Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > Aleviler ve Alevilik > Alevilik Genel

Alevilik Genel Alevilik üzerine genel tartışmalar, eleştiriler, sorunlar

Seçenekler Arama Stil
Alt 12.07.2015, 22:12   #21
Yazar
SahtePeygamber
Forum Katılımcısı

Bilgiler

Memleket: TUNCELİ
Fikirler Tecrübe Puanı: 17
İtibar Puanı: 238
SahtePeygamber hakkında olumlu dusunceler mevcutSahtePeygamber hakkında olumlu dusunceler mevcutSahtePeygamber hakkında olumlu dusunceler mevcut

Ettiği Teşekkür: 51
65 Mesajına 89 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
bayrambebek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Kuranı okuduktan sonra, bana son derece anlamsız geldi. Ayrıca insan yazması olduğunu düşündüğüm bu kurana inanmakta bir o derece anlamsız ve boştur diye düşünüyorum.

Kamil olmak için İslam peygamberinin kimlerle yatacağını veya cenneteki meme uçları yeni bitmiş hurilere kavuşma hayaliyle Kuran denen kitabı okuyup anlamak gerekiyorsa Kamillik benim için tamamen gereksizdir diye düşünüyorum
Ey bayrambebek senin beni dinlemen gerek! Yaklas sana soyleyeceklerim var.

Sen kurani okurken aklini degil, sehvetini kullanmissin!

Dinle ey adam! Ben arkadaslarima ne kadar Alinin dinini anlatsamda, bu zanlilar beni ataist olarak gormektedirler! Cunku onlara anlatirken beni akillariyla degil, sozlerimde kafirlik aradiklari icin oluyor! Biz bu olaya, onlar davarlar gibidir deriz! Birseye kalbini kapattinmi kulaklar sagirlasir! Anlamsizlasir, mantiksizlasir gerceklerde olsa!

Ey zanli dinle! Dostlarinin yuzune kapiyi kapatip, buyur iceri gel diyemezsin!

Senin yaptigin tamamen insan pisikolojisinin birer yaniltmasidir!

Oysa kuranla muhatap oldugunu gormuyorsun?

SahtePeygamber Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 12.07.2015, 23:57   #22
Yazar
bayrambebek
Forumu İyi Bilen

Bilgiler

Memleket: MALATYA
Fikirler Tecrübe Puanı: 46
İtibar Puanı: 442
bayrambebek gercekten iyi biribayrambebek gercekten iyi biribayrambebek gercekten iyi biribayrambebek gercekten iyi biribayrambebek gercekten iyi biri

Ettiği Teşekkür: 246
131 Mesajına 191 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
SahtePeygamber Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ey bayrambebek senin beni dinlemen gerek! Yaklas sana soyleyeceklerim var.

Sen kurani okurken aklini degil, sehvetini kullanmissin!

Dinle ey adam! Ben arkadaslarima ne kadar Alinin dinini anlatsamda, bu zanlilar beni ataist olarak gormektedirler! Cunku onlara anlatirken beni akillariyla degil, sozlerimde kafirlik aradiklari icin oluyor! Biz bu olaya, onlar davarlar gibidir deriz! Birseye kalbini kapattinmi kulaklar sagirlasir! Anlamsizlasir, mantiksizlasir gerceklerde olsa!

Ey zanli dinle! Dostlarinin yuzune kapiyi kapatip, buyur iceri gel diyemezsin!

Senin yaptigin tamamen insan pisikolojisinin birer yaniltmasidir!

Oysa kuranla muhatap oldugunu gormuyorsun?
Kuranı okurken aklımı kullanmadığım düşüncesi tamamen sizin önyargınızdır, gerçekliği sizin hayal dünyanızda dır.

Kuranın bir masal kitabı, peygamberinin cinsel hayatı için bir kolaylaştırıcı ve insanları bölmek ve yönetmek için yazılmış bir potpuri olduğunu düşünüyorum. Hal böyle iken, bana İslami değerleri dayatmaya çalışan bir kişiye dostum dememe de imkan yoktur, çünkü ben her türlü dayatmaya karşıyım.

___________________İMZA___________________
TDK-->
Katliam = Kırım
Toptan öldürme, kırıp geçirme

Soykırım
Bir insan topluluğunu ulusal, dinsel vb. sebeplerle yok etme, jenosit, genosit, pogrom

"Soru: İslamın hiç bir emrini umursamayan, kuranı insan yazması olarak gören, cennete ve cehenneme uydurma olarak bakan, İslamın peygamberinin bir sabi ile evliliğine ise hiç de iyi bakmayan ve İslamın peygamberinin ahlakını sorgulayan, üstelik de canı bedenini terk edince tekrar Hakkın bedeni ile bir olacağına inanan (bu, islama göre şirktir) Aleviler nasıl müslüman oluyorlar?"

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
bayrambebek Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
bayrambebek Kullanıcısına bu mesajı için 2 üye teşekkür etti:
Amistofes (13.07.2015), hidayetdogan (01.03.2016)
Alt 01.03.2016, 16:26   #23
Yazar
slistre
Forumun Bir Parçası

Bilgiler

Memleket: KIRKLARELİ
Fikirler Tecrübe Puanı: 23
İtibar Puanı: 424
slistre gercekten iyi birislistre gercekten iyi birislistre gercekten iyi birislistre gercekten iyi birislistre gercekten iyi biri

Ettiği Teşekkür: 349
202 Mesajına 255 Kere Teşekkür Edlidi

Daha aleviliğin ne olup olmadığı konusunda ittifak olamadığımız ortada iken, ''alevi soykırımı'' demek akla ve mantığa uygun mudur? Mesela, Babai İsyanı sosyo- ekonomik yönüyle irdelenmezse bu isyan sadece belli bir inancın hor görülüp o inanç sahiplerinin katledilmesi olarak algılanır.
Türk sosyal yapısıyla, Acem ve Arap sosyal yapısı birbirlerine benzemezler. Devlet kurumları da...Baha Said'in selçuklu sarayında, '' Pomadlı, pudralı, zülüflü, uzun etekli, ipek elbiseli beyler türemeye başladı'' ifadesinde olduğu gibi adeta Türk'ün kılıcının gölgesinde belini doğrultmuş ve ciğerini emmeye ve kanıyla yaşayan Fars ve Farslıktan sözetmekte...

Savaşların altında ülkelerin menfaatleri yatar, menfaatin olmadığı yerde savaş olmaz. Türk'ün bileğinden ekmek yiyenler ekmek yedikleri bileği kesip atmaya çalışırsa bunu ''Alevi soykırımı'' gibi muğlak ifadelerle bir düzleme oturtamayız.

slistre Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 12.01.2017, 05:28   #24
Yazar
Raya Haq
Forumu İyi Bilen

Bilgiler

Memleket: TUNCELİ
Fikirler Tecrübe Puanı: 12
İtibar Puanı: 10
Raya Haq iyi yolda gözüküyor

Ettiği Teşekkür: 11
29 Mesajına 31 Kere Teşekkür Edlidi

Tarihlerden beri Islam tarafindan hunarca toplu katliamlara bir degil defalarca katliama mahgruz kalmis, insanligin kabul etmedigi haksizliklara ugramis, Islam yobazlari ve ozellikle fasist yobaz duzen tarafindan gorevlendirilmis duzenin temsilcileri Alevilere Alevi sitelerinde bile saldirabiliyor, Alevi sitesi kurarak, Alevi Yasam Felsefesine yonelik istedigi carpitmalari hile ve yalanlarla duzenin ve islamin istedigi gibi surdurmeye calisabiliyor....

Karanliklarin Aydinliga Cikmasi Arastirmaktan Gecer. Islam Denen suc makinasi, insanlik tarihinde kara bir lekedir, kara bir leke olmaya devam etmektedir. Savasla ortaya cikmis, Savasla devam eden, Insan Kani Ismeye Doymiyan, Cocuklara Tecavuz etmeyi kendisine amac edinmis, Allahu Ekber naralari icin sozde Allah icin Insan Kani Emen bu vahsi dinin ALEVLIKLE ILGISI OLABILIRMI?

Arap ALI ise Alevilerin kutsali olan ELI degildir. Arap Ali Islamin kilici oldugu gune kadar namazinda ve niyazinda biridir.. Okur yazari olmiyan insanlikla ilgisi olmiyan Din ugruna binlerce insan kellesi ucuran kelle avcisi Alevilerin Eli si olamaz...

Sonuc olarak ALEVI toplumu Islamin 5 sartinin hic birini kabul etmediginden dolayi, herturlu zorlama ve baskiya karsi onurlu durusu ile bu tarihin vahsi dinini kabul etmediginden dolayi, bu din ulemalari tarafindan Karalamalar, Iftiralar ve yiginla haksizliklar yapilarak katledilmistir... katledilmelerin ardindan, katledenler, kendilerini Alevi veya Alevi taraftari olarak gostermeye calismis veya yaptiklari onursuzluklari kapatmak icin butun imkanlarini kullanmislardir...

Alevilik: Eline, Beline ve Diline Sahip olmayi kendi yasam felsefesine bir tez olarak yerlestirmis, Okunacak En BUYUK KITABIN INSAN OLDUGUNU KABUL ETMIS. Hosgoru, Sevgi ve Saygiyi insanligin en guzel ogeleri olarak kabul etmis bir yasam bicimidir...

Islam ise KANA DOYMIYAN INSAN KANI ILE BESLENEN, CENNET VE CEHENNEM HESAPLARI YAPAN, INSANLIK DUSMANI BIR DINDIR....

KIMILERI ALEVILIGIN TURKLUK, KURTLUK, CERKEZ, TURKMEN VS VS FARKLI IRKLARA MAL ETMEYE CALISIYOR, Islam Yobazlari Alevi Yasam Felsefesini 1400 yildan beri islamlastirmadiysa.. ki oyle... Irkci ve Milliyetcilerde Alevileri Irkci ve Milliyetci yapmaya da gucu gitmiyecektir...

ENEL-HAQ

Konu Raya Haq tarafından (12.01.2017 Saat 05:33 ) değiştirilmiştir.
Raya Haq Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 12.01.2017, 13:24   #25
Yazar
Mengligiray
Üye

Bilgiler

Memleket: ANKARA
Fikirler Tecrübe Puanı: 7
İtibar Puanı: 10
Mengligiray iyi yolda gözüküyor

Ettiği Teşekkür: 0
1 Mesajına 1 Kere Teşekkür Edildi

Alıntı:
Raya Haq Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Tarihlerden beri Islam tarafindan hunarca toplu katliamlara bir degil defalarca katliama mahgruz kalmis, insanligin kabul etmedigi haksizliklara ugramis, Islam yobazlari ve ozellikle fasist yobaz duzen tarafindan gorevlendirilmis duzenin temsilcileri Alevilere Alevi sitelerinde bile saldirabiliyor, Alevi sitesi kurarak, Alevi Yasam Felsefesine yonelik istedigi carpitmalari hile ve yalanlarla duzenin ve islamin istedigi gibi surdurmeye calisabiliyor....

Karanliklarin Aydinliga Cikmasi Arastirmaktan Gecer. Islam Denen suc makinasi, insanlik tarihinde kara bir lekedir, kara bir leke olmaya devam etmektedir. Savasla ortaya cikmis, Savasla devam eden, Insan Kani Ismeye Doymiyan, Cocuklara Tecavuz etmeyi kendisine amac edinmis, Allahu Ekber naralari icin sozde Allah icin Insan Kani Emen bu vahsi dinin ALEVLIKLE ILGISI OLABILIRMI?

Arap ALI ise Alevilerin kutsali olan ELI degildir. Arap Ali Islamin kilici oldugu gune kadar namazinda ve niyazinda biridir.. Okur yazari olmiyan insanlikla ilgisi olmiyan Din ugruna binlerce insan kellesi ucuran kelle avcisi Alevilerin Eli si olamaz...

Sonuc olarak ALEVI toplumu Islamin 5 sartinin hic birini kabul etmediginden dolayi, herturlu zorlama ve baskiya karsi onurlu durusu ile bu tarihin vahsi dinini kabul etmediginden dolayi, bu din ulemalari tarafindan Karalamalar, Iftiralar ve yiginla haksizliklar yapilarak katledilmistir... katledilmelerin ardindan, katledenler, kendilerini Alevi veya Alevi taraftari olarak gostermeye calismis veya yaptiklari onursuzluklari kapatmak icin butun imkanlarini kullanmislardir...

Alevilik: Eline, Beline ve Diline Sahip olmayi kendi yasam felsefesine bir tez olarak yerlestirmis, Okunacak En BUYUK KITABIN INSAN OLDUGUNU KABUL ETMIS. Hosgoru, Sevgi ve Saygiyi insanligin en guzel ogeleri olarak kabul etmis bir yasam bicimidir...

Islam ise KANA DOYMIYAN INSAN KANI ILE BESLENEN, CENNET VE CEHENNEM HESAPLARI YAPAN, INSANLIK DUSMANI BIR DINDIR....

KIMILERI ALEVILIGIN TURKLUK, KURTLUK, CERKEZ, TURKMEN VS VS FARKLI IRKLARA MAL ETMEYE CALISIYOR, Islam Yobazlari Alevi Yasam Felsefesini 1400 yildan beri islamlastirmadiysa.. ki oyle... Irkci ve Milliyetcilerde Alevileri Irkci ve Milliyetci yapmaya da gucu gitmiyecektir...

ENEL-HAQ
Ne güzel, İslam ve Müslümanlara ağzına geleni söylemişsin. Suç makinası olmuşuz, çocuklara tecavüz etmeye and içmişiz falan. Sen de bize karşı mı savaş açtın arkadaşım?

Mengligiray Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil