Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > Üyelerin Mekanı > Üyelerimizin Makaleleri

Üyelerimizin Makaleleri Üyelerimizin Alevilik, Siyaset ve Yaşam konusundaki makaleleri, denemeleri, edebi yazıları. Lütfen sadece KENDİ yazılarımızı paylaşalım ve MAKALE tarzında olmasına dikkat edelim.

Seçenekler Arama Stil
Alt 12.04.2008, 20:01   #21
Yazar
ceritlı
Forumla Bütünleşmiş

ceritlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: SİVAS
Fikirler Tecrübe Puanı: 80
İtibar Puanı: 1591
ceritlı ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorceritlı ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorceritlı ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorceritlı ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorceritlı ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorceritlı ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorceritlı ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorceritlı ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorceritlı ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorceritlı ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorceritlı ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor

Ettiği Teşekkür: 6.639
1.204 Mesajına 2.466 Kere Teşekkür Edlidi

sayın baykal alevilerin oylarını tabiri caizse çantada keklik gürmüştür ben bunları dışlasamda bunlar cumhuriyetçi bırakmaz bizi zihniyetiyle hep hareket etmiş yolunu soldan saptırmıştır bugün chp nin geldiği konum daha doğrusu halkın gözünde yanına aldığı sağcı adaylardan geldiği nokta ortada
sadece konuşup icraat yapmayan biri

partiyi dikta yaparak yönetirsen sonuç işte bu fiyesko

git artık sayın baykal gitt

atatürkün kurduğu partiyi seviyorsan git yeter

___________________İMZA___________________
islamın temeli ahlak
ahlakın özü bilgi
bilginın özü akıldır

hacı bektaş veli

HADDİNİ BİLEN MERTTİR
VATAN BÖLÜNMEZ TEKTİR
CUMHURİYET İÇİNDE
CUMHURİYET KURAN NAMERTTIR

Konu ceritlı tarafından (12.04.2008 Saat 20:05 ) değiştirilmiştir.
ceritlı Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
ceritlı Kullanıcısına bu mesajı için 3 üye teşekkür etti:
Alt 13.04.2008, 04:06   #22
Yazar
**Yorum**
Haymatlos

**Yorum** - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Fikirler Tecrübe Puanı: 157
İtibar Puanı: 2395
**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip
**Yorum** - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 4.652
3.466 Mesajına 6.741 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
KARMATİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
HADİ LENNNN
Kendini kahvehanede sanan zihniyet yavaş ol......

Oy Vermek Bir Şeyleri Değiştirseydi Yasaklanırdı!

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
**Yorum** Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 13.04.2008, 12:48   #23
Yazar
rayber özgür
Forumla Bütünleşmiş

rayber özgür - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: İZMİR
Fikirler Tecrübe Puanı: 75
İtibar Puanı: 1138
rayber özgür görkemli bir forum yaşantısı varrayber özgür görkemli bir forum yaşantısı varrayber özgür görkemli bir forum yaşantısı varrayber özgür görkemli bir forum yaşantısı varrayber özgür görkemli bir forum yaşantısı varrayber özgür görkemli bir forum yaşantısı varrayber özgür görkemli bir forum yaşantısı varrayber özgür görkemli bir forum yaşantısı varrayber özgür görkemli bir forum yaşantısı var

Ettiği Teşekkür: 973
804 Mesajına 1.376 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
karayazı1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
CHP'de kaç Alevi milletvekili olduğunu bilen var mı? Duyduğuma göre 16 tane.Sanırım bu herşeyi anlatıyor...
chp bir alevi partisi değildir.zaten kaçtane milletvekili varki chp'nin.sol türkiyede bitmiştir.sağın merkezini buduğu ortada aşırı uçlar.iki sağ parti mecliste biri aşırı dinci diğeri aşırı sağ.yani görünen şu halk artık giğer sağ partileri gözünde bitirmiş.

UNUTMUŞTUK AYRILIĞI
YOK SAYMIŞTIK ÖZLEMEYİ
MUTLULUK MAVİ ÇOCUK
OYNARDI BAHÇEMİZDE
"Düsman zindanda yenilmez diye düsünme hic,hatirla IBRAHIMI,MEHMET ZEKIYI,ORHANI ve daha simsicak kurumadi CIHANIMIZIN kani" !

yalnız değilsin eskici
bir sabah güneş doğar
sevgiden tuğlalarla
yeniden kurarız bu kenti
rayber özgür Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 14.04.2008, 01:14   #24
Yazar
katalizör
Forumla Bütünleşmiş

Bilgiler

Fikirler Tecrübe Puanı: 0
İtibar Puanı: -29
katalizör hakkında olumsuz fikirler mevcut

Ettiği Teşekkür: 432
235 Mesajına 337 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
revival Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Son günlerde ülke gündemini hâkimiyeti altına alan şiddet yanlısı düelloyu hepimiz okuyor ve izliyoruz. Gazeteler, Televizyonlar ve internet haber sitelerinin hepsinden takip edebileceğimiz bu düello artık gündelik yaşamımıza da ulaştı. Ülke insanı kendi arkadaş ortamında, aile gezmelerinde ve çeşitli sosyal aktivitelerde bulunduğu birçok yerde bu düellonun taraflarını oluşturuyor.

Öyle ki sırf bu düelloyu konuşmak için Televizyon programları yapılmaya başlandı. Kimi Televizyonlar, üç beş gazeteciyi toplayıp düelloyu analiz ediyor. Kimileri ise “kadınlar bu işe ne diyor” Sorusuna cevap aramak için çeşitli kesimleri temsil eden kadınlar ile düelloyu konuşuyor. Bu programlara bir şey demiyorum. Tabii tartışılsın, konuşulsun ve fikirler söylensin. Yalnız ülke gündemini böylesine meşgul eden bu düellonun taraflarındaki yaklaşımı iyi görmek gerekir.

Düellonun baş aktörlerinden olan CHP sol adı altında siyasi bir partidir. Fakat parti genel başkanı Deniz Baykal’ın sözleri gerçekten ürkütücü ve bir o kadar da sol’dan uzak, tam olarak faşizan bir yaklaşım içermektedir. Söylenen sözlere bakacak olursak temel anlamda “Neden daha fazla kan dökülmediniz?” ve/veya “Neden daha fazla insan öldürmediniz?” sorgularını net olarak görmekteyiz.

Barışı savunması gereken ve sınıfsal mücadeleyi benimsemiş olması istenen CHP artık faşizan tutumlar sergileyen sınıfsal bir siyasi parti kimliğine bürünmüştür! Halkın ve ezilen sınıfın yanında olması gerekirken, faşizan ve seçkin sınıfı temsil etmeyi ilke haline getirmiştir.

Aynı düello içerisinde bulunan MHP ise siyasi yapısı bilinen bir siyasi partidir. Fazlaca söz etmeyeceğim. Sadece MHP ye bir teşekkür etmek istiyorum. Neden mi? Baskıcı ve ırkçı siyasi anlayışına tamamen ters olarak demokratikleşme adına sağladığı katkılardan dolayı teşekkür ederim.

Savaş yanlısı ve barış nefreti dolu bu sözleri sarf edenler bir yerde demokratikleşme ve orduyu eleştirilebilir kılma adına iyi işler yapmışlardır. Siyasi görüş ve uygulamalarına aykırı davranıp kendileri ile ters düştüler ama ülke demokrasisine hizmet eden iyi birer temsilci oldular. İstemeden oldu ama oldu işte. TSK’ni eleştirilebilir kıldılar ve en üstün güç olmaktan uzaklaştırdılar.

Kendisine demokratlık yükleyenlerin ne kadar faşizan bir tutum sergilediği gözler önüne çıkmıştır. Dilerim, gerçekten demokratik bir toplum yaratmaya ve yaşatmaya inanır, bu yolda çalışan siyasi ve sivil iradenin oluşup çoğaldığını görebilirim. Halk için, haklar için, özgürlükler için, kardeşçe yaşamak için ve demokrasi için gereken aydın zihniyetin olgunlaşmasına tanık olurum.
günaydın CHP nin faşist bir parti olduğunu yenimi anlıyorsunuz

KAYIT YOK,ŞART YOK:EGEMENLİK MİLLETİN
katalizör Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
katalizör Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 15.04.2008, 18:05   #25
Yazar
yağmur8189
Forumu İyi Bilen

yağmur8189 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: TOKAT
Fikirler Tecrübe Puanı: 48
İtibar Puanı: 438
yağmur8189 gercekten iyi biriyağmur8189 gercekten iyi biriyağmur8189 gercekten iyi biriyağmur8189 gercekten iyi biriyağmur8189 gercekten iyi biri

Ettiği Teşekkür: 452
121 Mesajına 228 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
işte önyargı diye buna derler..sen kimin olmasını istersin başında seni geçirelim istersen..
zamanında kemal dervişin etrafında kümelenen bi grup(anadolu grubu) şimdi partide sanal bi muhalefet yaratıyolar.sanal çünkü sadece gelel başkana endeksli bir muhalefet olamz.tabi okadarda haklarını yememek lazım temel parspektifleri KEMALİZMİN MODASININ GEÇTİĞİ.ne yapacakmışız DÜNYA İLE BÜTÜNLEŞCEKMİŞİZ.onlara HADİ LENNNN diyorum başkacada bişey demiyorum.
bide MUSTAFA SARIGÜLCÜLER VARKİ HİÇ BAHSETMEYE BİLE DEĞMEZ..sadece gülüp geçiliir!
sevgili can valla tebrik ederim okadar güzel söylemişsinki herkes deniz baykala bi cephe almış durumda yani o başaramıyosa başarıcağına inanan varsa geçsin ozaman dimi çok haklısın

yağmur8189 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
yağmur8189 Kullanıcısına bu mesajı için 2 üye teşekkür etti:
Alt 15.04.2008, 19:11   #26
Yazar
alev_2005_2005
... SESSİZ SİTEM ...

alev_2005_2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: TOKAT
Fikirler Tecrübe Puanı: 141
İtibar Puanı: 2311
alev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip

Ettiği Teşekkür: 6.861
3.580 Mesajına 7.692 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
mihrali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
alevcan ben kendı adıma konusacak olursam,buguna kadar ne siyasetle nede siyaset konusması yapmadım..

bu benim en cok aılemın sucu..

neden dıyeceksın..bana ögretılen siyasetten uzak dur (diyen babam hıcte uzak durmmaıstır..) ve ekmegını kazan empoze edılıyor...

ve biz nusayrıler(arap alevıleri) içine kapanık yasıyan ınsanlardir.ama bu saaten sonra duracak degılım...ve cevremde yetısen genclerı ne yaparsan yap sıyasasetele ugra oku oku..diyorum...
Bence ailenin suçu değil.

Nedenine gelince bizler ayırmayacağım genel olarak bahsetmek istiyorum biz Aleviler olarak kapatmışız kendimizi, Ama bu kapatış kendimizi koruma adına yapılmış bir kapatış muhtemelen senin ailende bir çoğumuzun ailesi benimde ailem gibi koruma amaçlı siyasetten uzak durmuş. Seninde belirttiğin gibi geçmişte yaşanan sıkıntılarda malûm...

Bu saatten sonra artık duramayız, durduğumuz kabahat ve artık durmaya devam edersek DÜŞERİZ yok oluruz.!

Sağcıların yada tam anlamıyla örnek verecek olur isem
Bugün ki Akp iktidarının gelişim sürecini irdelemek gerekirse, Neler yaptılar Akp yi destekleyen Fettullah cemaati,
EĞİTİM ŞART lafı varya hepimizin çok kullandığı evet onlar yıllar önce bu sözü keşfedip uyguladılar EĞİTİM ŞART dediler.
Bizler derin uykulardayken.
Ve yine dünün çocuklarını yani bugünün gençlerini... Dünün gençlerini yani bugünün yöneticilerini bir anlamda eğitim yönünden desteklediler ve şimdi önlenemez bir yükseliş içerisinde şimdi heryerdeler...
Eğitimde,
Sağlıkta,
Sporda,
aklınıza gelebilecek her yerde yetiştirdikleri öğrenciler yer alıyor.

Bizler bunu yeni yeni keşfettik artık zaman durma zamanı değil değer yargılarımıza dünümüze özümüze sahip çıkarak koşar adımlarla ilerleme zamanı

Unutmayalım durursak DÜŞERİZ...

***YAŞAMAK BİR AĞAÇ GİBİ TEK VE HÜR VE BİR ORMAN GİBİ KARDEŞÇESİNE...***

***Sen yüreğinin sesini dinleyenlerdensin ve biliyorsun aslolan yürektir. Yürek sesi ne bilmeyenler, ya da bilip de duymayanlar acıtsa da içini unutma; yaşadığın sürece o yürek var olacak seninle birlikte. Sen yeter ki koru yüreğini ve yüreğinde taşıdığın sevda duygusunu. Elbet bitecek güneşe hasret günler. Ve o zaman kutuplarda yetişen cılız ve minik bitkiler değil, güneşin çiçekleri dolduracak yüreğini...***

***Kapansın el kapıları bir daha açılmasın, Yok edin insanın insana kulluğunu, Bu davet bizim...***

***Annelerin ninnilerinden spikerin okuduğu habere kadar, yürekte, kitapta ve sokakta yenebilmek yalanı, anlamak, sevgilim, o, bir müthiş bahtiyarlık, anlamak gideni ve gelmekte olanı...***

***Günler ağır. Günler ölüm haberleriyle geliyor.
Düşman haşin zalim ve kurnaz...***

*** NAZIM HİKMET RAN ***
alev_2005_2005 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
alev_2005_2005 Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 17.04.2008, 08:10   #27
Yazar
tükenmeyen umut
Forumu İyi Bilen

tükenmeyen umut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ÇORUM
Fikirler Tecrübe Puanı: 46
İtibar Puanı: 418
tükenmeyen umut gercekten iyi biritükenmeyen umut gercekten iyi biritükenmeyen umut gercekten iyi biritükenmeyen umut gercekten iyi biritükenmeyen umut gercekten iyi biri

Ettiği Teşekkür: 790
176 Mesajına 351 Kere Teşekkür Edlidi

canlar yazilanlarin hepsi iyi hoş....

Aynı düello içerisinde bulunan MHP ise siyasi yapısı bilinen bir siyasi partidir. Fazlaca söz etmeyeceğim. Sadece MHP ye bir teşekkür etmek istiyorum. Neden mi? Baskıcı ve ırkçı siyasi anlayışına tamamen ters olarak demokratikleşme adına sağladığı katkılardan dolayı teşekkür ederim.

can sen sivaslısın lütfen nasıl sölersin böyle birseyi......
ne yapılacak peki deniz baykal chp nin basında diye gidip mhp ye mi akp yemi
dtp yemi oy verecegiz...
evet mhp iyi fikir aslında..(unuttukya çorumu)
evet akp iyi fikir aslinda..(laiklik atatürkçülük neyimizeki zaten)
evet dtp iyi fikir aslında..(ne farkı var mhp den yada akp den (tabi görene))
simdi chp nin degil sadece deniz baykalın yapmaya calıştığıaslında yapamadıkları için kime oy verecegiz.... baykala kızıp bizler ülke nüfusunun neredeyse yarısı olan aleviler kime oy verecegiz...
birliğimiz beraberliğimiz ve chp hakkında atıp tutanlar yüzünden ülkem bu halde....chp hakkında atıp tutanlar sadece oradan konusmayıp taşın altına elini soksa ve chp harici herpartiyi göğe cıkartmasa daha iyi olmazmı?

tükenmeyen umut Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
tükenmeyen umut Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 17.04.2008, 23:04   #28
Yazar
Devrim Ateşi
Kontrollü Üye

Bilgiler

Memleket: İSTANBUL
Fikirler Tecrübe Puanı: 0
İtibar Puanı: 103
Devrim Ateşi yakında sevilen bir üye olabilirDevrim Ateşi yakında sevilen bir üye olabilir

Ettiği Teşekkür: 148
72 Mesajına 126 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
işte önyargı diye buna derler..sen kimin olmasını istersin başında seni geçirelim istersen..
zamanında kemal dervişin etrafında kümelenen bi grup(anadolu grubu) şimdi partide sanal bi muhalefet yaratıyolar.sanal çünkü sadece gelel başkana endeksli bir muhalefet olamz.tabi okadarda haklarını yememek lazım temel parspektifleri KEMALİZMİN MODASININ GEÇTİĞİ.ne yapacakmışız DÜNYA İLE BÜTÜNLEŞCEKMİŞİZ.onlara HADİ LENNNN diyorum başkacada bişey demiyorum.
bide MUSTAFA SARIGÜLCÜLER VARKİ HİÇ BAHSETMEYE BİLE DEĞMEZ..sadece gülüp geçiliir!
Senden Türkçe'miz adına bir ricam var. Bunu sataşma olarak algılama lütfen. Yazında en az 10 tane yazım yanlışın var. Göndermeden önce lütfen yazını daha dikkatli kontrol et. Gerekirse word'de denetleme yap.

Devrim Ateşi Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Devrim Ateşi Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 20.04.2008, 02:44   #29
Yazar
**Yorum**
Haymatlos

Bilgiler

**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip

Alıntı:
tükenmeyen umut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
canlar yazilanlarin hepsi iyi hoş....

can sen sivaslısın lütfen nasıl sölersin böyle birseyi......
ne yapılacak peki deniz baykal chp nin basında diye gidip mhp ye mi akp yemi
dtp yemi oy verecegiz...
evet mhp iyi fikir aslında..(unuttukya çorumu)
evet akp iyi fikir aslinda..(laiklik atatürkçülük neyimizeki zaten)
evet dtp iyi fikir aslında..(ne farkı var mhp den yada akp den (tabi görene))
simdi chp nin degil sadece deniz baykalın yapmaya calıştığıaslında yapamadıkları için kime oy verecegiz.... baykala kızıp bizler ülke nüfusunun neredeyse yarısı olan aleviler kime oy verecegiz...
birliğimiz beraberliğimiz ve chp hakkında atıp tutanlar yüzünden ülkem bu halde....chp hakkında atıp tutanlar sadece oradan konusmayıp taşın altına elini soksa ve chp harici herpartiyi göğe cıkartmasa daha iyi olmazmı?
Yahu arkadaşlar sizin okuma sorununuz mu var? Yada ben m,i anlatamadım? Hala bana MHP yi destekledin diye yazı yazıyorsunuz iyi okuyun şu yazıyı arkadaş öz düşünceye bir bakın yahu. Bu nasıl bir şeydir anlamadım. bakınız ne demişimİ;
Alıntı:

Tekrar tekrar açıkladım burada gaayet açık bir şey diyorum ben ne mi diyorum? Diyorum ki; MHP baskıcı ve ırkçı bir partidir. bu tutumunu hepimiz biliyoruz. Ama demokratikleşme adına yaptıkları bizi hayrete düşürüyor. Bunda anlaşılmayacak ne var.

**Yorum** Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 19.07.2008, 17:37   #30
Yazar
**Yorum**
Haymatlos

Bilgiler

Alıntı:
yağmur8189 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
6 oyun anlamını bilmiyosan sen araştır can ben biliyorumki sölemişim ama yinede bikez daha söliyim bu 6 ok atatürkün 6 ilkesini temsil eder cumhuriyetçilik,milliyetçilik,halkçılık,devletçili k,laiklik,devrimciliktir.en başta laiklik var bikere bunu göremiyosun heralde görmek için yardım istediğine göre.neyse sen destekleyip oy vermek zorunda değilsinde herkesin düşüncesine saygı göster kimse burda sen komik duruma düşüyosunuz deyip gülesin diye yorum yapmıyoo

En başta şuna bir açıklık getirelim. yaklaşık 2 senedir bu forumda yazıyorum. Kimseye düşüncesinden ötürü gülmedim. Kimseyi aşağılamadım. Bunu bana söyleyebilmek için somut deliller getirmen gerekir.

Dönelim konun aslına;

En başta Laiklik var demişsin evet bence de var, buraya kadar sorun yok fakat Laiklik nedir? "Din ve Devlet işlerinin ayrıl tutulmasıdır" değil mi? Peki bu 6 okun partisi ne kadar Laiktir? Bana bir örnek verin Laiklik adına ne yaptılar? Türkiyede Laiklik için en büyük tehlike olan Diyanet işleridir. Chp diyanet kapatılmalı falan mı dedi? Dedi de ben mi duymadım.

Arkadaşlar kendimizi kandırmaya gerek yok. Chp artık siyaset üretemeyen bir partidir. Laiklik elbisesi de onlara bol gelir. Boş yere kürek sallamayalım. Önümüze bakalım ve gerçekten Halk için çalışan birilerini iktidar etmeye uğraşalım.

Sevgiler

**Yorum** Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil