Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > Toplumsal Konular > Eğitim - Öğretim

Eğitim - Öğretim Okulumuz, sınavlarımız, eğitim sistemimiz... Eğitim ve öğretim konuları forumu.

Seçenekler Arama Stil
Alt 07.11.2007, 11:49   #11
Yazar
SEVİLSUDENAZ
Y A S A K L I ! ! !

Bilgiler

Memleket: SİVAS
Fikirler Tecrübe Puanı: 0
İtibar Puanı: 54
SEVİLSUDENAZ yakında sevilen bir üye olabilir

Ettiği Teşekkür: 0
9 Mesajına 9 Kere Teşekkür Edlidi

Arkadaşlar gelir gelmez kendimi bir hararetli tartışmalar içinde buldum gene muhalefet olmak zorunda kalacağım malesef...Neden din dersleri kaldırılsın yapmayın allah aşkına biz dinsizmiyiz ki böyle bir istekle karşı karşıyayız hiç lise çağlarınızda din dersinin esnekliğinide mi görmediniz ? Üstelik hatim indirtmiyorlar ki.Ortak noktamız kuran ise kuranı bilmek ,geri tepmek neden bilsek herşeyi ne olur ,camiler köylerde olmasın mı nedir bu cami kini bırakın bunları ne olur .Bizler aydın insanlarız eski atalarımız düşüncelerini savunmaktansa ileriye ışık tutalım kaçınız dua,namaz biliyorsunuz soruyorum bilin ama yapmayın tamam ama bunların hepsi ehlibeytimizden devam eden gerçekler sizler ise farklı bir çığ açıyorsunuz ...

SEVİLSUDENAZ Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 07.11.2007, 21:30   #12
Yazar
cheekygirl
Üye

Bilgiler

Memleket: KAYSERİ
Fikirler Tecrübe Puanı: 41
İtibar Puanı: 41
cheekygirl iyi yolda gözüküyor

Ettiği Teşekkür: 9
13 Mesajına 19 Kere Teşekkür Edlidi
Question

Alıntı:
SEVİLSUDENAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Arkadaşlar gelir gelmez kendimi bir hararetli tartışmalar içinde buldum gene muhalefet olmak zorunda kalacağım malesef...Neden din dersleri kaldırılsın yapmayın allah aşkına biz dinsizmiyiz ki böyle bir istekle karşı karşıyayız hiç lise çağlarınızda din dersinin esnekliğinide mi görmediniz ? Üstelik hatim indirtmiyorlar ki.Ortak noktamız kuran ise kuranı bilmek ,geri tepmek neden bilsek herşeyi ne olur ,camiler köylerde olmasın mı nedir bu cami kini bırakın bunları ne olur .Bizler aydın insanlarız eski atalarımız düşüncelerini savunmaktansa ileriye ışık tutalım kaçınız dua,namaz biliyorsunuz soruyorum bilin ama yapmayın tamam ama bunların hepsi ehlibeytimizden devam eden gerçekler sizler ise farklı bir çığ açıyorsunuz ...
burda bi yanlış anlama var galiba arkadaşım din dersi kalkmış kalkmamış bizim problemimiz deil anlatılmak istenen zorunlu din dersi kaldırılsın, yani ben din dersi görmek istemiyorsam devam zorunlulugu yüzünden derse girmem ve o dersten sınava tabi tutulmam çok saçma bence..saygılar

cheekygirl Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 08.11.2007, 08:53   #13
Yazar
SEVİLSUDENAZ
Y A S A K L I ! ! !

Bilgiler

İtibar Puanı: 54
SEVİLSUDENAZ yakında sevilen bir üye olabilir

Ettiği Teşekkür: 0
9 Mesajına 9 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
cheekygirl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
burda bi yanlış anlama var galiba arkadaşım din dersi kalkmış kalkmamış bizim problemimiz deil anlatılmak istenen zorunlu din dersi kaldırılsın, yani ben din dersi görmek istemiyorsam devam zorunlulugu yüzünden derse girmem ve o dersten sınava tabi tutulmam çok saçma bence..saygılar
Sanırım sen benim ne demek istediğimi anlamamışsın arkadaşım ,neden din dersi kalksın ki bende bunu savunuyorum .Kaldırılmasın !!!! Zorunlu olsun alevi çocuklarının hiçbiri inan fanatik alevi düşüncesinde hele hele yanlış efsanelerle büyümesin diyorum bilsin tamam ama yapmasınlar diyorum umarım anlatabildim ..syg

SEVİLSUDENAZ Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 08.11.2007, 13:10   #14
Yazar
biz
Kontrollü Üye

biz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ERZİNCAN
İtibar Puanı: -178
biz forum tarafından sevilmiyorbiz forum tarafından sevilmiyor

Ettiği Teşekkür: 792
164 Mesajına 425 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
hakikat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bir insana zorla baklava versen bile bir noktadan sonra o baklava insana acı gelmeye başlar.

Bu şekilde insanları dinden de soğutuyorlar, istenmeyen bilgileri vererek verdikleri bilgilere inanan insanlarada hakaret etmiş oluyorlar.

Din vicdan işidir. İnanan kendini kaptırır kitaplara okur , öğrenir, inanır. Çocuklarına dini öğretecek anne baba da kendileri verebilir bu dini eğitimi.

Ayrıca bu dersin ismi " Din " dersi değil " Sünni İslam Dersi " dir. Eğer ismine yakışır bir ders verilmek isteniyorsa her inanca eşit yaklaşan kitaplar ve " ÖĞRETMENLER " olmalıdır.

Özet olarak,

Zorunlu Sünni İslam dersine hayır.

Teşekkürler Hakikat,
Söylenebilecek en doğru şey bu sanırım.

biz Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 09.11.2007, 18:09   #15
Yazar
fadike
Forumu İyi Bilen

fadike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ERZİNCAN
Fikirler Tecrübe Puanı: 53
İtibar Puanı: 601
fadike isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyefadike isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyefadike isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyefadike isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyefadike isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyefadike isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üye

Ettiği Teşekkür: 260
109 Mesajına 207 Kere Teşekkür Edlidi

Din dersleri zorunlu olmayıpta bu şekilde militan öğretmenler tarafından verildiği sürece, yani onların "cennete gitmeleri için" dua ezberleten, namaz kılmayı belleten öğretmenler oldukça din dersleri içerğinden ve amacından sapacaktır.

___________________İMZA___________________
Bilgi sahibi olmadan, fikir sahibi olunmaz. Uğur MUMCU

fadike Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 09.11.2007, 19:05   #16
Yazar
cemanlı
ÖZGÜRLÜK

cemanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Fikirler Tecrübe Puanı: 56
İtibar Puanı: 765
cemanlı parlak bir geçmişe sahipcemanlı parlak bir geçmişe sahipcemanlı parlak bir geçmişe sahipcemanlı parlak bir geçmişe sahipcemanlı parlak bir geçmişe sahipcemanlı parlak bir geçmişe sahipcemanlı parlak bir geçmişe sahip

Ettiği Teşekkür: 672
460 Mesajına 705 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:

ya lisede çok esnek gerçekten!!!!!!!öyleki sınavlarında ayet soruyorlar sure soruyorlar dinde vicdan özgürlüğü vardır bilmem haberiniz var mı? bir başka durum ülkemize laik diyolar laik olan bir ülkede din dersinin zorunlu olur mu bu da bir bizde görülüyor nedense aydın insan bilip de düşünen insandır bence siz objektif bakamıyorsunuz dini insanlar ailelerinden öğrenir ya da kurslarından istemediğin kadar kurs var bu kurslara giderek ehlibeyt devam ettirilir merak etme
bu arada aydın insanla bilgili insan arasındaki ayrımı lütfen bilin

___________________İMZA___________________
asmak neyi kurtarır
öldürmek neyi
yaşatmaktır önemlisi
güzel yaşatmak
abeceden geçirmek kıracın çekirgesini
ekmeksiz yuvasız hekimsiz bırakmamak

HAZİRANDA ÖLMEK ZOR!

hakkı göstermeye delil oluruz fakat kör olanlar görmez bu hali

Konu cemanlı tarafından (09.11.2007 Saat 19:08 ) değiştirilmiştir.
cemanlı Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 11.11.2007, 19:22   #17
Yazar
cheekygirl
Üye

Bilgiler

Memleket: KAYSERİ
Fikirler Tecrübe Puanı: 41
İtibar Puanı: 41
cheekygirl iyi yolda gözüküyor

Ettiği Teşekkür: 9
13 Mesajına 19 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
Sanırım sen benim ne demek istediğimi anlamamışsın arkadaşım ,neden din dersi kalksın ki bende bunu savunuyorum .Kaldırılmasın !!!! Zorunlu olsun alevi çocuklarının hiçbiri inan fanatik alevi düşüncesinde hele hele yanlış efsanelerle büyümesin diyorum bilsin tamam ama yapmasınlar diyorum umarım anlatabildim ..syg
alevi çocukları efsaneyle falan deil gayet doğru bi şekilde yetişiyorlar. sen kafanı yorma onlar için... din dersi neden kalksın diorsun demişsin kalksın çünkü din dersi görmek istemiyoruz sen alevilik dersi görmek istiyorsan biz de din dersi görelim...

cheekygirl Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 11.11.2007, 20:58   #18
Yazar
gezgin_abi
Üye

gezgin_abi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: OUT OF TURKEY
Fikirler Tecrübe Puanı: 40
İtibar Puanı: 21
gezgin_abi iyi yolda gözüküyor

Ettiği Teşekkür: 7
15 Mesajına 21 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
hakikat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bir insana zorla baklava versen bile bir noktadan sonra o baklava insana acı gelmeye başlar.

Bu şekilde insanları dinden de soğutuyorlar, istenmeyen bilgileri vererek verdikleri bilgilere inanan insanlarada hakaret etmiş oluyorlar.

Din vicdan işidir. İnanan kendini kaptırır kitaplara okur , öğrenir, inanır. Çocuklarına dini öğretecek anne baba da kendileri verebilir bu dini eğitimi.

Ayrıca bu dersin ismi " Din " dersi değil " Sünni İslam Dersi " dir. Eğer ismine yakışır bir ders verilmek isteniyorsa her inanca eşit yaklaşan kitaplar ve " ÖĞRETMENLER " olmalıdır.

Özet olarak,

cok guzel ozetlemisin can...
zorunlu sunni islam dersine hayir tabiki...

gezgin_abi Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 12.11.2007, 12:46   #19
Yazar
Deli_Nefes
Forumla Bütünleşmiş

Bilgiler

Memleket: ADANA
Fikirler Tecrübe Puanı: 87
İtibar Puanı: 1385
Deli_Nefes görkemli bir forum yaşantısı varDeli_Nefes görkemli bir forum yaşantısı varDeli_Nefes görkemli bir forum yaşantısı varDeli_Nefes görkemli bir forum yaşantısı varDeli_Nefes görkemli bir forum yaşantısı varDeli_Nefes görkemli bir forum yaşantısı varDeli_Nefes görkemli bir forum yaşantısı varDeli_Nefes görkemli bir forum yaşantısı varDeli_Nefes görkemli bir forum yaşantısı varDeli_Nefes görkemli bir forum yaşantısı var

Ettiği Teşekkür: 2.801
1.433 Mesajına 2.546 Kere Teşekkür Edlidi

degısecegını zannetmıyorum tayyıp bu kadar oy aldıysa sadece islami görüsündendır...yoksa ne yaptıkı bugune kadar ,öretmen atamaları atama belırlı derslerde(anladınız sız onu).ekonomı zaten dısa bagımlılık var,özellestırme hale sürüyor ,türkiyenın basına bela oldu.devran boyle gıdıyor.dur dıyen zaten cıkmıyor.muhalefet desen zaten bos....bızlerın yanı alevı olarak duzene dur deme zamanı geldı...

parti kurma zamanı...

Deli_Nefes Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil