Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > İnsan/Yaşam > Ekonomi-İktisat

Ekonomi-İktisat Ekonomi konusundaki haber ve yazılar, iktisat bilimiyle ilgili konular

Seçenekler Arama Stil
Alt 24.01.2009, 14:50   #11
Yazar
Türkmendagi
Forumun Bir Parçası

Türkmendagi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: BALIKESİR
Fikirler Tecrübe Puanı: 49
İtibar Puanı: 489
Türkmendagi bulunduğu yerlere neşe getiriyorTürkmendagi bulunduğu yerlere neşe getiriyorTürkmendagi bulunduğu yerlere neşe getiriyorTürkmendagi bulunduğu yerlere neşe getiriyorTürkmendagi bulunduğu yerlere neşe getiriyor

Ettiği Teşekkür: 572
313 Mesajına 596 Kere Teşekkür Edlidi

Ekonomik kriz Almanya'da etkilerini göstermeye basladi. Büyük otomabil firmalarinin hemen hepsi kisa dönem calismalara basladilar. Uzmanlar 2009 yilinda Almanya'da 500.000 kisinin daha issiz kalacagini söylüyorlar. Bizim bölgede tanidiklarimda hic kimse daha etkilenmedi ama bütün is yerlerinde isler gecen seneye oranla azaldi. 2009 cok kritik bir dönem olacak gibi görünüyor. Insallah ucuz atlatiriz. Türkiye'de Tayyip kriz bizi teget gecti hamdolsun diyor. Iyiki teget gecmis, ya teget gecmeseydi ne olacakti acaba.

___________________İMZA___________________
Medet ya Ali
Türkmendagi Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Türkmendagi Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 24.01.2009, 15:05   #12
Yazar
ıŞık07
Forumun Bir Parçası

ıŞık07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ANTALYA
Fikirler Tecrübe Puanı: 45
İtibar Puanı: 387
ıŞık07 gercekten iyi biriıŞık07 gercekten iyi biriıŞık07 gercekten iyi biriıŞık07 gercekten iyi biri

Ettiği Teşekkür: 151
304 Mesajına 574 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
Newman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Yani ben büyük alış-verişlerden büyük borçlardan bahsettim ev almak araba almak vs. tabi ki hayatımızı sürdüreceğiz birde daha bu krizin dibini görmedik bi dibi görelim elimizde bişey varsa zaten en akıllı şekilde satın alma yapabiliriz...

Ama şimdi beklemek lazım...

Değerli dostum! Aslında ben de büyük alış-verişlerden bahsediyorum. Sabit bir geliriniz varsa; (devlet memurluğu gibi) ve iyi-kötü kendi yağınızla kavrulabiliyorsanız bence kemerinizi birazcık sıkarak bankanın birine borçlanıp; ev ve araba gibi yatırımlara girmenin tam zamanı. Çünki ev ve araba gibi menkul ve gayrimenkullerin fiatı bi hayli aşağı çekildi. Banka faizleri de %0,5 lerde. Bu durum orta vadeli yatırımcılar için fırsattır. Vade 60 ayın üzerine çıkıyorsa yatırım zamanı.Tabii ki krizi teğet geçenleredir bu tavsiye...

ıŞık07 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
ıŞık07 Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 24.01.2009, 19:20   #13
Yazar
Newman
Kadirist...!!!!

Newman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: KAHRAMANMARAŞ
Fikirler Tecrübe Puanı: 58
İtibar Puanı: 586
Newman isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeNewman isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeNewman isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeNewman isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeNewman isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeNewman isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üye

Ettiği Teşekkür: 722
623 Mesajına 1.256 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
ıŞık07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Değerli dostum! Aslında ben de büyük alış-verişlerden bahsediyorum. Sabit bir geliriniz varsa; (devlet memurluğu gibi) ve iyi-kötü kendi yağınızla kavrulabiliyorsanız bence kemerinizi birazcık sıkarak bankanın birine borçlanıp; ev ve araba gibi yatırımlara girmenin tam zamanı. Çünki ev ve araba gibi menkul ve gayrimenkullerin fiatı bi hayli aşağı çekildi. Banka faizleri de %0,5 lerde. Bu durum orta vadeli yatırımcılar için fırsattır. Vade 60 ayın üzerine çıkıyorsa yatırım zamanı.Tabii ki krizi teğet geçenleredir bu tavsiye...
Can fiyatlar emin ol ki dahada aşşa çekilecek şuanda önümüzü göremiyoruz bi herşey netleşşin fiyatlar oturacaktır bizde ev alma arifesindeyiz en az mart'a kadar bekleme kararı aldırdım evdekilere birde parayı dolar'a çevirmiştik kazancı iyi oldu şu son haftada ve fiyatların geri çekildiğini görünce bekleme kararı aldık.

___________________İMZA___________________
BEN ATATÜRKÇÜYÜM.
BEN CUMHURİYETÇİYİM.
BEN LAİKİM.
BEN ANTİ-EMPERYALİSTİM.
BEN TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE'DEN YANAYIM.
BEN ÖZGÜRLÜKÇÜYÜM.
BEN İNSAN HAKLARI SAVUNUCUSUYUM.
BEN TERÖRÜN KARŞISINDAYIM.
BEN YOBAZLARIN,VURGUNCULARIN,ÇIKARCILARIN,DÜŞMANIYIM!. .

Uğur MUMCU
Newman Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 24.01.2009, 19:32   #14
Yazar
ıŞık07
Forumun Bir Parçası

ıŞık07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ANTALYA
Fikirler Tecrübe Puanı: 45
İtibar Puanı: 387
ıŞık07 gercekten iyi biriıŞık07 gercekten iyi biriıŞık07 gercekten iyi biriıŞık07 gercekten iyi biri

Ettiği Teşekkür: 151
304 Mesajına 574 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
Newman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Can fiyatlar emin ol ki dahada aşşa çekilecek şuanda önümüzü göremiyoruz bi herşey netleşşin fiyatlar oturacaktır bizde ev alma arifesindeyiz en az mart'a kadar bekleme kararı aldırdım evdekilere birde parayı dolar'a çevirmiştik kazancı iyi oldu şu son haftada ve fiyatların geri çekildiğini görünce bekleme kararı aldık.

Değerli can. Ekonomide yatırımların getirisini en yüksekte tutabilmek için devamlı risklerle dansetmeye alışık olacaksın. Ekonomiyi görünmez bir eL yönetir. Doğru söylüyorsunuz. fiyatlar tabii ki oturacaktır. Ama Emin olunuz ki bu oturma patron ve patroniçelerin lehinedir her zaman. Onların istediği ortam oluştuğu zaman ekonomi oturur. Bu arada batan batar. Batmayan da fırsattan istifade ederek fiyatları çok daha yukarılarda tutmaya çalışır. Fiyatlar daha düşer mi bilemem. Ama işsizliğin biraz daha artacağından eminim. Bu arada ekonominin bu kötü gidişi tekelleri, kartelleri ve Holdingleri pek etkilemez. Daha küçük çaplı kendilerine rakip olabilecek firmalar yok edilir bu dalgalanma esnasında....

ıŞık07 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
ıŞık07 Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil