Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > Aleviweb > Duyurular

Duyurular Forumumuzla ilgili duyurular

Seçenekler Arama Stil
Alt 21.12.2015, 12:01   #1
Yazar
Ceyhun
Yollarda

Ceyhun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler
Tournaments Won: 1

Memleket: ÇORUM
Fikirler Tecrübe Puanı: 50
İtibar Puanı: 1607
Ceyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor

Ettiği Teşekkür: 2.035
2.262 Mesajına 7.329 Kere Teşekkür Edlidi

Standart Forum durumuyla ilgili tartışma

Forumda malesef ben dahil bütün yöneticiler bu ara siteye pek uğramıyor. İncelediğim ve gördüğüm kadarıyla forum "en seviyesiz" dönemini yaşamakta. AW'yi bu amaçla geri açmadık.

Gelin burada sorunun çözümü için tartışalım. Kim foruma vakit ayırabilir, kim forumda düşen seviyeyi yapıcı bir tutumla düzeltebilir, bunu konuşalım.

Çok net ifade edeyim. Bu tarz yazışmalar, karşılıklı hakaretler, her gün kavga gürültü; AW'nin tarzı değil. Bu şekilde forum devam edemez. Benim kafamda bazı önlemler mevcut. Ama bütün üyelerin katılımıyla tartışarak alalım kararlarımızı. Bu tartışma süresince herkes normal üye statüsündedir. Mevcut yöneticilerimizle ilgili bir sorun olduğundan değil, yeni ve gerçekten aktif bir yönetim ekibi oluşturmak için mevcut yönetici izinleri kaldırıldı.

Herkes lütfen sorunlarını ve çözüm önerilerini belirtsin. Ortak şekilde "AW neden bu kadar seviyesiz bir hale geldi?" bunun tespitini yapıp çözüm üretelim.

___________________İMZA___________________

Suya düşen bir karanfilse yüreğin
bırak kendini ırmağın türküsüne gülüm
vursun seni o taştan bu taşa
o çağlayandan bu çağlayana...
Ceyhun Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Ceyhun Kullanıcısına bu mesajı için 3 üye teşekkür etti:
aris (21.12.2015), haziran_AW (21.12.2015), slistre (21.12.2015)
Alt 21.12.2015, 14:01   #2
Yazar
hüsamkuzu
Forumu İyi Bilen

Bilgiler

Memleket: ERZURUM
Fikirler Tecrübe Puanı: 14
İtibar Puanı: 79
hüsamkuzu yakında sevilen bir üye olabilir

Ettiği Teşekkür: 112
171 Mesajına 331 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
Ceyhun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Forumda malesef ben dahil bütün yöneticiler bu ara siteye pek uğramıyor. İncelediğim ve gördüğüm kadarıyla forum "en seviyesiz" dönemini yaşamakta. AW'yi bu amaçla geri açmadık.

Gelin burada sorunun çözümü için tartışalım. Kim foruma vakit ayırabilir, kim forumda düşen seviyeyi yapıcı bir tutumla düzeltebilir, bunu konuşalım.

Çok net ifade edeyim. Bu tarz yazışmalar, karşılıklı hakaretler, her gün kavga gürültü; AW'nin tarzı değil. Bu şekilde forum devam edemez. Benim kafamda bazı önlemler mevcut. Ama bütün üyelerin katılımıyla tartışarak alalım kararlarımızı. Bu tartışma süresince herkes normal üye statüsündedir. Mevcut yöneticilerimizle ilgili bir sorun olduğundan değil, yeni ve gerçekten aktif bir yönetim ekibi oluşturmak için mevcut yönetici izinleri kaldırıldı.

Herkes lütfen sorunlarını ve çözüm önerilerini belirtsin. Ortak şekilde "AW neden bu kadar seviyesiz bir hale geldi?" bunun tespitini yapıp çözüm üretelim.
Sayın Ceyhun, bence tartışmaya hiç gerek yok.
Siz kendinizi gizli tutun ve haziran AW, Redyellow ile slistre’yi de yönetici yapın ve seviye sorununu tümden çözmüş olun.
Gör o zaman AleviWb’in seviyesi ve hitinin ne kadar yükseleceğini.

hüsamkuzu Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
hüsamkuzu Kullanıcısına bu mesajı için teşekkür eden üyeler:
Ferhat Güneyli (21.12.2015)
Alt 21.12.2015, 14:58   #3
Yazar
Ceyhun
Yollarda

Bilgiler

Ceyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor

Alıntı:
hüsamkuzu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayın Ceyhun, bence tartışmaya hiç gerek yok.
Siz kendinizi gizli tutun ve haziran AW, Redyellow ile slistre’yi de yönetici yapın ve seviye sorununu tümden çözmüş olun.
Gör o zaman AleviWb’in seviyesi ve hitinin ne kadar yükseleceğini.
Önerdiğiniz arkadaşların çoğunu tanımıyorum. Ancak kendileri gönüllü olacaktır, istiyorlarsa. Öneriye gerek olduğunu sanmıyorum.

Alt 21.12.2015, 15:28   #4
Yazar
Ferhat Güneyli
Kontrollü Üye

Ferhat Güneyli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: SİVAS
Fikirler Tecrübe Puanı: 0
İtibar Puanı: 304
Ferhat Güneyli sevilen bir üyeFerhat Güneyli sevilen bir üyeFerhat Güneyli sevilen bir üyeFerhat Güneyli sevilen bir üye

Ettiği Teşekkür: 452
249 Mesajına 425 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
Ceyhun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Önerdiğiniz arkadaşların çoğunu tanımıyorum. Ancak kendileri gönüllü olacaktır, istiyorlarsa. Öneriye gerek olduğunu sanmıyorum.
Öneriye gerek yoksa "gelin hep beraber tartışalım, çözüm üretelim" demenin samimiyeti nerededir, anlamı nedir?

Yöneticilerin siteye uğramadığı iddianız yanlıştır. Şafak ve Ferhat Güneyli hemen her gün uğramış, tartısmaları izlemişlerdir.

Ferhat Güneyli Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 21.12.2015, 16:16   #5
Yazar
haziran_AW
yorgun savaşçı

haziran_AW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler
Space Invaders Champion! Pacman Champion! Breakout Champion! Castle Defend Champion! Balloon Bomber Champion!

Memleket: AMASYA

Fikirler Tecrübe Puanı: 93
İtibar Puanı: 1415
haziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı var
haziran_AW - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 3.577
1.695 Mesajına 3.780 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
Ferhat Güneyli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Yöneticilerin siteye uğramadığı iddianız yanlıştır. Şafak ve Ferhat Güneyli hemen her gün uğramış, tartısmaları izlemişlerdir.
umarım çözüm arayışı polemiğe dönüşüp,çıkılmaz bir hal almaz.bakınız ferhat güneyli,siteye uğramak demek sadece belli bir kaç üyenin mesajlarıyla uğraşmak demek değildir.forumları takip gerekir,uygun olmayan mesajları düzenlemek gerekir.

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

sizce bu mesaj redyellow'un mesajlarından daha mı az zararsız.forumla,alevilikle veya insanlıkla ne kadar alakalı.bence buna müdahale edilmeliydi.lütfen biraz özeleştiri yapalım.bakın çözüm bulunmaya çalışılıyor.

aleviweb sitesi kapanmamalıdır.eğrisiyle,doğrusuyla sanal dünyada sesimizdir.hep beraber destek olalım.bir adım geri gidip,el sıkışma zamanıdır.

zaman her zaman haklı çıkarmıştır beni.dile kolay 10 yıl oldu bu imzayı atalı.

yılandan korkmam yalandan korktuğum kadar(korkmadım)

nokta kadar menfaat için,virgül gibi eğilme(eğilmedim)

http://hizliresim.com/Po3PZ6][img]http://i.hizliresim.com/Po3PZ6.png

haziran_AW Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 21.12.2015, 16:17   #6
Yazar
redyellow
Forumla Bütünleşmiş

Bilgiler

Fikirler Tecrübe Puanı: 62
İtibar Puanı: 141
redyellow yakında sevilen bir üye olabilirredyellow yakında sevilen bir üye olabilir

Ettiği Teşekkür: 110
159 Mesajına 208 Kere Teşekkür Edlidi

"AW neden bu kadar seviyesiz bir hale geldi?"

1- Forum üst yönetiminin ilgisizliği. Hakaretler ediliyor, ağır sözler yazılıyor, şikayet butonu kullanıyorum ama tık yok.

Hakaret eden ama ceza almayan kişi daha da ileri gidiyor.

İşin kötüsü de hakaret edenler arasında son zamanlarda yönetici ünvanı verilen kişilerin de olmasıdır.

2- Bazı üyelerin KİŞİSEL hırsları, hazımsızlıkları.

Şu konuda bile iki satır fikir ve düşünce yazmadan adam isim vererek üyelere saldırıyor.

Bu bir hazımsızlıktır.

3- Forum şiddet içermeyen, hakaret içermeyen her görüşe açık olmalıdır, forumları forum yapan da budur zaten.

4- Son dönemlerde terör örgütü pkk konusunda çok yanlış bir tavır var forumda.

Şehit haberi oluyor, pkk askeri şehit ediyor, polisi şehit ediyor, ben şehit haberini paylaştığım için suçlanıyorum bazı kişiler tarafından.

Böyle bir yanlış, böyle bir çirkinlik olabilir mi?

Terör örgütü eleştirilmelidir, bunu yapmak insani bir görevdir çünkü...ama terör örgütünü eleştirdiğim için, şehit haberi paylaştığım için hakaret işitiyorum forumda.

Bu durum net çizgilerle düzenlenmelidir.

HAKARETE asla izin verilmemeli.

ÜYEYE HARARET EDEN ÜYE BANLANMALIDIR.

Bu tekrar ederse ban sınırsıza kadar gitmelidir.

5- İnsanların inançlarıyla alay edilmemeli, dalga geçilmemeli.

Mesela SAHTEPEYGAMBER diye nick alıp insanlarla dalga geçen üye bile var.

Hiç kimse inanmak zorunda değildir ama saygılı olmak zorundadır.

6- TAHAMMÜL, HAZIM konusu çok önemli.

Ben bir günlük hazırlıyorum.

defalarca suçlamalar yapıldı.

Yok iktidar yanlısıymışım, yok 3 tane yerden alırtı yapıyormuşum, yok yalan habermiş vs.vs.

Onlara yazdım tekrar edeyim:

HABER SİTESİNDEN ALINTI YAPILIR; FORUMU YAPIŞTIRILIR.

Her forumda bu böyledir.

Eğer HABERDE BİR YALAN VARSA paylaşan değil haberi yapanın hatasıdır.

Bu durumda üye ne yapmalıdır: ARKADAŞ BU HABER YALAN; DOĞRUSU ŞU; KAYNAĞI DA ŞU diyebilmelidir.

Bunu yapan kimse yok, şu haber yalan, doğrusu da şu diyen yok ama sürekli saldırılar var, sürekli hakaretler, suçlamalar var.

Sırf ben bu üyeler gibi düşünmediğim için, şehitler konusunda daha hassas olduğum için suçlanıyorum.

hüsamkuzu nickli üye sürekli hakaret etmesi sebebiyle, sahtepeygamber nickli üye seviyesizliği sebebiyle ENGELLİ listesine alınmıştır.

BUNLARIN yazdıklarını görmüyorum.
redyellow Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 21.12.2015, 16:26   #7
Yazar
haziran_AW
yorgun savaşçı

haziran_AW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler
Space Invaders Champion! Pacman Champion! Breakout Champion! Castle Defend Champion! Balloon Bomber Champion!

Memleket: AMASYA

Fikirler Tecrübe Puanı: 93
İtibar Puanı: 1415
haziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı var
haziran_AW - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 3.577
1.695 Mesajına 3.780 Kere Teşekkür Edlidi

sayın redyellow her ne kadar bende bu konudan rahatsız olsam da forum kuralı belli terör örgütünü olumlu veya olumsuz ismini kullanarak paylaşımlar yapmamalıyız.bu hataya zaman zaman bende düşüyorum.ama yanlış mı,yanlış.şehitlerimizi analım,ama terör örgütünün ismini zikretmeden yapalım ki forum kurallarının uygulanmasını isteyelim.ben bundan sonra malum örgütün adını anmayacağım.bu demek değildir ki terörü lanetlemiyoruz,şehitlerimize sahip çıkmıyoruz.

zaman her zaman haklı çıkarmıştır beni.dile kolay 10 yıl oldu bu imzayı atalı.

yılandan korkmam yalandan korktuğum kadar(korkmadım)

nokta kadar menfaat için,virgül gibi eğilme(eğilmedim)

http://hizliresim.com/Po3PZ6][img]http://i.hizliresim.com/Po3PZ6.png

haziran_AW Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 21.12.2015, 17:11   #8
Yazar
Ceyhun
Yollarda

Bilgiler

Alıntı:
Öneriye gerek yoksa "gelin hep beraber tartışalım, çözüm üretelim" demenin samimiyeti nerededir, anlamı nedir?
"Yönetici önermek" kastediliyor orada. Yönetici olmak isteyen kendisi gönüllü olabilir.

Alıntı:
Sitedeki en son moderasyon işlemi Kasım ortasında.

Moderasyon işlemi yürümüyor. Kayıtlarda net.

Konu Ceyhun tarafından (21.12.2015 Saat 17:17 ) değiştirilmiştir.
Alt 21.12.2015, 17:16   #9
Yazar
Ceyhun
Yollarda

Bilgiler

Alıntı:
redyellow Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
"AW neden bu kadar seviyesiz bir hale geldi?"

1- Forum üst yönetiminin ilgisizliği. Hakaretler ediliyor, ağır sözler yazılıyor, şikayet butonu kullanıyorum ama tık yok.

Hakaret eden ama ceza almayan kişi daha da ileri gidiyor.

İşin kötüsü de hakaret edenler arasında son zamanlarda yönetici ünvanı verilen kişilerin de olmasıdır.

2- Bazı üyelerin KİŞİSEL hırsları, hazımsızlıkları.

Şu konuda bile iki satır fikir ve düşünce yazmadan adam isim vererek üyelere saldırıyor.

Bu bir hazımsızlıktır.

3- Forum şiddet içermeyen, hakaret içermeyen her görüşe açık olmalıdır, forumları forum yapan da budur zaten.

4- Son dönemlerde terör örgütü pkk konusunda çok yanlış bir tavır var forumda.

Şehit haberi oluyor, pkk askeri şehit ediyor, polisi şehit ediyor, ben şehit haberini paylaştığım için suçlanıyorum bazı kişiler tarafından.

Böyle bir yanlış, böyle bir çirkinlik olabilir mi?

Terör örgütü eleştirilmelidir, bunu yapmak insani bir görevdir çünkü...ama terör örgütünü eleştirdiğim için, şehit haberi paylaştığım için hakaret işitiyorum forumda.

Bu durum net çizgilerle düzenlenmelidir.

HAKARETE asla izin verilmemeli.

ÜYEYE HARARET EDEN ÜYE BANLANMALIDIR.

Bu tekrar ederse ban sınırsıza kadar gitmelidir.

5- İnsanların inançlarıyla alay edilmemeli, dalga geçilmemeli.

Mesela SAHTEPEYGAMBER diye nick alıp insanlarla dalga geçen üye bile var.

Hiç kimse inanmak zorunda değildir ama saygılı olmak zorundadır.

6- TAHAMMÜL, HAZIM konusu çok önemli.

Ben bir günlük hazırlıyorum.

defalarca suçlamalar yapıldı.

Yok iktidar yanlısıymışım, yok 3 tane yerden alırtı yapıyormuşum, yok yalan habermiş vs.vs.

Onlara yazdım tekrar edeyim:

HABER SİTESİNDEN ALINTI YAPILIR; FORUMU YAPIŞTIRILIR.

Her forumda bu böyledir.

Eğer HABERDE BİR YALAN VARSA paylaşan değil haberi yapanın hatasıdır.

Bu durumda üye ne yapmalıdır: ARKADAŞ BU HABER YALAN; DOĞRUSU ŞU; KAYNAĞI DA ŞU diyebilmelidir.

Bunu yapan kimse yok, şu haber yalan, doğrusu da şu diyen yok ama sürekli saldırılar var, sürekli hakaretler, suçlamalar var.

Sırf ben bu üyeler gibi düşünmediğim için, şehitler konusunda daha hassas olduğum için suçlanıyorum.
1. Bunun farkındayız ve çözüm için bu konu açıldı.

2. Yorum yok.

3. Katılıyorum.

4. "Terör örgütü eleştirilmelidir." deyince, bunun sınırını kim belirliyor? Karşıdaki kişi de sizin görüşlerinize katılmayabiliyor. Siz eleştiriyorsunuz bir örgütü, başka bir kişi de savunuyor. Sonra yöneticiler karakollara çağrılıp ifade vermek zorunda kalıyor. Burada kimse "üyeleri" muhatap almıyor. Savcılıklar, polis vs "site adına" tek bir kişinin kapısına dayanıyor. Biz vaktimizi "yasal prosedürlerle" uğraşarak geçirmek istemiyoruz. Yasadışı örgütler tartışma alanımız değil.

5. Söz konusu nickin "hakaret" içerdiğini düşünmüyorum. Siz istediğiniz şeye inanabilirsiniz, başkaları da inanmayabilir. Kendisinin veya başka birinin "Sahte peygamber" olduğunu iddia etmek fikirdir. Karşıdaki kişileri "gereksiz yere tahrik" etmek tartışma ortamını bozar. Katılıyorum. Ancak kişinin "sahte" kelimesi kullanması hiçbir şekilde hakaret kapsamına alınamaz. Bu ağır.

6. Sizin haberleriniz konusunda, haberlerinizi biraz kısıtlamanız veya tek sayfaya toplamanızı istedik çünkü bu forumun "okunurluluğunu" bozuyordu. Tamamen teknik bir sorun.

Ceyhun Kullanıcısına bu mesajı için 2 üye teşekkür etti:
akalem (21.12.2015), redyellow (21.12.2015)
Alt 21.12.2015, 17:18   #10
Yazar
Ferhat Güneyli
Kontrollü Üye

Ferhat Güneyli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: SİVAS
Fikirler Tecrübe Puanı: 0
İtibar Puanı: 304
Ferhat Güneyli sevilen bir üyeFerhat Güneyli sevilen bir üyeFerhat Güneyli sevilen bir üyeFerhat Güneyli sevilen bir üye

Ettiği Teşekkür: 452
249 Mesajına 425 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
haziran_AW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
umarım çözüm arayışı polemiğe dönüşüp,çıkılmaz bir hal almaz.bakınız ferhat güneyli,siteye uğramak demek sadece belli bir kaç üyenin mesajlarıyla uğraşmak demek değildir.forumları takip gerekir,uygun olmayan mesajları düzenlemek gerekir.

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

sizce bu mesaj redyellow'un mesajlarından daha mı az zararsız.forumla,alevilikle veya insanlıkla ne kadar alakalı.bence buna müdahale edilmeliydi.lütfen biraz özeleştiri yapalım.bakın çözüm bulunmaya çalışılıyor.

aleviweb sitesi kapanmamalıdır.eğrisiyle,doğrusuyla sanal dünyada sesimizdir.hep beraber destek olalım.bir adım geri gidip,el sıkışma zamanıdır.
Bu Video 19 aralik 2015 günü eklenmis. Ferhat Güneyli de en az 40 gündür admin panosunda is göremez durumdadir. Moderatör panosu islevsiz hale getirilmistir. Durum bu olunca bundan en cok yararlanan sen oldun haziran, önüne glene sövdün. Sadece ana avrat kelimelerini kullanmadin. Aksi halde ayni dakikada seni sonsuza dek evinde istirahate gönderirdim. Site teknik sorumlusu yönetici panolarini devre disi birakmis olmalidir. Ya da gercekten teknik bir sorun vardir da cözememistir. Bu iki ihtimalli olaydan Ferhat Güneyli'nin su dakikaya kadar 30-40 gündür bilgisi yoktur, bilgi verilmemistir. Haber verilen veya bilgi alan yönetici varsa buyursun yazsinlar.

Su anda gayet makul, efendice yaziyorsun. Yöneticilere yol bile gösteriyorsun. Birden bire sakinlestin, melek gibi oldun. Hem de bu gün, hem de aniden...

Neden acaba?

Konu Ferhat Güneyli tarafından (21.12.2015 Saat 17:27 ) değiştirilmiştir.
Ferhat Güneyli Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil