Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > AW Giriş Salonu > Tanışalım

Tanışalım Foruma yeni geldiyseniz eğer, bir dost selamını esirgemeyin bizlerden ve buyurun biraz kendinizden bahsedin veya üyelerimiz burada daha fazla tanışabilirler.

Seçenekler Arama Stil
Alt 27.12.2006, 20:25   #1
Yazar
Ceyhun
Yollarda

Ceyhun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler
Tournaments Won: 1

Memleket: ÇORUM
Fikirler Tecrübe Puanı: 50
İtibar Puanı: 1607
Ceyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor

Ettiği Teşekkür: 2.035
2.262 Mesajına 7.329 Kere Teşekkür Edlidi

Standart Aleviweb Yeni Üyeye Tavsiyeler

Aleviweb'e yeni üye oldunuz ve yazmak istiyorsunuz. O zaman lütfen bunları okuyun.

Aleviweb nasıl bir forumdur?
Aleviweb, Alevi insanları biraraya getirmek, Alevi kültürüne katkıda bulunmak, Alevi olmayanlara da Alevileri tanıtmak için kurulmuş bir forumdur. "Çok yazı yazılsın", "Çok üyemiz olsun" gibi amaçlarımız yoktur. Bunun yanında "Her yazılan yazı da çok içerikli, mükemmel kurgulanmış olsun" gibi bir amacımız da yoktur. Aleviweb ne tamamiyle gayri-ciddi bir sohbet forumudur. Ne de tamamiyle bilimsel çalışmalara, teorik yazışmalara ayrılmış bir bilgi kütüphanesidir.

Aleviyim. Aleviweb'de yerim hazır mı?
Hayır. Genelde bir Alevi forumu olmamız nazarıyla Alevilerin birbiri ile kucaklaşmasına, kaynaşmasına hizmet etmek isteriz. Ama bir çeşit Alevi profiline kapımız kapalıdır. Alevi toplumuna ters düşmek istemeyiz. Alevileri Türk-Kürt-Zaza-Arap diye birbirine düşürmeye çalışan; yeni moda Türkçü, Kürtçü, Zazacı vs Alevi tiplemesine kapılarımız kapalıdır. Bu kişiler nasıl bir Alevi mahallesinde, Alevi kahvehanesinde, Alevi köyünde toplumdan dışlanırlarsa; aynı şekilde forumumuzdan da dışlanırlar. Yok ben "ırkçıyım" ama illa da Aleviweb'de olmak istiyorum diyorsanız; [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] yazmadan önce ırkçı kimliğinizi tarayıcı pencerenizin dışında bırakmalısınız. Aleviweb, TürkAleviweb veya KürtAleviweb vb değildir. Aleviweb tüm Alevilerin ortak forumudur. Bu şartları uygun görmeyen üyelerimiz Aleviweb'e katılmasınlar. Birçok Alevi sitesi var. Aleviweb'de ısrar etmenin bir manası yok.

Alevi değilim. Aleviweb'de katılımcı olamaz mıyım?
Hayır. Olabilirsiniz. Aleviweb sadece Alevilere açıktır gibi bir kaidemiz yok. Şuan Aleviweb'de yazan, üyelerimiz tarafından benimsenmiş birçok Alevi olmayan üyemiz vardır. Burada tek isteğimiz kafanıza ilk takılan soruyu, hemen foruma sormamanızdır. "Hz. Ali camiye gidiyordu, siz niye gitmiyorsunuz" gibi klasik soruları sormadan önce forumumuzu araştırınız. Kafasında soru işareti olup bunu gidermeye çalışan insanlar için Aleviweb iyi bir "okuma" kaynağıdır.

Bunun yanında yönlendirme ve dayatma eksenli yaklaşan arkadaşlarımız da bizi rahatsız etmektedir. "Hepimiz kardeşiz. Alevi Sunni ayırmayalım. Hepimizin ibadet yeri camidir." şeklindeki yazılar da sizin için son derece ilginç olsa bile; bizim için çokca konuşulmuş konulardır. Elbette kardeşiz. Biz burada Alevileri, Sunnilerden vs ayırmak için bulunmuyoruz. Biz kendi kültürümüzü yaşatıyoruz. Biz, Sunnileri aramızdaki farklılıklara saygı göstererek kardeş olarak kabul ediyoruz. Siz de Aleviweb'de bizim kültürümüze saygı duyarak, ibadetlerimize, inançlarımıza, aramızdaki ayrılıklara saygı duyarak bulunmalısınız. "Forumu okudum, anlaşamıyorsunuz, o zaman Aleviliğin ne olduğu belli değil." şeklindeki konular da bizim için "sıkıcı" olmuştur. Her toplumun arasında ayrılıklar olur. Aleviler kendi isimlerini taşıyan bir mekanda elbette ki daha çok kendi aralarındaki ayrılıkları tartışacaktır, başkalarıyla olan farklarını değil. Buradaki tartışmaya bakıp Aleviliğin ne olduğu belli değil gibi bir düşünceye kapılmak yanlıştır.

Farklılıklarımıza saygı göstererek bizi tanımak isteyen, tartışmak isteyen, iletişim kurmak isteyen Alevi olmayan dostlarımıza kapımız her zaman açıktır.

Aleviyim ama Aleviliği XXX şeklinde düşünüyorum. Aleviweb'e yazmamda bir sakınca var mı?
Hayır. Irkçı yaklaşımlar haricinde forum kurallarına uygun olmak kaydıyla Aleviweb'de düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz. Eğer düşüncenizi paylaşırken tepki alırsanız, buna katlanmanız gerekiyor. Forumlarda o zamana kadar oluşmuş meşru düşünceler olması, sizin düşüncenizin zamanla kabullenilmeyeceği anlamına gelmez. Hakaret, aşağılama gibi tepkilerle karşılaşırsanız; yönetimimize durumu bildirdiğinizde gerekli önlem alınacaktır.

Bazı tepkiler canımı sıkıyor. Ne yapmalıyım?
Malesef birçok Alevi sitesinde olduğu gibi bizim forumumuzda da "Kendi doğrusunu genel doğru kabul etme" sıkıntısı var. Aslında bu Alevi sitelerine değil, tüm düşünce sitelerinde varolan bir sorun. Düşüncelerinize "Sen Alevi değilsin", "Sen sağcısın", "Sen solcusun", "Sen faşistsin", "Sen komünistsin" gibi bir tepkiyle karşılaşırsanız; aynı üslup ölçüsünde devam etmemenizi öneriririz. Bu tip tartışmalar tartışmacılara birşey kazandırmayıp, bir süre sonra genel ziyaretçi kitlesinden "dikkate alınmama" tepkisiyle karşılaşmaktadır. Siz doğru bildiğinizi savunmaya devam ediniz, eğer haklılık payınız var ise, katılımcıların size tepki göstermesi, ziyaretçilerin de tepki gösterdiği anlamına gelmez. Aleviweb gibi binlerce kişiye ulaşan bir forumda fikirlerinizi tanıttığınızı unutmayınız.

Yöneticilerle nasıl bir diyalog geliştirmeliyim?
Aleviweb'de yönetici seçimi özenle yapılmaktadır. Yöneticilerle ikili münakaşalara girmek size hiçbir şey kazandırmaz. Çünkü biz Aleviweb'e rastgele genel sorumlu almayız. Kendini ispatlamış insanlardır. Kendi kredinizden yersiniz. Bunun yerine GENEL SORUMLU sıfatını taşıyan arkadaşların uyarılarını dikkate alınız, bu şekilde forumda daha çok saygınlık ve benimseme kazanacağınızı unutmayınız.

Bunları okudum. Şimdi hemen yazı yazmak istiyorum.
Yazı yazmadan önce sizden istediğimiz küçük şeyler var. Eğer konu açıyorsanız lütfen 30 saniye zahmet edip arama yapınız ve benzer konuların olup olmadığını gözden geçiriniz. Konuyu açarken uygun bölümü seçiniz. Eğer konu açmayıp sadece cevap veriyorsanız, ardarda onlarca kısa cevaplar vermeyiniz. Verdiğiniz cevaplar kısa olabilir. Ama vaktinizi diğer yazılanları da okuyup sonra istiyorsanız kısa cevaplar vermek şeklinde de değerlendirebilirsiniz.

Aleviweb'e hoşgeldiniz. İyi paylaşımlar, uzun ve saygın bir forum hayatı dileriz.

Aleviweb.com yönetimi adına
Ceyhun

___________________İMZA___________________

Suya düşen bir karanfilse yüreğin
bırak kendini ırmağın türküsüne gülüm
vursun seni o taştan bu taşa
o çağlayandan bu çağlayana...
Ceyhun Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Ceyhun Kullanıcısına bu mesajı için 159 üye teşekkür etti:
??ssrrr (20.09.2007), Araz (28.09.2007), Bansolo (07.12.2015), benim_kabem_insand?r (14.08.2007), candada?35@hotmail.com (16.10.2007), candan (01.08.2007), cicek60 (29.06.2007), ciggddem83 (16.07.2007), cihangir_dost (31.10.2007), fundacom (14.07.2007), g?kdeniz (13.09.2007), G?LDEN KALE (06.05.2007), gurunlu yalcin (28.10.2007), hayatgercekfilmdir (24.10.2007), hazaldeniz (27.06.2007), kanberali (17.04.2007), kaplanemlak (26.07.2007), karatepe2689 (21.09.2007), kediadam (11.09.2007), konseyci (09.04.2007), lorimm (20.10.2007), mali (23.06.2007), me?hul_ozan (25.08.2007), mercan 1975 (17.10.2007), mihman (19.04.2007), musaltin82 (09.06.2007), mustafa can (23.06.2007), nizo55 (15.08.2007), ozdamar (13.08.2015), rose (16.10.2007), semoti (18.08.2007), seyit ali (16.09.2007), SoNSuZ_26 (11.09.2007), sorgun9450 (20.06.2007), sukru sanli (30.07.2007), topalhamsi (01.11.2007), turgayizol (23.06.2007), Turk adinda bir kiz (27.06.2007), yasamangel (02.10.2007), yorgun (07.04.2007)
Alt 29.12.2006, 22:17   #2
Yazar
Ceyhun
Yollarda

Bilgiler

Ceyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor

Hackerim ben. Sitenizi hackleyecem. Bi tane açık buldum. Fena yapacam.
Evladım. O Topxstats açığı kapalı bizde. O ne diyeceksiniz. Hani başlığa Meta http falan yazıyorsunuz ya. O çalışmıyor bu sitede. Uğraşmayın. Günde birkaç tane geliyor sizden. Aslında huyumuz değildir ama artık üyeler dalga geçmeye başladı. Şebek olmayın Aleviweb'e.

Ben usta hackerim. Başka yöntemle hackleyecem.
Git biraz "hack" dediğin şeyin felsefesini oku. Hacker, sağa sola; hoşlanmadığı herşeye saldıran "serseri" değildir. Bir amacı ve bir mantığı vardır. Ama Aleviweb'e saldırmaya karar verdiğine göre kafası çalışan bir tipe benzemiyorsun. O yüzden aşar zaten o konular seni. Sağdan soldan öğrendiğin yöntemlerle saldır bakalım.

E tamam hacklemeyelim de, çok yanlışlar yapılıyor bana bu Aleviweb'de.
İletişim adresimiz info at aleviweb.com. Bütün yazıları %100 okuyamayız, dikkatimizden kaçar vs. Bir yanlışlık veya bir haksızlık olduğunu düşünüyorsan bizimle iletişime geçebilirsin. Bugüne kadar Alevi, Sunni, Solcu, Sağcı, Müslüman, Budist bizimle kim iletişime geçtiyse; görüşünü dikkate aldık. Seninkini de alırız. Ama "Şunu yapın, yoksa hacklerim" demek için zahmet etme. Okumadan sileriz.

Ceyhun Kullanıcısına bu mesajı için 24 üye teşekkür etti:
hero_1903 (19.09.2007), keybar (30.08.2007), mustafa can (23.06.2007), sukru sanli (30.07.2007)
Alt 22.01.2007, 11:54   #3
Yazar
özkan
Üye

özkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: DİYARBAKIR
Fikirler Tecrübe Puanı: 44
İtibar Puanı: 2
özkan hakkında olumlu veya olumsuz bir fikir yok

Ettiği Teşekkür: 0
1 Mesajına 2 Kere Teşekkür Edildi

ya ceyhun dostum ben bu forumdan bişey anlamıyorum bi yardımcı olursan sevinecem ya nasıl haberleşecez birbirimizle ve diğer konularda da yardım istiyorum

özkan Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
özkan Kullanıcısına bu mesajı için 2 üye teşekkür etti:
hamit biber (30.09.2007), mustafa can (23.06.2007)
Alt 22.01.2007, 12:11   #4
Yazar
Ceyhun
Yollarda

Bilgiler

Alıntı:
ya ceyhun dostum ben bu forumdan bişey anlamıyorum bi yardımcı olursan sevinecem ya nasıl haberleşecez birbirimizle ve diğer konularda da yardım istiyorum
Neresinden ne anlamadığınız konusunda somut örnekler verirseniz yardımcı olabilirim.

Ceyhun Kullanıcısına bu mesajı için teşekkür eden üyeler:
mustafa can (23.06.2007)
Alt 17.03.2007, 23:04   #5
Yazar
hanefi_06_06
Y A S A K L I ! ! !

Bilgiler

Memleket: SİVAS
Fikirler Tecrübe Puanı: 0
İtibar Puanı: 10
hanefi_06_06 iyi yolda gözüküyor

3 Mesajına 9 Kere Teşekkür Edlidi

cok komık cokkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk

hanefi_06_06 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
hanefi_06_06 Kullanıcısına bu mesajı için 2 üye teşekkür etti:
isyan ate?i (10.10.2007), mustafa can (23.06.2007)
Alt 17.03.2007, 23:07   #6
Yazar
hüseyincem
Tanrı Ateisttir...

hüseyincem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler
Centrifuge Champion!
Memleket: TUNCELİ

Fikirler Tecrübe Puanı: 77
İtibar Puanı: 1445
hüseyincem görkemli bir forum yaşantısı varhüseyincem görkemli bir forum yaşantısı varhüseyincem görkemli bir forum yaşantısı varhüseyincem görkemli bir forum yaşantısı varhüseyincem görkemli bir forum yaşantısı varhüseyincem görkemli bir forum yaşantısı varhüseyincem görkemli bir forum yaşantısı varhüseyincem görkemli bir forum yaşantısı varhüseyincem görkemli bir forum yaşantısı varhüseyincem görkemli bir forum yaşantısı var
hüseyincem - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 1.225
542 Mesajına 1.235 Kere Teşekkür Edlidi

komik olan nedir???

enel hak
ben allahım
katliamları unutturma

"Gah Çıkarım Gökyüzüne Seyrederim Alemi,Gah İnerim Yeryüzüne Seyreder Alem Beni."

Milliyetçilik bir çocukluk hastalığı,insanlık kızamığıdır.
Albert Einstain

"TAYYİP ÇAMUROĞLUNU'DA AL GİT....."
hüseyincem Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
hüseyincem Kullanıcısına bu mesajı için 10 üye teşekkür etti:
g?kdeniz (13.09.2007), mustafa can (23.06.2007), rose (16.10.2007)
Alt 17.03.2007, 23:23   #7
Yazar
hanefi_06_06
Y A S A K L I ! ! !

Bilgiler

selammmmmmmm müslümanlar selammmmmmmmmmmmmmm

hanefi_06_06 Kullanıcısına bu mesajı için teşekkür eden üyeler:
mustafa can (23.06.2007)
Alt 17.03.2007, 23:24   #8
Yazar
hanefi_06_06
Y A S A K L I ! ! !

Bilgiler

komık olan bu ayrılma dostum ha hanefı ha safı ha alevı banlarım demısın senın muslumana saygın bu kadar mı

hanefi_06_06 Kullanıcısına bu mesajı için 4 üye teşekkür etti:
musaltin82 (09.06.2007), mustafa can (23.06.2007)
Alt 17.03.2007, 23:27   #9
Yazar
hüseyincem
Tanrı Ateisttir...

hüseyincem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler
Centrifuge Champion!
Memleket: TUNCELİ

Fikirler Tecrübe Puanı: 77
İtibar Puanı: 1445
hüseyincem görkemli bir forum yaşantısı varhüseyincem görkemli bir forum yaşantısı varhüseyincem görkemli bir forum yaşantısı varhüseyincem görkemli bir forum yaşantısı varhüseyincem görkemli bir forum yaşantısı varhüseyincem görkemli bir forum yaşantısı varhüseyincem görkemli bir forum yaşantısı varhüseyincem görkemli bir forum yaşantısı varhüseyincem görkemli bir forum yaşantısı varhüseyincem görkemli bir forum yaşantısı var
hüseyincem - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 1.225
542 Mesajına 1.235 Kere Teşekkür Edlidi

evet aynen bana saygı duyulduğu kadar.güle güle....

enel hak
ben allahım
katliamları unutturma

"Gah Çıkarım Gökyüzüne Seyrederim Alemi,Gah İnerim Yeryüzüne Seyreder Alem Beni."

Milliyetçilik bir çocukluk hastalığı,insanlık kızamığıdır.
Albert Einstain

"TAYYİP ÇAMUROĞLUNU'DA AL GİT....."
hüseyincem Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
hüseyincem Kullanıcısına bu mesajı için 7 üye teşekkür etti:
musaltin82 (09.06.2007), mustafa can (23.06.2007)
Alt 17.03.2007, 23:50   #10
Yazar
fadike
Forumu İyi Bilen

fadike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ERZİNCAN
Fikirler Tecrübe Puanı: 53
İtibar Puanı: 601
fadike isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyefadike isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyefadike isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyefadike isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyefadike isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyefadike isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üye

Ettiği Teşekkür: 260
109 Mesajına 207 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
ceyhun Nickli Üyeden Alıntı
Aleviweb'e hoşgeldiniz. İyi paylaşımlar, uzun ve saygın bir forum hayatı dileriz.
En geç Nisan 13'te askere gideceğim; ya altı ya da on iki ay aranızdan ayrı kalacağım, ama kalbim yanınızda olacak.

Bilgi sahibi olmadan, fikir sahibi olunmaz. Uğur MUMCU

fadike Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
fadike Kullanıcısına bu mesajı için teşekkür eden üyeler:
mustafa can (23.06.2007)

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil