ya 2 yıllığına dil eğitimi almak için geleceğim. İngiltere Alevi Kültür Merkezi üyeleri ve siz değerli canlarla tanışmaktan mutluluk duyuyarım.

Bulent74ankara Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 21.02.2007, 06:33   #13
Yazar
Esma
~Hayat~

Bilgiler

Esma sevilen bir üyeEsma sevilen bir üyeEsma sevilen bir üyeEsma sevilen bir üye

Alıntı:
serhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
esma çalışmalarınızda başarılar dilerim.
Tsk serhan.. ben kendimce bi calisma, arastirma icindeyim.

Bulent74Ankara, tsk hos buldum, coktandir buradayim saatlerce mesaj okuyorum ondan fark etmemissindir Londrada basarilar sana... kolay gelsin sana burda, bol sans...

Kizilbas_66 arastirdim Av.Ali Guvercin dedigin kisiyi. Ingilterede yasayan bi avukatmis ve IAKM ve Cemevinin Baskan Yardimcisiymis! Bilmiyordum. Dedigin gibi baska bi sitede yoneticiymis. Bazi mesajlarini okudum, anladigim kadariyla Aleviligin Islam icinde oldugu gibi bi gorusu var!?

Buradaki cemevinin'de AABK'yla baglantisi var ama buradaki calisanlarla bi diyalogum gecmedi, dusunceleri teorileri nedir tam olarak bilmiyorum. Oturup konusmam gerek. Ali Guvercin'i gorursem bi kac soru sorayim

~Hayat~

Konu Esma tarafından (21.02.2007 Saat 06:41 ) değiştirilmiştir.
Alt 24.02.2007, 19:42   #14
Yazar
onurcan
Forumla Bütünleşmiş

onurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Fikirler Tecrübe Puanı: 70
İtibar Puanı: 239
onurcan hakkında olumlu dusunceler mevcutonurcan hakkında olumlu dusunceler mevcutonurcan hakkında olumlu dusunceler mevcut

Ettiği Teşekkür: 115
186 Mesajına 385 Kere Teşekkür Edlidi

Sevgili esma, istedigin alevi kültür merkezine tabiki gidebilirsin.

Kisiler kurumlarda kalici degildir.Biri gider digeri gelir. Alevilikteki hiyararsi, tabandan tavana dogrudur. Talip yolu belirler.. Bu durumda yönetici kadrolar, dede'ler,talip'e baglidir. Talip'i olmayan alevi kurumu yada dede'si hictir.

Ingiltere Alevi Kültür Merkezi, bugün farkli konumda olabilir, ama bu hep böyle olacak diye bir kurali kimse koyamaz. Duyumlarimiz Ingiltere alevi kültür merkezinde örgütlenen alevi canlarimizin var oldugudur. Meydan bos degildir.

Bazen;
Nasretin hoca gibi aglayip,
Bayburtlu zihni gibi gülebilmek gerekiyor !!
onurcan Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 27.02.2007, 20:35   #15
Yazar
Urfalı
Üye

Bilgiler

Fikirler Tecrübe Puanı: 47
İtibar Puanı: 10
Urfalı iyi yolda gözüküyor

1 Mesajına 1 Kere Teşekkür Edildi

Esma kardeşim,
Geçtiğimiz yıl, eylül ayı idi sanırım.
Belirtmek istediğim, İngiltere'nin genelinde kirlilik çoğalmış, özelinde ise, müslümanların yaşadığı bölgelerde kirlilik, pislik oranında çoğlamış. Türkiye'ye gıpta ettim, diyebilirim. 1977'de gittiğim İngiltere ile hiç ilgisi yok yani.
Sevgili Onurcan kardeşim,
Sana tamamen katılıyorum. Anlatmak istediğimi başka bir boyuttan anlatmışsın.
Her iki can kardeşime de sevgilerimle...

Urfalı Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 28.02.2007, 00:39   #16
Yazar
Esma
~Hayat~

Bilgiler

Alıntı:
Urfalı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Esma kardeşim,
Geçtiğimiz yıl, eylül ayı idi sanırım.
Belirtmek istediğim, İngiltere'nin genelinde kirlilik çoğalmış, özelinde ise, müslümanların yaşadığı bölgelerde kirlilik, pislik oranında çoğlamış. Türkiye'ye gıpta ettim, diyebilirim. 1977'de gittiğim İngiltere ile hiç ilgisi yok yani.
Sevgili Onurcan kardeşim,
Sana tamamen katılıyorum. Anlatmak istediğimi başka bir boyuttan anlatmışsın.
Her iki can kardeşime de sevgilerimle...
Tskler,, bi onceki mesajinizi ben farkli anladim, buradaki cem evinin 'temiz olmayan' bir yerde bulundugunu dediniz sandim ve bende olabilir guzelligi gormek gerek anlaminda cevap yazdim

Ingiltere degilde Londra'nin cogu semti aynen dediginiz gibi. Londra disi ve Londranin icinde cok degisiklik var. Oyle bi sistem varki burada, butun multeci, 'yabanci' milletler Londra icinde bulunmakta, cok azi Londra disinda yasiyor. Her millet bir semtte yasiyor gibi, mesela Hackney demistiniz, burada Turkler/Kurtler ve zenciler (Jamaikali, Nijerya ve Somali) cogunlukla yasiyor, baska bi semtte ise baska milletler... (ornek vermek istedim )
Simdi boyle olunca, kafa karisiyor,, bu Ingiltere politikasimi? amac nedir? neden 'yabanci' milletlerin yasadigi yerler 'kirli' ve hatta suc oranlarin daha yuksek oldugu yerler?

Tabiki burasi Turkiye'nin cografi guzelligini tutamaz...

~Hayat~
Alt 28.02.2007, 00:58   #17
Yazar
gnost
Forumla Bütünleşmiş

gnost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Fikirler Tecrübe Puanı: 96
İtibar Puanı: 1138
gnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı var

Ettiği Teşekkür: 828
1.206 Mesajına 2.509 Kere Teşekkür Edlidi

İngiltere'ye ve oradaki tüm canlarımıza selamlarımızı ve çabalarındaki güzelliğe hayran kaldığımızı bildirmek size düşer esma can.Kolay gelsin hepinize..

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

gnost Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 09.02.2009, 21:31   #18
Yazar
fiero44
Yeni Üye

Bilgiler

Memleket: MALATYA
Fikirler Tecrübe Puanı: 0
İtibar Puanı: 10
fiero44 iyi yolda gözüküyor

0 Mesajına 0 Kere Teşekkür Edlidi
Standart Merhaba Arkadaşlar, Londra'dan destek

hepinize sevgiler,
öncelikle hepinizin emeğine teşekkürler, kültürümüzü yaşatmak için elimizden gelenin en iyisini yapmalıyız.

londra'daki cemevimizde bulunan, orada yaşayan arkadaşlarla iletişim kurmam gerekmektedir, mesaj yada email gonderirseniz sevinirim, ilginize teşekkürler..

the_sweetest_sweet@hotmail.com

saygılar..

fiero44 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 13.02.2009, 22:06   #19
Yazar
gnost
Forumla Bütünleşmiş

gnost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Fikirler Tecrübe Puanı: 96
İtibar Puanı: 1138
gnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı var

Ettiği Teşekkür: 828
1.206 Mesajına 2.509 Kere Teşekkür Edlidi
Standart İngiltere'den mektup var

Bize ulaşan bu mektubu yorumsuz yayınlıyorum...

Scotland Alevi Bektasi Association
18 Hilfoot Street
GLASGOW
G31 2LF

Aleviweb-Alevionline-Bizimgazete Emektarları;

Biz Iskocya Alevi Bektasi Dernegi olarak 15/06/2008 de kurdugumuz dernegimizi hergun daha buyuterek, kuruldugumuz gunden itibaren ozverili calismalarimiz sonucu 11/12/2008`de resmen United Kingdom (Iskocya) hukumeti tarafindan da resmi yardim kurulusu olarak taninip, dernegimiz “Registered charity” statusunu kazanmistir.

Yeni bir olusum olan ancak bu kisa surede insane ustu cabalar sonucu cok yol alan dernegimiz, su an 250 kayitli uyeye ulasmis bulunmaktadir ve yeni uye kayitlarimiz da hizla devam etmektedir. Yine 2008 yili icerisinde iki buyuk Halkla Bulusma Toplantisi tertip edilmis olup iki toplantimiza da 300`un uzerinde katilim saglanmis olmasi hem bizi umutlandirmis hem de calisma azmimizi koruklemistir.

Yeni yil itibari ile Glasgow Belediyesinin de katkilariyla yeni binamiza kavusmayi ve halen devam etmekte olan Ingilizce,Turkce, Samah, Baglama, Halk Oyunlari ve Taekwondo derslerimizi cocuklarimizin ve diger katilimcilarin daha verimli ve rahat bir atmosferde yapmalarini saglamis olacagiz. Ayrica online olarak da web sitemiz halen yayinda olup tamamlamak icin caba sarfediyoruz.

Bu vesile ile tum dernek yonetim kurulunun ve uyelerinin ve de tum canlarin yeni yilini en icten dileklerimizle kutlar, yeni yilda birlik, beraberlik ve dayanisma icerisinde olmayi temenni ederiz.

29/12/2008

Iskocya Alevi Bektasi Dernegi
Yonetim Kurulu Baskani
Veli TASCI

Web: [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

gnost Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
gnost Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil