Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > Kültür-Sanat > Sinema ve Tiyatro

Sinema ve Tiyatro Sinema filmleri, yorumları, tiyatro oyunları, oyuncular, yıldızlar

Seçenekler Arama Stil
Alt 30.03.2007, 21:15   #1
Yazar
ceylin
Forumu İyi Bilen

ceylin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ELAZIĞ
Fikirler Tecrübe Puanı: 48
İtibar Puanı: 339
ceylin sevilen bir üyeceylin sevilen bir üyeceylin sevilen bir üyeceylin sevilen bir üye

Ettiği Teşekkür: 118
155 Mesajına 410 Kere Teşekkür Edlidi

Standart Kan Uykusu (2006), Güneydoğudaki Askeri Operasyonların Anlatıldığı Mükemmel Belgesel

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

ceylin Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
ceylin Kullanıcısına bu mesajı için 3 üye teşekkür etti:
hakikat (30.03.2007), haziran69 (30.03.2007), MERDANAL (23.04.2007)
Alt 30.03.2007, 21:40   #2
Yazar
donjaq007
Forumun Bir Parçası

donjaq007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: TUNCELİ
donjaq007 - MSN üzeri Mesaj gönder donjaq007 isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder

Fikirler Tecrübe Puanı: 53
İtibar Puanı: 253
donjaq007 sevilen bir üyedonjaq007 sevilen bir üyedonjaq007 sevilen bir üye
donjaq007 - MSN üzeri Mesaj gönder donjaq007 isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 145
135 Mesajına 225 Kere Teşekkür Edlidi

evet izlemiştim bunu gayet güzel beyinler yıkanıyor en kısa çözüm olarak öldürmek yeter yanii

___________________İMZA___________________
Olacak er geç,

Derin denizlerdeki canavarlar gibi,

Birbirini kemirmek zorunda kalacak insanlar

Sir Thomas More (1516)
donjaq007 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 30.03.2007, 22:00   #3
Yazar
haziran_AW
yorgun savaşçı

haziran_AW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler
Space Invaders Champion! Pacman Champion! Breakout Champion! Castle Defend Champion! Balloon Bomber Champion!
Tournaments Won: 1

Memleket: AMASYA

Fikirler Tecrübe Puanı: 94
İtibar Puanı: 1415
haziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı var
haziran_AW - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 3.577
1.695 Mesajına 3.780 Kere Teşekkür Edlidi

bu yapıtı bizlerle paylaştığın için teşekkürler ceylin.mehmetçiğin güneydoğuanadoluda Atalarından aldıkları güçle yeniden ve yine en zor şartlarda nasıl tarih yazıp destanlaştığını gösteren çok çarpıcı bir belgesel.hainlerin vatanımızı bölmek için nasıl çırpındığını ve mehmetçiğin bu çırpınışa nasıl dur dediğini anlatıyor.henüz izlememiş olanların mutlaka izlemesi gerekir diye düşünüyorum.tekrar teşekkürler.

zaman her zaman haklı çıkarmıştır beni.dile kolay 10 yıl oldu bu imzayı atalı.

yılandan korkmam yalandan korktuğum kadar(korkmadım)

nokta kadar menfaat için,virgül gibi eğilme(eğilmedim)

http://hizliresim.com/Po3PZ6][img]http://i.hizliresim.com/Po3PZ6.png

haziran_AW Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
haziran_AW Kullanıcısına bu mesajı için 2 üye teşekkür etti:
ceylin (30.03.2007), MERDANAL (23.04.2007)
Alt 30.03.2007, 22:16   #4
Yazar
donjaq007
Forumun Bir Parçası

donjaq007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: TUNCELİ

Fikirler Tecrübe Puanı: 53
İtibar Puanı: 253
donjaq007 sevilen bir üyedonjaq007 sevilen bir üyedonjaq007 sevilen bir üye

Ettiği Teşekkür: 145
135 Mesajına 225 Kere Teşekkür Edlidi

kimi kimden yada neyi neden koruyorsak anlamadım ben

Olacak er geç,

Derin denizlerdeki canavarlar gibi,

Birbirini kemirmek zorunda kalacak insanlar

Sir Thomas More (1516)
donjaq007 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
donjaq007 Kullanıcısına bu mesajı için teşekkür eden üyeler:
Emek (30.03.2007)
Alt 30.03.2007, 22:20   #5
Yazar
Emek
kontrolsüz üye

Emek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: İSTANBUL
Fikirler Tecrübe Puanı: 68
İtibar Puanı: 445
Emek gercekten iyi biriEmek gercekten iyi biriEmek gercekten iyi biriEmek gercekten iyi biriEmek gercekten iyi biri

Ettiği Teşekkür: 465
450 Mesajına 729 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
kimi kimden yada neyi neden koruyorsak anlamadım ben
bravo. 20 yıldır orada birşeyler oluyor. bunuda 20 yıldır bize vatan elden gidiyor yetişin diye anlatıyorlar. ama bende çözemediğim ne olduğunu. böyle vuralım kıralımla bu sorun hallolmaz. insanlar artık bunu anlıyor. 20 yıldır sen vuruyorsun o vuruyor dönüp duruyor. nerde 20 yıl hangi savaş sürmüşmüş?

mollasavar silahı üzerinde çalışmaktayım
üfürükçüler boşuna beklemeyin. bu forumu TER-KET-MEM

Emek Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 30.03.2007, 22:22   #6
Yazar
hakikat
Forumla Bütünleşmiş

hakikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: KÜTAHYA
Fikirler Tecrübe Puanı: 84
İtibar Puanı: 1418
hakikat görkemli bir forum yaşantısı varhakikat görkemli bir forum yaşantısı varhakikat görkemli bir forum yaşantısı varhakikat görkemli bir forum yaşantısı varhakikat görkemli bir forum yaşantısı varhakikat görkemli bir forum yaşantısı varhakikat görkemli bir forum yaşantısı varhakikat görkemli bir forum yaşantısı varhakikat görkemli bir forum yaşantısı varhakikat görkemli bir forum yaşantısı var

Ettiği Teşekkür: 2.337
1.297 Mesajına 3.190 Kere Teşekkür Edlidi

muhteşem bir belgesel. paylaşan arkadaşa çok teşekkür ediyorum. ülkesini seven ve biraz olsun mehmetçiği için üzülen herkes izlemeli. ben izlerken gözyaşlarımı tutamadım. özelliklede belgeselin sonunda şehit isimleri ve memleketleri akmaya başlayınca ve bitişinin gelmeyişi beni bir kat daha hüzünlendirdi ve kinmi biraz daha arttırdı.

umarım herkes izler bu belgeseli.

hakikat Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
hakikat Kullanıcısına bu mesajı için 2 üye teşekkür etti:
ceylin (30.03.2007), haziran69 (30.03.2007)
Alt 30.03.2007, 22:56   #7
Yazar
ceylin
Forumu İyi Bilen

ceylin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ELAZIĞ
Fikirler Tecrübe Puanı: 48
İtibar Puanı: 339
ceylin sevilen bir üyeceylin sevilen bir üyeceylin sevilen bir üyeceylin sevilen bir üye

Ettiği Teşekkür: 118
155 Mesajına 410 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
Emek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
bravo. 20 yıldır orada birşeyler oluyor. bunuda 20 yıldır bize vatan elden gidiyor yetişin diye anlatıyorlar. ama bende çözemediğim ne olduğunu. böyle vuralım kıralımla bu sorun hallolmaz. insanlar artık bunu anlıyor. 20 yıldır sen vuruyorsun o vuruyor dönüp duruyor. nerde 20 yıl hangi savaş sürmüşmüş?
evet arkadaşım 20 yıldır orda birşeyler oluyor herkese davul sesi uzaktan gelmıyor duyulan neyse o biliniyor. duymak yetmiyor VATAN bu VATAN bizimse kardeşçe yaşamak istiyorsak ki herkesin derdi bu bence kürdistan toprakları isteyenleri bu kategoriye koymuyorum yıllarca çanakkalede sarıkamışta dumlupınarda anadolumun her köşesine atalarımızın mehmetciklerimizin kanlarıyla yazılmışsa bu tarih ve milli ulus fikri kimsenin bunu yıkmaya gücü yetmez . Bu toprakları blömek isteyenler elini vicdanına koysun ve cevap versin KURTULUŞ SAVAŞINDA sadece türklermi savaşmıştır türk kürt laz .... hepsi birikte bu zaferı bu toprakalrı bıze bırakmıstır şimdi nasıl oluyorda dedelernin kanlarıyla sulanmış bu çorak anadoluyu bölmek ulusumuza nifak sokmak isterler. bunu yapmak isteyenlerde elbet cevabını Türk silahlı kuvvetlerinden cevabını almıştır ve almaya da devam edecektir. Bu belgesel oldukça başarılıdır bu konuda.

ceylin Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
ceylin Kullanıcısına bu mesajı için 4 üye teşekkür etti:
bektasunal (01.04.2007), hakikat (30.03.2007), haziran69 (30.03.2007), sevecenbaba2005 (31.03.2007)
Alt 30.03.2007, 23:46   #8
Yazar
gnost
Forumla Bütünleşmiş

gnost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ÇORUM
Fikirler Tecrübe Puanı: 95
İtibar Puanı: 1138
gnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı var

Ettiği Teşekkür: 828
1.206 Mesajına 2.509 Kere Teşekkür Edlidi

Değerli arkadaşlar..

Bu belgeselin geçtiği bölgede askerliğini yapmış biri olarak şu kadarını söylemekte fayda görüyorum.Askerlik savunma ve gerektiğinde bazı tehditlere karşı saldırı biçimiyle uygulanan insanların yaşamlarını, huzurunu, geleceğini güvence altında tutan bir zorunluluktur.Elbette günün birinde bu mesleğe olan ihtiyaca gerek kalmazsa sanırım bundan en çok askerlerin kendileri rahat eder.Ülkemizin içinden geçtiği son 30 yıllık süreç içinde cereyan eden, şiddet temelli, düşük yoğunluklu bir savaşın geriye bıraktığı miras için sevinecek hiç bir Kürt yada Türk asıllı bir insan evladı olamaz.Varsada olmamalı.Bizler Güney Doğu'da askerliğimizi yaptığımız yıllarda şiddet ve terörün bıraktığı izler hala taze idi ancak yoğunluk kalkmıştı.Bölgede yaşayan asker ve siviller açısından büyük bir travma ve sarsıntı gözlemlemek mümkündü.Bu belgesel şüphesizki izleyen her insanda bir hüzün ve duygu seli yaratır.Yaratması çok da doğaldır.Çünkü o bölgede ölen asker yada sivil sayısı düşünüldüğünde bile bu duygular insan olan her canlıda hasıl olur.Bölgede halen süren şiddet temelli yaklaşımlardan dolayı her gün yeni insanlar yok oluyor.Demokratik haklar ve daha sonrasında milliyetçi bir tavır ile Bağımsızlık haritaları çizen ve kendi adını PKK olarak ileri süren örgüt ve taraftarları bölge üzerinde bu milliyetçi tohumlardan bu gün epeyce ürün almıştır.Bu süreci destekler vaziyette ve bu sürecin başlamasına sebebiyet veren olayları ise bölge komutanı sn.Osman Pamukoğlu'da açıklamış.Geçmişin hatalarının telafisi artık mümkün değil.Hakkari Dağ Komando Tugayı'nda bulunan şehitlik anıtındaki isimlerin her biri bu gün yanan bir ana yüreği olarak Anadolu'nun her köyüne,kasabasına,şehrine işlenmiş.Bölgede yoğunluğu bulunan Kürt kökenli insanların bu örgüt çatısında yitirdikleri evlatlarıda şüphesiz aynı biçimde yanan annelerin yüreklerini bıraktı geride.İşte karşılıklı körüklenen şiddetin Türkiye'ye maliyetinin en duygusal en geri dönülemez olanı bu.Osman Pamukoğlu paşamızın o bölgedeki savaşta gösterdiği kararlılık ve azim takdire şayandır.Ancak bir başka gerçeği buradan kendimce bildireyimki.Aşırı uçların her bir yandan körükleyerek devam etmesinde sakınca görmedikleri bu kan oyununun sonunun getirilmesi yine bu aşırılıklara verilmemesi gereken primden geçer.

"Güney Doğu sorunu" yada "Kürt sorunu" diye adlandırılan bu kan oyununda yitirdiğimiz her insan evladı bu ülke için kayıptır.Bu gün orada ölen insanların aramızda olup bu tartışmalara katılma şansları yok.Köyünden kasabasından çıkıp askerliğini yapmaya giden, her Türk vatandaşı gibi askere giden insanları öldürmek hiç bir başarının temeli olamaz.Ayrı bir devlet içinde değil daha Demokratik ve daha insani koşulların birlikte var edildiği, Demokratik ve Bağımsız bir Türkiye'de yaşamak istemiyor olan varmı? "Hayır" dediniz ama artık yaşayamayacak olanlar var.İşte bunu bir kez daha düşünmek gerekiyor.

Ölümü ve şiddeti yüceltmek anlamsızdır.Şiddet sadece acıyı doğurur.Kahramanlık ise vatanını savunduğuna emin olan ve bundan şüphe duymayanların her koşul altında yaptıkları mücadelenin adıdır.

Şiddet bir kez gündeme geldiğinde yaşanacakların seyrini ve biçimini belirlemek kimsenin tekelinde değildir.Sonuçlarından yakınmak lüksüne sahip olamazsınız.Vatan sevdalısı insanların hiç bir kazancı olmayacak olan şiddet politkasına son vermek gerekir.

Türkiye Cumhuriyeti Deletin'nin askerlikle görevli kadrolarının ve stratejilerinin tümünü değerlenrimek yerine gördüğüm bir gerçekliği sizlerle paylaşmak isterim.Askerlik süresi boyunca şunu çok net görmek mümkündü.Her asker kendi karakteri ve zaafiyetleri yada üstün meziyetleriyle bir insandır.Genel politikaların uygulayıcısı değildir.Asker emir uygulayıcısıdır.Askerin vazife olarak tanımlanan görevleri çerçevesinde yürüttüğü her iş yada operasyon devlet politikası olarak öncelikle yönetime gelen politikacıların sorumluluğunu taşır.Osman Pamukoğlu Paşa'nın daha açık olarak koyduğu bu gerçek bire bir teyit edilmiştir.Yapılan doğrular ile birlikte yanlışlarıda önümüze koyan Pamukoğlu Paşa'nın ifade ettiği ve ortaya koyduğu bu gerçekten çıkarımlar yapmak her politikacının ödevidir.Elbette Güneydoğu meselesinde izlenecek yol ve yöntemlerden ders çıkarması gereken sadece politikacılar değildir.Bizler sivil unsurlar olarak bölgenin meselelelerine dair fikir sunarken yada bölgeyi konuşurken mutlaka kayda almamız gerekenler var.

Asker Güneydoğu'da savaş mekanizması olarak yer almasının yanısıra bir sosyal hizmet unsuru olmayı da sürdürüyor.Hakkari merkezinde (o dönem) hizmet veren tek ücretsiz dersane olan Mehmetçik Dersanesi askerin bu misyonunun en belirgin örneğini oluşturur.Bölgenin doğal yapısını bilen ve görenlerin bile anlatımda zorluklar yaşayacağını anlamak lazım.Bu güç doğa şartlarında yılın her vaktinde köy ve mezralara okul,sağlık ocağı,çeşme,sağlık hizmetleri de götürmeyi temel bir yaklaşım olarak belirlemiş olan askerimiz yaşanan zorlukların aşılmasında takdir edilecek ve onaylanacak bir tutum içindedir.Kendi ellerimizle ve tüm imkansızlıklara rağmen yapılan bu tür hizmetlerde bire bir bulunduğum için mutluyum.Gönül isterdiki hiç bir biçimde şiddet olaylarının yaşanmadığı bir alanda enerjiyi böylesine olumlu işlere yönlendirmek mümkün olsaydı.

İçinden geldiğimiz Alevilik öğretisinin muhteviyatındaki hoşgörü ve insan sevgisini bölgeye hakim kılmak ve yaşanan tüm acı hadiseleri sevince dönüştürmek için verilmesi gereken mücadelenin biçiminin hemen ve bir an önce şiddetten arındırılması her biçimiyle yararlıdır.Bu niyetle bölgede etkinliğini sürdüren örgütün bir an önce silahını gömmesi gerekiyor.Ülkemizde yanlış politikalardan nasibini alan her insan gibi bölge insanı ve askeri birliklerimiz de bu yanlışlardan kurtarılabilir.Kurtarılan insan ve onun yaşamı olacaktır.Çözümü, Demokrasi'yi tam ve tüm anlamlarıyla uygulayan bir politik zihniyettedir.Bu amaçla hareket etmek barışa ve kardeşliğe bir adım daha yakınlaşmak demektir.Aşırı milliyetçilik ve hatta ırkçılık boyutunda sürdürülen yaklaşımlardan beslenen bu oyunu bozmak, Anadolu insanının içinde varlığı bulunan sevgi ve hoşgörüyü öne çıkarmayı gerektirir.Şiddetin çözüm getirmediği aksine acıları kangren haline dönüştüren bir metod olduğu görülmelidir.Sorunlarımıza çözüm ararken mevcut Demokratik kanallarımızı yerle bir etmenin yararı yoktur.

Birlikte yaşamın koşullarının ortadan kaldırılması ve ayrılıklar ekerek ölüm biçmekten kimse yarar sağlamadı.Bizler o bölge insanlarının hepsine birden sevgi ve saygıyla hizmet ettik.Yöre insanlarından bazılarıyla bu vesileyle tanışmak şerefine eriştim.Bana ve asker arkadaşlarımıza her Anadolu insanı gibi yakınlık ve alaka gösteren bölge insanıyla kurduğumuz sıcak diyaloğun genel bir ülke barışına dönüşmesini ve bu acıların artık bitmesini temenni etmekten ve bu amaç için birer barış gönüllüsü olunmasını gerekli görüyorum.

gnost Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
gnost Kullanıcısına bu mesajı için 3 üye teşekkür etti:
ceylin (31.03.2007), haziran69 (31.03.2007), MERDANAL (23.04.2007)
Alt 31.03.2007, 00:31   #9
Yazar
haziran_AW
yorgun savaşçı

haziran_AW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler
Space Invaders Champion! Pacman Champion! Breakout Champion! Castle Defend Champion! Balloon Bomber Champion!
Tournaments Won: 1

Memleket: AMASYA

Fikirler Tecrübe Puanı: 94
İtibar Puanı: 1415
haziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı var
haziran_AW - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 3.577
1.695 Mesajına 3.780 Kere Teşekkür Edlidi

sevgili yozçay bu güzel ve anlamlı mesajın için seni kutluyorum.fikirlerinize aynen katılıyorum.sevgi ve esenlikler dilerim.

zaman her zaman haklı çıkarmıştır beni.dile kolay 10 yıl oldu bu imzayı atalı.

yılandan korkmam yalandan korktuğum kadar(korkmadım)

nokta kadar menfaat için,virgül gibi eğilme(eğilmedim)

http://hizliresim.com/Po3PZ6][img]http://i.hizliresim.com/Po3PZ6.png

haziran_AW Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 31.03.2007, 00:37   #10
Yazar
Emek
kontrolsüz üye

Emek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: İSTANBUL
Fikirler Tecrübe Puanı: 68
İtibar Puanı: 445
Emek gercekten iyi biriEmek gercekten iyi biriEmek gercekten iyi biriEmek gercekten iyi biriEmek gercekten iyi biri

Ettiği Teşekkür: 465
450 Mesajına 729 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
evet arkadaşım 20 yıldır orda birşeyler oluyor herkese davul sesi uzaktan gelmıyor duyulan neyse o biliniyor. duymak yetmiyor VATAN bu VATAN bizimse kardeşçe yaşamak istiyorsak ki herkesin derdi bu bence kürdistan toprakları isteyenleri bu kategoriye koymuyorum yıllarca çanakkalede sarıkamışta dumlupınarda anadolumun her köşesine atalarımızın mehmetciklerimizin kanlarıyla yazılmışsa bu tarih ve milli ulus fikri kimsenin bunu yıkmaya gücü yetmez . Bu toprakları blömek isteyenler elini vicdanına koysun ve cevap versin KURTULUŞ SAVAŞINDA sadece türklermi savaşmıştır türk kürt laz .... hepsi birikte bu zaferı bu toprakalrı bıze bırakmıstır şimdi nasıl oluyorda dedelernin kanlarıyla sulanmış bu çorak anadoluyu bölmek ulusumuza nifak sokmak isterler. bunu yapmak isteyenlerde elbet cevabını Türk silahlı kuvvetlerinden cevabını almıştır ve almaya da devam edecektir. Bu belgesel oldukça başarılıdır bu konuda.
bu laflarla sorunlar hallolmaz. cevap aldı almadı bilmem. 20 yıldır cevap aldı aldı alamıyor bir türlü. doğduğumdan beri güneydoğuda terör var. veridğimiz vergilerin yarısı yıllardır oraya gidiyor. ha cevap aldı. ha cevap alacak. valla ben artık aynı şeyleri duymaktan sıkıldım.

mollasavar silahı üzerinde çalışmaktayım
üfürükçüler boşuna beklemeyin. bu forumu TER-KET-MEM

Emek Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil