Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > Aleviweb > Aw Grupları > AW Dersimliler Grubu

Seçenekler Arama Stil
Alt 25.10.2008, 15:37   #11
Yazar
haziran_AW
yorgun savaşçı

haziran_AW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler
Space Invaders Champion! Pacman Champion! Breakout Champion! Castle Defend Champion! Balloon Bomber Champion!
Tournaments Won: 1

Memleket: AMASYA

Fikirler Tecrübe Puanı: 94
İtibar Puanı: 1415
haziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı var
haziran_AW - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 3.577
1.695 Mesajına 3.780 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
bağdat kafe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
memleketi sata sata yabancılara bir iki şey yapmış yapmamış .. Ülkemizin acaba yabancı devletlere borcu ne kadar arttı bunların döneminde onu söylesinler , sattıkları milli değerleri , limanları söylesinler .. bir iki reklamla olmuyo bu işler . Vatan haini başbakanın ta kendisi , şimdi de muhatabı Barzani olmuş kürt sorununa amerikanvari el atmış .
sana kim dediki tayyip iyidir severiz falan diye.konu başlığı ile bu yazdıklarını ne alakası var.tayyibi veya akepe yi tartışacaksak başka konu aç.ülkemiz diyorsun,vatan diyorsun.konu başlığında dersim yazıyor.senin için sızlıyormu.tuncelimiz tertemiz alevi insanımız terörle karalanmaya çalışılıyor rahatsız oluyormusun.yoksa sende terörist demeye dili varmayanlardanmısın.

___________________İMZA___________________
zaman her zaman haklı çıkarmıştır beni.dile kolay 10 yıl oldu bu imzayı atalı.

yılandan korkmam yalandan korktuğum kadar(korkmadım)

nokta kadar menfaat için,virgül gibi eğilme(eğilmedim)

http://hizliresim.com/Po3PZ6][img]http://i.hizliresim.com/Po3PZ6.png

haziran_AW Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
haziran_AW Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 25.10.2008, 15:38   #12
Yazar
DersiMVataN
Forumu İyi Bilen

DersiMVataN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: TUNCELİ
Fikirler Tecrübe Puanı: 49
İtibar Puanı: 61
DersiMVataN yakında sevilen bir üye olabilir

Ettiği Teşekkür: 64
125 Mesajına 235 Kere Teşekkür Edlidi

tayyip dememde bi sakınca bulmuyorum . İnsanlara lan diyet hitap eden başbakanım derse bende ona tayyip derim adı deilmi ?

Tunceli Veya Dersim . Orası farklı bi kültür farklı bi dünya. Bunu orada yaşayanlar bilir(di) . Dİyorum çünki katledile katledile yok edile edile yok olmaya başladı belkide farkında deiliz yok oldu .

haziran sana gelince Kamer gençi tanımadan konusuyorsun sanırım .

80-95 arası en az 3 bin kişiyi devlet dairesine sokmuştr. Yani Biraz araştır sevinrim. AKp geldi cari acık 7 yılda 50 kat arttı 1 milyar dolar cari acıktan 50 milyar dolara geldik. Ben yazdığımı beğenirsin bepğenmessin. Ben Dersim derim benim vatanımdır. kürtcülük yapnlarada biş demen yalnıs onlar belli bi asimilasyon görmüşler kendi dilleri yasaklanmıs . onlarıda göz önüne al .

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]katkılarınızı Bekliyoruz

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Şerefsiz ve Yalancıi Hükümet!
("Hukmato Zurekero Beşseref")
Seyit Rıza
1938
Erzincan Valiliği Önündeki halka Hitaben ..

AW GÖRÜNTÜLÜ BAĞLAMA DERSLERİ BAŞLASINMI ? EĞER İSTİYORSANIZ BAĞLAMA BOLUMUNDEN İSTEKLERİNİZİ İLETİN 5 KİŞİYE ULAŞMASI HALİNDE BAŞLAYACAK CANLAR
DersiMVataN Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 25.10.2008, 15:55   #13
Yazar
haziran_AW
yorgun savaşçı

Bilgiler
Space Invaders Champion! Pacman Champion! Breakout Champion! Castle Defend Champion! Balloon Bomber Champion!

haziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı var

Alıntı:
DersiMVataN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
tayyip dememde bi sakınca bulmuyorum . İnsanlara lan diyet hitap eden başbakanım derse bende ona tayyip derim adı deilmi ?

Tunceli Veya Dersim . Orası farklı bi kültür farklı bi dünya. Bunu orada yaşayanlar bilir(di) . Dİyorum çünki katledile katledile yok edile edile yok olmaya başladı belkide farkında deiliz yok oldu .

haziran sana gelince Kamer gençi tanımadan konusuyorsun sanırım .

80-95 arası en az 3 bin kişiyi devlet dairesine sokmuştr. Yani Biraz araştır sevinrim. AKp geldi cari acık 7 yılda 50 kat arttı 1 milyar dolar cari acıktan 50 milyar dolara geldik. Ben yazdığımı beğenirsin bepğenmessin. Ben Dersim derim benim vatanımdır. kürtcülük yapnlarada biş demen yalnıs onlar belli bi asimilasyon görmüşler kendi dilleri yasaklanmıs . onlarıda göz önüne al .
istediğine istediğini söyle arkadaşım.bana ne tayyipten.ama Türkiye Cumhuriyetinin Tunceli iline dersiğm diyemezsin.dersim,botan,amed biz bunlari kimlerin neden kullandığını çok iyi biliyoruz.oranın adı Tuncelidir.ayrıca dersim milletvekili diye bir milletin vekili yoktur.burası bir bölge ismi olabilir.yerel dilde böyle söyleniyor olabilir.buna hiç birimiz karışmıyoruz.ama sen kalkıp dersi,m ili dersim milletvekili dedinmi işler değişiyor.o zaman da sen hür ve bağımsız Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına saygızlık etmiş oluyorsun.

bu yayınladığın mesajın kaynağı nedir.lütfen bunu mesajının altına belirtirmisin.

mesajında tuncelimizin teröristlerce karıştırıldığını anlatmışsın bir güzel.her halde ellerinde silahlar polis kontrol noktasını basanlar tuncelili alevi vatandaşlarımız olmasa gerek.kimin propagandasını yapıyorsun.

kürtçülük yapanlara karşıyım.her ortam da eleştiriyorum.alevilik felsefesine aykırı herşeyden önce.lütfen bırakalım artık bu dilleri yasaklanmış asimile olmuşlar edebiyatını.bunlara kimse kanmıyor artık.belki yıllarca bu ajitasyonun arkasına gizlenerek eylemlerinizi haklı göstermeye çalıştınız.ama artık biz bundan sıkıldık.hepimiz biliyoruz ki bu ülkede kimsenin dili yasak değil.her yerde her ortamda rahatlıkla kütçe,zazaca,arapça,lazca konuşuluyor.bundan da hiç kimse rahatsız değil.kültür mozaiğimizin bir parçası görüyoruz.bırakalım artık bu bölücü hain örgüt propagandalarını.

kamer gençi çok iyi tanırım ben.kime ne iş vermiş,kimin elinden tutmuş,kimin çiçeğini sulamış.chp yi bitiren bu zihniyetin adamları değilmi.siizde kurtulun artık.yokmu güzel tuncelimizde kamer gençten başka çıkarabileceğiniz,tuncelimize daha iyi hizmet edecek başka bir milletvekili.çağı yakalamış,modern,yeni söylemleri olan.tunceliden terörü uzak tutacak.

velhasıl kelam.boş söylemler bunlar.slogan atmakla olmuyor bu işler.bakın akepe bu gün tunceliye çıkarma yaptı.bir stad dolusu tuncelili koştu geldi.engelleyemediniz.yarın elinizden/elimizden tunceliyi de alacaklar.siz de bu kafayla ona engel olamayacaksınız.halk bıktı artık bu detepe den terörden.

Alt 25.10.2008, 16:00   #14
Yazar
106gti
Yeni Üye

106gti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: İSTANBUL
Fikirler Tecrübe Puanı: 0
İtibar Puanı: 10
106gti iyi yolda gözüküyor

Ettiği Teşekkür: 0
1 Mesajına 1 Kere Teşekkür Edildi

________ bunlar yaaa memleketi sattılar müslüman görüntülü insanlar

106gti Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
106gti Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 25.10.2008, 18:08   #15
Yazar
DersiMVataN
Forumu İyi Bilen

Bilgiler

arkadaşım ben oraya Dersim derim senide ilgilendirmez.
Gelmiş diyorsunki terörü uzak tutacak bunu sadece vekillermi yapacak sanıyorsun. Chp diyorsun chp alevilere ne yapmış simdiye kadar ? Bütün alevi katliamları srasında chpliler hepsi meclisteydi neden bişi yapmadılar neden sustular ?

Kendi dilini konuştu diye arkadaşım annesi ile bile görüştürülmedi. Acitasyon deil gereçekler bunlar görmemezlikten gelebiliyorsan ne diyeyim . Terör diyorsun terörün her türlüsüne ben zaten karşıyım. Senin evine roket değdimi ? yok sen tunceli dediğin kentte bi kaç yıl yaşadınmı insanların neler çektgine tanık oldunmu yok . SOnra gelmiş bana Dersim diyemessin diyorsun .

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]katkılarınızı Bekliyoruz

Seyit Rıza
1938

AW GÖRÜNTÜLÜ BAĞLAMA DERSLERİ BAŞLASINMI ? EĞER İSTİYORSANIZ BAĞLAMA BOLUMUNDEN İSTEKLERİNİZİ İLETİN 5 KİŞİYE ULAŞMASI HALİNDE BAŞLAYACAK CANLAR
DersiMVataN Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 25.10.2008, 18:44   #16
Yazar
hüseyincem
Tanrı Ateisttir...

hüseyincem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler
Centrifuge Champion!

Fikirler Tecrübe Puanı: 76
İtibar Puanı: 1445
hüseyincem görkemli bir forum yaşantısı varhüseyincem görkemli bir forum yaşantısı varhüseyincem görkemli bir forum yaşantısı varhüseyincem görkemli bir forum yaşantısı varhüseyincem görkemli bir forum yaşantısı varhüseyincem görkemli bir forum yaşantısı varhüseyincem görkemli bir forum yaşantısı varhüseyincem görkemli bir forum yaşantısı varhüseyincem görkemli bir forum yaşantısı varhüseyincem görkemli bir forum yaşantısı var
hüseyincem - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 1.225
542 Mesajına 1.235 Kere Teşekkür Edlidi

ax(h) hasan abi ax(h).....

olmayacak değişmeyeceksin.

işte neden milliyetçilik denen illete,neden islam denilen uyuşturucuya karşı olmamız gerektiğinin önde giden örneğisin...

onlar ki seni tayyip yalakası,onlarki seni akp reklam standı,onlar ki seni işbirlikçi haline getiren şeyler değil mi??

dersim dersimdir,ilk önce bunu kabul edeceksiniz....

cumhuriyet geldi diye,oradaki katliam göz ardı edilsin diye koskoca dersimin adını değiştirenler,bunu belleklerden silemeyeceklerini bilmiyorlardı...

silemezler,silinmez.taki KAN AKAN MUNZUR un hesabı verilene kadar....

gelelim şu tayyip şakşakçılığına.....

birdefa ben tayyipe tayyip demekle de kalmam sevgili homşom DersimVatan gibi....

ULAN TAYYİP deme hakkımı saklı tutarım.madem demokrasiden bahsediyorsunuz o zaman bu hakkımında saklı olduğuna karar verelim.hatta ve hatta çok daha şey söylerdim ama forum kuralları var...

her neyse,biz dersimlilerin ne olduğunu neci olduğunu herkes bilir.DTP den tıpkı MHP kadar nefret ettiğimide herkes bilir.ikiside aynı şeydir.sen nasıl MHP li isen başkasının da DTP li olma hakkı vardır.

neyse bu konuda nefret ettiğim bir şey varsa oda devlet yalakalığı,din yalakalığı,ırk yalakalığıdır.kürt yada türk versiyonu umrumda değildir....

yanlız bunların her ikiside aleviliği yok etmektedir,aleviliğin yok olması da dersimde kürt milliyetçiliğini anadoluda türk milliyetçiliği ve islamcılığı aleviler arasında yaymaktadır....

işte ey sevgili canlar bu tuzaktan kurtulmak,biz olmak insanlık adına dünyayı kurtarmak için tek çareniz vardır....

aleviliğe sarılmak....

sevgiler....

enel hak
ben allahım
katliamları unutturma

"Gah Çıkarım Gökyüzüne Seyrederim Alemi,Gah İnerim Yeryüzüne Seyreder Alem Beni."

Milliyetçilik bir çocukluk hastalığı,insanlık kızamığıdır.
Albert Einstain

"TAYYİP ÇAMUROĞLUNU'DA AL GİT....."
hüseyincem Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
hüseyincem Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 25.10.2008, 19:12   #17
Yazar
DersiMVataN
Forumu İyi Bilen

Bilgiler

konuşmasında 81 ilin 80ini aldıgını ve o aldıgı illerden birinde sandı sanırım kendini 8 ilceden bi 500 kişilik spor salonu bile dolduramadı

Seyit Rıza
1938

DersiMVataN Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 25.10.2008, 21:41   #18
Yazar
ceko
Kontrollü Üye

ceko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: TOKAT
Fikirler Tecrübe Puanı: 39
İtibar Puanı: 7
ceko hakkında olumlu veya olumsuz bir fikir yok

Ettiği Teşekkür: 142
42 Mesajına 66 Kere Teşekkür Edlidi

birileri sanki burda basbakanin progandasini yapar ona övgü dolu sözler ve onun tüncelideki konustugu sözleri yazip ona karsi bir senpati besler gibi kisiler görüyorum bence bügün alevilerin kalesi olan dersimi fasizim eline gecirmeye calisirken biz buna karsi ne yapabilir nasil savunabiliriz diye kendimize sormaliyiz bence kamer gencin kactene ev yaptigi degil beni ne kadar savundugu önemli mecliste ve durusu ile bence tam bir dersimli kamer genc

ceko Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
ceko Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 25.10.2008, 23:18   #19
Yazar
haziran_AW
yorgun savaşçı

Bilgiler

arkadaşlar bakıyorum ezberiniz bozuldumu saldırıya geçiyorsunuz.sevgili hüseyincem ettiğin hakaretleride aynen iade ediyorum.ne demek yalaka.sana dersimde bunu mu öğrettiler.hem abi de hem yalaka de.sonra forum kuralları de.hatırladığına sevindim.allahtan kurallar varda azcık dilinize sahip olabiliyorsunuz.

şimdi karar verin mhp li miyim akp li miyim.ben bunu defalarca anlattım hiç biri de beni ilgilendirmiyor.ama siz akepeye veya başındaki amerikan uşağına hakaret edelim derken aşağılayalım derken cumhuriyete ve onun kutsal meclisine hakaret ediyorsunuz.ben bunu vurguluyorum.yanlışta ısrar etmeniz,sayıca çoğunlukta olmanız hatta ellerinizde molotoflar devletin askerine polisine saldırmanız sizleri haklı kılmaz.bu ülkenin vilayetleri arasında dersim diye bir yoktur.bu sizin yerel dilde kullandığınız bölgenin adı olabilir.ama arkadaş işi çığrından çıkarmış birde dersim milletvekili diyor.burası kürdistan değil,parlementomuzda kürdistan parlementosu değil.Türkiye Büyük Millet Meclisinin aldığı karara karşı geldiğinizinde farkında değilsiniz.dilinize kilit vuracak halim yok.ben bana göre yanlış olanı kendi düşüncemi söylüyorum.söylerkende hiç birinize örgüt yalakası,dtp hizmetkarı,işbirlikçi gibi sizlere yakıştırabileceğim her hangi bir hakarette bulunmuyorum.ama maşallah hüseyin kardeşim bir dönmüş pir dönmüş.sen önceden böyle değildin.daha alevice bir duruşun vardı.önce kendini sorgula istersen.hoş konuyu nasıl olupda aleviliğe getirdiğinizi de anlamak mümkün değilya neyse.
ben konuyu daha fazla uzatmayım da kişisel tartışma ortamına dönüşmesin.

Alt 25.10.2008, 23:33   #20
Yazar
hüseyincem
Tanrı Ateisttir...

hüseyincem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler
Centrifuge Champion!

Fikirler Tecrübe Puanı: 76
İtibar Puanı: 1445
hüseyincem görkemli bir forum yaşantısı varhüseyincem görkemli bir forum yaşantısı varhüseyincem görkemli bir forum yaşantısı varhüseyincem görkemli bir forum yaşantısı varhüseyincem görkemli bir forum yaşantısı varhüseyincem görkemli bir forum yaşantısı varhüseyincem görkemli bir forum yaşantısı varhüseyincem görkemli bir forum yaşantısı varhüseyincem görkemli bir forum yaşantısı varhüseyincem görkemli bir forum yaşantısı var
hüseyincem - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 1.225
542 Mesajına 1.235 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
arkadaşlar bakıyorum ezberiniz bozuldumu saldırıya geçiyorsunuz.sevgili hüseyincem ettiğin hakaretleride aynen iade ediyorum.ne demek yalaka.sana dersimde bunu mu öğrettiler.hem abi de hem yalaka de.sonra forum kuralları de.hatırladığına sevindim.allahtan kurallar varda azcık dilinize sahip olabiliyorsunuz.

şimdi karar verin mhp li miyim akp li miyim.ben bunu defalarca anlattım hiç biri de beni ilgilendirmiyor.ama siz akepeye veya başındaki amerikan uşağına hakaret edelim derken aşağılayalım derken cumhuriyete ve onun kutsal meclisine hakaret ediyorsunuz.ben bunu vurguluyorum.yanlışta ısrar etmeniz,sayıca çoğunlukta olmanız hatta ellerinizde molotoflar devletin askerine polisine saldırmanız sizleri haklı kılmaz.bu ülkenin vilayetleri arasında dersim diye bir yoktur.bu sizin yerel dilde kullandığınız bölgenin adı olabilir.ama arkadaş işi çığrından çıkarmış birde dersim milletvekili diyor.burası kürdistan değil,parlementomuzda kürdistan parlementosu değil.Türkiye Büyük Millet Meclisinin aldığı karara karşı geldiğinizinde farkında değilsiniz.dilinize kilit vuracak halim yok.ben bana göre yanlış olanı kendi düşüncemi söylüyorum.söylerkende hiç birinize örgüt yalakası,dtp hizmetkarı,işbirlikçi gibi sizlere yakıştırabileceğim her hangi bir hakarette bulunmuyorum.ama maşallah hüseyin kardeşim bir dönmüş pir dönmüş.sen önceden böyle değildin.daha alevice bir duruşun vardı.önce kendini sorgula istersen.hoş konuyu nasıl olupda aleviliğe getirdiğinizi de anlamak mümkün değilya neyse.
ben konuyu daha fazla uzatmayım da kişisel tartışma ortamına dönüşmesin.
sayın abim sana ABİ dememin tek sebebi reelde de tanışıyor olmamız....

eğer söylediklerimde hakaret ettiğimi, düşündüysen özür dilerim.amacım o değildi.ben sadece nasıl göründüğünün durum tespitini yaptım....

bu foruma geldiğinden beri takip ediyorum seni....

anlamsız ve saçma bir kutsaliyet yaratmışsın kendine.önceliğinde aleviliği ilgilendiren hiç bir şey yok.bu anlamda bu forumda alevi olmayıpta sağda solda yazanlardan hiç bir farkın yok.

tek farkın aileden gelme bir aileviliğin.her nasılsa ona sahip çıkabilmişsin.

ama nasıl bir insanın adı hasan hüseyin olunca alevi olmuyorsa,aleviyim demeside alevi olması için yeterli, değil....

alevice duruş dediğin aleviliğe her dayim sahip çıkmak....

dersimdeki alevi halkı dersime DERSİM diyorsa orası dersimdir...

divriği ilçesine aleviler ile sunnilerin farklı şekilde isimlendirdiğini duymuştum....

benim için aleviler hangisini kabul ediyorlarsa odur.bilmem anlatabildim mi...

şimdi şuna karar verelim...

siz sırf dersim belediye başkanı DTP li diye mi dersimin TAYYİPE biat etmesini istiyorsunuz,kürt düşmanlığınızdan dolayımı,yoksa AKP li olduğunuzdan dolayı mı?

enel hak
ben allahım
katliamları unutturma

"Gah Çıkarım Gökyüzüne Seyrederim Alemi,Gah İnerim Yeryüzüne Seyreder Alem Beni."

Milliyetçilik bir çocukluk hastalığı,insanlık kızamığıdır.
Albert Einstain

"TAYYİP ÇAMUROĞLUNU'DA AL GİT....."
hüseyincem Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
hüseyincem Kullanıcısına bu mesajı için 2 üye teşekkür etti:

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil