Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > Aleviweb > Öneriler ve Üyelik Sorunları

Öneriler ve Üyelik Sorunları Sitemizle ilgili öneri, dilek, istek ve şikayetleriniz. Üye olamıyorsanız veya giriş sorunları yaşıyorsanız buradan yardım isteyebilirsiniz. Üye olmayanlar da bu bölüme yazabilir.

Anketimiz: Aleviweb'in (Şu Haliyle) En Öne Çıkan OLUMSUZ Yönü Nedir?
Konu çeşitliliği ve zenginliği yok. Bazı konulara gereken ilgi yok (konuları belirtebilirsiniz). 8 17,02%
Forumda tek seslilik var. Muhalif görüşler hayat imkanı bulamıyor. 8 17,02%
Forum yönetiminin taraflı davranışları var (Ayrıntı belirtebilirsiniz). 8 17,02%
Ortam soğuk. Samimiyet zor. 4 8,51%
Pek aktif değil. Gündemi yakalamakta sıkıntıları var. Yeni şeyler bulmak zor. 2 4,26%
Forum rahatsız edecek derecede yavaş veya çoğunlukla yavaşlıyor. Takip zorlaşıyor. 14 29,79%
Herşey mükemmel. Allah tuttuğunuzu altın etsin. Allah analı babalı büyütsün vs. 24 51,06%
Alternatif fikrim var. 3 6,38%
Şurda muhabbet yapmaya geldik. İki dakka huzur verin. 5 10,64%
Birden fazla seçeneğe oy verilebilir. Katılımcı sayısı: 47. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor

Seçenekler Arama Stil
Alt 17.01.2007, 04:57   #1
Yazar
Ceyhun
Yollarda

Ceyhun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler
Tournaments Won: 1

Memleket: ÇORUM
Fikirler Tecrübe Puanı: 50
İtibar Puanı: 1607
Ceyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor

Ettiği Teşekkür: 2.035
2.262 Mesajına 7.329 Kere Teşekkür Edlidi

Standart Aleviweb'in Öne Çıkan Olumsuz Yönleri

Arkadaşlar Aleviweb-Forum'un bugünkü durumu gözönüne alındığında Aleviweb'in aşağıdaki seçenekler arasında en öne çıkan OLUMSUZ yönü sizce hangisidir? Soruyu daha somutlaştırırsam alternatifleri de gözönüne alarak sizi Aleviweb'i de takip etmekte ve katılmakta sıkıntıya sokan özelliğimiz nedir?

İsteyen arkadaşlar yorumlarıyla da bu araştırmamızı zenginleştirebilir.

Yanıtlar gizlidir. Birden fazla seçenek işaretlenebilir.

Yanıt verirken lütfen rahat ve samimi olunuz. Bizim cevaplayanları görmemizin bir önemi yok. Anket, bilgi alma ve durum değerlendirmesi amaçlıdır.

NOT: Şıklar, yönlendirmek için yazılmamıştır. Şıklardaki özelliklerin forumumuzda olduğu veya olmadığı gibi bir iddiamız yok. Bir forumun olabilecek olumsuz yönlerini yazmaya çalıştık.

___________________İMZA___________________

Suya düşen bir karanfilse yüreğin
bırak kendini ırmağın türküsüne gülüm
vursun seni o taştan bu taşa
o çağlayandan bu çağlayana...
Ceyhun Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 17.01.2007, 11:48   #2
Yazar
SEVDALİNKA
Güneşin Kızı

SEVDALİNKA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ERZİNCAN
Fikirler Tecrübe Puanı: 77
İtibar Puanı: 938
SEVDALİNKA parlak bir geçmişe sahipSEVDALİNKA parlak bir geçmişe sahipSEVDALİNKA parlak bir geçmişe sahipSEVDALİNKA parlak bir geçmişe sahipSEVDALİNKA parlak bir geçmişe sahipSEVDALİNKA parlak bir geçmişe sahipSEVDALİNKA parlak bir geçmişe sahipSEVDALİNKA parlak bir geçmişe sahip

Ettiği Teşekkür: 1.059
516 Mesajına 1.073 Kere Teşekkür Edlidi

Forumda tek problem olarak gördüğüm şey, bazen çok yavaş çalısıyor onun dışında herşey hoş

Karda izler bırakıyorum avcılar peşime düşsün
Bir uçurum kıyısında vursunlar beni ki dünya
uğuldayıp duran bir uçurum değil miydi zaten...

Geçmişim kar sessizliğiyle özetleniyor artık
Anılarım buz tutmuştur, aşklarım kar yangını
Ömrüm parmak uçlarımda eriyen bir kar tanesi

Karda izler bırakıyorum, avcılar peşime düşsün...
SEVDALİNKA Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 17.01.2007, 13:20   #3
Yazar
_Hayat
Ay'ın İlk Hali

_Hayat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: OUT OF TURKEY
Fikirler Tecrübe Puanı: 68
İtibar Puanı: 734
_Hayat parlak bir geçmişe sahip_Hayat parlak bir geçmişe sahip_Hayat parlak bir geçmişe sahip_Hayat parlak bir geçmişe sahip_Hayat parlak bir geçmişe sahip_Hayat parlak bir geçmişe sahip_Hayat parlak bir geçmişe sahip

Ettiği Teşekkür: 1.081
656 Mesajına 1.283 Kere Teşekkür Edlidi

her zaman bu sorunu yaşamasak da kimi zaman forumun yavaşlığı problem oluyor.
haricinde herşey güzel bence

_Hayat Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 17.01.2007, 14:57   #4
Yazar
alev_2005_2005
... SESSİZ SİTEM ...

alev_2005_2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: TOKAT
Fikirler Tecrübe Puanı: 140
İtibar Puanı: 2311
alev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip

Ettiği Teşekkür: 6.861
3.580 Mesajına 7.692 Kere Teşekkür Edlidi

Hepimizin ortak düşüncesi galiba formun yavaş çalışması ve zaman zaman sayfaların açılmaması onun dışında forumun olumsuz yönü yok bence...

***YAŞAMAK BİR AĞAÇ GİBİ TEK VE HÜR VE BİR ORMAN GİBİ KARDEŞÇESİNE...***

***Sen yüreğinin sesini dinleyenlerdensin ve biliyorsun aslolan yürektir. Yürek sesi ne bilmeyenler, ya da bilip de duymayanlar acıtsa da içini unutma; yaşadığın sürece o yürek var olacak seninle birlikte. Sen yeter ki koru yüreğini ve yüreğinde taşıdığın sevda duygusunu. Elbet bitecek güneşe hasret günler. Ve o zaman kutuplarda yetişen cılız ve minik bitkiler değil, güneşin çiçekleri dolduracak yüreğini...***

***Kapansın el kapıları bir daha açılmasın, Yok edin insanın insana kulluğunu, Bu davet bizim...***

***Annelerin ninnilerinden spikerin okuduğu habere kadar, yürekte, kitapta ve sokakta yenebilmek yalanı, anlamak, sevgilim, o, bir müthiş bahtiyarlık, anlamak gideni ve gelmekte olanı...***

***Günler ağır. Günler ölüm haberleriyle geliyor.
Düşman haşin zalim ve kurnaz...***

*** NAZIM HİKMET RAN ***
alev_2005_2005 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 17.01.2007, 15:34   #5
Yazar
MitralyöZ
Hüzünbaz

MitralyöZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ERZİNCAN

İtibar Puanı: 25
MitralyöZ iyi yolda gözüküyor
MitralyöZ - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 21
30 Mesajına 41 Kere Teşekkür Edlidi

Herşey mükemmel. Allah tuttuğunuzu altın etsin. Allah analı babalı büyütsün vs.
Bir tek az buçuk yavaş sayılabilir

Son Ceylan vurulduğunda,
Son kuş öldürüldüğünde,
Son ağaç kesildiğinde,
Son ırmak kuruduğunda,
Paranız ve teknolojiniz
Ne işe yarar..!
Geronimo
MitralyöZ Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 17.01.2007, 18:07   #6
Yazar
t_ozgur
Forumla Bütünleşmiş

t_ozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: TUNCELİ
t_ozgur - MSN üzeri Mesaj gönder t_ozgur isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder

Fikirler Tecrübe Puanı: 82
İtibar Puanı: 993
t_ozgur parlak bir geçmişe sahipt_ozgur parlak bir geçmişe sahipt_ozgur parlak bir geçmişe sahipt_ozgur parlak bir geçmişe sahipt_ozgur parlak bir geçmişe sahipt_ozgur parlak bir geçmişe sahipt_ozgur parlak bir geçmişe sahipt_ozgur parlak bir geçmişe sahip
t_ozgur - MSN üzeri Mesaj gönder t_ozgur isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 836
692 Mesajına 1.082 Kere Teşekkür Edlidi

Arada bir forumun yavaşladığı oluyor. Bence forumun tek kötü yönü yavaş olması. Onun dışında mükemmel bir forum.

http://www.aleviweb.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=2159&dateline=1182418  747

"...Yaptıklarımızın haklı olduğuna inanıyorum. Halen de bu inancı taşıyorum. Türkiye'nin bağımsızlığından başka bir şey istemedim ve bu sebeple Amerikan emperyalizmine ve işbirlikçilerine karşı mücadele verdik. Bundan dolayı ölümden korkmuyoruz. Onu ancak işbirlikçiler düşünsün ve ancak onlar kendi canının telaşına düşsün. Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."

Deniz Gezmiş

Ben senin yalan ve hilelerine baş edemedim, bu içime dert oldu.
Ben de senin önünde diz çökmedim, bu da sana dert olsun.

(Seyîd Rıza)
t_ozgur Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 20.01.2007, 14:13   #7
Yazar
Ceyhun
Yollarda

Bilgiler

Ceyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor

Arkadaşlar umuyorum 1 ay içinde bu "yavaşlık" sorununuyla ilgili büyük bir süpriz yapacağım sizlere. Aleviweb ve Türkülerin Sesi'ni bağımsız bir sunucuya geçirmek için şuan çalışmalar yapıyorum. Amerika'da bir sunucu ayarladım. Güvenlik ve hız konusunda araştırmalar yapıyorum. Ayrıca ekonomik bazı hesaplamalarla da uğraşıyorum. Eğer herşey planladığım gibi olursa Aleviweb ve Türkülerin Sesi artık kendi sunucusuna taşınacak.

Bunun anlamı nedir? Şuan 10 Mbit hızındaki bir bağlantıyı 100 siteyle paylaşıyorsa o zaman aynı bağlantıyı 2 site paylaşacak. Keza işlemci 100 site için uğraşıyorsa o zaman sadece Aleviweb ve Türkülerin Sesi için çalışacak. Yani en az bi 10/20 kat hızlanma bekliyorum Tabi bi aksilik olmazsa. Gerçi biliyorsunuz bu bağımsız sunucu fikri yeni değil. Daha önce de gündeme gelmişti. Ama o zaman şartlar elvermedi. Şimdi yeni fırsatlar var.

Ceyhun Kullanıcısına bu mesajı için teşekkür eden üyeler:
borancan (10.10.2007)
Alt 20.01.2007, 14:51   #8
Yazar
alev_2005_2005
... SESSİZ SİTEM ...

alev_2005_2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: TOKAT
Fikirler Tecrübe Puanı: 140
İtibar Puanı: 2311
alev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip

Ettiği Teşekkür: 6.861
3.580 Mesajına 7.692 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
Ceyhun Nickli Üyeden Alıntı
Arkadaşlar umuyorum 1 ay içinde bu "yavaşlık" sorununuyla ilgili büyük bir süpriz yapacağım sizlere. Aleviweb ve Türkülerin Sesi'ni bağımsız bir sunucuya geçirmek için şuan çalışmalar yapıyorum. Amerika'da bir sunucu ayarladım. Güvenlik ve hız konusunda araştırmalar yapıyorum. Ayrıca ekonomik bazı hesaplamalarla da uğraşıyorum. Eğer herşey planladığım gibi olursa Aleviweb ve Türkülerin Sesi artık kendi sunucusuna taşınacak.

Bunun anlamı nedir? Şuan 10 Mbit hızındaki bir bağlantıyı 100 siteyle paylaşıyorsa o zaman aynı bağlantıyı 2 site paylaşacak. Keza işlemci 100 site için uğraşıyorsa o zaman sadece Aleviweb ve Türkülerin Sesi için çalışacak. Yani en az bi 10/20 kat hızlanma bekliyorum Tabi bi aksilik olmazsa. Gerçi biliyorsunuz bu bağımsız sunucu fikri yeni değil. Daha önce de gündeme gelmişti. Ama o zaman şartlar elvermedi. Şimdi yeni fırsatlar var.
Bu müthiş bir haber... AW 1. yaşında daha hızlı olacak

***YAŞAMAK BİR AĞAÇ GİBİ TEK VE HÜR VE BİR ORMAN GİBİ KARDEŞÇESİNE...***

***Sen yüreğinin sesini dinleyenlerdensin ve biliyorsun aslolan yürektir. Yürek sesi ne bilmeyenler, ya da bilip de duymayanlar acıtsa da içini unutma; yaşadığın sürece o yürek var olacak seninle birlikte. Sen yeter ki koru yüreğini ve yüreğinde taşıdığın sevda duygusunu. Elbet bitecek güneşe hasret günler. Ve o zaman kutuplarda yetişen cılız ve minik bitkiler değil, güneşin çiçekleri dolduracak yüreğini...***

***Kapansın el kapıları bir daha açılmasın, Yok edin insanın insana kulluğunu, Bu davet bizim...***

***Annelerin ninnilerinden spikerin okuduğu habere kadar, yürekte, kitapta ve sokakta yenebilmek yalanı, anlamak, sevgilim, o, bir müthiş bahtiyarlık, anlamak gideni ve gelmekte olanı...***

***Günler ağır. Günler ölüm haberleriyle geliyor.
Düşman haşin zalim ve kurnaz...***

*** NAZIM HİKMET RAN ***
alev_2005_2005 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 20.01.2007, 16:40   #9
Yazar
SaFaK
SYSTeM SuPPoRT

SaFaK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ARDAHAN
Fikirler Tecrübe Puanı: 74
İtibar Puanı: 991
SaFaK parlak bir geçmişe sahipSaFaK parlak bir geçmişe sahipSaFaK parlak bir geçmişe sahipSaFaK parlak bir geçmişe sahipSaFaK parlak bir geçmişe sahipSaFaK parlak bir geçmişe sahipSaFaK parlak bir geçmişe sahipSaFaK parlak bir geçmişe sahip

Ettiği Teşekkür: 630
471 Mesajına 998 Kere Teşekkür Edlidi
Standart Re...

HeRŞeY MükeMBeL aLLaH aNaLı BaBaLı BüYüTSüN Tek Sorun YaVaŞLaMa..[/
AMa YaVaŞTa OlSa HeR Zaman aLeViWeB.

ßAŞARILar..

Safak GÜYÜK

Email :safakguyuk@gmail.com
Web :[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
Twitter : SafakGyk
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] dikkat ediniz. Foruma giriş sorunu yaşayan eski üyelerimiz var, bana mail yoluyla ulaşabilirsiniz.

Konu SaFaK tarafından (20.01.2007 Saat 16:42 ) değiştirilmiştir.
SaFaK Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 26.01.2007, 03:41   #10
Yazar
Ceyhun
Yollarda

Bilgiler

Arkadaşlar yeni sunucuyu bugün aldık. 2-3 gün içinde hazırlayıp bize teslim edecekler. Benim sunucuda yapmam gereken teknik çalışmalar var (PHP+Mysql kurulumu, sunucu Windows). Daha sonra AW'nin düzgün çalışması için birkaç günlük testler. Artık kesin konuşabilirim. 1-2 hafta içinde AW kendi sunucusuna taşınıyor. 3 gündür foruma bile giremiyorum. Bu dertten kurtulacağız umarım

Ceyhun Kullanıcısına bu mesajı için teşekkür eden üyeler:
borancan (10.10.2007)

Etiketler
Yok

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil