Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > Toplumsal Konular > Siyaset/Politika

Siyaset/Politika Ulusal ve uluslararası politika ile ilgili tartışmalar burada yapılır

Seçenekler Arama Stil
Alt 04.10.2008, 00:32   #201
Yazar
Tanrı Dağı
Forumu İyi Bilen

Bilgiler

Memleket: KAHRAMANMARAŞ
Fikirler Tecrübe Puanı: 0
İtibar Puanı: -571
Tanrı Dağı Tanrı Dağı Tanrı Dağı Tanrı Dağı Tanrı Dağı Tanrı Dağı

Ettiği Teşekkür: 51
95 Mesajına 129 Kere Teşekkür Edlidi

Komünizm şart diyorsun yani cehalet hiç bu kadar açık olmamıştı

Tanrı Dağı Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 04.10.2008, 03:45   #202
Yazar
GOETHE
Yeni Üye

Bilgiler

Memleket: SİVAS
İtibar Puanı: 10
GOETHE iyi yolda gözüküyor

Ettiği Teşekkür: 8
3 Mesajına 3 Kere Teşekkür Edlidi

Bu konuyu daha fazla yayılması anlamında yine bir gençlik örgütlenmesi olan chpgencligi.com da yayınlayabilirsiniz sevgili arkadaşlarım oradanda ciddi tepkiler ve katılımlar olacağına eminim.
Fakat tartışmaları başka bir başlıktaki tartışmayı çok ciddi şekilde üzülerek izledim.
Emin olun ciddi şekilde web sitesinde size katkıları olacaktır.
Düşünce ve inanca olan saygınızı burada Kemalizm'i anlatmaya ifade etmeye çalışan arkadaşları veyahut Cumhuriyet Halk Partisi ile gönül bağı olan kişileri ağır ithamlarla ,çoğunluğun azınlığa olan hükmünü de kullanarak ağır şekilde kısırlaştırmış tartışmaya cesaret edememiş somut bilgi ve verilere dayanmayan iddialarla küçük düşürmeye kalkılmış çok üzülerek izledim.
Bu yaptığınız yıllar boyu aleviliğin üzerinde oluşturulan baskıdan farklı mıdır?
Hani alevilik inancının hoşgörüsü,hümanistliği saygısı sevgisi insanların dinlerine olan bağlılıklarını kullanarak prim yaparak site bir yerlere gelmiş olabilir fakat bu her zaman sayısal başarının doğru noktada olunduğu anlamına gelmez.
Bir bkz. DA benden ADOLF HİTLER.

Bu sebepledir ki yaptıklarınız üzerinde iyi düşünün derim.
İnsanların dini düşüncelerini sömürerek bir şeyler yapmaya çalışan diğer kişilere bakıldığında bir betimleme yapmak istemiyorum kimlerin nerede neye benzediğini kendilerinin görmesini istiyorum.
İfadelerimin demiri tavında dövmek amaçlı olduğunu bilinmesini isterim daha ağır söylemleri hak eden konuşmalarda olmasına rağmen bir kaç küçük kapak fotoğrafıyla cümlelerimi bitireceğim seviyeli olmak kaydıyla seviyeden kastım sanal yetkililiği rütbeden sayıp öne geçme çabalarından arınmış herkesle her platformda her şekilde Cumhuriyet Halk Partisi ve ilkelerine olan bağlılığı konusundaki her hareketi sonuna kadar tartışabilirim.
HODRİ MEYDANSA BUYRUN HODRİ MEYDAN....

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
[url=http://g.imageshack.us/img174/1mayske7.jpg/1/][IMG]

GOETHE Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
GOETHE Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 04.10.2008, 10:23   #203
Yazar
**Yorum**
Haymatlos

**Yorum** - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Fikirler Tecrübe Puanı: 157
İtibar Puanı: 2395
**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip
**Yorum** - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 4.652
3.466 Mesajına 6.741 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
Yunus.Emre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Solcu falan değilim cahilsin bak söylüyorum cahil!
Adolf Hitler neden Yahudiler'i ölmüştür sebebini bul? Yahudiler ve Masonluk,Rotaryenlik bu örgütlenmeleri araştır,Adolf Hitler Türkiye'ye neden saldırmamıştır?
Ve son bir şey Adolf Hitler nasyonel-sosyalist idi
Alıntı:
Komünizm şart diyorsun yani cehalet hiç bu kadar açık olmamıştı
Sn. Yunus Emre

Uslubunuzu takip ediyorum da pek iç açıcı değil. Kullandığınız isim Yunus ama siz Yunus kadar sevgi ve insan aşkı ile dolu değilsiniz. Her fırsatta insanlara cahil benzetmesi yapmak ne kadar Aydın olmaktır. Sizi uyarıyorum, uslubunuza dikakt edin aksi halde forum kurallarının bana verdiği yetkiye dayanarak size ceza vermek durumunda kalacağım.

Sevgiler

___________________İMZA___________________
Oy Vermek Bir Şeyleri Değiştirseydi Yasaklanırdı!

**Yorum** Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 04.10.2008, 16:01   #204
Yazar
VatanSever
alternatif

VatanSever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: MERSİN
Fikirler Tecrübe Puanı: 58
İtibar Puanı: 774
VatanSever parlak bir geçmişe sahipVatanSever parlak bir geçmişe sahipVatanSever parlak bir geçmişe sahipVatanSever parlak bir geçmişe sahipVatanSever parlak bir geçmişe sahipVatanSever parlak bir geçmişe sahipVatanSever parlak bir geçmişe sahip

Ettiği Teşekkür: 3.941
587 Mesajına 1.205 Kere Teşekkür Edlidi

Teröre terör diyemeyenler!

"Buna terör diyemeyeler, bunu kınamayanlar mücadeleyi baltalıyor" diyen Baykal, DTP'ye yüklendi

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Hakkari'nin Şemdinli ilçesine bağlı Aktütün Jandarma Karakolu'na yapılan terör saldırısıyla ilgili, "Bu olay, bu bayram ortamında çok acı haber oldu. Yüreğimizden yaraladı. Türkiye terörle mücadele konusunu yeni bir anlayışla değerlendirmek durumundadır" diyerek özellikle DTP'nin tutumunu eleştirdi.

Bayram tatilini memleketi Antalya'da geçiren, sabah saatlerinde kızı Aslı Baykal'a ait otomobili kullanarak, bir süre gezinti yapan ve yeniden Konyaaltı Caddesindeki evine dönen Baykal, gazetecilerin Aktütün Jandarma Karakolu'na yapılan terör saldırısına ilişkin sorularını yanıtladı.

Aktütün Jandarma Karakolu'na daha önce de saldırılar yapıldığını ve ciddi kayıplar yaşandığını hatırlatan Baykal, "Şemdinli'deki Aktütün Karakoluna saldırı ilk kez olmuyor. Bu olay da, bu bayram ortamında çok acı haber oldu. Yüreğimizden yaraladı" dedi.
Terör saldırısıyla birlikte ortaya çıkan tablonun çok vahim olduğunu dile getiren Baykal, "Türkiye, terörle mücadele konusunu yeni bir anlayışla değerlendirmek durumundadır. Teröre sahip çıkmayı, terörü desteklemeyi, terörü bir anlamda meşrulaştırmayı mazur görerek terörle mücadele götürülemez. Terörle mücadelenin kaçınılmaz boyutu, terörün bu işin dışında kalan herkes tarafından kararlıklıkla kınanmasını sağlamaktır. Yaşanan olayı terör olarak nitelemekten kaçınanlar, buna terör diyemeyeler, bunu kınamayanlar, toplumda bu faaliyetlerini sürdürdükleri sürece terörle mücadele, ciddi sorunlar ve güçlüklerle karşı karşıya kalır." dedi.

"TERÖR HİMAYE EDİLMEMELİ"

Yıllardır sürdürülen mücadeleye karşın terörün ve büyük kayıpların neden önlenemediğine yönelik sorular üzerine de Baykal, "Güç bir mücadele tabii. Terörle mücadele dünyanın her yerinde güçtür ama dünyanın her yerinde terörle mücadele eden her ülke söylediğim noktada tutarlı ve kararlı davranır" dedi. Bu durumun İspanya'da, İngiltere'de de böyle olduğunu ve teröre "terör" denilmemesini mazur görerek terörle mücadele edilemeyeceğini vurgulayan Baykal, şunları söyledi:

"Hepimiz hep birlikte kınamalıyız. Bunun terör olduğunu ifade etmeliyiz. Bunu reddetmeliyiz. Hem bunu reddetmeyeceğiz, hem bunu mazur göstereceğiz, hem himaye edeceğiz, hem de meşru siyasi bir faaliyet içeresinde olacağız, bu olamaz. Bu konu bizi hep derinden etkilemiştir."

"SİYASİ ÇATLAK OLMAMALI"

TBMM'yi defalarca olağanüstü toplantıya çağırdıklarını ve terörle mücadele konusunda ortak bir anlayış geliştirme düşüncelerini ortaya koyduklarını anımsatan Baykal, şöyle devam etti:

"Maalesef bu konularda gerekli ilgi gösterilmedi geçmişte de. Böyle bir büyük siyasi dayanışmaya ihtiyaç var. Bu, bütün siyasi partiler tarafından el birliğiyle sergilenmelidir. Meclis'teki bütün siyasi partiler hiçbir ayrım göstermeden terörü kınamalıdır, reddetmelidir. Bu konuda hiçbir siyasi çatlak olmamalıdır. Bu çok önemlidir. Ayrıca bir büyük milli dayanışmayı, toplumsal dayanışmayı bu konularda sergilemeliyiz. Her düşünceden insanlar el ele vermeli ve bu olayları hep birlikte kınamalıyız."

Baykal, Antalya'dan bir kaç saat sonra ayrılacağını ve Ankara'ya gideceğini belirterek, "Gelişmeleri Ankara'dan izlemeye çalışacağım" dedi.

VatanSever Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 04.10.2008, 18:27   #205
Yazar
!KiziLGenc!
Forum Katılımcısı

!KiziLGenc! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ANKARA

Fikirler Tecrübe Puanı: 41
İtibar Puanı: 227
!KiziLGenc! hakkında olumlu dusunceler mevcut!KiziLGenc! hakkında olumlu dusunceler mevcut!KiziLGenc! hakkında olumlu dusunceler mevcut
!KiziLGenc! - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 65
57 Mesajına 158 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
Kahrolsun Chp
Kahrolsun KomÜnİzm
Kahrolsun Sosyalİzm
Kahrolsun Chp'yİ Bu Hale Getİrenler
GÜzelİm 6ok Partİsİnİ Sosyalİst-lİberal Partİ Yaptilar :@

Provakatör veya Akıl Problemi Olan Birisi Degilsen ,

Ciddi Anlamda Cahilsin..

Hem SosyAlist hem liberal nasıl oluyor bana anlatsana ? Sosyalizm Zaten Liberalizmin Tamamiyle Tersidir.

Sosyalizm ve Komünizm Kahrolsun Demek , Ancak Senin Gibi Sacma Fikirli Nazist , Faşist , Hitler Savunucularının Agzına Yakışır Zaten...

Yönetim'den Ricam Aleviweb Gibi ; Demokrat , Yurtsever ve Aydın Bir Ortamda Açık NAZİ ve HİTLER Propagandası yapan Bu FAŞİST - NAZİST Provakatör'ün Daha Fazla ortalıgı Karıstırmasını Engellemeleri. Böyle İnsanları buralarda Görmek Hiçbir ALEVİ İstemez.

!KiziLGenc! Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
!KiziLGenc! Kullanıcısına bu mesajı için 2 üye teşekkür etti:
Alt 04.10.2008, 19:12   #206
Yazar
GOETHE
Yeni Üye

Bilgiler

İtibar Puanı: 10
GOETHE iyi yolda gözüküyor

Ettiği Teşekkür: 8
3 Mesajına 3 Kere Teşekkür Edlidi

Geldiğim vakit hepsine yapılan hakaretlere dahil cevap larımla beraber cevqabımı verceğim siz solu bölücülük olarak algılayan çalışmaya yüreği yemeyen değiştirmenin cesaretten gectiğini çok iyi bilmenize rağmen sığ şekilde chp yi karalayıp propaganda yapıyorsunuz ideolojisini söyleyemeyen kime oy attığını söylemekten korkan kişilersiniz korkaklığınız o derece artmışki aleviliğin arkasına sığınıyor klavye devrimciliği yapıyorsunuz nerdeydiniz 1 mayısta 6 mayısta 2 temmuzda 12 eylülde
biz meydanlardaydık ya siz muhtemel söylüyeyim klavye başında devrimdeydiniz su devrimcileri sizi... geldiğim vakit söylediklerimi söylediklerinizle çarğıştıracağım bakalım ne diyeceksiniz ....

GOETHE Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 04.10.2008, 23:15   #207
Yazar
Tanrı Dağı
Forumu İyi Bilen

Bilgiler

Alıntı:
!KiziLGenc! Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Provakatör veya Akıl Problemi Olan Birisi Degilsen ,

Ciddi Anlamda Cahilsin..

Hem SosyAlist hem liberal nasıl oluyor bana anlatsana ? Sosyalizm Zaten Liberalizmin Tamamiyle Tersidir.

Sosyalizm ve Komünizm Kahrolsun Demek , Ancak Senin Gibi Sacma Fikirli Nazist , Faşist , Hitler Savunucularının Agzına Yakışır Zaten...

Yönetim'den Ricam Aleviweb Gibi ; Demokrat , Yurtsever ve Aydın Bir Ortamda Açık NAZİ ve HİTLER Propagandası yapan Bu FAŞİST - NAZİST Provakatör'ün Daha Fazla ortalıgı Karıstırmasını Engellemeleri. Böyle İnsanları buralarda Görmek Hiçbir ALEVİ İstemez.
Hitler'i sevmemenin tek sebebi Yahudiler hakkında doğru düşünmüştür kavgam kitabını oku nedenleri!Nazist değilim sadece Hitler'e saygı duyan bir insanım.
Benim için önce Atatürk sonra Hitler
Atatürk komünist olmadığına göre MUSTAFA SUPHİ bu ismi araştır
onun ülkesinde yaşıyorsun daha ne ?

Alt 05.10.2008, 00:18   #208
Yazar
KAMER
Forum Katılımcısı

KAMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ERZİNCAN
Fikirler Tecrübe Puanı: 41
İtibar Puanı: 23
KAMER iyi yolda gözüküyor

Ettiği Teşekkür: 126
74 Mesajına 114 Kere Teşekkür Edlidi

Sayin Yurtsever zaten sizin gibi savas cigirtkanligi yapanlar ,hedef gostereceyiniz ,mecliste baris diyen tek parti DTP olur dogasi gereyi
Asiri dincileri ve MHP lileri Sivasa saldirttiniz ,Kurtler icin bir sehrin ismini verebilirmisin ,daha erken belki ,hazirlik surecindesiniz galiba

ATESIN VE GUNESIN COCUKLARI RUYALARIMIZDAN ASLA VAZ GECMEYELIM
INADINA BASKA BIR DUNYA MUMKUN DIYE HAYKIRALIM
KAMER Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
KAMER Kullanıcısına bu mesajı için 2 üye teşekkür etti:
Alt 05.10.2008, 01:04   #209
Yazar
VatanSever
alternatif

VatanSever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: MERSİN
Fikirler Tecrübe Puanı: 58
İtibar Puanı: 774
VatanSever parlak bir geçmişe sahipVatanSever parlak bir geçmişe sahipVatanSever parlak bir geçmişe sahipVatanSever parlak bir geçmişe sahipVatanSever parlak bir geçmişe sahipVatanSever parlak bir geçmişe sahipVatanSever parlak bir geçmişe sahip

Ettiği Teşekkür: 3.941
587 Mesajına 1.205 Kere Teşekkür Edlidi

Sn,kamer;;

Sn Kamer;savaş çığırtkanlığıyla ilgili bir cümlemi kopyalayın,elinizi sıkayım.Ama
sizin gibilerin,"çamur at izi kalsın" propagandasından inanın gına geldi.hangi dtp,li barıştan söz etti acaba,dtp,nin akp payandalığında başka ne işe yaradığını bana açıklarsanız şükranlarımı sunarım.ayrıca benim partnerim(iş ortağım)bir Diyarbakırlı.hemde ARVADAŞLI.yani senin anlayacağın has Diyarbakırlı.Akp,liler kanalı almasaydı,atv.den "karayılan" dizisini seyretmenizi tavsiye edebilirdim.o dizide KÜRTleri tanıma fırsatını buldum.dogmalardan kurtuldum.ön yargılarımdan arındım.artık olaylara bakıyorum,inanın çok güzel bir duygu.sizede tavsiye ederim.tabiki önyargınızı aşabilirseniz.

VatanSever Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 05.10.2008, 01:10   #210
Yazar
Tanrı Dağı
Forumu İyi Bilen

Bilgiler

Sizin gibi aleviler yüzünden zaten bu haldeyiz...

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil