Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > İnsan/Yaşam > Bilim ve Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Bilim ve Teknoloji haberleri, gelişmeler, yenilikler

Seçenekler Arama Stil
Alt 06.01.2008, 21:58   #11
Yazar
rayber özgür
Forumla Bütünleşmiş

rayber özgür - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: İZMİR
Fikirler Tecrübe Puanı: 74
İtibar Puanı: 1138
rayber özgür görkemli bir forum yaşantısı varrayber özgür görkemli bir forum yaşantısı varrayber özgür görkemli bir forum yaşantısı varrayber özgür görkemli bir forum yaşantısı varrayber özgür görkemli bir forum yaşantısı varrayber özgür görkemli bir forum yaşantısı varrayber özgür görkemli bir forum yaşantısı varrayber özgür görkemli bir forum yaşantısı varrayber özgür görkemli bir forum yaşantısı var

Ettiği Teşekkür: 973
804 Mesajına 1.376 Kere Teşekkür Edlidi

savaşların son bulmasını diliyorum.yaşanası bir dünya için barış gerekli

___________________İMZA___________________
UNUTMUŞTUK AYRILIĞI
YOK SAYMIŞTIK ÖZLEMEYİ
MUTLULUK MAVİ ÇOCUK
OYNARDI BAHÇEMİZDE
"Düsman zindanda yenilmez diye düsünme hic,hatirla IBRAHIMI,MEHMET ZEKIYI,ORHANI ve daha simsicak kurumadi CIHANIMIZIN kani" !

yalnız değilsin eskici
bir sabah güneş doğar
sevgiden tuğlalarla
yeniden kurarız bu kenti
rayber özgür Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
rayber özgür Kullanıcısına bu mesajı için 2 üye teşekkür etti:
Alt 06.01.2008, 22:15   #12
Yazar
sevecenbaba2005
BARIŞ İÇİN SAVAŞANLAR!...

sevecenbaba2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: AMASYA
Fikirler Tecrübe Puanı: 92
İtibar Puanı: 959
sevecenbaba2005 parlak bir geçmişe sahipsevecenbaba2005 parlak bir geçmişe sahipsevecenbaba2005 parlak bir geçmişe sahipsevecenbaba2005 parlak bir geçmişe sahipsevecenbaba2005 parlak bir geçmişe sahipsevecenbaba2005 parlak bir geçmişe sahipsevecenbaba2005 parlak bir geçmişe sahipsevecenbaba2005 parlak bir geçmişe sahip

Ettiği Teşekkür: 3.450
1.115 Mesajına 2.082 Kere Teşekkür Edlidi
Kalp Bu iyi ile kötünün mücadelesidir (Dilerim iyi kötüyü ikna eder de kötü gerçeği anlar)

Alıntı:
rayber özgür Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
savaşların son bulmasını diliyorum.yaşanası bir dünya için barış gerekli

Sevgili (rayber özgür) can;

Savaş iki devletin (veya ikiden fazla devletlerin) orduları ile yapılır. Devletin ordusu milleti ile savaş yapmaz.

Milletini ve devletini çıkarları uğruna emperyalist devletlere satan ve onların piyonu, maşası ve taşeronu olan bölücü, hain teröristlerle yapılan mücadele savaş değildir. Bu iyi ile kötünün mücadelesidir.

Katılım ve katkıların için teşekkür ederim. Sevgi ve saygılarımla!...

Sayfamı Ziyaret Eden Konuklarım!... Hoşgeldiniz!... Merhaba!...

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Sabır, saygı, sevgi, ille de hoşgörü ve forum kuralları çerçevesinde tartışma ve paylaşıma katılırım. Bu nedenle karşımdaki kişi veya kişilerden de aynı hususlara uymalarını beklerim.

Milletin, vatanın bütünlüğü, cumhuriyet, bayrak, sancak, Mustafa Kemal Atatürk'ü, Atatürk'ün ilke ve devrimlerin, savaşlarda kaybettiğimiz ve kazandığımız değerlerin ölünceye kadar daima bekçisi ve koruyucusuyum.

Yaşamak insanın en büyük doğal hakkıdır. Bu hakkı yok etme çabasında olan (başta PKK. / KADEK Terör örgütü olmak üzere; dünyadaki bütün terör örgütlerini, yandaşlarını, yataklık yapanları, gizli veya alenen destek verenleri, eğiten, yetiştiren ve kullananları, sömürgeci, yayılmacı ve emperyalist) güçleri şiddetle, nefretle kınıyorum.

İmzam = KAD (Hakkında Gerek Duyduğum Açıklamalarım!..)

sevecenbaba2005 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 07.01.2008, 17:09   #13
Yazar
dilek-16
AW Medeni Cesaret Güzeli

dilek-16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ESKİŞEHİR
Fikirler Tecrübe Puanı: 54
İtibar Puanı: 342
dilek-16 sevilen bir üyedilek-16 sevilen bir üyedilek-16 sevilen bir üyedilek-16 sevilen bir üye

Ettiği Teşekkür: 625
296 Mesajına 508 Kere Teşekkür Edlidi

bence bu yenı cıkan sılahlar gercekten cok guzel. ordumuz ıcın herzaman yenılıkler sart. bıde bu sılahları kendımız yapcaz . bu daha da guzel. özellıkle dogudakı askerlerımızin yapmış oldukları operasyonlarda cok ıslerıne yarar. daha guzel ve daha cok basarılara imza atarlar. savas kotu. bu bı gercek ama . ülkemizi daha ıyı bır sekılde korumak ıcın ordumuzda yenılık yapmakta sart...

<Dile getirilmeyen bir öfkedir bazen suskunluğumuz… Öylesine yaralanmışızdır ki yaralamak isteriz, yüreğini acıtmak ve kanatmak…Ve biliriz ki hiçbir söz acıtamaz, yaralayamaz ve kanatamaz kimseyi bir suskunluk kadar…Ve susmak en acımasız, öldürücü silahtır bazen.>

BİR KEDİNİN DOKUZ CANI , BİR KADININ DOKUZ KEDİYE YETECEK KADAR CANI VARDİR.

[url=http://g.imageshack.us/img171/2009010721231288887pyzshu9.jpg/1/][IMG]http://img171.imageshack.us/img171/2009010721231288887pyzshu9
dilek-16 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
dilek-16 Kullanıcısına bu mesajı için 3 üye teşekkür etti:
Alt 10.01.2008, 12:33   #14
Yazar
Rojhılat
Kontrollü Üye

Rojhılat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ERZURUM
Fikirler Tecrübe Puanı: 0
İtibar Puanı: -108
Rojhılat forum tarafından sevilmiyorRojhılat forum tarafından sevilmiyor

Ettiği Teşekkür: 86
23 Mesajına 38 Kere Teşekkür Edlidi

bazı yorumları görüyorumda savaşa ve savaşmaya ne kadar meraklıyız.hatta süper savaşılır bunlarla vb.yorumlar bile var ilginç

Rojhılat Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Rojhılat Kullanıcısına bu mesajı için 2 üye teşekkür etti:
Alt 10.01.2008, 20:52   #15
Yazar
haziran_AW
yorgun savaşçı

haziran_AW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler
Space Invaders Champion! Pacman Champion! Breakout Champion! Castle Defend Champion! Balloon Bomber Champion!
Tournaments Won: 1

Fikirler Tecrübe Puanı: 94
İtibar Puanı: 1415
haziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı var
haziran_AW - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 3.577
1.695 Mesajına 3.780 Kere Teşekkür Edlidi

çocukluğum Kırkkale de geçmişti.babam da MKE de görev yapardı.şimdi yeni silahların yapıldığı fabrikaların o zamnki boş koridorlarında çok oynadım.aradan geçen zamanla hep düşünürdüm neden silah fabrikalarımız varken kendi silahımızı üretmiyoruz da dışardan silah alımına milyarlarca para ödüyoruz diye.sonunda kendi silahlarımızı da üretmeye başladık.ülkemiz için sevindirici bir gelişme.nasıl olsa bu silah alınacak.en azından kendi silahımız olacak artık.dışa bağımlı olmayacağız.bu açıdan çok seviniyorum.

diğer taraftan daha çok silahımız olacak.belki silah satan bir ülke olacağız.buda demektir ki daha çok kan akacak.daha çok insan zarar görecek.daha çok ana yavrusunu kaybedecek,daha çok gelin kocasız,daha çok çocuk babasız kalacak.yani barışa ve sevgi dolu bir dünyaya ya pencereden bakmaya devam edeceğiz.ülkem ve dünya insanları adına üzülüyorum.

ülkemiz bulunduğu konum gereği kan ve barut kokusunun tam ortasında yer alıyor.her insan için savunma bir gerekliliktir.ülkeler için ise bir zorunluluk.bu ülke Türkiye Cumhuriyeti olduğu zamanda zorunluluk iki misline çıkmaktadır.yeni silahlarımızla ordumuz daha da güçlenecek,dışa bağımlılığın ortadan kalkmasıyla ülkemiz komşularından ve düşmanlarından bir adım öne geçmiş olacaktır.bu sevindirici başarılı gelişmeden dolayı Türk mühendislerimizi kutluyorum.Kırıkkale MKE fabrikalarının yeniden faaliyete geçmesi de yeni istihdam alanları yaratacağı ve ülke ekonomisine katkıda bulunacağı için bu gelişmeyi olumlu yönde değerlendiriyorum.vatana millete hayırlı uğurlu olsun.

zaman her zaman haklı çıkarmıştır beni.dile kolay 10 yıl oldu bu imzayı atalı.

yılandan korkmam yalandan korktuğum kadar(korkmadım)

nokta kadar menfaat için,virgül gibi eğilme(eğilmedim)

http://hizliresim.com/Po3PZ6][img]http://i.hizliresim.com/Po3PZ6.png

haziran_AW Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
haziran_AW Kullanıcısına bu mesajı için 3 üye teşekkür etti:
Alt 11.01.2008, 11:57   #16
Yazar
ceritlı
Forumla Bütünleşmiş

ceritlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: SİVAS
Fikirler Tecrübe Puanı: 79
İtibar Puanı: 1591
ceritlı ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorceritlı ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorceritlı ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorceritlı ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorceritlı ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorceritlı ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorceritlı ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorceritlı ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorceritlı ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorceritlı ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorceritlı ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor

Ettiği Teşekkür: 6.639
1.204 Mesajına 2.466 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
haziran69 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
çocukluğum Kırkkale de geçmişti.babam da MKE de görev yapardı.şimdi yeni silahların yapıldığı fabrikaların o zamnki boş koridorlarında çok oynadım.aradan geçen zamanla hep düşünürdüm neden silah fabrikalarımız varken kendi silahımızı üretmiyoruz da dışardan silah alımına milyarlarca para ödüyoruz diye.sonunda kendi silahlarımızı da üretmeye başladık.ülkemiz için sevindirici bir gelişme.nasıl olsa bu silah alınacak.en azından kendi silahımız olacak artık.dışa bağımlı olmayacağız.bu açıdan çok seviniyorum.

diğer taraftan daha çok silahımız olacak.belki silah satan bir ülke olacağız.buda demektir ki daha çok kan akacak.daha çok insan zarar görecek.daha çok ana yavrusunu kaybedecek,daha çok gelin kocasız,daha çok çocuk babasız kalacak.yani barışa ve sevgi dolu bir dünyaya ya pencereden bakmaya devam edeceğiz.ülkem ve dünya insanları adına üzülüyorum.

ülkemiz bulunduğu konum gereği kan ve barut kokusunun tam ortasında yer alıyor.her insan için savunma bir gerekliliktir.ülkeler için ise bir zorunluluk.bu ülke Türkiye Cumhuriyeti olduğu zamanda zorunluluk iki misline çıkmaktadır.yeni silahlarımızla ordumuz daha da güçlenecek,dışa bağımlılığın ortadan kalkmasıyla ülkemiz komşularından ve düşmanlarından bir adım öne geçmiş olacaktır.bu sevindirici başarılı gelişmeden dolayı Türk mühendislerimizi kutluyorum.Kırıkkale MKE fabrikalarının yeniden faaliyete geçmesi de yeni istihdam alanları yaratacağı ve ülke ekonomisine katkıda bulunacağı için bu gelişmeyi olumlu yönde değerlendiriyorum.vatana millete hayırlı uğurlu olsun.
kardeşime katılıyorum kendi yerli malımızı kulanalım memleket kazansım

ceritlı Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
ceritlı Kullanıcısına bu mesajı için 2 üye teşekkür etti:
Alt 12.01.2008, 13:34   #17
Yazar
Rojin
Forumu İyi Bilen

Rojin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ERZİNCAN
Fikirler Tecrübe Puanı: 0
İtibar Puanı: -48
Rojin hakkında olumsuz fikirler mevcut

Ettiği Teşekkür: 117
93 Mesajına 129 Kere Teşekkür Edlidi

şu resimleri bile yeterince korkutucu...
ama silahlar değil onları ellerine almış poz veren ve bu resimleri koyup aman ne kadar güzel diyen ve buna gerçekten inanan zihniyet...
o silahlarla insan vurcaksınız ateride ördek değil...

Eğer bir adam marşla uyum içinde yürüyebiliyorsa, o değersiz bir yaratıktır. kendisine yalnızca bir omurilik yeterli olabileceği halde her nasılsa yanlışlıkla bir beyni olmuştur onun. Uygarlığın bu kara lekesi en kısa sürede yok edilmelidir. Emirle gelen kahramanlıktan, bilinçli ve bilinçsiz şiddetten, aptalca yurtseverlikten, tüm bunlardan nefret ediyorum. Ben savaşı ve o soğuk silahları öylesine tiksindirici ve aşağılayıcı buluyorum ki böyle iğrenç bir eyleme katılmaktansa kendimi yok ederim daha iyi...benim anlayışıma göre sıradan bir cinayet, savaşta adam öldürmekten daha kötü değildir.
Albert EİNSTEİN
Rojin Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Rojin Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 12.01.2008, 13:40   #18
Yazar
**Yorum**
Haymatlos

**Yorum** - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: SİVAS

Fikirler Tecrübe Puanı: 156
İtibar Puanı: 2395
**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip
**Yorum** - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 4.652
3.466 Mesajına 6.741 Kere Teşekkür Edlidi

Diliyorum kullanmak hiç nasip olmasın

Oy Vermek Bir Şeyleri Değiştirseydi Yasaklanırdı!

**Yorum** Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
**Yorum** Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 12.01.2008, 23:36   #19
Yazar
sevecenbaba2005
BARIŞ İÇİN SAVAŞANLAR!...

sevecenbaba2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Fikirler Tecrübe Puanı: 92
İtibar Puanı: 959
sevecenbaba2005 parlak bir geçmişe sahipsevecenbaba2005 parlak bir geçmişe sahipsevecenbaba2005 parlak bir geçmişe sahipsevecenbaba2005 parlak bir geçmişe sahipsevecenbaba2005 parlak bir geçmişe sahipsevecenbaba2005 parlak bir geçmişe sahipsevecenbaba2005 parlak bir geçmişe sahipsevecenbaba2005 parlak bir geçmişe sahip

Ettiği Teşekkür: 3.450
1.115 Mesajına 2.082 Kere Teşekkür Edlidi
Kalp Hainleri ve bölücüleri insan "adam" olarak saymak doğru da değildir!...

Alıntı:
Rojin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
şu resimleri bile yeterince korkutucu...
ama silahlar değil onları ellerine almış poz veren ve bu resimleri koyup aman ne kadar güzel diyen ve buna gerçekten inanan zihniyet...o silahlarla insan vurcaksınız ateride ördek değil...

Vatanın bir karış toprağına göz diken "iç ve dış tehditler ile bölücü ve hain terör örgütü için" bu silahları kullanmak kaçınılmazdır.

Hainleri ve bölücüleri insan "adam" olarak saymak doğru da değildir.

Sayfamı Ziyaret Eden Konuklarım!... Hoşgeldiniz!... Merhaba!...

Sabır, saygı, sevgi, ille de hoşgörü ve forum kuralları çerçevesinde tartışma ve paylaşıma katılırım. Bu nedenle karşımdaki kişi veya kişilerden de aynı hususlara uymalarını beklerim.

Milletin, vatanın bütünlüğü, cumhuriyet, bayrak, sancak, Mustafa Kemal Atatürk'ü, Atatürk'ün ilke ve devrimlerin, savaşlarda kaybettiğimiz ve kazandığımız değerlerin ölünceye kadar daima bekçisi ve koruyucusuyum.

Yaşamak insanın en büyük doğal hakkıdır. Bu hakkı yok etme çabasında olan (başta PKK. / KADEK Terör örgütü olmak üzere; dünyadaki bütün terör örgütlerini, yandaşlarını, yataklık yapanları, gizli veya alenen destek verenleri, eğiten, yetiştiren ve kullananları, sömürgeci, yayılmacı ve emperyalist) güçleri şiddetle, nefretle kınıyorum.

İmzam = KAD (Hakkında Gerek Duyduğum Açıklamalarım!..)

sevecenbaba2005 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 13.01.2008, 00:48   #20
Yazar
mertalikumcu
Forumla Bütünleşmiş

mertalikumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: MALATYA

Fikirler Tecrübe Puanı: 96
İtibar Puanı: 1347
mertalikumcu görkemli bir forum yaşantısı varmertalikumcu görkemli bir forum yaşantısı varmertalikumcu görkemli bir forum yaşantısı varmertalikumcu görkemli bir forum yaşantısı varmertalikumcu görkemli bir forum yaşantısı varmertalikumcu görkemli bir forum yaşantısı varmertalikumcu görkemli bir forum yaşantısı varmertalikumcu görkemli bir forum yaşantısı varmertalikumcu görkemli bir forum yaşantısı varmertalikumcu görkemli bir forum yaşantısı var
mertalikumcu - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 1.813
1.169 Mesajına 2.350 Kere Teşekkür Edlidi

sevgili sevecenbaba hiç bir silah hayır getirmez savaşı çıkaran amerika, silahı üreten amerika, silahı pazarlayan amerika.yani kazanan amerika arda kaybetmiş görünerek milleti kandıran amerika bu oyuna alet olanlar ise tüm dünya. ben avatarını sana yakıştıramadım açıkcası çünkü gerçek alevilik barışı ister sevgiyi ister füzeleri tankları değil.

BEYHUDEYE AKIL VEREN BEYHUDE KAMİL OLAN KENDİN BOŞA YORARMI

ÇOBAN OLSAM DAĞ BAŞINDA SULTAN OLSAM BİN YAŞINDA NASIL? NERDE? KAÇ YAŞINDA? BİR GÜN YALAN OLACAĞIM
mertalikumcu Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
mertalikumcu Kullanıcısına bu mesajı için 3 üye teşekkür etti:

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil