Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > AW Giriş Salonu > Yardım

Yardım Forumumuzu kullanmak hakkında yardım. Forum kullanımı hakkındaki sorularınızı da burda sorabilirsiniz.

Seçenekler Arama Stil
Alt 09.02.2008, 13:37   #1
Yazar
BELENNN
Forumun Bir Parçası

BELENNN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ÇORUM
Fikirler Tecrübe Puanı: 51
İtibar Puanı: 280
BELENNN sevilen bir üyeBELENNN sevilen bir üyeBELENNN sevilen bir üye

Ettiği Teşekkür: 515
178 Mesajına 312 Kere Teşekkür Edlidi

Arrow okumanızı ricaa ediyorumm sizdenn !!!

Konu: OZELLIKLE SONUNU OKUYUNUZ LÜTFEN VE SAKIN OKUMADAN SILMEYINIZ* Sadece >bu sabah için, Içimden aglamak geldigi halde yüzünü gördügümde >gülümseyecegim.* Sadece bu sabah için, ne giymek istediginin seçimini sana >birakacagim gülümseyerek ne kadar yakistigini söyleyecegim. * Sadece bu >sabah, çamasirlari yikamaktan vazgeçip seninle parkta oynamaya gidecegim. >* Bu sabah bulasiklari lavaboda birakip, bulmacanin nasil çözüldügünü bana >ögretmeni izleyecegim.* Öglenden sonra telefonun fisini çekip >bilgisayari kapatacagim ve arka bahçede oturup seninle köpükten >balonlar uçuracagim. * Bu ögleden sonra dondurma arabasi için çigliklar >attiginda sana hiç kizmayacagim ve gelirse bir tane alacagim. * Bu ögleden >sonra kurabiye pisirirken bana yardim etmene izinverecegim ve >çalismayacagim . * Bu ögleden sonra Mc Donald's a gidecegiz ve iki tane >çocuk menusu isteyecegiz ki,iki oyuncak alabilesin.* Bu gece seni >kollarimda tutacagim ve nasil dogdugunu senine kadar çok sevdigimi >anlatacagim. * Bu gece küvette sulari siçratmana izin verecegim ve sana >hiçkizmayacagim.* Bu gece geç saate kadar oturmana ve balkonda oturup >yildizlari saymana izin verecegim .* Bu gece yanina uzanip en sevdigim TV >programlarini bir kenara birakip parmaklarimi saçlarinda dolastirirken bana >en büyük armagani verdigi için Tanriya sükredecegim. * Yatak odalari >hastane odalarinda donuk bakislarla,daha fazla içlerinde tutamadiklari >çigliklariyla hasta çocuklarini seyreden anne babalar düsünecegim.* Ve bu >gece yanagina iyi geceler öpücügü biraz daha uzun tutacagim kollarimda. >*Tanriya senin için tesekkür edip bize yalnizca bir gün daha vermesi için >yakaracagim..... Merhaba, Ben 29 yasinda bir babayim Esim ve ben birlikte >mükemmel bir yasami paylastik.Tanri bizi bir çocukla kutsadi.Beyin kanseri >teshisi koydular Ve kurtulmasi için tek yolun ameliyat oldugunu >söylediler. Ne yazik ki bunun için yeterli paramiz yok. AOL ve >Zdnet(Zimbabve) bize yardim etme karari aldi.Bu mail ne kadar çok kisiye >yönlendirilirse,her üç kisi için 32 sent Zimbabve dolari olarak fon >olusturulacak. AOL Mesaji takip edecek ve kaç kisiye ulastigini sayacak. >Adres listenizdeki her kisiye bu mesaji gönderin. ACIL!!!!!ULASABILDIGINIZ >HERKESE ILETINIZ LÜTFEN eger birgün siz de böyle bir mesaj göndermek >zorunda kalirsaniz,okumadan silen ve iletmeyenler hakkinda ne >düsünürsünüz ' ************************************************** *Sevgili >Arkadaslar ,Cerrahpasa tip Fakültesi Onkoloji Çocuk bölümünde yatan 7 >yasinda Lösemi hastasi Damla Ahsan için AB-Negatif taze kana ihtiyaç >duyulmaktaymis. DOKTORLARA GÖRE EN AZ 6 AY DEVAMLI KANA ihtiyaçlari >var.. Yardim etmek isteyenler olursa asagida yazili cep telefonlarindan >annesine ulasabilirler.Sizde e-postayi lütfen tanidiginiz herkese gönderin. >Zor durumda olan bu çocuga yardim edelim. Damla'nin Annesinin tel.no. >: 0532 411 32 53 2 yildir fon aliyorlarmis mail >gönderiminden. Sizde bütün listenize iletin.>

___________________İMZA___________________
".....karalara bürünmeyin sakın.. yasımızıda aydınlık yarınlar gibi aydınlık tutalım....karanlıklar korkuyu simgeler korkmayın,gülümseyin celladın suratına......"
BELENNN Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 09.02.2008, 14:18   #2
Yazar
**Yorum**
Haymatlos

**Yorum** - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: SİVAS

Fikirler Tecrübe Puanı: 50
İtibar Puanı: 2395
**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip
**Yorum** - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 4.657
3.480 Mesajına 6.756 Kere Teşekkür Edlidi

Listemdeki arkadaşlara gönderdim..

Oy Vermek Bir Şeyleri Değiştirseydi Yasaklanırdı!

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
**Yorum** Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
**Yorum** Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 09.02.2008, 17:48   #3
Yazar
BELENNN
Forumun Bir Parçası

Bilgiler

duyarlılıgın için tşk

".....karalara bürünmeyin sakın.. yasımızıda aydınlık yarınlar gibi aydınlık tutalım....karanlıklar korkuyu simgeler korkmayın,gülümseyin celladın suratına......"
Alt 11.02.2008, 00:29   #4
Yazar
heterodoks
Forumla Bütünleşmiş

heterodoks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: OUT OF TURKEY
Fikirler Tecrübe Puanı: 95
İtibar Puanı: 692
heterodoks parlak bir geçmişe sahipheterodoks parlak bir geçmişe sahipheterodoks parlak bir geçmişe sahipheterodoks parlak bir geçmişe sahipheterodoks parlak bir geçmişe sahipheterodoks parlak bir geçmişe sahip

Ettiği Teşekkür: 660
683 Mesajına 1.610 Kere Teşekkür Edlidi

Artık bu tür mesajların hiçbirine inanmıyorum.

Burda asıl amaç ticari firmaların kendi tanıtımlarını yapabilmek için daha fazla e-mail adresini ele geçirmesi.

Sonuç mail kutumuzu dolduran yüzlerce saçma sapan spam dediğimiz mailler.

RENK HABER

ALEVİ HABER AJANSI

Alıntı:
  • Zorunlu din dersi kaldırılmalıdır.
  • Alevi yerleşim bölgelerine cami yapılmasına son verilmelidir.
  • Cemevlerimize derhal “ibadet yeri” statüsü verilmelidir.
  • Hacı Bektaş Dergahı ve diğer Alevi büyüklerine ait dergahlar, Turizm Bakanlığından alınarak Türkiye Alevi Bektaşı Federasyonu’nun idaresine verilmelidir.
  • Diyanet İşleri Başkanlığı kaldırılmalıdır. Her inanç grubu demokratik bir şekilde çalışan ve kendi kendini finanse eden inanç kurumları haline getirilmelidir.
  • Alevilik kendi başına bir inanç kurumu olarak kabul edilmeli ve her alanda yasalarca güvence altına alınmalıdır.
  • Nüfus cüzdanlarındaki din hanesi çıkartılmalıdır.

Konu heterodoks tarafından (11.02.2008 Saat 00:33 ) değiştirilmiştir.
heterodoks Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 11.02.2008, 00:33   #5
Yazar
heterodoks
Forumla Bütünleşmiş

heterodoks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: OUT OF TURKEY
Fikirler Tecrübe Puanı: 95
İtibar Puanı: 692
heterodoks parlak bir geçmişe sahipheterodoks parlak bir geçmişe sahipheterodoks parlak bir geçmişe sahipheterodoks parlak bir geçmişe sahipheterodoks parlak bir geçmişe sahipheterodoks parlak bir geçmişe sahip

Ettiği Teşekkür: 660
683 Mesajına 1.610 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
Yazılanlar gerçek deil..
Nedenini sıralayım..
Damla Ahşan en az 6 ay taze kana ihtiyacı var mesajı 4 yıldır internette dolaşıyor.. Hatta bi kere ben aradım numaramı not ettiklerini lazım olursa arayacaklarını söylediler(4 sene önce) ama aramadılar..
Lazım olmamış olabilir, bu çocuk hiç hasta olmadı da demiyorum ama en az 6 ay muhabbetinin üstünden 4 sene geçti diyorum..

Artı sen mesajları karıştırmışsın.. İki ayrı forward mesajı birbirine eklemişsin, ikisi farklı mesajlar.. Kaldıki Damla Ahşan için para yardımı talebinde hiç bulunulmadı ve bununla ilgili yardım aldıklarına dairde mesaj yok.. Yani forward mesajtan yardım yapıldığına dair deildi mesaj.. 4 senedir bu mesajı aldığım için kesin konuşabiliyorum..
Hem biri beyin kanseri biri lösemi.. Açtığın topicteki mesajı sende mi okumadın hiç???
Başka bir forumdan aynı mesaja verilen yanıtı buraya aktarıyorum.

RENK HABER

ALEVİ HABER AJANSI

Alıntı:
  • Zorunlu din dersi kaldırılmalıdır.
  • Alevi yerleşim bölgelerine cami yapılmasına son verilmelidir.
  • Cemevlerimize derhal “ibadet yeri” statüsü verilmelidir.
  • Hacı Bektaş Dergahı ve diğer Alevi büyüklerine ait dergahlar, Turizm Bakanlığından alınarak Türkiye Alevi Bektaşı Federasyonu’nun idaresine verilmelidir.
  • Diyanet İşleri Başkanlığı kaldırılmalıdır. Her inanç grubu demokratik bir şekilde çalışan ve kendi kendini finanse eden inanç kurumları haline getirilmelidir.
  • Alevilik kendi başına bir inanç kurumu olarak kabul edilmeli ve her alanda yasalarca güvence altına alınmalıdır.
  • Nüfus cüzdanlarındaki din hanesi çıkartılmalıdır.
heterodoks Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
heterodoks Kullanıcısına bu mesajı için 3 üye teşekkür etti:
Alt 11.02.2008, 19:24   #6
Yazar
BELENNN
Forumun Bir Parçası

Bilgiler

vicdanlı insanlar oldugumuz için herşeye inanıyoruz galibaa bunların ne kadarı dogru bilemiyorum tabii.......

Alt 12.02.2008, 17:43   #7
Yazar
gerçeğe az kaldı
Forumla Bütünleşmiş

gerçeğe az kaldı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: KAHRAMANMARAŞ
Fikirler Tecrübe Puanı: 80
İtibar Puanı: 1392
gerçeğe az kaldı görkemli bir forum yaşantısı vargerçeğe az kaldı görkemli bir forum yaşantısı vargerçeğe az kaldı görkemli bir forum yaşantısı vargerçeğe az kaldı görkemli bir forum yaşantısı vargerçeğe az kaldı görkemli bir forum yaşantısı vargerçeğe az kaldı görkemli bir forum yaşantısı vargerçeğe az kaldı görkemli bir forum yaşantısı vargerçeğe az kaldı görkemli bir forum yaşantısı vargerçeğe az kaldı görkemli bir forum yaşantısı vargerçeğe az kaldı görkemli bir forum yaşantısı var

Ettiği Teşekkür: 1.682
1.248 Mesajına 2.537 Kere Teşekkür Edlidi

Verilen telefonu bir arayın canlar. öyle bir telefon numarasın olmadığından eminim ben aramadım ama bu mesajların internette dolaşması çok gairp.

Benim hakka bağlı özüm
Kıblem dört taraftır gözüm
Hoca kılmasın namazım
Ahirette yerim yoktur

Günah ne Sivasın ne Sivas'lının

Bin yıllık pusuda yatanlarındır

Hayvan sürüsünün günahı olmaz

Onları elinde tutanlarındır

Mahzuni Şerif

*ÇAKALI ÇUKALI KIZDIRAN DİLİM*
gerçeğe az kaldı Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 14.02.2008, 01:49   #8
Yazar
mucoban
Forumla Bütünleşmiş

mucoban - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: SAMSUN
Fikirler Tecrübe Puanı: 83
İtibar Puanı: 1736
mucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor

Ettiği Teşekkür: 4.180
1.370 Mesajına 3.354 Kere Teşekkür Edlidi

bir damla kan düşüyor avucumun yangınına çok üşüyorum
birdenbire çok üşüyor
çöl yetimi dualar dudaklarımda
birden bire çok üşüyor
korkunç kederleri tropikal afrikanın
sonra topal köpekleri, kuyruksuz kedileri
tüketici kentimizin
bardakda su ölüyor
suda mantar ürüyor
mantarda roman
ve romanda bir kahraman
arkasından vurulan bir grev gözcüsü
al senin olsun herşey kendini bişey sanan
...........hasan hüseyin ve ben

ve al senin olsun herşey
çok yaşa sen

Konu mucoban tarafından (14.02.2008 Saat 01:51 ) değiştirilmiştir. Sebep: .....
mucoban Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 15.02.2008, 15:43   #9
Yazar
yoldaş06
Forumun Bir Parçası

yoldaş06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Fikirler Tecrübe Puanı: 59
İtibar Puanı: 838
yoldaş06 parlak bir geçmişe sahipyoldaş06 parlak bir geçmişe sahipyoldaş06 parlak bir geçmişe sahipyoldaş06 parlak bir geçmişe sahipyoldaş06 parlak bir geçmişe sahipyoldaş06 parlak bir geçmişe sahipyoldaş06 parlak bir geçmişe sahip

Ettiği Teşekkür: 997
551 Mesajına 1.069 Kere Teşekkür Edlidi

Belennn ardaşımızın açtığı konu beni yürekten acıttı. Günümüzde böyle hastalarımız olması beni şaşırtmadı ama bir telefon numarasını internet aracılığı ile duyrulması beni şaşırtı.Benim bu konulara karşı biraz fazla duyarlı olmam nedeni ile kendi tlf numu elime aldım aramak istedim ama bir anda kendime dur dedim çünkü günümüzde o kadr çok şeyler oluyor ki belki korktum. Verilen numarayı aramaya cesaret edemedim. Aramızda bulunan arkadaşlarımızın ( Gerçege az kaldı , heterodoks ) yazdıklarınıda okuyunca benim korkularımın yersiz olmadığını gördüm. tabi yinede Alideniz' lede bu konuyu paylaşmak istiyorum. hoşcakalın dostça kalın dostlar

yoldaş06 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 15.02.2008, 15:58   #10
Yazar
**Yorum**
Haymatlos

**Yorum** - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Fikirler Tecrübe Puanı: 50
İtibar Puanı: 2395
**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip
**Yorum** - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 4.657
3.480 Mesajına 6.756 Kere Teşekkür Edlidi

Aradım ben o numarayı canlar Açılmıyor

Oy Vermek Bir Şeyleri Değiştirseydi Yasaklanırdı!

**Yorum** Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil