Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > Aleviweb > Öneriler ve Üyelik Sorunları

Öneriler ve Üyelik Sorunları Sitemizle ilgili öneri, dilek, istek ve şikayetleriniz. Üye olamıyorsanız veya giriş sorunları yaşıyorsanız buradan yardım isteyebilirsiniz. Üye olmayanlar da bu bölüme yazabilir.

Anketimiz: Aleviweb'in (Şu Haliyle) En Öne Çıkan OLUMSUZ Yönü Nedir?
Konu çeşitliliği ve zenginliği yok. Bazı konulara gereken ilgi yok (konuları belirtebilirsiniz). 8 17,02%
Forumda tek seslilik var. Muhalif görüşler hayat imkanı bulamıyor. 8 17,02%
Forum yönetiminin taraflı davranışları var (Ayrıntı belirtebilirsiniz). 8 17,02%
Ortam soğuk. Samimiyet zor. 4 8,51%
Pek aktif değil. Gündemi yakalamakta sıkıntıları var. Yeni şeyler bulmak zor. 2 4,26%
Forum rahatsız edecek derecede yavaş veya çoğunlukla yavaşlıyor. Takip zorlaşıyor. 14 29,79%
Herşey mükemmel. Allah tuttuğunuzu altın etsin. Allah analı babalı büyütsün vs. 24 51,06%
Alternatif fikrim var. 3 6,38%
Şurda muhabbet yapmaya geldik. İki dakka huzur verin. 5 10,64%
Birden fazla seçeneğe oy verilebilir. Katılımcı sayısı: 47. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor

Seçenekler Arama Stil
Alt 28.02.2008, 15:06   #41
Yazar
**Yorum**
Haymatlos

**Yorum** - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: SİVAS

Fikirler Tecrübe Puanı: 156
İtibar Puanı: 2395
**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip
**Yorum** - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 4.652
3.466 Mesajına 6.741 Kere Teşekkür Edlidi

O vs olan işte

___________________İMZA___________________
Oy Vermek Bir Şeyleri Değiştirseydi Yasaklanırdı!

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
**Yorum** Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 28.02.2008, 21:02   #42
Yazar
patth
Forumla Bütünleşmiş

Bilgiler

Memleket: ÇORUM
Fikirler Tecrübe Puanı: 63
İtibar Puanı: 1276
patth görkemli bir forum yaşantısı varpatth görkemli bir forum yaşantısı varpatth görkemli bir forum yaşantısı varpatth görkemli bir forum yaşantısı varpatth görkemli bir forum yaşantısı varpatth görkemli bir forum yaşantısı varpatth görkemli bir forum yaşantısı varpatth görkemli bir forum yaşantısı varpatth görkemli bir forum yaşantısı var

Ettiği Teşekkür: 1.110
734 Mesajına 1.729 Kere Teşekkür Edlidi

ben şöyle öneriler yapabilirim..
çok konu var ve birçoğu birbirinin aynısı..
yani duygusal yada ruhsal yada kendi iç dünyasını,şiirini vs sini yazan arkadaşlar genelde ayrı konu başlıkları açarak dertlerini icra etmekteler..
bazen ''bugünki mesajlar'' diye şöyle bi bakıyorum,hep farklı başlıkta açılmış,duygular şiirler,3.sayfa gazete haberleri vs vs,,,bunların olmasına bişey demiyorum tabiki ama çok dağınık bi görüntü olduğu gibi,bazan ciddi konulard,güzel konularda,o karmaşa ve hengamede gümbürtüye gidiyor...yani aşırı bi tüketim var ve biraz yüzeysel kalıyoruz..

ikincisi,
herhangi bi arkadaşın,bi mesajını beğendiğimde,yada meraktan,genel yapısını ve yaklaşımlarını okumak için mesajlarını arattırdığımda,yüzlerce lüzumsuz mesajda çıkıyor,,,ne gibi;ona hoşgeldin demiş,buna merhaba demiş,ötekine katılıyorum demiş,ozanlık atışması yapmışve birsürü ıvır zıvır mesajlar,,böyle olunca vakit ve sıkıntı gereği,ilgili şahsın çoğu mesajını okuyamıyor bırakıyorum..
aceba şöyle bi ayarlama yapmak mümkünmüdür;
mesajlarını arattığımızda,daha çok fikirlerini,görüşlerini yada belli bi uzunlukta yazdığı mesajlarını görebilmek,diğerlerini görmemek,
yada hoşgeldin beşgittin,atışma vs mesajları,mizah mesajları,tartışma mesajları makale mesajları gibi bi sınıflandırma ile ,sözkonusu şahsın,istediğimiz mesajlarına ulaşabilmeyi daha kolay hale getirebilirmiyiz..
çok mesaj var çok konu var,çoğu şeyi kaçırdığımı düşünmekteyijm,insanlarında çoğu durumda yüzeysel ve tüketici kalmak zorunda olduklarını düşünüyorum o yüzden bömyle diyorum.
beri yandan bu konuya şöylede bakılabilir,
hani ''önemli'' diye etiketlenen ve sayfadan hiç düşmeyen konuların sınırıları genişletilemezmi,,belli başlı tartışma ve bilgi konularıda bu önemli listesine dajil edilemezmi..
alevilikle ilgili bir çok araştırma vs vardı,(tabiki arayınca bulabiliyorum,ama zor,zahmetli olduğu gibi bi süre sonra forumun genel trendine ve tembelliğine bizde uymak zorunda kalıp ,unuttuğumuz oluyo vs),bunlar biş anda yok oldu gitti..
neyse buna benzer şeyler,çokta mühim değil..,
tabiki ,mesaj toplamı,ağırlıklı olarak bir iki cümlelik hafif mesajlardan oluşan arkadaşların binler yüzler vs kulüplerine girip,itibar paye vesair şeyler çıkarımları yapmalarının,laçkalaşma oluşturduğunu düşünerekten,diğer arkadaşlarda da bi heveslenme oluşturarak,bu durumun bir çok arkadaşın,ota çöpe iki kelimelik mesajlar yazmalarına sebep olacağına da kıl oluşumun etkiside vardır bu öneriyi yapmamda..olmasın kardeşim,mesaj sayısı bu kadar artmasın,bazı zaruri durumlar hariç ıvır zıvır şeyler mesaj sayısına ilave edilmesin,bu,emek olarak anlaşılmasın,
peki siz kıl olmuyormusunuz şöyle bir mesaja;
konu örneğin zöhre ana olsun,hararetli tarışmalar oluyor ve kim ne diyo diye arada bi bakarken,konuyu açıyorum,yeni şeyler var diye,bi bakıyorum mesaj aşağı yukarı şu;
''bende geçen sene gitmiştim,zöhre anaya'''(tam hatırlayamadım ama buna benzer örnek çok,örnek olsun diye verdim,takılmasın kimse),,diye bi mesaj..
yau bizene,kimene ,neden böyle bi saçmalık yapılıtki..
kızıyorum nitekim..
ne alaka,
ne tartışması,ne bilgi sunması bu,,ne anlatılıyor aceba..
yau bu tür şeylere toptan bi kıllanma olştuğu içöin bende ,bunları yazdım.
illa bişey yapın demiyorum ki fazla bişey yapılacak bi konuda olmayabilir bu ama yinede birileri bişeyler yapsın..
forumda kaliteyi koruyan çok adam var ama gittikçe başka bişeye doğru evrileceğinden kuşkulanıyorum.

patth Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 29.02.2008, 11:41   #43
Yazar
alev_2005_2005
... SESSİZ SİTEM ...

alev_2005_2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: TOKAT
Fikirler Tecrübe Puanı: 140
İtibar Puanı: 2311
alev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip

Ettiği Teşekkür: 6.861
3.580 Mesajına 7.692 Kere Teşekkür Edlidi

Patth' e bir taraftan hak veriyorum ama bir taraftan da düşünmek lazımdır ki otorite kim olacak bazen bende konu çeşitliliği arasında istediğim konulara odaklanamıyorum gözden kaçırıyorum bir çoğunu ki bu sağlıklı olanı değil...

Otorite belirleyici unsur kim olacak...? En önemli soru bu...

Yönetim mi...
Aile üyelerimi...
Tüm üyeler mi...

Belirleyici unsur kim olacak, işte bu konu önemli altını çizelim vs... gibi.?
Önemlilik arzedecek konularda görecelidir bence kişiye göre... kişinin merakı ilgisine göre...

Kimisi Alevilik üzerine yazılan konularla ilgilidir.

Kimisi siyaseti sever ve en önemli konu siyasettir ona göre...

Kimisi serbest yazı denemeleri makale yazmayı sever aslolan yazmak eylemidir onun için...

Kimisi felsefeye merak salmıştır en önemli konu fesefedir ona göre...

Kimisi spora meraklıdır aslolan spordur ona göre...

Kimisi sanata, bilime, teknolojiye, mizaha, meraklıdır öncelik bu konulardadır...

Hadi buyrun bakalım kim hangi gruba merak salan kişi yada kişiler belirleyici olacak...?

___________________İMZA___________________
***YAŞAMAK BİR AĞAÇ GİBİ TEK VE HÜR VE BİR ORMAN GİBİ KARDEŞÇESİNE...***

***Sen yüreğinin sesini dinleyenlerdensin ve biliyorsun aslolan yürektir. Yürek sesi ne bilmeyenler, ya da bilip de duymayanlar acıtsa da içini unutma; yaşadığın sürece o yürek var olacak seninle birlikte. Sen yeter ki koru yüreğini ve yüreğinde taşıdığın sevda duygusunu. Elbet bitecek güneşe hasret günler. Ve o zaman kutuplarda yetişen cılız ve minik bitkiler değil, güneşin çiçekleri dolduracak yüreğini...***

***Kapansın el kapıları bir daha açılmasın, Yok edin insanın insana kulluğunu, Bu davet bizim...***

***Annelerin ninnilerinden spikerin okuduğu habere kadar, yürekte, kitapta ve sokakta yenebilmek yalanı, anlamak, sevgilim, o, bir müthiş bahtiyarlık, anlamak gideni ve gelmekte olanı...***

***Günler ağır. Günler ölüm haberleriyle geliyor.
Düşman haşin zalim ve kurnaz...***

*** NAZIM HİKMET RAN ***
alev_2005_2005 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
Yok

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil