Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > Aleviler ve Alevilik > Tanıtım > Alevi Siteleri

Alevi Siteleri Aleviler, köyleri veya kurumları adına açılmış internet siteleri, kardeş sitelerimiz

Seçenekler Arama Stil
Alt 17.08.2006, 21:41   #11
Yazar
onurcan
Forumla Bütünleşmiş

onurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ÇORUM
Fikirler Tecrübe Puanı: 72
İtibar Puanı: 239
onurcan hakkında olumlu dusunceler mevcutonurcan hakkında olumlu dusunceler mevcutonurcan hakkında olumlu dusunceler mevcut

Ettiği Teşekkür: 115
186 Mesajına 385 Kere Teşekkür Edlidi

Federasyonun Web sitesi ile ilgili, sayın Federasyon Başkanı Selahattin Özel ve genel dekreter Fevzi Gümüş ile yaptığım görüşmede, Abbas Tan, Turandk, Candacan birlikte idik. Sitenin bir an önce güncelleşeceğini söylediler, Bunun bir eksiklik olduğunu biliyorlar, ortada bir Şifre sorunu varmış, bunu düzeltmeye çalışıyorlar, ayrıca Ceyhun'un teklifini kendilerine ilettik. Olumlu karşıladılar ve teşekkür ettiler.

Fevzi Gümüş beni otelde ki ismimden tanımış, tanışmak istediğini belirtti ve tanıştık olumlu görüşmelerimiz oldu..

Aleviweb gündem belirlemeye devam ediyor arkadaşlar.. Sorunlara müdahele etmek çözüm önerileri sunmak, diğer alevi kurumlarınıda sevindiriyor..Bizi izliyorlar..

___________________İMZA___________________
Bazen;
Nasretin hoca gibi aglayip,
Bayburtlu zihni gibi gülebilmek gerekiyor !!
onurcan Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 13.09.2006, 00:39   #12
Yazar
gnost
Forumla Bütünleşmiş

gnost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Fikirler Tecrübe Puanı: 98
İtibar Puanı: 1138
gnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı var

Ettiği Teşekkür: 828
1.206 Mesajına 2.509 Kere Teşekkür Edlidi

Son olarak konu hakkında bir gelişmenin olmadığına şahitlik etmek beni hayli üzsede sabırla bu site ile ilgili sorunların giderileceği anı beklemekteyim.Konu hakkında bizleri bilgi sahibi yapacak canlarıma şimdiden teşekkür ederim.En azından ABF nin güncel adres ve iletişim bilgilerini burada yayınlayacak olan canlarımıza teşekkürler.

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

gnost Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 13.09.2006, 00:52   #13
Yazar
Ceyhun
Yollarda

Ceyhun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler
Tournaments Won: 1

Fikirler Tecrübe Puanı: 50
İtibar Puanı: 1607
Ceyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor

Ettiği Teşekkür: 2.035
2.262 Mesajına 7.329 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
yozcay Nickli Üyeden Alıntı
Son olarak konu hakkında bir gelişmenin olmadığına şahitlik etmek beni hayli üzsede sabırla bu site ile ilgili sorunların giderileceği anı beklemekteyim.Konu hakkında bizleri bilgi sahibi yapacak canlarıma şimdiden teşekkür ederim.En azından ABF nin güncel adres ve iletişim bilgilerini burada yayınlayacak olan canlarımıza teşekkürler.
Konu hakkında gelişmeler var. Henüz ortada somut birşey olmadan "spekülasyon" olabilecek birşeyler söylemek istemiyorum ama ABF yetkilileri benden siteleri hakkında görüşlerimi istediler. Ben de kendilerine görüş ve yardım önerilerimi ilettim. ABF yönetimi biraraya geldiğinde bu konuyu da konuşacak ve sanırım bir şekilde çözeceklerdir.

Suya düşen bir karanfilse yüreğin
bırak kendini ırmağın türküsüne gülüm
vursun seni o taştan bu taşa
o çağlayandan bu çağlayana...
Ceyhun Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 13.09.2006, 05:15   #14
Yazar
gnost
Forumla Bütünleşmiş

Bilgiler

gnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı var

Sevgili pirsultancanın hazırladığı tanıtım sayfası sanırım bu aşamada tek güncelliği olan belge oluyor.

Alt 13.09.2006, 10:55   #15
Yazar
Hubyar
PATRON

Hubyar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: İSTANBUL
Fikirler Tecrübe Puanı: 61
İtibar Puanı: 551
Hubyar isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeHubyar isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeHubyar isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeHubyar isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeHubyar isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeHubyar isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üye

Ettiği Teşekkür: 124
157 Mesajına 436 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
Ceyhun Nickli Üyeden Alıntı
Konu hakkında gelişmeler var. Henüz ortada somut birşey olmadan "spekülasyon" olabilecek birşeyler söylemek istemiyorum ama ABF yetkilileri benden siteleri hakkında görüşlerimi istediler. Ben de kendilerine görüş ve yardım önerilerimi ilettim. ABF yönetimi biraraya geldiğinde bu konuyu da konuşacak ve sanırım bir şekilde çözeceklerdir.
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] için yapabileceğin birşeyler olduğunu,bizzat ABF Genel Başkan Yardımcısı Ali KENANOĞLU'na ilettim.Teşekkür etti ve konunun kendi aralarında görüşüleceğini,daha sonra ne yapılması gerektiğinin bildirileceğini dile getirdi.

http://www.aleviweb.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=1436&dateline=1212702  521
Hubyar Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 19.09.2006, 20:13   #16
Yazar
heterodoks
Forumla Bütünleşmiş

heterodoks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: OUT OF TURKEY
Fikirler Tecrübe Puanı: 95
İtibar Puanı: 692
heterodoks parlak bir geçmişe sahipheterodoks parlak bir geçmişe sahipheterodoks parlak bir geçmişe sahipheterodoks parlak bir geçmişe sahipheterodoks parlak bir geçmişe sahipheterodoks parlak bir geçmişe sahip

Ettiği Teşekkür: 660
683 Mesajına 1.610 Kere Teşekkür Edlidi

Gözümüz aydın. Site yenileniyor.

Alıntı:
"WEB SAYFAMIZ YAPIM AŞAMASINDADIR."

Öneri ve yardım önerileri için: tekinozdil@alevifederasyonu.com

RENK HABER

ALEVİ HABER AJANSI

Alıntı:
  • Zorunlu din dersi kaldırılmalıdır.
  • Alevi yerleşim bölgelerine cami yapılmasına son verilmelidir.
  • Cemevlerimize derhal “ibadet yeri” statüsü verilmelidir.
  • Hacı Bektaş Dergahı ve diğer Alevi büyüklerine ait dergahlar, Turizm Bakanlığından alınarak Türkiye Alevi Bektaşı Federasyonu’nun idaresine verilmelidir.
  • Diyanet İşleri Başkanlığı kaldırılmalıdır. Her inanç grubu demokratik bir şekilde çalışan ve kendi kendini finanse eden inanç kurumları haline getirilmelidir.
  • Alevilik kendi başına bir inanç kurumu olarak kabul edilmeli ve her alanda yasalarca güvence altına alınmalıdır.
  • Nüfus cüzdanlarındaki din hanesi çıkartılmalıdır.
heterodoks Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 19.09.2006, 22:37   #17
Yazar
gnost
Forumla Bütünleşmiş

Bilgiler

Standart Bilişim Gurbu

Alıntı:
Gözümüz aydın. Site yenileniyor.

Evet sevgili canlar sitemiz yenilenmeliydi ve bu konuda somut olarak yapılan her çalışmayı ve bu çalışmaları yapanları saygıyla anıyorum.Konuya duyarlılık gösteren her canımızı şimdi göreve çağırıyorum.

ABF sitesi ile ilgili bir çalışmanın başladığını biliyoruz.Ve ABF yöneticileri site yapımı için yardıma açık olduklarınıda belirttiler.Şimdi bize düşen nedir?

Kendi adıma bu konuyla ilgili olan tüm arkadaşlarımızı ve canlarımızı burada dilek,öneri ve isteklerini yazmaya çağıyorum.Oluşan tüm durumları ABF ye iletmek ve onlarla koordineli bir biçimde yeni sitemizi hayata geçirmek Aleviweb in bu sürece direkt katılımı bizi hem özlenen bir ortama hemde paylaşıma yaklaştırır.

Ne dersiniz canlar? Bir bilişim gurbunu kendi içimizde oluşturabilirmiyiz.Mesela bu konuyla ilgili bir grup açma isteğinde olan varmı?

Alt 19.09.2006, 23:25   #18
Yazar
onurcan
Forumla Bütünleşmiş

onurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Fikirler Tecrübe Puanı: 72
İtibar Puanı: 239
onurcan hakkında olumlu dusunceler mevcutonurcan hakkında olumlu dusunceler mevcutonurcan hakkında olumlu dusunceler mevcut

Ettiği Teşekkür: 115
186 Mesajına 385 Kere Teşekkür Edlidi

Bugün bende bir takim bilgilerle birlikte Sayin ABF genelsekreteri Fevzi Gümüs ten bir Mail aldim. ABF'ni sitesi hakkindaki bölüm söyle,Diger bilgiler bende kalsin.

Alevi haber ve abf sitesi için aktif desteğinize işikin önerilerinizi
bekliyorum

selamlar
Fevzi Gümüş

Sevgili Yozcay,Bu durumda Ceyhun arkadasimiza ve Pirsultanca'ya ilk görev düsüyor, sonrasi ve iceriginin doldurulmasi ile ilgili kaynaklarla bizler ilgileniriz.
Ben kendi adima her türlü calismanin icerisinde öz veri ile görev alirim.
Saygilar.

Bazen;
Nasretin hoca gibi aglayip,
Bayburtlu zihni gibi gülebilmek gerekiyor !!
onurcan Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 20.09.2006, 00:39   #19
Yazar
heterodoks
Forumla Bütünleşmiş

heterodoks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: OUT OF TURKEY
Fikirler Tecrübe Puanı: 95
İtibar Puanı: 692
heterodoks parlak bir geçmişe sahipheterodoks parlak bir geçmişe sahipheterodoks parlak bir geçmişe sahipheterodoks parlak bir geçmişe sahipheterodoks parlak bir geçmişe sahipheterodoks parlak bir geçmişe sahip

Ettiği Teşekkür: 660
683 Mesajına 1.610 Kere Teşekkür Edlidi
Sevgili dostlar;

Gelişmeler sevindirici. Ben elimden gelen her türlü katkıyı sunmaya hazırım.

Bilişim Gurubu fikri çok ilgi çekici.

Elimden ne gelir.

1- Html tabanlı bir web sitesi yapabilirim. (Orta düzey) Bu ABF'nin ihtiyacını karşılamaz. ABF'nin ihtiyacı olan kolayca içerik yüklenebilen, güncellenebilen bir web sitesidir. Benim tavsiyem joomla yada run cms'dir. Tabi güvenlik önemli bir sorun.Sitenin altyapısının sağlam olması gerekiyor.

2- Dinamik bir web sitesi ( php, asp, joomla vb.) için bilgi düzeyim %30.

3- Bu işin piri Ceyhun'dur.Sonuç olarak eğer sevgili Ceyhun beni yanında çırak olarak kabul ederse ona yardımcı olmaya çalışırım.

4- Haber sitelerinden, gazetelerden, alevi sitelerinden, alevilerin gündemi ile ilgili haberleri, köşe yazılarını vb. hergün düzenli olarak takip edip siteye içerik anlamında katkı sunmaya çalışırım.

5- Son olarak bu çalışmalar yapılırken, aleviweb'in tarafsız ve bağımsız kimliğinin korunması ve aleviweb'in yoluna şu an olduğu gibi devam etmesi gerekirdiye düşünüyorum.

Şimdilik aklıma gelen bunlar.

RENK HABER

ALEVİ HABER AJANSI

Alıntı:
  • Zorunlu din dersi kaldırılmalıdır.
  • Alevi yerleşim bölgelerine cami yapılmasına son verilmelidir.
  • Cemevlerimize derhal “ibadet yeri” statüsü verilmelidir.
  • Hacı Bektaş Dergahı ve diğer Alevi büyüklerine ait dergahlar, Turizm Bakanlığından alınarak Türkiye Alevi Bektaşı Federasyonu’nun idaresine verilmelidir.
  • Diyanet İşleri Başkanlığı kaldırılmalıdır. Her inanç grubu demokratik bir şekilde çalışan ve kendi kendini finanse eden inanç kurumları haline getirilmelidir.
  • Alevilik kendi başına bir inanç kurumu olarak kabul edilmeli ve her alanda yasalarca güvence altına alınmalıdır.
  • Nüfus cüzdanlarındaki din hanesi çıkartılmalıdır.

Konu heterodoks tarafından (20.09.2006 Saat 00:56 ) değiştirilmiştir.
heterodoks Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 20.09.2006, 02:24   #20
Yazar
gnost
Forumla Bütünleşmiş

Bilgiler

Alıntı:
Sevgili Yozcay,Bu durumda Ceyhun arkadasimiza ve Pirsultanca'ya ilk görev düsüyor, sonrasi ve iceriginin doldurulmasi ile ilgili kaynaklarla bizler ilgileniriz.
Alıntı:
Ceyhun

ABF yetkilileri benden siteleri hakkında görüşlerimi istediler. Ben de kendilerine görüş ve yardım önerilerimi ilettim.
Konu ile ilgili olan tüm canlarımıza sağolun diyorum.Bu anlamda Ceyhun'un da bu konuya yönelik katkılarının varlığını bilmek beni sevindirdi.

Konu hakkında teknik bilgi kapasitemin azlığını daha öncede vurgulamıştım.Ancak bir yönüyle güvenlik sorununun web tasarımcılarının bir büyük sıkıntısı olduğunu biliyorum.Aceba hangi önlemler bu sitenin güvenliğini artırabilir?

Sevgili dostlarım aynı zamanda yapılacak sitenin içeriği bir yana bırkılırsa site dizaynında olması istenilenler nelerdir sizce?Aleviliği veya Alevi büyüklerini anlatan Belgeseller bölümü aynı zamanda yakın tarihimiz,bilim tarihi,insanlık Dünyasına hizmetleri bulunan büyük insanlar gibi kategorilerde yapılmış media bölümleri gibi...Alevi kurumları veya siteleri bölümü gibi başka ne tür ve biçimde bir alt yapıya sahip olmalı sizce.?

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil