Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > Aleviler ve Alevilik > Alevi Dernekleri > Cem Vakfı

Cem Vakfı Cumhuriyetçi Eğitim Vakfı ile ilgili konular

Seçenekler Arama Stil
Alt 06.01.2009, 23:01   #51
Yazar
Türkmendagi
Forumun Bir Parçası

Türkmendagi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: BALIKESİR
Fikirler Tecrübe Puanı: 49
İtibar Puanı: 489
Türkmendagi bulunduğu yerlere neşe getiriyorTürkmendagi bulunduğu yerlere neşe getiriyorTürkmendagi bulunduğu yerlere neşe getiriyorTürkmendagi bulunduğu yerlere neşe getiriyorTürkmendagi bulunduğu yerlere neşe getiriyor

Ettiği Teşekkür: 572
313 Mesajına 596 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
boran22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
ben türk aleviyim ama izzettin doğandan nefret ediyorum ayrıca alevileri türk kürt diye neden ayıryorsunuz ben kürtlere izzet doğandan daha fazla değer veririm izzettin doğan gibi türk olmaktansa kürtlüğü türklüğe tercih ederim

Türk olmadigin halde türküm demissin, burada yalan konusmussun. Sen Malatya Hekimhanin saz köyündenim demissin. Hekimhanin Saz köyü kürt köyüdür türk köyü degil. Tabiki kürtlügü türklüge tercih edersin cünkü türk degilsin.Ben türk kürt diye ayirmam ama tanidigim kürt Alevilerinin büyük bölümü Izzettin Dogan Dedeyi sevmezler.

___________________İMZA___________________
Medet ya Ali
Türkmendagi Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 06.01.2009, 23:10   #52
Yazar
Türkmendagi
Forumun Bir Parçası

Bilgiler

Türkmendagi bulunduğu yerlere neşe getiriyorTürkmendagi bulunduğu yerlere neşe getiriyorTürkmendagi bulunduğu yerlere neşe getiriyorTürkmendagi bulunduğu yerlere neşe getiriyorTürkmendagi bulunduğu yerlere neşe getiriyor

Alıntı:
daglıdede Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
bak yobaz herif izzettine karşı çıkan kürt diyosun ben kürt değilim illaki öyle dersen kürt oluruz binlerce kez karşıyım izzetbullaha yarın kapılarımıza x işareti attıracak sizlere yılardır faşist yobazlarla mücadele ediyorduk birde siz çıktınız katil MHP yi AKP yi kardeş bildiniz bizi düşman esas bölücü izzettir böyle devam ederseniz bizi böl parçala yönet sistemini kabul etmiş olursunuz AKP nin hızır paşanın sofrasına oturan namerttir inkarcıdır yezittir imam hüseyine ihanettir kendinize gelin kardeşler kendinize gelin geçmişi unutan geleceği göremez geçmişimizi unutmayın

ilk önce adam gibi yazmasini ögren ondan sonra yaz. Yobaz aynen senin gibilerine denir.

Medet ya Ali
Alt 07.01.2009, 00:49   #53
Yazar
seyhlerli1970
Üye

Bilgiler

Memleket: KÜTAHYA
Fikirler Tecrübe Puanı: 43
İtibar Puanı: 71
seyhlerli1970 yakında sevilen bir üye olabilir

Ettiği Teşekkür: 6
14 Mesajına 35 Kere Teşekkür Edlidi
Standart "alevİ İslamci dedeler" devlet kesesİnden almanya'da....

"ALEVİ İSLAMCI DEDELER" DEVLET KESESİNDEN ALMANYA'DA....

Prof. Dr. İzzettin Doğan'ın genel başkanlığını yaptığı Cem Vakfı devletle ilişkilerini daha da ilerleten yeni bir adım daha attı. Cem Vakfı Almanya'ya Muharrem Matemi nedeniyle Ramazan ayında yurtdışına imam ve vaizler gönderilmesi örneğinden hareketle, Türkiye'nin Berlin Büyükelçiliği kanalıyla Almanya'ya bu yıl ikinci kez dede gönderdi.

Geçen yıl olduğu gibi, Türkiye'de kurulu bulunan "Alevi İslamcı" Cem Vakfı bu yıl da devlet desteği ile Muharrem Matemi boyunca görev yapacak bir dede ve zakir heyetini Almanya'ya yolladı. Daha çok "Fırıldak Alişan" lakabıyla tanınan Almanya Alevi İslam Dernekleri Birliği Başkanı Alişan Hızlı'nın Türkiye'nin Berlin Büyükelçiliği'ne yaptığı Türkiye'den dede gönderilmesi talebi bu yıl da kabul gördü. Devletin sağladığı imkanlarla Almanya'ya gelen Alevi İslam Din Hizmetleri Başkanı Ali Rıza Uğurlu, Alevi İslam Din Hizmetleri Ankara Temsilcisi Rıza Akbaş başkanlığındaki dedelerin, Muharrem Matemi boyunca Hollanda, Belçika, Avusturya, Danimarka ve İsviçre gibi Avrupa ülkelerinde çeşitli seminerlere katılacaklar ve cemler yürütecekleri belirtildi.

Tüm giderleri devlet tarafından karşılanacağı öğrenilen bu dede ve pirlerin yürütecekleri cemlerden dolayı hakkullah (ücret) alıp almayacakları merakla bekleniyor. Çünkü söz konusu dedelerin hakkullahları (harcırahları) devlet tarafından verilmiş durumda...

Öte yandan Cem Vakfı Alevi İslam Din Hizmetleri Başkanı Ali Rıza Uğurlu önderliğindeki dedelerin vakfın Almanya resmi temsilcisi Cem Almanya Alevi Federasyonu (Cem AAF) yerine Cem Vakfı ile ilişkileri askıya alındığı ilan edilen Almanya Alevi İslam Dernekleri Birliği Başkanı Alişan Hızlı tarafından davet edilmesi ve katılacakları etkinliklerin organize edilmesi, "Cem Vakfı'nın Almanya'da asıl temsilcisi kim" sorusunun sorulmasına neden oldu.

seyhlerli1970 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
seyhlerli1970 Kullanıcısına bu mesajı için 2 üye teşekkür etti:
Alt 07.01.2009, 17:04   #54
Yazar
daglıdede
Üye

Bilgiler

Memleket: TOKAT
Fikirler Tecrübe Puanı: 36
İtibar Puanı: 14
daglıdede iyi yolda gözüküyor

Ettiği Teşekkür: 69
9 Mesajına 15 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
Türkmendagi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
ilk önce adam gibi yazmasini ögren ondan sonra yaz. Yobaz aynen senin gibilerine denir.
kafandaki karanlık düşünceleri silmediğin sürece yobazsın izzetbullahın yaptıkları yobazlığa alt yapı hazırlamaktır savunanda yobazdır ..haa yazdıklarıma gelince senin gibiler adam olmayı değil karanlığı öğretir. söylediğimizi yaptık yaptığımızı savunduk

daglıdede Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 07.01.2009, 18:19   #55
Yazar
boran22
Forumu İyi Bilen

Bilgiler

Memleket: İSTANBUL
Fikirler Tecrübe Puanı: 39
İtibar Puanı: 43
boran22 iyi yolda gözüküyor

Ettiği Teşekkür: 349
148 Mesajına 226 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
Türk olmadigin halde türküm demissin, burada yalan konusmussun. Sen Malatya Hekimhanin saz köyündenim demissin. Hekimhanin Saz köyü kürt köyüdür türk köyü degil. Tabiki kürtlügü türklüge tercih edersin cünkü türk degilsin.Ben türk kürt diye ayirmam ama tanidigim kürt Alevilerinin büyük bölümü Izzettin Dogan Dedeyi sevmezler.
sen benim köyü benden dahamı iyi biliyon benim köy türkmen köyüdür kürtçe bilmeleri kürt olduğu anlamına gelmez

boran22 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 07.01.2009, 18:21   #56
Yazar
bozo
Forumla Bütünleşmiş

bozo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler
Tournaments Won: 1

Memleket: MALATYA

Fikirler Tecrübe Puanı: 72
İtibar Puanı: 861
bozo parlak bir geçmişe sahipbozo parlak bir geçmişe sahipbozo parlak bir geçmişe sahipbozo parlak bir geçmişe sahipbozo parlak bir geçmişe sahipbozo parlak bir geçmişe sahipbozo parlak bir geçmişe sahip
bozo - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 938
583 Mesajına 1.180 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
daglıdede Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
kafandaki karanlık düşünceleri silmediğin sürece yobazsın izzetbullahın yaptıkları yobazlığa alt yapı hazırlamaktır savunanda yobazdır ..haa yazdıklarıma gelince senin gibiler adam olmayı değil karanlığı öğretir. söylediğimizi yaptık yaptığımızı savunduk
Yazdığınız yazılarda kullandığınız üsluba dikkat edin bu konuda bir daha uyarılmayacaksınız.

SABIR , BOYUN EĞMEK DEĞİLDİR.
SABIR , MÜCADELE ETMEKTİR...

Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Bilen konuşmaz, Konuşan bilmez. Gözlerini yum, Bütün kapıları kapa; Sivrilikleri buda, Karışıklığı gider; Işığı ayarla, Dünyaya uyum sağla.”
bozo Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
bozo Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 07.01.2009, 18:30   #57
Yazar
Türkmendagi
Forumun Bir Parçası

Bilgiler

Alıntı:
boran22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
sen benim köyü benden dahamı iyi biliyon benim köy türkmen köyüdür kürtçe bilmeleri kürt olduğu anlamına gelmez
tabiki sen daha iyi bilirsin ama baska bir alevi sitesinde alevi kürt köyü diye yazmislar.

Medet ya Ali
Alt 07.01.2009, 18:41   #58
Yazar
boran22
Forumu İyi Bilen

Bilgiler

Memleket: İSTANBUL
Fikirler Tecrübe Puanı: 39
İtibar Puanı: 43
boran22 iyi yolda gözüküyor

Ettiği Teşekkür: 349
148 Mesajına 226 Kere Teşekkür Edlidi

bizim köyün üniversitelerde okutulan kitabı bile var araştır bak osmanlı döneminde kürtlere destek verdikleri için en icra köşelere yerleşmek zorunda kalmışlar daima haksızlığa uğrayanın yanında olmuşlar hatta kürtlere zulüm eden insanlara karşı çıkmışlar belki iç içe yaşadıkları için kürtleşmiş olabilir ama asıl soyları hatta giyinme tarzlarıda türkmendir.keşke kürt olsaydık zaten bende kendimi kürt hissediyorum çünkü kürtlerle kaderimiz aynı ama malesef türkmenim.

boran22 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 15.01.2009, 19:59   #59
Yazar
ebk1975
Yeni Üye

Bilgiler

Memleket: ERZİNCAN
Fikirler Tecrübe Puanı: 0
İtibar Puanı: 10
ebk1975 iyi yolda gözüküyor

Ettiği Teşekkür: 0
1 Mesajına 1 Kere Teşekkür Edildi

Alıntı:
Cem Vakfi Türkiye'de Alevilerin kurdugu ilk kurulustur. Bu zamana kadarda Alevilige hizmet eden bir kurumdur. Cem vakfina bu denli asagilik bir saldiriyi sadece ve sadece Pkk yalakalari ve yandaslari yapiyor. Seni buradan siddetle kiniyor ve Izzettin Dogan dedeye karsi saygiya davet ediyorum.

izzettin doğan hakkında çıkan bazı haberlerde fethullah gülen'le yakın ilişkileri olduğu ve bunu yalanladığınıda duymadım yada kaçırdım. İzzettin doğan ismi soğuk geliyor ve güvenmiyorum şahsım olarak 3 kasım seçimlerinde mhp oy atılması konusundaki telkinleri maraş ve çorum olaylarından sonra biraz gereksiz bir hareketti .

AYRICA SOYUMDA KÜRTLÜK YOKTUR OLSADA ÖNEMLİ DEĞİL BU TÜR AYRIMLAR GENELLİKLE AŞIRI MİLLİYETÇİ FORUMLARDA OLUR VE BURDA BÖYLE BİR AYRIM YAPTIĞINIZA
İNANAMIYORUM ALEVİ OLMAYAN EŞİM BU KONUŞMALARI OKUSA AYIPLAR BİZİ

Konu ebk1975 tarafından (15.01.2009 Saat 20:05 ) değiştirilmiştir.
ebk1975 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
ebk1975 Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 15.01.2009, 20:16   #60
Yazar
**Yorum**
Haymatlos

**Yorum** - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: SİVAS

Fikirler Tecrübe Puanı: 156
İtibar Puanı: 2395
**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip
**Yorum** - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 4.652
3.466 Mesajına 6.741 Kere Teşekkür Edlidi

Genel bir uyarıdır. Arkadaşlar sakin ve güzel üslub dışında hareket etmemeye özen gösterelim. Olgun ve yapıcı davranacağınıza inanıyor şimdiden teşekkür ediyorum.

Oy Vermek Bir Şeyleri Değiştirseydi Yasaklanırdı!

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
**Yorum** Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
**Yorum** Kullanıcısına bu mesajı için 2 üye teşekkür etti:

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil