Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > Kültür-Sanat > Sinema ve Tiyatro

Sinema ve Tiyatro Sinema filmleri, yorumları, tiyatro oyunları, oyuncular, yıldızlar

Seçenekler Arama Stil
Alt 11.04.2008, 21:08   #51
Yazar
Sedat
Forumla Bütünleşmiş

Sedat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ÇORUM
Fikirler Tecrübe Puanı: 73
İtibar Puanı: 1433
Sedat görkemli bir forum yaşantısı varSedat görkemli bir forum yaşantısı varSedat görkemli bir forum yaşantısı varSedat görkemli bir forum yaşantısı varSedat görkemli bir forum yaşantısı varSedat görkemli bir forum yaşantısı varSedat görkemli bir forum yaşantısı varSedat görkemli bir forum yaşantısı varSedat görkemli bir forum yaşantısı varSedat görkemli bir forum yaşantısı var

Ettiği Teşekkür: 775
646 Mesajına 1.598 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
&deniz& Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
geçmişe özlem geçmişse bir toplumda gündeme;
bugünden hoşnut değildir kimse.
ama geçmiş güzellikleri yaşatmak için,
gönlü yok kimsenin gül getiştirmeye.

Canlar bende mart ayında ataköy yunus emre'de gitmiştim, belgesel bir oyun olup kesinlikle herkesin gitmesini tavsiye ederim
oyuncular: genco erkal, meral çetinkaya, yiğit tuncay, nilgün karababa, murat tüzün, çağatay mıdıkhan, saliha şirvan akan
Teşekkürler ... Umarım ilgisi olur insanların insanlıktan yana.............

Sedat Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Sedat Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 11.04.2008, 23:10   #52
Yazar
asikyz
La Mutine et La Gauchiste

asikyz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ANKARA
Fikirler Tecrübe Puanı: 43
İtibar Puanı: 182
asikyz hakkında olumlu dusunceler mevcutasikyz hakkında olumlu dusunceler mevcut

Ettiği Teşekkür: 53
122 Mesajına 224 Kere Teşekkür Edlidi

Günümüzde böyle şeylerin hala yapılabilmesi
bence birumut olduğunu gösteriyor.
Ne unutuk ne de unutacağız.
Tiyaro değil resmen bir belgesel niteliği taşıyan sizi oraya götüren bir
yapıt.Tüm oyunculara ve sponsorlara teşekkür ediyorum.Mart ayında gitmiştim mayısta tekrar geliyor yoğun istek üzerine yine gitmeyi düşünüyorum herkese öneririm.Bu sefer gerçekten yoğun istek var

___________________İMZA___________________
Bugün sömürge ve yarı-sömürge ülkelerin solu içerisinde ideolojik mücadele, en son tahlilde, ... uzun, dolambaçlı bir halk savaşıyla, zafere erişebileceğini savunanlarla, şehirlerde düşmanın çizdiği sınırlar içinde 'legalite uğruna' mücadele ederek kendi öz gücünün dışındaki güçlere bel bağlayanlar arasında cereyan etmektedir."
KARL MARX
asikyz Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
asikyz Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 23.04.2008, 22:51   #53
Yazar
hakikat
Forumla Bütünleşmiş

hakikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: KÜTAHYA
Fikirler Tecrübe Puanı: 84
İtibar Puanı: 1418
hakikat görkemli bir forum yaşantısı varhakikat görkemli bir forum yaşantısı varhakikat görkemli bir forum yaşantısı varhakikat görkemli bir forum yaşantısı varhakikat görkemli bir forum yaşantısı varhakikat görkemli bir forum yaşantısı varhakikat görkemli bir forum yaşantısı varhakikat görkemli bir forum yaşantısı varhakikat görkemli bir forum yaşantısı varhakikat görkemli bir forum yaşantısı var

Ettiği Teşekkür: 2.337
1.297 Mesajına 3.190 Kere Teşekkür Edlidi

Sivas 93'den şuan geldim. Sıcağı sıcağına bahsetmek istiyorum.

Gerek müzikleri gerekse sinevizyon gösterileri ile gerçekten çok etkili bir oyun olmuş.Kelimenin tam anlamıyla dağıldım. Salondaki herkeste aynı şekilde. Zaten böyle bir konuyu en amatör oyuncular bile oynasalar mutlaka etkili olacaktır. Çünkü gerçekten Sivas Aleviler için çok canalıcı bir nokta.

Aslında daha iyi olabilirdi. Dekor yok denecek kadar azdı. Sivas'da yaşanan olayların ayrıntılarından bahsedilmeye çalışılmış. Aziz Nesis'in komiser zannedilip kurtarılması, dönemin yöneticilerinin demeçleri ve bu katliyamın aslında hazırlanmış bir plan olduğu vurgulanmış.

Özetlersem gerçekten güzel bir oyundu. O vahşeti tekrar yaşamak ve onları hissetmek istiyorsanız bu oyuna gidin.

hakikat Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
hakikat Kullanıcısına bu mesajı için 2 üye teşekkür etti:
Alt 24.04.2008, 00:43   #54
Yazar
tükenmeyen umut
Forumu İyi Bilen

tükenmeyen umut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ÇORUM
Fikirler Tecrübe Puanı: 45
İtibar Puanı: 418
tükenmeyen umut gercekten iyi biritükenmeyen umut gercekten iyi biritükenmeyen umut gercekten iyi biritükenmeyen umut gercekten iyi biritükenmeyen umut gercekten iyi biri

Ettiği Teşekkür: 790
176 Mesajına 351 Kere Teşekkür Edlidi

canlar hiç bir yorumu okumadım...afedersiniz...
madımakta koray oldum
hasret oldum..
35 can oldum...
çocuktum o yılda hala akıyor gözyaşlarım...
BİZ TURNALARI BEKLEDİK SEMADA KARA KARA YARASALAR GELDİ...

___________________İMZA___________________

YOLU İZLEYEN DEĞİL YOLA GİDENLERDEN OLMAK DİLEĞİYLE...
tükenmeyen umut Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
tükenmeyen umut Kullanıcısına bu mesajı için 2 üye teşekkür etti:
Alt 24.04.2008, 10:06   #55
Yazar
yoldaş06
Forumun Bir Parçası

yoldaş06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: SİVAS
Fikirler Tecrübe Puanı: 56
İtibar Puanı: 838
yoldaş06 parlak bir geçmişe sahipyoldaş06 parlak bir geçmişe sahipyoldaş06 parlak bir geçmişe sahipyoldaş06 parlak bir geçmişe sahipyoldaş06 parlak bir geçmişe sahipyoldaş06 parlak bir geçmişe sahipyoldaş06 parlak bir geçmişe sahip

Ettiği Teşekkür: 997
551 Mesajına 1.069 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
hakikat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sivas 93'den şuan geldim. Sıcağı sıcağına bahsetmek istiyorum.

Gerek müzikleri gerekse sinevizyon gösterileri ile gerçekten çok etkili bir oyun olmuş.Kelimenin tam anlamıyla dağıldım. Salondaki herkeste aynı şekilde. Zaten böyle bir konuyu en amatör oyuncular bile oynasalar mutlaka etkili olacaktır. Çünkü gerçekten Sivas Aleviler için çok canalıcı bir nokta.

Aslında daha iyi olabilirdi. Dekor yok denecek kadar azdı. Sivas'da yaşanan olayların ayrıntılarından bahsedilmeye çalışılmış. Aziz Nesis'in komiser zannedilip kurtarılması, dönemin yöneticilerinin demeçleri ve bu katliyamın aslında hazırlanmış bir plan olduğu vurgulanmış.

Özetlersem gerçekten güzel bir oyundu. O vahşeti tekrar yaşamak ve onları hissetmek istiyorsanız bu oyuna gidin.

Sevgili Hasan gidebilmene çok sevdim. Sivas 93 de gidipte etkilenmiyen heralde kimse yoktur. 15 yıl önce yaşanan bu acımızı günümüze kadar taşıyıp anlatmaları bizim için çok önemli ... Simurg ise madımak otelinde neler yaşandıysa o güne dair konuyu işlemişler... Hem Genco Erkal' 'a ve ekibine hemde Serdar Doğan'a ve ekibine yürekten teşekkür ediyorum..
Umutlarımızı yitirmemek dileğiyle ....

yoldaş06 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
yoldaş06 Kullanıcısına bu mesajı için 2 üye teşekkür etti:
Alt 24.04.2008, 21:58   #56
Yazar
ruyaklc
Yeni Üye

Bilgiler

Memleket: KAYSERİ
Fikirler Tecrübe Puanı: 0
İtibar Puanı: 10
ruyaklc iyi yolda gözüküyor

Ettiği Teşekkür: 0
1 Mesajına 2 Kere Teşekkür Edildi

oyun dun eskısehırde sahnelendi.bastan sona tüylerım diken diken izledim.oyundan geriye meral çetinkaya'nın repliği kaldı aklımda.Bugün madımak otelının alt katında bir kebapçı var ve insanlar gidip orda kebap yiyorlar.

ruyaklc Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
ruyaklc Kullanıcısına bu mesajı için 2 üye teşekkür etti:
Alt 27.04.2008, 00:45   #57
Yazar
kızıldag
çok möhüm biri:)

kızıldag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: SİVAS
Fikirler Tecrübe Puanı: 42
İtibar Puanı: 194
kızıldag hakkında olumlu dusunceler mevcutkızıldag hakkında olumlu dusunceler mevcut

Ettiği Teşekkür: 212
139 Mesajına 201 Kere Teşekkür Edlidi

gecen hafta gittim ve gercekten aglamaktan öldüm tesekkürler genco erkal ve ekibi

kızıldag Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil