Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > Üyelerin Mekanı > Üyelerimizin Makaleleri

Üyelerimizin Makaleleri Üyelerimizin Alevilik, Siyaset ve Yaşam konusundaki makaleleri, denemeleri, edebi yazıları. Lütfen sadece KENDİ yazılarımızı paylaşalım ve MAKALE tarzında olmasına dikkat edelim.

Seçenekler Arama Stil
Alt 28.05.2015, 17:02   #11
Yazar
Amistofes
Forumla Bütünleşmiş

Bilgiler

Memleket: İSTANBUL
Fikirler Tecrübe Puanı: 68
İtibar Puanı: 639
Amistofes isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeAmistofes isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeAmistofes isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeAmistofes isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeAmistofes isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeAmistofes isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üye

Ettiği Teşekkür: 5.807
1.202 Mesajına 2.257 Kere Teşekkür Edlidi

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Amistofes Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 28.05.2015, 17:05   #12
Yazar
HURUFİCAN-ERZİNCAN
Forumu İyi Bilen

Bilgiler

Memleket: OUT OF TURKEY
Fikirler Tecrübe Puanı: 44
İtibar Puanı: 210
HURUFİCAN-ERZİNCAN hakkında olumlu dusunceler mevcutHURUFİCAN-ERZİNCAN hakkında olumlu dusunceler mevcutHURUFİCAN-ERZİNCAN hakkında olumlu dusunceler mevcut

Ettiği Teşekkür: 75
220 Mesajına 329 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
haziran_AW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
sizin bir teklifiniz varmı.yada olan varsa buyursun beri gelsin.şu kürtler ne istiyor bir anlasak.ben recep tayyibe bu konuda katılıyorum.bence kürt sorunu yok.öyle ya sorunları olsa tek partide birleşirler yönetimde daha güçlü olurlardı.onlar ne yaptı akepeyi destekledi.kürtlerin bile hdp den umudu yok ki akepeyi destekliyorlar.

kürtler daha fazla tanınmak istiyorlarmış.tamam kardeşim getirip teslim etsinler türk kimlik kartlarını,pasaportlarını.gitsinler barzaniden istesinler.sonra çıkıp dünyada haykırsınlar.daha ne yapsın devlet anlamadım ki.yalan mı konuşuyoruz.kürt cumhurbaşkanı oldumu oldu,genelkurmay başkanı,milletvekili,hakim,savcı,doktor vs canları ne istiyorlarsa olabiliyormu.yılmaz ve mustafa erdoğan,ibrahim tatlıses,mahsun,hülya gibi yıldız olabilmiş sanatçı,üniversitelerde dekan,vali kaymakam olabiliyorlarmı.daha ne desin devlet.kimseye engel olmuyorlar.kürtler bu devletin kurucu asli unsurlarıdır deniyor mu evet deniyor.anayasal eşitlik hakkına sahip mi.sahip.kürtleri tatmin etmek için devlet daha ne yapsın,vatandaş ne yapsın.

kürtler eşitlik filan istemiyor.orası belli.onlar üstünlük istiyor.silahla,şiddetle ezici güç olmak istiyor.geri kalan çalışsın kürtlerde gelsin yesin.oldu canım gözlerim doldu.varsa öyle bir gezegen bana da 2 dönüm yer ayırın.biraz da yağma hasan böreği,azcık lavaş,yanında otlu peynir gel kefim gel.
"Kürtler anayasa ve devletin diğer kurumlarınca tanınmak istiyorlar.Devlet bu istekleri hiçe saymakta ulus devlet ilkelerine de aykırı görmektedir.Tanınma arzusu insanın oluşturan etkenlerin ana bileşenlerindendir.Ekonomi veya diğer tavizler ile bu istek doyurulamaz.
Sizin degiminizden yola çıkarsak aleviler hemen hemen her şey oluyorlar.Genel kurmay başkanı Hatta şuan CHP yönetimin en tepesinde oldular.Böyle olunca alevilerin inanç temelli sorunlar bitmişmi oluyor?Hayır peki aleviler ne istemekte ?
inançlarının anayasa ve devletin diğer kurumlarınca tanınması arzusundalar onun için mücadele vermekteler.Kürtler bu devletin asli unsurudur Türk kelimesinden kasıt tüm vatandaşlardır sözüde ne inanç nede ırki meseleleri çözmüyor.Taşı toprağı vatan yapan insan unsurudur.Kürtler anadolunun kadim halkıdır.Şimdi kürtleri dilini kültürünü yok sayacaksın ōglemi.Ya da ya sev ya terk et.Kimin evinden kimi kovuyorsun.Bak bakalım kadim tarihe derler o vakit.Entegre ve medeniyetleşme adına asimilasyonu ırkların ve inançların önüne koyacaksın toplumda ne oluyor dediği vakit bağírtıyı koparacaksın.Yoksa bu kadar nüfusu biryeremi ışınlayacaksın.Bireyleri gurubu suçlaya bilirsiniz ama bir topluluğa yada inanca indirgeyemezsiniz. Ama ,fakat ile başlayıp basit çözüm dururken kurmaca olaylarla kürtleri karalamak ve günahkar göstermeklede işin içinden çıkílamıyacagı aşikar olduğumuz zaman ve mevkide gelmiş durumdayız.Kürtler önce şöyle olsunlar sonrada böyle yapsınlar ucuz yollu başka şekiller yaratarak zaman kazanmanın yada iktidar sahibi olma adına yeni piyesler cevirmenin gereği de yoktur. Bu ulusun yoksul işçi sınıfının garip gurabanın çogunluğ kürtler oluşturmaktadır.Kürtleri dolaylı yoldan da olsa aşağılamadan vaz geçin biraz empati yapın.Kardeşlik yapacaksak çogunlukcu değil çoğulculuğu savunum insani ve eşit yurttaş paydasında birleşecek yasalarla bir bütün olmalıyız.Ha ben Kürt değilim ama bir insan olarak bazı şeyleri görmek lazım.

HURUFİCAN-ERZİNCAN Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
HURUFİCAN-ERZİNCAN Kullanıcısına bu mesajı için teşekkür eden üyeler:
Amistofes (28.05.2015)
Alt 28.05.2015, 19:28   #13
Yazar
haziran_AW
yorgun savaşçı

haziran_AW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler
Space Invaders Champion! Pacman Champion! Breakout Champion! Castle Defend Champion! Balloon Bomber Champion!
Tournaments Won: 1

Memleket: AMASYA

Fikirler Tecrübe Puanı: 94
İtibar Puanı: 1415
haziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı var
haziran_AW - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 3.577
1.695 Mesajına 3.780 Kere Teşekkür Edlidi

arkadaş anlatın işte,kürtler eşit yurttaş olabilmek için,anayasal haklarını kullanmak için,seslerini duyurabilmek daha fazla tanınmak için ne istiyorlar.geçmişte şöyleydi böyleydi diye lafı sulandırmadan ama.bende olupda kürtte olmayan ne varsa söyleyin.daha hala dilleri kültürleri diyip duruyorsunuz.kalmadı taze bitti.dilmi kaldı,kültürmü kaldı.yasak olan neleri var arkadaş.eee mücadele ettik kazandık.hayır öyle olmadı o işler.zaman değişti,dünya gelişti,modernleşme süreci yaşanıyor.mücadele ettik dedikleri 40 bin insanın ölümünden sorumlu olmaktır.400 mil. doların buhar olup uçmasıdır.tayyip yol yaptı diye oy verenler gibi.hayır kardeşim zaman değişti,ihtiyaçlar değişti.kim iktidar olsa zaten duble yol yapacaktı.

ben mesajımda aleviler ile ilgili örnek vermedim.o sizin varsayımınız.ben aksini iddia ediyorum.bu toprakların asıl ve asil ezileni alevilerdir.90 yıllık sosyal demokrat parti ilk defa alevi genel başkan çıkarmıştır.inşallah başbakanlığınıda görürüz.ama o kadar işte.alevi cumhurbaşkanı sayamam,gen.kur başkanı,kuvvet komutanı sayamam.belki nadiren vali kaymakam,bir kaç dekan.bir dönem yargıda yüksek yargıç.onlarıda akepe tırpanladı zaten.el elde baş başta biz bize kaldık.cem evlerimize yasal statü verilmedi vs.bunlar doğru saptamalar.itirazım yok.ben ısrarla aleviler neden dağa çıkıp terör örgütü kurmamış,devlete isyan edip asker polis öldürmemiş,molotof atıp can almamış bunu soruyorum.kürtler ekmek bulmuş niye yağsız diye soruyorlar.yani dertleri başka.hikaye anlatıp durmayın.

tüikden verileri almışsınız anlaşılan bizimlede paylaşın.nerden çıkarıyorsun bu ulusun yoksul işçi sınıfının garip gurabanın çogunluğunu kürtlerin oluşturduğunu.ben aksini iddia ediyorum.asıl kürtler bu ülkenin zenginleri.yağı fazla bulmuşlar dişlerine bile altın kaplatıyorlar.ezik edebiyatı yapmaya gerek yok.gerçi alışığız kürtler ajitasyona bayılır.sizi de epey etkilemişler anlaşılan.

neyse lafı uzatmaya gerek yok.somut talepler nelerdir.tek tek izah edin lütfen.çok açık bir şekilde soruyorum bende olupda onda olmayan nedir.ben cevabını biliyorum da yazmayım şimdi.kürtleri aşağıladın diye kıyameti koparırsınız.

___________________İMZA___________________
zaman her zaman haklı çıkarmıştır beni.dile kolay 10 yıl oldu bu imzayı atalı.

yılandan korkmam yalandan korktuğum kadar(korkmadım)

nokta kadar menfaat için,virgül gibi eğilme(eğilmedim)

http://hizliresim.com/Po3PZ6][img]http://i.hizliresim.com/Po3PZ6.png

haziran_AW Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 28.05.2015, 19:47   #14
Yazar
gencalevi
Y A S A K L I ! ! !

Bilgiler

Memleket: KAYSERİ
Fikirler Tecrübe Puanı: 0
İtibar Puanı: -98
gencalevi pek olumlu bakılan bir üye değil

Ettiği Teşekkür: 132
56 Mesajına 74 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
arkadaş anlatın işte,kürtler eşit yurttaş olabilmek için,anayasal haklarını kullanmak için,seslerini duyurabilmek daha fazla tanınmak için ne istiyorlar.geçmişte şöyleydi böyleydi diye lafı sulandırmadan ama.bende olupda kürtte olmayan ne varsa söyleyin.daha hala dilleri kültürleri diyip duruyorsunuz.kalmadı taze bitti.dilmi kaldı,kültürmü kaldı.yasak olan neleri var arkadaş.eee mücadele ettik kazandık.hayır öyle olmadı o işler.zaman değişti,dünya gelişti,modernleşme süreci yaşanıyor.mücadele ettik dedikleri 40 bin insanın ölümünden sorumlu olmaktır.400 mil. doların buhar olup uçmasıdır.tayyip yol yaptı diye oy verenler gibi.hayır kardeşim zaman değişti,ihtiyaçlar değişti.kim iktidar olsa zaten duble yol yapacaktı.

ben mesajımda aleviler ile ilgili örnek vermedim.o sizin varsayımınız.ben aksini iddia ediyorum.bu toprakların asıl ve asil ezileni alevilerdir.90 yıllık sosyal demokrat parti ilk defa alevi genel başkan çıkarmıştır.inşallah başbakanlığınıda görürüz.ama o kadar işte.alevi cumhurbaşkanı sayamam,gen.kur başkanı,kuvvet komutanı sayamam.belki nadiren vali kaymakam,bir kaç dekan.bir dönem yargıda yüksek yargıç.onlarıda akepe tırpanladı zaten.el elde baş başta biz bize kaldık.cem evlerimize yasal statü verilmedi vs.bunlar doğru saptamalar.itirazım yok.ben ısrarla aleviler neden dağa çıkıp terör örgütü kurmamış,devlete isyan edip asker polis öldürmemiş,molotof atıp can almamış bunu soruyorum.kürtler ekmek bulmuş niye yağsız diye soruyorlar.yani dertleri başka.hikaye anlatıp durmayın.

tüikden verileri almışsınız anlaşılan bizimlede paylaşın.nerden çıkarıyorsun bu ulusun yoksul işçi sınıfının garip gurabanın çogunluğunu kürtlerin oluşturduğunu.ben aksini iddia ediyorum.asıl kürtler bu ülkenin zenginleri.yağı fazla bulmuşlar dişlerine bile altın kaplatıyorlar.ezik edebiyatı yapmaya gerek yok.gerçi alışığız kürtler ajitasyona bayılır.sizi de epey etkilemişler anlaşılan.

neyse lafı uzatmaya gerek yok.somut talepler nelerdir.tek tek izah edin lütfen.çok açık bir şekilde soruyorum bende olupda onda olmayan nedir.ben cevabını biliyorum da yazmayım şimdi.kürtleri aşağıladın diye kıyameti koparırsınız.
kürtler kadar tepen tas düssün altinda kalasin sen irkcisin diye ben tüm türklere irkci dersem bu haksizlik olur kendini bilmez ey irkci kafatasi avcisi kürtlerin yillardir ezildigini herseyden mahrum kaldigini zorla göce zorla gecici köy koruculuguna maruz kaldigini sende biliyorsun tüm dünya biliyor
sende olupta kürtlerde olmayan sey onursuzluk asagilik olma karaktersizlik irkcilik evet bunlar sende var ne zaman insan olmayi ögreneceksin cok merak ediyorum bunlar sana hakaret degil iltifattir sen gibi irkci kürt düsmani biri daha bu site gelmez birde sana görev veriyorlar yaziklar olsun size yöneticilerine adam mi yok su adamin yazdiklarina bir bakin bir milleti asagiliyor sizde uzaktan bakin sizin gibi yöneticilerde olmaz olsun siteyi eskisinden daha kötü duruma getirdiniz böyle irkci kafatasi avcilarina destek cikar

gencalevi Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 28.05.2015, 19:55   #15
Yazar
haziran_AW
yorgun savaşçı

Bilgiler
Space Invaders Champion! Pacman Champion! Breakout Champion! Castle Defend Champion! Balloon Bomber Champion!

haziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı var

hep aynı hikaye.fikir rica edelim lütfen.karşı tezleriniz varsa buyrun anlatın.hala ezik cücük edebiyatı.boş ver bana sataşmayı.ben onlara cevap vermiyorum.

Alt 28.05.2015, 19:58   #16
Yazar
gencalevi
Y A S A K L I ! ! !

Bilgiler

Alıntı:
hep aynı hikaye.fikir rica edelim lütfen.karşı tezleriniz varsa buyrun anlatın.hala ezik cücük edebiyatı.boş ver bana sataşmayı.ben onlara cevap vermiyorum.
verecek cesaretin yokta onda yönetici

Alt 28.05.2015, 20:07   #17
Yazar
haziran_AW
yorgun savaşçı

Bilgiler

ya ne yaparsın işte.cesaretim de yok tüh. napcaz şimdi.

Alt 28.05.2015, 20:09   #18
Yazar
gencalevi
Y A S A K L I ! ! !

Bilgiler

Alıntı:
ya ne yaparsın işte.cesaretim de yok tüh. napcaz şimdi.
oturda haline agla biraz insanlik duygun varsa irkcilik ve kafatasi avciligi nasil yaparim diye biraz utanarak agla

Alt 28.05.2015, 20:13   #19
Yazar
haziran_AW
yorgun savaşçı

Bilgiler

nasıl ağlıyorum bir bilsen.

Alt 28.05.2015, 20:15   #20
Yazar
gencalevi
Y A S A K L I ! ! !

Bilgiler

Alıntı:

nasıl ağlıyorum bir bilsen.
Insanlik duygusu oldugunu bilsem inanacagimda sende o bile yok yönetici

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil