Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > Aleviler ve Alevilik > Merak Ediyorum

Merak Ediyorum Alevilikle ilgili merak ettikleriniz, kafanıza takılan sorular

Seçenekler Arama Stil
Alt 29.07.2007, 00:58   #21
Yazar
gerçeğe az kaldı
Forumla Bütünleşmiş

gerçeğe az kaldı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: KAHRAMANMARAŞ
Fikirler Tecrübe Puanı: 78
İtibar Puanı: 1392
gerçeğe az kaldı görkemli bir forum yaşantısı vargerçeğe az kaldı görkemli bir forum yaşantısı vargerçeğe az kaldı görkemli bir forum yaşantısı vargerçeğe az kaldı görkemli bir forum yaşantısı vargerçeğe az kaldı görkemli bir forum yaşantısı vargerçeğe az kaldı görkemli bir forum yaşantısı vargerçeğe az kaldı görkemli bir forum yaşantısı vargerçeğe az kaldı görkemli bir forum yaşantısı vargerçeğe az kaldı görkemli bir forum yaşantısı vargerçeğe az kaldı görkemli bir forum yaşantısı var

Ettiği Teşekkür: 1.682
1.248 Mesajına 2.537 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
rubella Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
lütfen kendi adınıza konuşun genelleme yapmayın
ben nasıl genelleme yapmıyorsam sizde benim adıma karar veremezsiniz
ben anası babası ve 7 sülalesi alevi olan bir ailede yetiştim senin anlattığın o manileri çok dinledim anlayacağın
ve yıllar sonra Ali ve ehlibeytin gerçek yolu olan ehlibeyt mektebi ile tanıştım.Ve gördümki alevilik islamın özüymüş ama bize bu anlatılmamış
bize eline beline hakim ol tarzında mistik söylemler bol efsaneler anlatılmış
aleviliğin içinde olupta aslında aleviliğe ne kadarda uzak olduğumu anlamışım

o yüzden hiç kendini yorma fikirlerini söyle ama benide genelleme yaparak o kategorinin içine sokma benim seni sokmadığım gibi
Şunu peşinen söyleyim, namaz kılıyorsanız şiisiniz,ve Alevilik hakkında hiç bir şey bilmiyorsunuz. Alevi de olamazsınız. Bunları niçin dediğimi gözle göürünen kaynaklara dayanarak açıklayım.Yüzyıllarca kendisine asimilasyon dayatan, diri diri derisini yüzen, katliamlara maruz kalan, zalime baş kaldıran, yakılan, vs. vs.
ALEVİLİK İSLAM OLAMAZ. Aleviliğe yapılan katliamlar saymakla bitmiyor gördüğünüz gibi...

Şimdiki duruma getirilen Alevilik özünden boşaltılınca, kutsal inanç, sosyal, kültürel, ve tarihi değerlerinden uzaklaştırılması sağlanmaya çalışılıyor. En önemlisi yaşam gıdalarını aldığı kökleri kurutularak olan bağları da koparılmaya çalışılıyor. Böylece kuruyan bir ot gibi bölgede esen rüzgarın durumuna göre yönelen veya yönlendirilen bir hale getirildi. Günümüz koşullarında Aleviliğin bölgede bu duruma düşürülmesinde hiç şüphesiz cahil, menfaatperest, düşkün sözde Alevi Pir veya dedeleri ile sözde ileri gelenleri önemli rol oynuyorlar. Günümüzde üstlendikleri misyonlarıyla Aleviliğe dost olmayan örgütlü devlet güçleri ve İslami güçlere Alevi halk kesimi pazarlanmaktadır. bunu İzzettin Doğan örneğinde görüyoruz, Bunların Alevilik üzerinde yaptıkları tahribatlar
sonucu kişiliksiz ve niteliksiz bir hale getirilen Alevilik, bir yandan Aleviliğe dost
olmayan güçler, Osmanlı Devletinin Yeniçeri Ocağında olduğu gibi Bektaşilik ismi altında devletin dayattığı ve hizmetinde kullanmak istediği devşirip Müslümanlaştırarak veya (Kürt Alevileri) Türkleştirerek devletin korunmasına hazırlanırken, diğer yandan o duruma düşmek istemiyen Alevi halk kesimini "Türkler Alevidir" uyduruk tezleriyle Türkleştirmeye çalışarak asimile etmek istemektedir. Bu konuda da Alevi düşkünleri üzerlerine düşen görevlerini yerine getirebilmek için ve bazılarına yaranmak için ellerinden geleni yapmaktadırlar.

İşte bizim bugün anlattığımız budur, size yanlış saçmalıklar anlatıldığı gibi, Aleviliği insanlarımıza saptırarak İslamın özü yalanlarıyla uyutarak Alevilikten kurtulmak istiyorlar, çünkü Alevilik her zaman kim olursa olsun yanlışarı sorgulayan bir felsefedir. Buda halkı sömüren egemen güçleri rahatsız etmektedir, uykusuz bırakmaktadır.

Bizim yapmaya çalıştığımız Aleviliği düşütüğü bu konumdan kurtarmaktır, buda doğal olarak sizin gibileri rahatsız etmektedir.

Tekrarlıyorum, sizin gibiler buraya insanlara, size öğretilen bu yalanları anlatmak için gelmişsiniz, ve elinizden geleni yapıyorsunuz.

Biz Alevilere anlatılanların yalan olduğunu söylüyoruz.
Yukarda ki gerçeklere dayanarak, Dönen dönsün, biz dönmeyiz yolumuzdan.

Konu gerçeğe az kaldı tarafından (29.07.2007 Saat 01:07 ) değiştirilmiştir.
gerçeğe az kaldı Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
gerçeğe az kaldı Kullanıcısına bu mesajı için teşekkür eden üyeler:
Emek (29.07.2007)
Alt 29.07.2007, 01:31   #22
Yazar
gerçeğe az kaldı
Forumla Bütünleşmiş

gerçeğe az kaldı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Fikirler Tecrübe Puanı: 78
İtibar Puanı: 1392
gerçeğe az kaldı görkemli bir forum yaşantısı vargerçeğe az kaldı görkemli bir forum yaşantısı vargerçeğe az kaldı görkemli bir forum yaşantısı vargerçeğe az kaldı görkemli bir forum yaşantısı vargerçeğe az kaldı görkemli bir forum yaşantısı vargerçeğe az kaldı görkemli bir forum yaşantısı vargerçeğe az kaldı görkemli bir forum yaşantısı vargerçeğe az kaldı görkemli bir forum yaşantısı vargerçeğe az kaldı görkemli bir forum yaşantısı vargerçeğe az kaldı görkemli bir forum yaşantısı var

Ettiği Teşekkür: 1.682
1.248 Mesajına 2.537 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
haziran69 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
sayın economist,

Allah islamiyeti belli bir gruba,millete,ırka göndermemiştir.son din,son peygamber ve son kitap olarak tüm evrene,tüm yaratılmışlara göndermiştir.nasıl bir hristiyan inancından dolayı sorgulanamazsa bir alevide inancından dolayı sorgulanamaz.ibadet Allaha yapılır.ibadetinde yeri ve şekli yoktur.isteyen cami de yapar isteyen havrada,sinagogda.önemli olan niyettir.bazı aleviler cemi ibadet görüp cem evinde yerini getirir.bir başkası ibadet olarak görmez ibadet olarak namazı sayar namaz kılar.camiye gitmek zorunluluğuda yoktur.isteyen cemaatle birlikte namaz kılmak ister camiye gider.ben insanların mezheplere bölünmesine karşı olduğum gibi camide ibadet eden cem evinde ibadet eden olarak ayrılmalarına da karşıyım.bakın aynı Allahın kulları cemaatlere bölünüyor.aynı lokantada yemek yiyen insanlar yanyana ibadet edemiyor.bunu aklın alması mümkün değildir.kim ne derse desin ben bir alevi olarak sizinle birlikte camide namazda kılarım ramazanda oruçta tutarım,kendi inancımdan olan insanlarla beraber cem de semah da dönerim.hiç kimde beni dinden de çıkaramaz,düşkün de ilan edemez.Allah bu yetkiyi hiç bir insana vermemiştir.eğer birileri kendinde bu yetkiyi görüyorsa Allaha şirk koşuyor demektir.bende bir alevi olarak kimseye benim adıma konuşma yetkisi vermediğime göre aleviler camiye gitmez,namaz kılmaz diyenlere itibar edilmemesini tavsiye ediyorum.ama bakın tavsiye ediyorum bende onların adına konuşamam.herkes düşüncesinde özgürdür.ibadetinde,inancında özgürdür.eğer ahiret varsa zaten ahiretin sahibi yanlış olanın hesabını orada soracaktır.biz bırakalım bir birimizin ibadeti nerede yaptığını nasıl yaptığını birlik olmanın yoluna bakalım.görüyoruz ki dünyamız bu inanç ayrımcılığı yüzünden her geçen gün daha yaşanmaz bir hale gelmekte.her savaşın altından inançlar ve dinler çıkmakta.sanırım iyi niyetinize saygıyla aklı selim bir cevap verebildim.
Bir Müslüman olarak namaz kılıyorsan, tamamdır, ve hakkındır.

Ama bir Alevi olarak namaz kılıyorum diyorsan, buyur:

İtin Birisi (İtler)

Ben kendi halimle halkı severken
Hav deyip te geçti itin birisi
Halk diyerek döne döne dizim döverken
Havlayarak geçti itin birisi, yalnız biri değil bütün sürüsü

Biz bu canı boş boşuna yakmayız
Helaldan dışarı dönüp bakmayız
Biz insanız itten kurttan korkmayız

İtten kurttan korkmaz eroğlu erler
Hayvana bağlıdır köroğlu körler
Benim soyadıma kurban devrimci (Alevi) derler
Havlayatk geçti itin birisi, bütün sürüsü

İt olan varlıkta olurmu fikir
İtten uzak kaldık desek olurmu şükür
Adı soyu, ömer osman'la bekir

Mahzuni Şerifim bu düzen berbat
Duydunmu ki itler içer mi şerbet
Üzülme Mahzuni kardaş yalnız kemik at

Mahzuni Şerif

Konu gerçeğe az kaldı tarafından (29.07.2007 Saat 01:34 ) değiştirilmiştir.
gerçeğe az kaldı Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
gerçeğe az kaldı Kullanıcısına bu mesajı için 5 üye teşekkür etti:
Diaboli (29.07.2007), Emek (29.07.2007), seyidim (14.10.2007)
Alt 29.07.2007, 01:33   #23
Yazar
Emek
kontrolsüz üye

Emek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: İSTANBUL
Fikirler Tecrübe Puanı: 69
İtibar Puanı: 445
Emek gercekten iyi biriEmek gercekten iyi biriEmek gercekten iyi biriEmek gercekten iyi biriEmek gercekten iyi biri

Ettiği Teşekkür: 465
450 Mesajına 729 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
gerçeğe az kaldı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bir Müslüman olarak namaz kılıyorsan, tamamdır, ve hakkındır.

Ama bir Alevi olarak namaz kılıyorum diyorsan, buyur:

İtin Birisi (İtler)

Ben kendi halimle halkı severken
Hav deyip geçti itin birisi
Halk diyerek döne döne dizim döverken

Biz bu canı boş boşuna yakmayız
Helaldan dışarı dönüp bakmayız
Biz insanız itten kurttan korkmayız

İtten kurttan korkmaz eroğlu erler
Hayvana bağlıdır köroğlu körler
Benim soyadıma kurban devrimci (Alevi) derler
Havlayatk geçti itin birisi, bütün sürüsü

İt olan varlıkta olurmu fikir
İtten uzak kaldık desek olurmu şükür
Adı soyu, ömer osman'la bekir

Mahzuni Şerifim bu düzen berbat
Duydunmu ki itler içer mi şerbet
Üzülme Mahzuni kardaş yalnız kemik at

Mahzuni Şerif
kurban olduğum mahzuni döktürmüş valla

___________________İMZA___________________
mollasavar silahı üzerinde çalışmaktayım
üfürükçüler boşuna beklemeyin. bu forumu TER-KET-MEM

Emek Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Emek Kullanıcısına bu mesajı için 2 üye teşekkür etti:
Diaboli (29.07.2007), ger?e?e az kald? (29.07.2007)
Alt 29.07.2007, 01:34   #24
Yazar
abuzersarac
Yeni Üye

Bilgiler

Memleket: ADIYAMAN

Fikirler Tecrübe Puanı: 0
İtibar Puanı: 10
abuzersarac iyi yolda gözüküyor
abuzersarac - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 1
0 Mesajına 0 Kere Teşekkür Edlidi

merhaba bu konuyu çok güzel açıklamışsınız teşeşkkürlerimi sunarım benim takıldığım bazı konular var umarım banada yardımcı olabilirisiniz .Bir inasanın alevi süni veye şafi olması aileden mi gelir yoksa insan istediği mezhebe girebilir mi insanın kendi hür kararı olmuyor mu seçme hakkımız yok mu baba neyse bizde omu olmak zorundayız umarım yardımcı olabilirsiniz msn adresim ........... burdanda sizinle konuşmak isterim saygılar dilerim kendinize ii bakın

Konu bozo tarafından (29.07.2007 Saat 20:10 ) değiştirilmiştir.
abuzersarac Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 29.07.2007, 01:40   #25
Yazar
Diaboli
Forumu İyi Bilen

Diaboli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: OUT OF TURKEY
Fikirler Tecrübe Puanı: 51
İtibar Puanı: 137
Diaboli yakında sevilen bir üye olabilirDiaboli yakında sevilen bir üye olabilir

Ettiği Teşekkür: 281
78 Mesajına 145 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
economist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
ben düzenli namaz kılan bir insanım kilisede bile namaz kılınabilir. namaz için yer ve mekan yoktur örneğin ben hiç normal zamanda camiye gidip namaz kılmam ama dışarıdaysam en yakın camiye gider kılarım .dağda taşta evde nerde istersen orada kılabilirsiz. cami namaz için şart olan bir mekan değildir ama orada cemaatle kılmanın daha faziletli olduğunu söylemiştir Hz. Peygamber. kılıp kılmamak konusu da tamamen size kalmış ilgilenmiyorum bile...

Namazi her yerde kilamazsiniz öyle olsaydi camide kadinlara ayrilan bölümde degil istediginiz yerde kilmaniz mümkün olurdu.

Bir can sanirim Onurcan can buna cok güzel cevap vermisti

Yanilmiyorsam söyle demisti: Biz camiyede gelebiliriz eger eslerimizle cocuklarimizla sazimizla semahimizla bizi karsilayacaklarsa yada kabul edeceklerse.

Ayrica bir budist, musevi yada hiristiyan neden camiye gitmiyorsa alevilerde ondan gitmezler.(soru genele sorulmus bende genel cevap yazdim.)

korkirem
ay balam...
tek başıma çıkirem ben dağlara bala dağlara bala dağlara
yangını volkan görirem, cin görirem, can görirem
mezarda hortlak görirem bin türlü tufan görirem gullü bir yaban
görirem korkmirem, korkmirem bala korkmirem
ay balam...
şafak vakti düşürem ben çöllere bala çöllere bala çöllere
çöllere bala çöllere
kükremiş aslan görirem, kan yiyen sırtlan görirem dalgalı
umman görirem, can görirem, cin görirem, mezarda hortlak
görirem bin türlü tufan görirem gullü bir yaban görirem
korkmirem, korkmirem bala korkmirem
ay balam...
bu korkmamazlığım ile bu korkmamazlığım ile vallahi
bala, billahi bala, tillahi bala harda bir softa görirem, harda
bir yobaz görirem, harda bir bağnaz görirem, harda bir müselman
görirem korhirem, korhirem bala korhirem
kandan fikirlerinden, riyakar zikirlerinden korhirem bala korhirem
bala korhirem korhirem bala korhirem

Sabir

Konu Diaboli tarafından (29.07.2007 Saat 01:49 ) değiştirilmiştir.
Diaboli Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Diaboli Kullanıcısına bu mesajı için 2 üye teşekkür etti:
Emek (29.07.2007), ger?e?e az kald? (29.07.2007)
Alt 29.07.2007, 01:45   #26
Yazar
Emek
kontrolsüz üye

Emek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: İSTANBUL
Fikirler Tecrübe Puanı: 69
İtibar Puanı: 445
Emek gercekten iyi biriEmek gercekten iyi biriEmek gercekten iyi biriEmek gercekten iyi biriEmek gercekten iyi biri

Ettiği Teşekkür: 465
450 Mesajına 729 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
Diaboli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Namazi her yerde kilamazsiniz öyle olsaydi camide kadinlara ayrilan bölümde degil istediginiz yerde kilmaniz mümkün olurdu.
konuyu acaip aydınlatmışsın. bumudur. budur. istediği yerde kılınıyorsa erkekler kadınların bölümünde kadınlarda erkeklerin bölümünde kılabiliyorlarmı?

mollasavar silahı üzerinde çalışmaktayım
üfürükçüler boşuna beklemeyin. bu forumu TER-KET-MEM

Emek Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 29.07.2007, 01:48   #27
Yazar
gnost
Forumla Bütünleşmiş

gnost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ÇORUM
Fikirler Tecrübe Puanı: 96
İtibar Puanı: 1138
gnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı var

Ettiği Teşekkür: 828
1.206 Mesajına 2.509 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
foruma sadece merak ettiğim için birkaç gündür katılıyorum ve epeyce yazılanları okudum.aleviler kimdir ve inançları nedir. bunları merak ediyordum. ama kafam daha çok karıştı. biri diyor ki alevilikte kuran, namaz, oruç vb. asla yoktur diyor .bir diğeri ise bunlar olmadan alevi olunmaz diyor, bir diğeri ise Hz. Ali'nin yolundayız diyor ama aleviliğin islamdan önce de olduğunu söylüyor. acaba aleviler de kendi içlerinde farklı inanç grupları içinde mi yoksa bu görüşler tamamen kişisel mi. lütfen aklı selim birisi cevaplayabilir mi?.
Konu bu froumda çok fazla sayıda cevaplandı ve şu an çok fazla zamanım da yok ama, Alevilerin farklı inanç gurplarında bulunduklarından çok Alevilğin üzerinde yapılan tahribatlar ve asimileçabalarına karşı uyanık olmanızı tavsiye ederim.Aman deyim bir bakmışınız İzzettin Doğan vs derken Fetullahın kucağında bluverirsiniz kendinizi..

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
gnost Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 29.07.2007, 02:45   #28
Yazar
rubella
Y A S A K L I ! ! !

Bilgiler

Memleket: ELAZIĞ
İtibar Puanı: 18
rubella iyi yolda gözüküyor

Ettiği Teşekkür: 5
24 Mesajına 28 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
gerçeğe az kaldı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Tekrarlıyorum, sizin gibiler buraya insanlara, size öğretilen bu yalanları anlatmak için gelmişsiniz, ve elinizden geleni yapıyorsunuz.

Biz Alevilere anlatılanların yalan olduğunu söylüyoruz.
Yukarda ki gerçeklere dayanarak, Dönen dönsün, biz dönmeyiz yolumuzdan.
ben buraya alevi olduğum için ve burasıda bir alevi forumu olduğu için geldim
ne gelirken senden izin aldım nede fikirlerimi paylaşırkende senden izin alacak değilim
sen bir yalanın peşinden gidiyorsan ben ne yapayım yalanlarınla seni başbaşa bırakıyorum ben doğrularımı anlatmaya devam edeceğim

rubella Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 29.07.2007, 02:55   #29
Yazar
Atanali
Forumla Bütünleşmiş

Atanali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: SİVAS

İtibar Puanı: -47
Atanali hakkında olumsuz fikirler mevcut
Atanali - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 453
497 Mesajına 1.217 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
candacan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sen yeni bir islamiyet mi yaratmaya çalışıyorsun? Bizim ilahiyat profları senin dediğinin tam aksini söylüyorlar. Tabi, İran'dakilerin ne dediklerini pek bilmiyorum. Merak ettim doğrusu, senin kaynağın neresi?
sevgili candancan

ya anlamıyorsun yada anlamak istemiyorsun

beni ne iran ne de islamiyetin proflari ilgilendirmez

tek referansım insanlıga ışık olan pirler ve evliyalardır

Atanali Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Atanali Kullanıcısına bu mesajı için 2 üye teşekkür etti:
*inan* (29.07.2007), TUN (29.07.2007)
Alt 29.07.2007, 10:22   #30
Yazar
economist
Forum Katılımcısı

economist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

İtibar Puanı: -42
economist hakkında olumsuz fikirler mevcut

Ettiği Teşekkür: 96
27 Mesajına 56 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
abuzersarac Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
merhaba bu konuyu çok güzel açıklamışsınız teşeşkkürlerimi sunarım benim takıldığım bazı konular var umarım banada yardımcı olabilirisiniz .Bir inasanın alevi süni veye şafi olması aileden mi gelir yoksa insan istediği mezhebe girebilir mi insanın kendi hür kararı olmuyor mu seçme hakkımız yok mu baba neyse bizde omu olmak zorundayız umarım yardımcı olabilirsiniz msn adresim .............. burdanda sizinle konuşmak isterim saygılar dilerim kendinize ii bakın
sünnilerde insan istediği mezhebe geçer tamamen kendi isteğine kalmıştır. ama başlangıçta tabii ki ebevenlerin mezhebine uyar yani ayrıca diğer mezhep öğretilmez sadece anahtalrıyla öğretilir. hiç himse kimseyi mezhep değiştirdi diye eleştirmez. zaten 4 mezhepde de itikat aynıdır. ufak tefek uygulmama farklılıklar vardır.

Cahil insan cennette komşum olsa, cenneti terkeder, cehennemi seçerdim.
Hz. Ali

Bir kez gönül yıktın ise
Bu kıldığın namaz değil
Yetmişiki millet dahi
Elin yüzün yumaz değil

İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir
Sen kendini bilmezsin, ya nice okumaktır
Okumaktan mani ne, kişi Hakkı bilmektir
Çün okudun bilemedin, ha bir kuru emektir

Aşkın aldı benden beni, bana seni gerek seni
Ben yanarım dün ü günü, bana seni gerek seni
Ne varlığa sevinirim, ne yokluğa yerinirim
Aşkın ile avunurum bana seni gerek seni

Gelin tanış olalım, işin kolayın tutalım
Sevelim sevilelim, dünya kimseye kalmaz
Yunus sözün anlar isen, mani'sini dinler isen
Sana iyi dirlik gerek, bunda kimseler kalmaz

YUNUS EMRE

Konu bozo tarafından (29.07.2007 Saat 20:11 ) değiştirilmiştir.
economist Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil