Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > Aleviler ve Alevilik > Alevilik Genel

Alevilik Genel Alevilik üzerine genel tartışmalar, eleştiriler, sorunlar

Seçenekler Arama Stil
Alt 13.11.2018, 01:13   #14
Yazar
Raya Haq
Forumun Bir Parçası

Bilgiler

Memleket: TUNCELİ
Fikirler Tecrübe Puanı: 19
İtibar Puanı: 10
Raya Haq iyi yolda gözüküyor

Ettiği Teşekkür: 26
34 Mesajına 36 Kere Teşekkür Edlidi

ISLAM MISYONERINDEN ALINTI;
(Sayın Raya Haq, Tekrar sizi, edeb ve haya dairesine davet ederek, fikirlerinizi hakaret etmeden, iftira atmadan sohbete davet ediyorum. zaten kendi inancınızdan emin iseniz, bilginize de güveniyorsanız bunlara gerekte yoktur.)

BIZ ELIMIZE, DILIMIZE VE BELIMIZE SAHIP OLMAYI IYI BILIRIZ. AHLAKSIZ ISLAM AHLAKSIZLIGI ILE BIZE EDEP ERKAN OZELLIKLE HAYA OLGUSUNU OGRETEMEZ.
BIZ ONU INSANLIGIN DOGUSUNDAN BERI KENDIMIZDE VAR ETMISIZ...

BEN ISLAM VE ONUN MISYONERLERINE YONELIK YAZIYORUM, SEN KISISEL SALDIRIYA GECIYORSUN!!!!
BENIM INANCIM "SEVGI VE INSANLIK" YOLUNUN INANCIDIR. SEN ISE CENNET, CEHENNEM HESAPLARI YAPAN, CINSI SAPIK VE UCKUR DUSKUNUNUN PESINDE GIDEN VE ONU BASKASIYMIS GIBI GOSTERMEYE CALISAN, AKLAMAYA CALISAN GOREVLI ISLAM DININ MUGRUTLERINDENSIN....

(Benim "misyoner" olduğumu ifade etmişsiniz. "misyoner" kısaca bir dini, inancı yayan kimseye denir. Öncelikle Alevi-Bektaşi inancında kimse zorla alevi-bektaşi yapılmaz. Alevilik , kişinin kendi rızası ile ikrar vererek, görgü cemine girerek, öncesinde rehberinden, pirinden tarikat abdesti aldırılarak olunur. Kendi özelimde ise, ne kimseyi zorla alevi yaptım. ne de Aleviliği yaymaya cabaladım. Alevi_bektaşi islam anlayısı teslim-i Rızaya dayanır. bu da yetmez, bu yola talip olanın İKRAR=söz vermesi gerekir.)

GUZEL BIR SOYLEM VAR.. "BEN SANA VALI OLAMAZSIN DEMEDIM, BEN SANA ADAM OLAMAZSIN DEDIM"
BEN SANA ISLAM MISYONERI OLAMAZSIN VEYA DEGILSIN DEMEDIM. BEN SANA ALEVI KIZILBAS OLAMAZSIN DEDIM...
SANA GORE CINSI SAPIK, UCKUR DUSKUNU VE KELLE AVCISI MUHAMMED KUTSALDIR.. BANA GORE INSANLIK DUSMANI AHLAKSIZIN BIRIDIR.
SANA GORE BU CINSI SAPIK, UCKUR DUSKUNU VE KELLE AVCISI ALEVIDIR.
BANA GORE TAMAMEN ILGI VE ALAKASI YOKTUR, ALEVI YASAM FELSEFESININ KAPISINDA PIR SULTANIN ITI BILE OLAMAZ.
DOLAYISIYLA SEN ISLAM DENILEN SUC MAKINASININ PROPAGANDASINI YAPIYORSUN, BU AHLAKSIZ DINI GETIRIP ALEVI YASAM FELSEFESI ILE AYNI CIZGIDE GOSTERMEYE CALISIYORSUN!! SENIN HIZMET ETTIGIN O VAHSI ISLAM BUNU 1400 YILDAN BERI YAPMAKTADIR, YAPMAYA DA DEVAM ETMEKTEDIR....
SONUC OLARAK SEN DEGIL ALEVI OLMAK, ALEVI DUSMANLIGINI YAPMAKTASIN.

ISLAM MISYONERINDEN ALINTI
Sonuç olarak, tarih boyunca Emevilerin, veya sünni halifelerin yaptıklarını Alevilik veya islam olarak kabul edemezsiniz. Devamla , muaviyenin, yezidin islam anlayısını , gerçek islam budur. diyede gösteremezsiniz. sizin yaptığınız kolaycılık olur. tarihin hiçbir noktasında hiçbir alevi- bektaşi bu süni islam anlayısını kabul etmemiş, zalime karsı hakkı savunan Hz. Ali'nin ve soyunun etrafında kenetlenmiş, Ehli Beytin islam anlayısını benimsemiştir.

EMEVILER ILE SUNNILER AYNIDIR, YANI EMEVILERE SUNNI DERLER, EMEVI DEDIGIN KESIM INANDIGIN HZ. MUHAMMED (CINSI SAPIGIN) AKRABA VE EHLI-BEYTIDIR.
UNUTMA, AYSE MUHAMMEDIN ESIDIR, EBU BEKIR KAYIN BABASIDIR, OMER HEM DAMADI HEMDE KAYIN BABASIDIR, OSMAN IKI ZINNURLU (IKI MELEKLIDIR) IKI KIZINI VERMIS, VE AYNI SULALEDENDIR.
EHLI-BEYT; MUHAMMEDIN EV HALKIDIR, YAKINLARIDIR, SULALESIDIR, HANESINDE YASIYANLARA VERILEN TERIMDIR.
BIZE NE? BU CINSI SAPIK VE UCKUR DUSKUNLERINDEN,
BIZE NE? BU AHLAKSIZ VE ALCAKLARDAN.
BIZE NE? BU INSAN KASABI CELLATLARDAN.

KAC KEZ SOYLEDIM, BIR KEZ DAHA SOYLEMEKTE YARAR VAR, BELKI ANLARSIN.
SUC MAKINASI, UCKUR DUSKUNU, CINSI SAPIK, AHLAKSIZ, ALCAK YAPILANMA OLAN ISLAM......
SEVGI VE INSANLIK YOLU OLAN ALEVI YASAM FELSEFESININ YANINDA DUNKU COCUKTUR...
ALEVILIK; INSANLIGIN DOGUSUNDAN BERI VARLIGINI SURDUREN BIR YASAM BICIMIDIR...
EHLI-BEYT ISLAM ANLAYISINIMI BENIMSEMIS!!!!!!!!
EHLI-BEYT EN SON ABBASI HALIFESINE KADAR NAMAZINDA, ORUCUNDA, YANI ISLAMIN 5 SARTINI HARFIYEN YERINE GETIREN BIR YAPILANMADIR...
BUNLAR HALLAC-I MANSURU HUNARCA KATLEDEN MANTIGIN TAA KENDISIDIR...
SEN, ALEVI YASAM FELSEFESI ILE, SII /CAFERI MEZSEBINI KARISTIRIYORSUN, AYNI CIZGIDE GORMEYE CALISIYORSUN!!! ISLAMIN 1400 YILDAN BERI YAPTIGI TAM SIZIN YAPTIGINIZ GIBI TIPA TIP AYNIDIR..
ONUN ICIN SIZE ISLAM MISYONERI DIYORUM...

(Evet bizler, Yezit olmadık, zalime boyun eğmedik. Hz. Hüseyin olduk. dik durduk. asıldık, kesildik, sürüldük ama ikrarımızdan dönmedik. yolumuzu, itikatımızı bırakmadık.

Siz de böyle olun, sünniliği, ya da sünnilerin islam anlayısını islam olarak kabul edip. ikrarınızdan olmayın.)

YEZIT AYNI HALASININ KOCASI MUHAMMED GIBI VAHSI VE ZALIMDI, ONA DA MUHAMMED VE BUTUN INSANLIK DUSMANI ISLAM KASAPLARINA LAHNET OLSUN.
BIZE ISLAM DENILEN AHLAKSIZ SUC MAKINASI ISLAMI FARKLI SEKILDE VEYA FARKLI YOLLARLA TOZ PEMBE GOSTERMEYE CALISMAN BOSUNADIR....

SUNNI, SAFI, HANEFI, HAMBELI VE SIA YANI 5 MEZSEBI BU DININ BIR YAPILANMASI VE AYNASIDIR. BU DIN ALEVILIGIN YANINDA DUNKU COCUK OLDUGU GIBI, BASLI BASINA BIR INSANLIK DUSMANIDIR..

ZAMAN SORUNUNDAN DOLAYI BASKA BASLIK ALTINDA YAZIDIGIM YAZILARI AKTARIRSAM HEM CEVABINIZI ALMIS OLURSUNUZ HEMDE DAHA FAYDALI OLUR SIZE

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

SAN OLSUN SEVGI VE INSANLIK YOLU..
GERCEGIN DEMINE HUUUUUU

Konu Raya Haq tarafından (13.11.2018 Saat 04:42 ) değiştirilmiştir.
Raya Haq Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil