Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > Aleviweb > Duyurular

Duyurular Forumumuzla ilgili duyurular

Seçenekler Arama Stil
Alt 13.10.2015, 15:09   #1
Yazar
Ceyhun
Yollarda

Ceyhun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler
Tournaments Won: 1

Memleket: ÇORUM
Fikirler Tecrübe Puanı: 50
İtibar Puanı: 1607
Ceyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor

Ettiği Teşekkür: 2.035
2.262 Mesajına 7.329 Kere Teşekkür Edlidi

Standart Düşen seviye vb falan filan...

Değerli dostlar,

Sizden önemli olmasın, hepinizin olduğu gibi benim de işim gücüm var son zamanlarda. Hayatımla ilgili yapmam gerekenler, işimle ilgili yapmam gerekenler var. Kızabilirsiniz, ancak affınıza sığınarak, foruma yeterli ilgiyi gösteremedim. Biraz da eskiden hep "eleştirildim", hep "diktatörlükle" falan suçladım. Biraz rahat bırakmak istedim AW üyelerini son aylarda...

2 yıllık arada hep bana "AW'yi kapatma hakkımın olmadığını" söylediniz. Ben de haklı buldum hepinizi. Tek başıma yaratmadığım bir değeri, tek başıma yokedemezdim. Oturduk, düşündük, hep birlikte AW'yi yeniden açtık. Bu süre zarfında özellikle yönetim konusunda benim de özel işlerimden dolayı eksiklikler yaşandı.

Bu süre zarfında forum yönetimini Gülay, Yorum ve Ferhat Güneyli arkadaşlarımıza bıraktık. Ayrıca Haziran arkadaşımız da bölüm sorumlusu olarak kendilerine destek verdi.

Gülay kardeşimiz sağolsun, pek ilgilenemedi siteyle. Bilgisayar sıkıntısı var.

Yorum, elinden geleni yapıyor.

Ferhat_Güneyli ve Haziran'ın son yazışmaları okuyunca artık forumu pek umursadıklarını sanmıyorum. Kullandıkları dil, karşı tarafa yönelttikleri üslup o kadar tahrik edici ki, sinirlerini kontrol etme sıkıntıları olduğunu düşünüyorum.

Forumun en eski üyelerinden Gnost kardeşimiz kendi kişisel meselelerini ve tahammülsüzlüklerini o kadar toplumsal bir hale getirmiş ki "ilerici kamuoyuna basın açıklaması" yaparak siteyi terkediyor. Üstelik bunu "olabildiğince kişiye yayma" çağrısı yapıyor. Sanki bugüne kadar bir kişinin bile sesini kısmışız da, onun sesini duyurmasına engel olacağız. O da başka araçlarla yayacak sesini.

Yaşça bizden büyük Amistofes dostumuz da, yangına körükle gidiyor.

Hiç alışık olmadığınız şekilde "isim isim" yazarak, samimi bir şekilde buraya kadar "şahsi" fikirlerimi yazdım.

Şimdi forum yöneticiliğimden güç alarak devam edeceğim. Şahsen yeterli vakti ayıramadığım için özür diledim. Ama her şeyi başkalarından beklemeyi bırakmak lazım artık. Yardımcı olabilecek arkadaş varsa, buyrun AW. Sizden bugüne kadar en ufak maddi/manevi bir talebim olmadı. AW ile ilgili en ufak kişisel bir çıkarım da yok. Buyrun "birlikte yapalım", "beraber inşa edelim" diyoruz. 10 kişiyiz yahu. Taş çatladı 20-30 neyse... Şu son 3-4 gündeki yazışmaları okudum, ayıptır... Yakışmıyor...

AW'yi sahiplenen, değer veren, önemseyen varsa buyursun... Eskiden hep "diktatörlükle" vs eleştirilirdim. 6 aydır kimseye karışmıyorum. Siteye bile girmiyorum. Bu mu gelinen nokta? Mutlaka "forum kurallarını" sert bir şekilde işletmek mi gerekli?

Arkadaşlar. Burası AW. Burada solcu da sağcı da, Türkçü de Kürtçü de, ateist de dinci de vs herkes, her zaman olacak. Her zaman da oldu. Bunun "pazarlığı" yok... Bizim size vaadimiz, saygın ve huzurlu bir tartışma platformu. Bu saygınlığı sağlamak için, sert önlemler almak gerekiyorsa alırız. Almışlığımız var. Lütfen artık karşıt düşünceleri "tecrit etmeye çalışmayı", "bezdirmeye çalışmayı" bırakalım. Üslubumuza, forum kurallarına, kimliğimize ve saygınlığımıza dikkat edelim.

AW'nin 10 yılda kazandığı misyonundan uzaklaşmasına izin verilmeyecek. "Dostça" yazıyorum... "Dostça" karşılık bekliyorum.

___________________İMZA___________________

Suya düşen bir karanfilse yüreğin
bırak kendini ırmağın türküsüne gülüm
vursun seni o taştan bu taşa
o çağlayandan bu çağlayana...
Ceyhun Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Ceyhun Kullanıcısına bu mesajı için 3 üye teşekkür etti:
**Yorum** (13.10.2015), haziran_AW (13.10.2015), SaFaK (13.10.2015)
Alt 13.10.2015, 17:51   #2
Yazar
SaFaK
SYSTeM SuPPoRT

SaFaK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ARDAHAN
Fikirler Tecrübe Puanı: 74
İtibar Puanı: 991
SaFaK parlak bir geçmişe sahipSaFaK parlak bir geçmişe sahipSaFaK parlak bir geçmişe sahipSaFaK parlak bir geçmişe sahipSaFaK parlak bir geçmişe sahipSaFaK parlak bir geçmişe sahipSaFaK parlak bir geçmişe sahipSaFaK parlak bir geçmişe sahip

Ettiği Teşekkür: 630
471 Mesajına 998 Kere Teşekkür Edlidi

Abi kesinlikle gelinen nokta benide üzüyor. Biz bu değildik.. Ve olmayacağız. Var olan yapıya zarar vermeye çalışan arkadaşlar lütfen kendine çeki,düzen versin..

Safak GÜYÜK

Email :safakguyuk@gmail.com
Web :[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
Twitter : SafakGyk
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] dikkat ediniz. Foruma giriş sorunu yaşayan eski üyelerimiz var, bana mail yoluyla ulaşabilirsiniz.
SaFaK Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
SaFaK Kullanıcısına bu mesajı için 2 üye teşekkür etti:
Ceyhun (13.10.2015), haziran_AW (13.10.2015)
Alt 13.10.2015, 23:17   #3
Yazar
gnost
Forumla Bütünleşmiş

gnost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Fikirler Tecrübe Puanı: 95
İtibar Puanı: 1138
gnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı var

Ettiği Teşekkür: 828
1.206 Mesajına 2.508 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı butonu ve yanındaki ikonların çalışmıyor.

Öncelikle düğününe gelemedim benimde oldukça geçerli bir nedenim vardı.Bir yastıkta kocayın.

Bir er diğerini ćok yormaz Yoldaş

Adıma uzun uzun savunmaya girmeyecegim.Kişisel bir mesele olmadığını yeniden yeniden kanıtlamak da gereksiz.

Aleviweb.com u oluşturan başta Ceyhun olmak üzere Yorum'a daimi ve ezeli,Ferhat'a şimdiki ve ebedi güven ve takdirlerimi iletirim.Hemen bununla birlikte geçmişten bu güne bu siteye destek ve emeği geçmiş olan kim varsa ayırmadan tekrar teşekkür ederim.

Tüm Alevi inançlı canlar deryasına ve büyük insanlık ailemize bizlere gösterdikleri tahamnüller için teşekkür ederim.

Deryada balık misali hiçlikte hiç olmaktır gaye.

Öyle korkularım olmadı en ücretler sözlerden ve meydan okumalar dan ve meydanlardan hiç kaçmadım.Gerçek ismim ve soyismimle yazdım pek çok yazıyı.Boy boy fotoğraflarım var bu sitede yada vardı. Binbir celladın rumuzlarımızı liste yaptığı siteler de o listede olmaktan onur duydum.Patlatılmaya hazır meydanlarda yakılması hazır otellerde taranması muhtemel otobüslerde sizlerle türküler söylerken ölümsüzlük deminizden içtim.

Aşk ola Her birinize.

Bir sözün esiriyim,''bu sitede yönetici olmayacağım,taa ki site bana ihtiyaç duyuncaya kadar'' Görünüm kötü ve ben bu sitedeki temel felsefeyi iyi bilenlerdenim.Hiç bir sözümde, bu sitede siyasi bir düşüncenin yasaklanması nı istemedim.İsteyenlerde bilsin ki yanlıştır.Her siyasi fikir bu sitede yazı yazabilir.

Pazarlık burası değil.

Pazarlık şu

Şahsımıza ve HDP ye oy verenlere, HDP yi savunup tartışma yürütenlere ''Karılarınızın eteğinin altından çıkmaya cesareti olmayanlar '' gibi bir ifadeden tutun da,''sahaya gelin çatışalım'' gibi bir anlayışa kadar bir dizi sözlü tacizlerin AW deki bir yönetici sıfatlı üyeden yapılmasının yada buna bir son verilip verilmeyeceğinin pazarlığıdır.

Hatta bunun pazarlığı yok nazarımızda.

Bu sitede her üye yeterli derecede fikirlerini beyan etme hakkına sahip oldu. Yoksa 10 yıldır burada ne işim olacaktı. Korkum ve çekincem yok olmadı da.Sabır çatlatan her türden hakarete de sırf bu nedenler ile göğüs gerdik.Üzerinde durduğumuz zemine guvenimiz tamdı.

Aleviweb yönetim ekibinin de bir yaşamı ve artık daha çok sorumlulukları var.

Bu durumda yönetim böylesine açık yürekle ''yetişemiyoruz,buyrun yönetelim'' diyorsa burada sözümü ya tutarım yada tüm sözlerimi çiğner yutarım.

Peki nereden çıktı bu ''Devrimci demokrat kamuoyu na'' yönelik olarak yaptığım açıklama ?

Bu bir biçimde Haziran la başlayan ve belkide forumun dahi alıştğı rutin atışma ve sataşmaların,özünde tertemiz duygular taşıyan binlerce üyeye bıraktığı kirli mirasa itirazdır. Bizlere güvenen, Alevilik yolu ve inancı için güven besleyen sevgi duyan milyonlara karşı olan sorumluluğumuzdur bu açıklama.

Çok sesliliği kısıtlamak mı yoksa çok sesliliğin açıkça hakarete uğraması ile yükselen bir muhalefet mi olan biten.

Er eri yormaz Yoldaş.

Artık bir şeyler eskisi gibi değil. Yeniyi ve yeni olanı ve gelebilme ihtimali olanı görüyorum. Bedenlerimizin bütünlüğünü sağlayamayanların,ülke bütünlüğü nü ve çok sesliliğin bütünlüğünü sağlamaları mümkün değildir. Kim çok seslilige karşı insanları ''terör destekçisi'' diyerek yaftalama yapıyorsa,söz ustası bir incelikle kuralları kibarca hiçe sayiyorsa ve bu sözlü süreçlerden sonra bizlerden ''Faşist '' ünvanı alıyorsa orada ki ne biraz dikkat etmek büyüteci oraya çevirmek gerekir. ''Bize yardım ediyor sağolsun '' cümlesinin içini nasıl da dolduramıyor buna bir bakmak gerekmektedir.

Sitede ve bu Dünyada sesimizi ulaştığı tüm Devrimci demokrat kamuoyu bir daha duysun ki artık bir şeyler eskisi gibi değil . Basmane Tren Garı hala Avrupa ya gitmek için dolup taşan (ve bir çoğunun siyasi zihniyeti belli kişilerden müteşekkil) bir durumu var.

Küresel cellatların yeni oyun sahası ülkemizdir. Onların üzerinde yükseldikleri sosyal zemin ise işte bu zeminledir meselemiz.

AW buna bir zemin teşkil eder duruma gelmiştir ki sizde aslında bu boşluğu yazmışsınız.

Zaman doldu.

Tek seçenek vardı ben onu kullandım. Bir seçeneği daha olsaydı yine böyle kullanırdım.

Bu sosyal zemine tahammül etmek, Aleviweb felsefesini ve seviyesini bulunduğu çok sesli düzeyden hakaret,kin,nefret seviyelerine düşürmek olur.

Yüzlercemizin paramparça edilmesine ve edilebilirliğine rağmen bu hedef gösterme amacıyla yapılan yorumlar tahammül edilemez olandır.

Çok sesliliği korumak için görev başında olanlara yaptığımız çağrılar netice vermemiş olup uyarıları mı öneriye çevirip, koşullar değişinceye kadar...süre bitti yazamadım o çook beklenen kelimeyi.

Kabuslarındayım düşmanların,umutlarındayım yoldaşların...

Siz davet saldınız, ya yönetimdeyim şartlar kabulse yada yoldayım yola hizmetteyim yine hep birlikte.Ha burada ha orada..

Aşk ile

00:00

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Konu gnost tarafından (14.10.2015 Saat 00:30 ) değiştirilmiştir.
gnost Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 13.10.2015, 23:25   #4
Yazar
Ceyhun
Yollarda

Ceyhun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Fikirler Tecrübe Puanı: 50
İtibar Puanı: 1607
Ceyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor

Ettiği Teşekkür: 2.035
2.262 Mesajına 7.329 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
gnost Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Siz davet saldınız, ya yönetimdeyim şartlar kabulse yada yoldayım yola hizmetteyim yine hep birlikte.Ha burada ha orada..
Polemiğe girmeyeceğim. 10 yıldır bu forumdasın. Herhangi bir "şart" konuşmayacağımızı sen de biliyorsun. Her türlü eleştiriye açık olduk/oldum. Halen de eleştiriyorsunuz. Ancak "şart" kabul etmiyoruz. Hiç etmedik.

Alıntı:
gnost Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Alıntı butonu ve yanındaki ikonların çalışmıyor.
Bunu çözeceğim. Forum yazılımını yenilemem gerekiyor. Çok vakit istiyor. Yakında çözeceğim.

Suya düşen bir karanfilse yüreğin
bırak kendini ırmağın türküsüne gülüm
vursun seni o taştan bu taşa
o çağlayandan bu çağlayana...
Ceyhun Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Ceyhun Kullanıcısına bu mesajı için teşekkür eden üyeler:
haziran_AW (13.10.2015)
Alt 13.10.2015, 23:53   #5
Yazar
haziran_AW
yorgun savaşçı

haziran_AW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler
Space Invaders Champion! Pacman Champion! Breakout Champion! Castle Defend Champion! Balloon Bomber Champion!

Memleket: AMASYA

Fikirler Tecrübe Puanı: 93
İtibar Puanı: 1415
haziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı var
haziran_AW - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 3.577
1.695 Mesajına 3.780 Kere Teşekkür Edlidi

yeni hayatınızda mutluluklar dilerim.hasbelkader tanışmış olmanın mutluluğu içinde yola emekleriniz için teşekkür ederim.ailenizle birlikte huzurlu bir yaşam dilerim.ha orda ha burda.nerde mutluysanız orda mutluyuz.

zaman her zaman haklı çıkarmıştır beni.dile kolay 10 yıl oldu bu imzayı atalı.

yılandan korkmam yalandan korktuğum kadar(korkmadım)

nokta kadar menfaat için,virgül gibi eğilme(eğilmedim)

http://hizliresim.com/Po3PZ6][img]http://i.hizliresim.com/Po3PZ6.png

haziran_AW Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 13.10.2015, 23:57   #6
Yazar
**Yorum**
Haymatlos

**Yorum** - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: SİVAS

Fikirler Tecrübe Puanı: 155
İtibar Puanı: 2395
**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip
**Yorum** - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 4.652
3.466 Mesajına 6.741 Kere Teşekkür Edlidi

Sevgili gnost

Geleneğimizi, duruşumuzu en iyi bilenlerden biri olduğundan şüphem yoktur. Biz yönetim olarak ta herşeyi tartışabilecek, fikirleri alıp o fikirler üzerinde durabilecek kadar şeffafız. Elbet eksiklerimiz olacaktır, her bir canın da desteği ile eksiklerimizi giderip daha iyiye ve güzele doğru yol alacağız. Gerek özelde, gerek açık alanda fikirlerimizi zaten tartışıyoruz, üzerinde duruyor ve gerekli düzenlemeleri zaman içerisinde yapıyoruz. Bazı şeylerin zaman aldığının bilincindesindir. Bu tartışmamızında zaman la herkesçe benimsenen bir neticeye bağlanacağından ve Aleviweb ilkelerine uygun şekilde çözüleceğinden şüphen olmasın.

Aleviweb olarak her zaman üyelerimizin söylediklerine kulak verdik ve vermeye devam edeceğiz. Yönetimin kararlarını denetleyecek kurullar/meclisler bile kurduk, kurabiliriz de, çünkü bizim kimseden sakladığımız bir tarafımız yoktur. Bizim dediğimiz dediktir anlayışındada değiliz, gelebilecek önerileri değerlendiriyor ve elimizden geldiğince pozitif olarak geri dönüş yapıyoruz.

Ama, Aleviweb olarak bazı kırmızı çizgilerimiz vardır, bu çizgileri sen çok iyi biliyorsun. Duruşumuzdan hiç bir şekilde taviz vermedik vermeyeceğiz. Sonucu neye malolursa olsun değişmeyecek bazı kurallar vardır.

Bunun dışında kalan tüm konularda en yeni üye ile en eski üye de dahil olmak üzere tartışabilir ve gerekliliği yerine getirebiliriz.

Oy Vermek Bir Şeyleri Değiştirseydi Yasaklanırdı!

Konu **Yorum** tarafından (14.10.2015 Saat 00:16 ) değiştirilmiştir.
**Yorum** Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
**Yorum** Kullanıcısına bu mesajı için teşekkür eden üyeler:
haziran_AW (14.10.2015)
Alt 14.10.2015, 19:57   #7
Yazar
SahtePeygamber
Forum Katılımcısı

Bilgiler

Memleket: TUNCELİ
Fikirler Tecrübe Puanı: 16
İtibar Puanı: 238
SahtePeygamber hakkında olumlu dusunceler mevcutSahtePeygamber hakkında olumlu dusunceler mevcutSahtePeygamber hakkında olumlu dusunceler mevcut

Ettiği Teşekkür: 51
65 Mesajına 89 Kere Teşekkür Edlidi

Ey haziran bizim gibi yolumuzda yurumesini ogrenmelisin!

Yoksa sen farkli bir yumurtadanmi ciktin?

Bak ki gor biz bir insan figuruyuz! Zerremiz benzer bir birimize! Hak asiklari yuzlerinden, sozlerinden bile tanirlar bir birilerini!

Geldigimden beri bana yabanci gibi davraniyorsun!

Sana iki ciftlerden iki sozum var! Suruyle degil, Toplumun ile yuru!

SahtePeygamber Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
SahtePeygamber Kullanıcısına bu mesajı için teşekkür eden üyeler:
Ferhat Güneyli (15.10.2015)
Alt 14.10.2015, 22:09   #8
Yazar
SaFaK
SYSTeM SuPPoRT

SaFaK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ARDAHAN
Fikirler Tecrübe Puanı: 74
İtibar Puanı: 991
SaFaK parlak bir geçmişe sahipSaFaK parlak bir geçmişe sahipSaFaK parlak bir geçmişe sahipSaFaK parlak bir geçmişe sahipSaFaK parlak bir geçmişe sahipSaFaK parlak bir geçmişe sahipSaFaK parlak bir geçmişe sahipSaFaK parlak bir geçmişe sahip

Ettiği Teşekkür: 630
471 Mesajına 998 Kere Teşekkür Edlidi

Arkadaşlar büyüteceğiniz kadar problem yok, yıkıcı olmak kolay. Önemli olan yapıcı olmak, birine gard almak sorunları çözmez

Safak GÜYÜK

Email :safakguyuk@gmail.com
Web :[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
Twitter : SafakGyk
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] dikkat ediniz. Foruma giriş sorunu yaşayan eski üyelerimiz var, bana mail yoluyla ulaşabilirsiniz.
SaFaK Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
SaFaK Kullanıcısına bu mesajı için teşekkür eden üyeler:
Ceyhun (15.10.2015)

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil