Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > Toplumsal Konular > Siyaset/Politika

Siyaset/Politika Ulusal ve uluslararası politika ile ilgili tartışmalar burada yapılır

Seçenekler Arama Stil
Alt 19.09.2008, 14:54   #171
Yazar
!KiziLGenc!
Forum Katılımcısı

!KiziLGenc! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ANKARA

Fikirler Tecrübe Puanı: 41
İtibar Puanı: 227
!KiziLGenc! hakkında olumlu dusunceler mevcut!KiziLGenc! hakkında olumlu dusunceler mevcut!KiziLGenc! hakkında olumlu dusunceler mevcut
!KiziLGenc! - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 65
57 Mesajına 158 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
zakkum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Cem'i ibadet sayanlar
CEMEVİni ibadethane
Aydınlığı karartmaya çalışana
Cemevide, CEMde bahane.
kemal keser.

Tartısmaya Girmeyim Dedim ama ,

Avatarında Akp Seçim Şarkıcısı Dönek Uğur Işılak Olması Yetmiomuş gibi , Birde böyle Alevilerin Değerlerini Hiçe Sayan Dizeler Yazmışsın.

Seni Tek Kelimeyle ; Kınıyorum.. Ve Tamamen Karsı Cıkıyorum !!

Chp'yi Savuncam Diye , Kendini Yerden Yere Vurmuşsun..

Dikkat Et , Chp'yi ve Artık Solla İlgisi Kalmayan Baykal'ı Savunurken , Alevi Degerlerine Laf Atma..

___________________İMZA___________________
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
!KiziLGenc! Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
!KiziLGenc! Kullanıcısına bu mesajı için 4 üye teşekkür etti:
Alt 19.09.2008, 18:16   #172
Yazar
VatanSever
alternatif

VatanSever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: MERSİN
Fikirler Tecrübe Puanı: 58
İtibar Puanı: 774
VatanSever parlak bir geçmişe sahipVatanSever parlak bir geçmişe sahipVatanSever parlak bir geçmişe sahipVatanSever parlak bir geçmişe sahipVatanSever parlak bir geçmişe sahipVatanSever parlak bir geçmişe sahipVatanSever parlak bir geçmişe sahip

Ettiği Teşekkür: 3.941
587 Mesajına 1.205 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
candacan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Hangi alevi olmaz. Alevinin hangisi mangisi olmaz. Alevi, sadece alevidir.
Kim ki ben "alevi islamcıyım" diyorsa zaten çoktan asimile olmuştur. Onun dini islam, rehberi kurandır. Alevilikle uzaktan yakından hiç bir bağı kalmamıştır.
Kim ki "ben alevi milliyetçiyim" diyorsa zaten ırkçılaşıp faşistleşmiştir. 72 millete aynı nazarla bakan alevilikle hiç bir ilgisi kalmamıştır.
Sana gelince... Sen zaten hiç bir şey değilsin alevilerin gözünde. Cem'e ve Cemevi'ne karşı çıkan biri olsa olsa alevi düşmanı olur.
Bak gözüm,sen diyorsun ben aleviyim.tamam alevi ol,ama hangi alevi,chp,ye laf
atıp,akp.nin değirmenine su taşıyarak alevi olunmaz.ben Mersin(anadolu) alevisiyim,senin yapmak istediğin alevilikle benim uzaktan yakından işim olmaz.

Ben VATANSEVER aleviyim.sen buna karşısın.açık açık söylemiyorsun,bak sana alevilikten şiirlerle örnek veriyorum onuda anlamıyorsun.sen başkasının sözlerini kullanırken,ben sana şiir yazıyorum,fikrimi sunuyorum,olmaz efendim,neden onuda bilemezsin.şiir ruhunda yok,neden,şiir felsefe işidir,yaşam biçimini anlatır.

siyasetimide açıkladım,yok efem öyle deyil,ya nasıl?cevap yine koskocaman sıfır.Bizim Alevilikte CEM toplum bilincidir.toplum BİRLİĞİdir.namazla,kuranla,
hurafeyle ilgisi olmaz.oyüzden,arap geleneklerini aleviliğinin içine sıkıştırmaya çabalamayın.

Uğur Işılak;evet uğur ışılakı "haydi ANADOLU"Türküsüyle HATAYda tanıdım.CHP
nin hatay mitinginde,adam gibi adam.Hayatı TÜRKçe yazıp,TÜRKçe okuyabilen birisi.gerçek bir DOST.ve bakın "ERENLERİN SOFRASI"
diye bir şiiri var.okuyun önce,konu olarak açtım.VATAN MİLLET aşığı birisi.ama birisi senin gibilere yanlış yamalak bilgilerle kandırıyor,sizde başkalarını aldatmaya çalışıyorsunuz.devam edeyimmi?

VatanSever Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
VatanSever Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 19.09.2008, 18:29   #173
Yazar
VatanSever
alternatif

Bilgiler

VatanSever parlak bir geçmişe sahipVatanSever parlak bir geçmişe sahipVatanSever parlak bir geçmişe sahipVatanSever parlak bir geçmişe sahipVatanSever parlak bir geçmişe sahipVatanSever parlak bir geçmişe sahipVatanSever parlak bir geçmişe sahip

Alıntı:
!KiziLGenc! Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Tartısmaya Girmeyim Dedim ama ,

Avatarında Akp Seçim Şarkıcısı Dönek Uğur Işılak Olması Yetmiomuş gibi , Birde böyle Alevilerin Değerlerini Hiçe Sayan Dizeler Yazmışsın.

Seni Tek Kelimeyle ; Kınıyorum.. Ve Tamamen Karsı Cıkıyorum !!

Chp'yi Savuncam Diye , Kendini Yerden Yere Vurmuşsun..

Dikkat Et , Chp'yi ve Artık Solla İlgisi Kalmayan Baykal'ı Savunurken , Alevi Degerlerine Laf Atma..

Hangi ALEVİ değerlerinden bahsediyorsun,açıkladaherkes görsün .Yazdığım şiirlerden birşey anlamadıysanız,aleviliği anlamamışsınız demektir.sizin aleviliğinizle benim aleviliğim tutmuyor.CHP ye gelince,TÜRKİYENİN partisidir.

Sol demişsin,yine ayrı düşüncelerdeyiz.ben TÜRK VATANSEVER solcusuyum.
Gündemi Türkçe okur,Türkçe takip ederim.

nin hatay mitinginde,adam gibi adam.Hayatı TÜRKçe yazıp,TÜRKçe okuyabilen birisi.gerçek bir DOST.ve bakın "ERENLERİN SOFRASI"HAYDİ ANADOLU.
diye bir şiiri var.okuyun önce,konu olarak açtım.VATAN MİLLET aşığı birisi.

Alt 19.09.2008, 18:34   #174
Yazar
VatanSever
alternatif

Bilgiler

AN

Önce YİMPAŞ, KOMBASSAN,

şimdi FENER’den Zekeriya

KARAMAN,

Ve Zahid AKMAN,

Aylardan RAMAZAN

Hepsi tam MÜSLÜMAN,

ortaya çıkaran bir ALMAN

Başbakan ERDOĞAN

Güme giden Aydın DOĞAN

Ahmet DENİZ-MERSİN

VatanSever Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 19.09.2008, 18:40   #175
Yazar
veyis
Forum Katılımcısı

Bilgiler

Memleket: İZMİR
Fikirler Tecrübe Puanı: 39
İtibar Puanı: 75
veyis yakında sevilen bir üye olabilir

Ettiği Teşekkür: 137
87 Mesajına 136 Kere Teşekkür Edlidi

yalanla kendini aklama, işkenceci otoriteyle sindirme, İşbirlikçi uşaklık ödlekliktendir. Ödleklerin saldırgan olduğunu gördüğünüzde bilin ki arkalarında birileri vardır... Ve orada ödleğin kendisi değil, arkasındakidir haykıran!

Yaşadığımız bu hayatın kirinin üstüne örtülmüş ne kadar örtü varsa kalksın.
Şaşırtıcı özelliğini yitirmiş bu anormal hayatı normal gösteren ne varsa, hepsinden uzak duralım.

gücün yalaka şahsiyeti
hangi söz ona ışık olabilir
veyis Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 19.09.2008, 20:30   #176
Yazar
Zaur
Forumun Bir Parçası

Zaur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: OUT OF TURKEY
Zaur - İCQ üzeri Mesaj gönder Zaur - MSN üzeri Mesaj gönder

Fikirler Tecrübe Puanı: 49
İtibar Puanı: 205
Zaur hakkında olumlu dusunceler mevcutZaur hakkında olumlu dusunceler mevcutZaur hakkında olumlu dusunceler mevcut
Zaur - İCQ üzeri Mesaj gönder Zaur - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 784
471 Mesajına 769 Kere Teşekkür Edlidi
Thumbs up

Alıntı:
haziran_AW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
birde matematikle anlatmayı deneyelim.şimdi ortada bir küme var.kümenin adı TÜRK.kümenin bileşenleride içinde yaşayan (-kürtlerde dahil) halklar.bu halklar olmazsa TÜRK kümesi olmaz.bu yüzden herhangi birinin küme dışına çıkması veya çıkarılması düşünülemez.biz milliyetçiler buna bölünmezlik diyoruz.ölürüz,böldürmeyiz.
Aynen.

Turana kılıncdan daha keskin, ulu kuvvet, Yalnız medeniyyet, medeniyyet, medeniyyet.

Hüseyin Cavid
Zaur Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Zaur Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 19.09.2008, 20:48   #177
Yazar
kerem kemalist
Yeni Üye

kerem kemalist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: YOZGAT
Fikirler Tecrübe Puanı: 0
İtibar Puanı: 10
kerem kemalist iyi yolda gözüküyor

Ettiği Teşekkür: 0
1 Mesajına 2 Kere Teşekkür Edildi

merhaba canlar kendim aleviyim chp genclik kollarındayım chp bakış acısınız beni üzdü.degerli canlar oy verirken akpyte vereksiniz merak ediyoruz hep cem evleri ibadethane sayılsı diyoruz akp kabul etmiyor siz oy vermeseniz nasıl olack hangi partiyi oy verceksiniz saygılar ve sevgiler

kerem kemalist Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
kerem kemalist Kullanıcısına bu mesajı için 2 üye teşekkür etti:
Alt 20.09.2008, 01:35   #178
Yazar
candacan
Forumla Bütünleşmiş

candacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ÇORUM

Fikirler Tecrübe Puanı: 75
İtibar Puanı: 776
candacan parlak bir geçmişe sahipcandacan parlak bir geçmişe sahipcandacan parlak bir geçmişe sahipcandacan parlak bir geçmişe sahipcandacan parlak bir geçmişe sahipcandacan parlak bir geçmişe sahipcandacan parlak bir geçmişe sahip
candacan - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 389
526 Mesajına 1.179 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
zakkum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bak gözüm,sen diyorsun ben aleviyim.tamam alevi ol,ama hangi alevi,chp,ye laf
atıp,akp.nin değirmenine su taşıyarak alevi olunmaz.ben Mersin(anadolu) alevisiyim,senin yapmak istediğin alevilikle benim uzaktan yakından işim olmaz.

Ben VATANSEVER aleviyim.sen buna karşısın.açık açık söylemiyorsun,bak sana alevilikten şiirlerle örnek veriyorum onuda anlamıyorsun.sen başkasının sözlerini kullanırken,ben sana şiir yazıyorum,fikrimi sunuyorum,olmaz efendim,neden onuda bilemezsin.şiir ruhunda yok,neden,şiir felsefe işidir,yaşam biçimini anlatır.

siyasetimide açıkladım,yok efem öyle deyil,ya nasıl?cevap yine koskocaman sıfır.Bizim Alevilikte CEM toplum bilincidir.toplum BİRLİĞİdir.namazla,kuranla,
hurafeyle ilgisi olmaz.oyüzden,arap geleneklerini aleviliğinin içine sıkıştırmaya çabalamayın.

nin hatay mitinginde,adam gibi adam.Hayatı TÜRKçe yazıp,TÜRKçe okuyabilen birisi.gerçek bir DOST.ve bakın "ERENLERİN SOFRASI"
diye bir şiiri var.okuyun önce,konu olarak açtım.VATAN MİLLET aşığı birisi.ama birisi senin gibilere yanlış yamalak bilgilerle kandırıyor,sizde başkalarını aldatmaya çalışıyorsunuz.devam edeyimmi?
O kadar açıkladık, o kadar yazdık ki aleviliği, senin anlamak gibi bir niyetin zaten asla olmadı. Olmayacak ta..
Açıklamışsın. Senin aleviliğin ile bizim ki farklıymış. Elbette farklı. Sen zaten alevi olamazsın ki... Müslümandan, milliyetçiden alevi olmaz. Müslümandan yobaz, milliyetçiden de faşist olunur. Bunların da alevilikle hiç bir ilgisi yoktur.

Aldı götürdüler beni asmaya,
Gözlerimden ışığımı kısmaya,
Memleketten umudumu kesmeye,
Yetmedi güçleri gülüm sen öldür
.
Seyduna
candacan Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 20.09.2008, 04:12   #179
Yazar
anaveisfoties
Kontrollü Üye

anaveisfoties - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: SİVAS
Fikirler Tecrübe Puanı: 0
İtibar Puanı: -265
anaveisfoties hakkında çok çok kötü fikir edinilmiş bir üyeanaveisfoties hakkında çok çok kötü fikir edinilmiş bir üyeanaveisfoties hakkında çok çok kötü fikir edinilmiş bir üye

Ettiği Teşekkür: 1
6 Mesajına 7 Kere Teşekkür Edlidi

müslüman dan yobaz olunur demişsiniz . Kalp kırmaya hiç gerek yok.Milliyetçilikte=fasist demek değil.alewi değilim ama bu forumdayım.Sebebi ne ?
Farklı kültürleri tanımak ve kaynaşmak . Bu sözlerinizle ancak ayrımcılığı tetiklersiniz.Ayrıca deniz baykal chp ye daha çok şey kaybettirir.İlk once bir lider sozunu tutmalı.Rodos a kadar yüzmeli...O zamana kadar çok şansı yok gibi

anaveisfoties Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 20.09.2008, 11:49   #180
Yazar
cigerxun
Forumla Bütünleşmiş

Bilgiler

Memleket: ERZİNCAN
Fikirler Tecrübe Puanı: 53
İtibar Puanı: 107
cigerxun yakında sevilen bir üye olabilircigerxun yakında sevilen bir üye olabilir

Ettiği Teşekkür: 1.261
470 Mesajına 809 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
kerem kemalist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
merhaba canlar kendim aleviyim chp genclik kollarındayım chp bakış acısınız beni üzdü.degerli canlar oy verirken akpyte vereksiniz merak ediyoruz hep cem evleri ibadethane sayılsı diyoruz akp kabul etmiyor siz oy vermeseniz nasıl olack hangi partiyi oy verceksiniz saygılar ve sevgiler
Merhaba Can.
CHP genclik kollarinda gencligini ve gencleri harciyarak cok yazik ediyorsun,
Alevilerden artik bundan böyle CHP ya oy yok.
Biz CHP in gercek yüzünü coktan gördek.
Bu ülkeden yasanmis katliyamlardan, soykirimlardan CHP denen parti sorumludur.

CHP de öteki partiler gibi bir düzen partisidir.CHP Patronun, Aganin, Askeryenin, Polisin, Zorbalarin, partisidir,CHP Onlarin cikarlarini koruyor.

Bizse emekcilerini cikarlarini koruyan, Düzene alternatif partilere desteklerimizi sunuyoruz.
Umarim sende bir gün CHP gercek yüzünü görürsin.

cigerxun Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil