Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > Aleviweb > Duyurular

Duyurular Forumumuzla ilgili duyurular

Seçenekler Arama Stil
Alt 21.12.2015, 18:02   #21
Yazar
hüsamkuzu
Forumu İyi Bilen

Bilgiler

Memleket: ERZURUM
Fikirler Tecrübe Puanı: 14
İtibar Puanı: 79
hüsamkuzu yakında sevilen bir üye olabilir

Ettiği Teşekkür: 112
171 Mesajına 331 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
Ceyhun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
1. Benim kimseye karşı okları çevirdiğim yok. Siz gelip "forumu nasıl düzeltebiliriz?" diye açılan bir tartışmada "sitenin adını neden Aleviweb koydunuz?" diye soruyorsunuz. Ben de bunu tartışmanın yerinin burası olmadığını söyledim.

2. Irkçıya, bağnaza, dinciye kucak açmıyoruz. Forum kurallarına göre ırkçılık yasak. Diğerleri içinse özel bir önlemimiz yok. Herkes kurallar çerçevesinde gelsin fikrini yazsın vs. Amacımız bu evet. Sizin fikrinizi yazmanızı engellediğimi hatırlamıyorum. Engellediysem, söyleyiniz. Sanırım mantıklı bir açıklaması vardır.

3. Araştırmalarınızı yazdığınız konular ekseninden çıkarıldıysa, bu konuyu bu yüzden açtım zaten. Araştırmalar, bilgiler, içeriği değerli konular boşa gitmesin istiyorum, kısır döngü ve polemiklerle.

4. Demokrasi konusunda da size katılmıyorum. İstediğinizi yazıyor, istediğinizi eleştiriyorsunuz. Ancak ben sizin her sorunuza yanıt vermek zorunda değilim. Konunun özünü muhafaza etmeye çalışmak anti-demokrat bir tutum değil.

5. Görüldüğü gibi somut biçimde ve konuyla ilgili fikirleriniz konusunda bir itirazım söz konusu değil. Ancak burada "forumla sorunlarıyla ilgili" tartışmayı ve sorunları çözmeyi amaçlıyorum. Onun dışında polemiğe girmek istememem size ok çevirdiğim veya sesinizi kıstığım anlamına gelmiyor. Forumda binlerce konu var, istediğiniz yere fikirlerinizi yazmaya devam edebilir, bizi eleştirebilir, Aleviweb'deki Aleviliği vs sorgulayabilirsiniz. Hakaret vb içermediği sürece sesinizi kesmek isteyen olacağını sanmıyorum.
Ceyhun kardeş,
Madem konuların sabote olmasını istemiyorsan, Yöneticiler görevlerine devam etsin ve Yöneticilerin şöyle bir görevleri olsun: Hakaret, küfür içeren söz sahiplerine hemen yaptırım uygulansın. Konu sabote edenlerin hakaret ve küfürü varsa gerekli işlemin yapılmasının yanında konuyla ilgisi olmaya mesajların derhal silinmesini istiyorum.
Mesela açtığım konu biraz ilerlemişken biri gelir Türk, Vatikan falan filan diyerek konu sabote ediliyor. Buyruk diyorum biri gelir “uyduruk” diye not düşer. Biri gelir yahu ne istiyorsunuz dinimizden, Muhammedimizden gibisine mesajların derhal silinmesini istiyorum. Silinsin ki emeğinin değerini öğrensin.

hüsamkuzu Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 21.12.2015, 18:23   #22
Yazar
Ceyhun
Yollarda

Ceyhun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler
Tournaments Won: 1

Memleket: ÇORUM
Fikirler Tecrübe Puanı: 50
İtibar Puanı: 1607
Ceyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor

Ettiği Teşekkür: 2.035
2.262 Mesajına 7.329 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
hüsamkuzu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ceyhun kardeş,
Madem konuların sabote olmasını istemiyorsan, Yöneticiler görevlerine devam etsin ve Yöneticilerin şöyle bir görevleri olsun: Hakaret, küfür içeren söz sahiplerine hemen yaptırım uygulansın. Konu sabote edenlerin hakaret ve küfürü varsa gerekli işlemin yapılmasının yanında konuyla ilgisi olmaya mesajların derhal silinmesini istiyorum.
Mesela açtığım konu biraz ilerlemişken biri gelir Türk, Vatikan falan filan diyerek konu sabote ediliyor. Buyruk diyorum biri gelir “uyduruk” diye not düşer. Biri gelir yahu ne istiyorsunuz dinimizden, Muhammedimizden gibisine mesajların derhal silinmesini istiyorum. Silinsin ki emeğinin değerini öğrensin.
Bizim de amacımız konuların kendi ekseninde dönmesi. Ancak moderatörler olarak bizim polemiklerin içinde olmamamız gerekiyor ki, "objektif" bakış açısına gölge düşmesin. Aynı sizin beklentileriniz gibi karşıt fikirlerin de beklentileri var. Burası bir gazete veya "fikir yayma" sitesi değil, haliyle bir forum. Ve her türlü fikir burada barınıyor. Bize düşen görev, kendi fikrimiz ne olursa olsun, forum konularının ekseninden çıkmamasını, hakarete dönüşmemesini ve karşıt fikirlerin "sağlıklı" bir şekilde tartışmasını sağlamak.

Bunun için çaba gösteriyoruz.

___________________İMZA___________________

Suya düşen bir karanfilse yüreğin
bırak kendini ırmağın türküsüne gülüm
vursun seni o taştan bu taşa
o çağlayandan bu çağlayana...
Ceyhun Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Ceyhun Kullanıcısına bu mesajı için teşekkür eden üyeler:
akalem (21.12.2015)
Alt 21.12.2015, 18:32   #23
Yazar
hüsamkuzu
Forumu İyi Bilen

Bilgiler

Alıntı:
Bizim de amacımız konuların kendi ekseninde dönmesi. Ancak moderatörler olarak bizim polemiklerin içinde olmamamız gerekiyor ki, "objektif" bakış açısına gölge düşmesin. Aynı sizin beklentileriniz gibi karşıt fikirlerin de beklentileri var. Burası bir gazete veya "fikir yayma" sitesi değil, haliyle bir forum. Ve her türlü fikir burada barınıyor. Bize düşen görev, kendi fikrimiz ne olursa olsun, forum konularının ekseninden çıkmamasını, hakarete dönüşmemesini ve karşıt fikirlerin "sağlıklı" bir şekilde tartışmasını sağlamak.

Bunun için çaba gösteriyoruz.
Sayın Ceyhun,
Senin dediğin de iş mi? Haziran Seyit Rızaya küfrederek başlar, ben ise Seyit Rızayı savunuyorum. İkimizi nasıl bir arada tutacaksın?

Alt 21.12.2015, 18:37   #24
Yazar
Ceyhun
Yollarda

Ceyhun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler
Tournaments Won: 1

Memleket: ÇORUM
Fikirler Tecrübe Puanı: 50
İtibar Puanı: 1607
Ceyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor

Ettiği Teşekkür: 2.035
2.262 Mesajına 7.329 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
hüsamkuzu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayın Ceyhun,
Senin dediğin de iş mi? Haziran Seyit Rızaya küfrederek başlar, ben ise Seyit Rızayı savunuyorum. İkimizi nasıl bir arada tutacaksın?
"Küfretmekle" savunmayı kastetmedim. Küfür konusunda Haziran'a uyarı yapıldı. "Kimse Seyit Rıza'yı onaylamak zorunda değil, ama küfretme hakkı yok" dedik. Yönetim odasında da açıkta da yazıldı bunlar.

___________________İMZA___________________

Suya düşen bir karanfilse yüreğin
bırak kendini ırmağın türküsüne gülüm
vursun seni o taştan bu taşa
o çağlayandan bu çağlayana...
Ceyhun Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Ceyhun Kullanıcısına bu mesajı için 2 üye teşekkür etti:
**Yorum** (23.12.2015), haziran_AW (21.12.2015)
Alt 21.12.2015, 18:40   #25
Yazar
Amistofes
Forumla Bütünleşmiş

Bilgiler

Memleket: İSTANBUL
Fikirler Tecrübe Puanı: 68
İtibar Puanı: 639
Amistofes isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeAmistofes isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeAmistofes isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeAmistofes isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeAmistofes isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeAmistofes isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üye

Ettiği Teşekkür: 5.807
1.202 Mesajına 2.257 Kere Teşekkür Edlidi

Bir çok insan Aw yi yazılarından bilgi akişını içtenlikle takip etmelerinin nedeni Yıldızbaba, Hüsamkuzu , ariş ve Akalem gibi insanları takip ettiklerini özelden bana naçizane ilettiler!

Amistofes Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Amistofes Kullanıcısına bu mesajı için teşekkür eden üyeler:
aris (21.12.2015)
Alt 21.12.2015, 18:45   #26
Yazar
hüsamkuzu
Forumu İyi Bilen

Bilgiler

Alıntı:
"Küfretmekle" savunmayı kastetmedim. Küfür konusunda Haziran'a uyarı yapıldı. "Kimse Seyit Rıza'yı onaylamak zorunda değil, ama küfretme hakkı yok" dedik. Yönetim odasında da açıkta da yazıldı bunlar.
Peki ben haziranla nasıl anlaşacağım?
Senin için kolay demokrasi vardır diyorsun istediğin gibi yaz diyebiliyorsun.
Ama yazamıyorum.
Ben diyorum ki, ben dahil hakaret, küfür ve bilinçli sabotelere ceza verilmelidir.
Bu durumda senin yapman gereken yöneticiye yetki vermektir. Yetki vermeden kimseyi sorumlu tutamazsın.
Yetki verdiğin kişi verilen yetkiyi kötüye kullanıyorsa tabii ki onun da hesabını soracaksın. Bu kadar basit bir şeyi büyütmeye hiç gerek yoktur.

Alt 21.12.2015, 18:45   #27
Yazar
Amistofes
Forumla Bütünleşmiş

Bilgiler

Amistofes isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeAmistofes isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeAmistofes isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeAmistofes isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeAmistofes isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeAmistofes isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üye

Alev'i ulularına Alev'i değerlerini kendi taraf olduğu ideolojiğe yönlendirmesine bilgi yazılı olan ister haber ister anekdot yada makale gibi yazıları sunanları yaftalamak bu nitelikli siteye yakışmıyor beğenirsin yada beğenmezsin yazarları rencide edici küçümseyici kınayeyi yaftalama edenlerin tüm yazılır silinmelidir diye düşünüyorum naçizane!

Tahammül sınırlarını da zorlamadan yazılan yazılar tekzip edilmelidir!

Alt 21.12.2015, 18:47   #28
Yazar
Ferhat Güneyli
Kontrollü Üye

Ferhat Güneyli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: SİVAS
Fikirler Tecrübe Puanı: 0
İtibar Puanı: 304
Ferhat Güneyli sevilen bir üyeFerhat Güneyli sevilen bir üyeFerhat Güneyli sevilen bir üyeFerhat Güneyli sevilen bir üye

Ettiği Teşekkür: 452
249 Mesajına 425 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
Yönetici yetkilerin kaldırılmamıştır. Kaldırılmaz. Çünkü sen dahil bütün yöneticileri az önce ben kaldırdım.

Eğer forum admin panelindeki bazı bölümlere giremiyorsan, oraya ben hariç kimse giremiyor zaten. Üye banlama vs gibi özel durumları yönetim odasında tartışıp karara bağladığımız için sadece teknik süper moderatörlerin girebileceği bir düzenleme yaptım bir süre önce. AW'de hiçbir yöneticinin full yetkisi olmadı bugüne kadar. Üye yönetimi vs gibi durumlar sadece teknik moderatörde vardı. Forumu yeniden açtığımızda bu bölümleri kadro yetersizliği nedeniyle herkese açmıştım. Forum yönetimi genişleyip 5-6 kişiye çıkınca ***Yorum*** hariç diğer yöneticilere kapattım. Ona açma sebebim de foruma ben giremediğim için teknik konularla en tecrübeli yönetici olarak onun ilgilenmesi gerekliliğiydi.

Ancak bu senin yetkilerinin kısıtlandığı anlamına gelmiyor. Banlama vb durumları yönetim odasında istediğin gibi tartışıp karar alma mekanizmalarına katılıyordun. Teknik süreçlerle ilgili kısıtlamayı her zaman yapmışızdır. Bu sana özel bir durum değil.

Ayrıca ben yönetim odasında böyle bir konunu görmedim. Görseydim orada da bunu belirtebilirdim. Şafak'ın veya Gülay'ın da bazı izinleri kapalıydı. Bu onlara güvenmediğimizden değil, tecrübe kazanana kadar bir yanlışlık yapılmasını önlemek içindi (yanlışlıkla toplu konu silme, üye silme gibi, geçmişte başımıza geldi).

"Üye banlama vs gibi özel durumları yönetim odasında tartışıp karara bağladığımız için sadece teknik süper moderatörlerin girebileceği bir düzenleme yaptım bir süre önce"

Bu düzenlemeden yöneticilerin haberi var midir? Yoksa "düzenleyeyim gitsin, bu gün keyfim bunu istedi" mi dedin?

Yetki kullanamayan kimseye "yönetici" demeniz gülünctür. Kimseye haber vermeden yetki kisitlamak, yetki vermek de insanlarla oynamaktan baska bir sey degildir.

Eger forumu yeniden olumlu anlamda düzenlemek istiyorsan, ilk özelestiriyi kendin yapmalisin. Pesinden de biz gelecegiz. Bütün icraatimin hesabini vermeye, net bir özelestiri yapmaya ben hazirim. Düzenleme böyle olur. Ta bastan.

Camasir degistirir gibi yönetici, moderatör degistirmek bir is degildir, elinin altindaki dügmelere basar degistirirsin. Önemli olan bulundugun yeri, hatta hayati degistirmektir.

Bu sitenin amaci Alevilik lehinde hayati degistirmek degilse, ismi baska olmalidir. Olumlu gelisme ve düzenleme senden baslamalidir kisacasi. Bir gelisme olursa neler yapilabilecegini madde madde yazarim. Yoksa bu konuyla ilgili benim söyleyeceklerim bundan ibarettir.

Ferhat Güneyli Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Ferhat Güneyli Kullanıcısına bu mesajı için 2 üye teşekkür etti:
Amistofes (21.12.2015), hüsamkuzu (21.12.2015)
Alt 21.12.2015, 18:49   #29
Yazar
Amistofes
Forumla Bütünleşmiş

Bilgiler

Hüsamkuzu can evet bir çok değerli yazın sürekli sabota edildi buna şahidim, gelin yeniden birlik olarak iri diri olalım barışalım ve bundan sonra olanlrı da moderatör arkadaşımız gerekeni birlikte ortak karar alarak gerekirse sitenin verimli ve huzuru için uzaklaştıralım bu türleri !

Amistofes Kullanıcısına bu mesajı için teşekkür eden üyeler:
akalem (21.12.2015)
Alt 21.12.2015, 18:51   #30
Yazar
hüsamkuzu
Forumu İyi Bilen

Bilgiler

Sayın Ceyhun,
Kısa ve öz: dinci yobazlığa, ırkçılığa, ve sabotecilere geçit var mı? Var diyorsan bu olup bitenleri normal karşılamalısın. Yok diyorsan ya ırkçı, yobaz dinci ve saboteci karşıtlarına yaptırım uygulamalısın veya hoş görmelisin ki mevcut durum davam etsin. İki taraftan birini seçmek zorundasın, iki tarafla birlikte yürümen mümkün değildir.

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil