Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > Kültür-Sanat > Sinema ve Tiyatro

Sinema ve Tiyatro Sinema filmleri, yorumları, tiyatro oyunları, oyuncular, yıldızlar

Seçenekler Arama Stil
Alt 30.10.2008, 00:03   #21
Yazar
Newman
Kadirist...!!!!

Newman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: KAHRAMANMARAŞ
Fikirler Tecrübe Puanı: 58
İtibar Puanı: 586
Newman isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeNewman isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeNewman isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeNewman isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeNewman isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeNewman isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üye

Ettiği Teşekkür: 722
623 Mesajına 1.256 Kere Teşekkür Edlidi

MUSTAFA FİLMİ

Filmi, büyük bir dikkatle izledim..

Bu film, Atatürk gençliğinin nasıl bir kuşatma ile ihanetle karşı karşıya olduğunun ibret verici göstergesi olarak algılanmalıdır.

Yapımcı, tarihi bilgiler arasına gizlediği gerici, emperyalist sloganlarla, Atatürk’e ve Kemalist Türk hakına karşı, sözüm ona psikolojik emperyalist bir saldırı oluşturmuş.

-Bu filmde Atatürk, dava arkadaşlarını safdışı bırakan bir diktatör olarak tanımlanmış,

-Bu filmde Atatürk, Heykelleri dikilirken ,Mussolini ile aynı satırlar içine alınmış,

-Bu filmde Atatürk, Halkının fakir ve sorunlarını gözden kaçırılmış bir lider olarak anlatılmış,

-Bu filmde Atatürk Halkına güvenmiyen bir lider olarak gösterilmiş.

Dahası var.

Bu filmde Atatürk ile Anadolu insanı arasında din konusunda bir anlayış farkı olduğu, bu yüzden Atatürk’ün dincilere taviz verdiği anlatılmış. Halkından kopuk, yanlızlığa itilen bir lider olarak gösterilmiş ve filmi izliyenlerin beyninde saniye saniye öldürülmek istenmiş.

Dahası var, bu fimde, bir gün ” halkın, Atatürkü öldürmek üzerede meydanlarda toplanabileceği” sözüyle gericilere mesaj vermiş.

Sonuca gelelim, Emperyalizm ve işbirlikçilerinin, tamamen psikolojik savaş hamlelerinden birisi olarak algılanması gereken bu filmin yapımı satılmışlıktır; gösterimi Türk ulusuna saldırıdır; 29 Ekim günü gösterime başlaması ise talihsizliktir, gösterimine izinvermek, gösterimini durudurmamak bu ülkeye, Cumhuriyete, Atatürk' e ve millete ihanettir.

Filmde saçma sapan bir kaç şey daha var göya atatürk vahdettine sen bu ülkeyi kurtar demiş vahdettinde dinlememiş ve atatürk bu filmde iki yüzlü gösterilmeye çalışıyor bunlar yalan bunlara millet aldanmasın hepizim dikkatli olalım!!!

Arkadaşlarımdan gelen ilk yorumlar bunlar Turkcell'e hak vermeye başlamadım değil ama ilk önce izlemeliyim yada izlemesem daha mı iyi olur onu düşünüyorum

Herkese sevgiler saygılar....

___________________İMZA___________________
BEN ATATÜRKÇÜYÜM.
BEN CUMHURİYETÇİYİM.
BEN LAİKİM.
BEN ANTİ-EMPERYALİSTİM.
BEN TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE'DEN YANAYIM.
BEN ÖZGÜRLÜKÇÜYÜM.
BEN İNSAN HAKLARI SAVUNUCUSUYUM.
BEN TERÖRÜN KARŞISINDAYIM.
BEN YOBAZLARIN,VURGUNCULARIN,ÇIKARCILARIN,DÜŞMANIYIM!. .

Uğur MUMCU
Newman Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Newman Kullanıcısına bu mesajı için 4 üye teşekkür etti:
Alt 30.10.2008, 11:56   #22
Yazar
alev_2005_2005
... SESSİZ SİTEM ...

alev_2005_2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: TOKAT
Fikirler Tecrübe Puanı: 140
İtibar Puanı: 2311
alev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip

Ettiği Teşekkür: 6.861
3.580 Mesajına 7.692 Kere Teşekkür Edlidi

Kamuoyuna duyuru:

Bazı yayın organlarında Turkcell’in ‘Mustafa’ filmine sponsor olmamasıyla ilgili çıkan haberler gerçeği yansıtmamakta ve kamuoyunu yanlış yönlendirmektedir.

Ülkemizin kurtarıcısı, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün dünya tarihinin en önemli liderlerinden biri olduğunu, hem yurt içinde hem de yurt dışında tanıtacak projeler bizi heyecanlandırdığından ‘Mustafa’ filminin sponsorluk önerisini değerlendirdik.

Çalışmalarına saygı duyduğumuz proje yapımcısıyla yaptığımız ön görüşmelerde, filmin beklentimiz yönünde Atatürk’ün liderliğini, dehasını ve kahramanlığını dünyaya tanıtmaktan çok, Atatürk’ün özel hayatına odaklanan bir film olduğunu görünce projede yer almayı tercih etmedik.

Gelecekte de, Ulu Önder Atatürk’ü dünyaya tanıtacak ve tarihin en önemli liderlerinden biri olduğunu vurgulayacak projeleri desteklemekten gurur duyacağız.

Turkcell.com tr' den alıntı.

***YAŞAMAK BİR AĞAÇ GİBİ TEK VE HÜR VE BİR ORMAN GİBİ KARDEŞÇESİNE...***

***Sen yüreğinin sesini dinleyenlerdensin ve biliyorsun aslolan yürektir. Yürek sesi ne bilmeyenler, ya da bilip de duymayanlar acıtsa da içini unutma; yaşadığın sürece o yürek var olacak seninle birlikte. Sen yeter ki koru yüreğini ve yüreğinde taşıdığın sevda duygusunu. Elbet bitecek güneşe hasret günler. Ve o zaman kutuplarda yetişen cılız ve minik bitkiler değil, güneşin çiçekleri dolduracak yüreğini...***

***Kapansın el kapıları bir daha açılmasın, Yok edin insanın insana kulluğunu, Bu davet bizim...***

***Annelerin ninnilerinden spikerin okuduğu habere kadar, yürekte, kitapta ve sokakta yenebilmek yalanı, anlamak, sevgilim, o, bir müthiş bahtiyarlık, anlamak gideni ve gelmekte olanı...***

***Günler ağır. Günler ölüm haberleriyle geliyor.
Düşman haşin zalim ve kurnaz...***

*** NAZIM HİKMET RAN ***
alev_2005_2005 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
alev_2005_2005 Kullanıcısına bu mesajı için 3 üye teşekkür etti:
Alt 30.10.2008, 12:18   #23
Yazar
Newman
Kadirist...!!!!

Bilgiler

Newman isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeNewman isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeNewman isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeNewman isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeNewman isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeNewman isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üye

İzleyen canlar film hakkında ne düşünüyor bunu merak ediyorum....

BEN ATATÜRKÇÜYÜM.
BEN CUMHURİYETÇİYİM.
BEN LAİKİM.
BEN ANTİ-EMPERYALİSTİM.
BEN ÖZGÜRLÜKÇÜYÜM.

Uğur MUMCU
Newman Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 30.10.2008, 12:26   #24
Yazar
mucoban
Forumla Bütünleşmiş

mucoban - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: SAMSUN
Fikirler Tecrübe Puanı: 80
İtibar Puanı: 1736
mucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor

Ettiği Teşekkür: 4.179
1.370 Mesajına 3.354 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
alev_2005_2005 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Kamuoyuna duyuru:

Bazı yayın organlarında Turkcell’in ‘Mustafa’ filmine sponsor olmamasıyla ilgili çıkan haberler gerçeği yansıtmamakta ve kamuoyunu yanlış yönlendirmektedir.

Ülkemizin kurtarıcısı, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün dünya tarihinin en önemli liderlerinden biri olduğunu, hem yurt içinde hem de yurt dışında tanıtacak projeler bizi heyecanlandırdığından ‘Mustafa’ filminin sponsorluk önerisini değerlendirdik.

Çalışmalarına saygı duyduğumuz proje yapımcısıyla yaptığımız ön görüşmelerde, filmin beklentimiz yönünde Atatürk’ün liderliğini, dehasını ve kahramanlığını dünyaya tanıtmaktan çok, Atatürk’ün özel hayatına odaklanan bir film olduğunu görünce projede yer almayı tercih etmedik.

Gelecekte de, Ulu Önder Atatürk’ü dünyaya tanıtacak ve tarihin en önemli liderlerinden biri olduğunu vurgulayacak projeleri desteklemekten gurur duyacağız.

Turkcell.com tr' den alıntı.
RTÜK ün yeni frekans ayarlamalarının etkisi olması bu işte?

mucoban Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 30.10.2008, 18:54   #25
Yazar
Newman
Kadirist...!!!!

Bilgiler

Hürriyet Gazetesi, daha doğrusu Doğan Grubu Turkcell’in “Mustafa” filmine sponsor olmamasını diline doladı gidiyor.
Günlerdir bu yönde yayınları var.
İddialarına göre Turkcell “İktidardan” korktuğu için, Atatürk filmine sponsor olmamış.
Oysa olayın bununla alakası yok.
Turkcell’in Can Dündar’ın Mustafa filmine sponsor olmamasının nedeni iktidar korkusu değil, tam tersine Atatürk’ü sevenler.
Çünkü film, dün bir yandan Turkcell’i karalayan Vatan’ın da yazdığı gibi tartışmalı.
İçinde Atatürk’ü sevenleri üzecek bölümler, bölücülerin “Bakın biz diyorduk” demelerine yol açacak iddialar var.
Turkcell de büyük ihtimalle bunlardan çekindiği ve “Tartışmalı” bir Atatürk filminde yer almamak için sponsor olmamış.
Atatürk’ü Can Dündar’ın gözüyle görmek, bu gözdeki olası bozukluklara ortak olmak istememiş.
Son derece normal, son derece sıradan bir davranış.
Hiç bir kurum önüne getirilen her projeye ortak olmak zorunda değil.
Turkcell, Doğan Grubunun iddialarının tam aksi bir nedenle Mustafa filmine sponsor olmayınca Doğan Grubu aradığı malı bulmuş.
Niye mi?
Çünkü Doğan’ın Turkcell’le ciddi bir hesabı var.
Turkcell yıllardır Doğan Grubu'na reklam vermiyor.
Doğan Grubu bundan rahatsız.
İki nedenle rahatsız. Birincisi ciddi bir para kaybediyorlar.
Reklam pazar paylarının yüzde 60 civarında olduğu düşünülür ve Turkcell’in yılda 100 milyon YTL harcadığı gözönüne alınırsa, parasal kayıp 60 milyon YTL.
Dahası Turkcell Doğan Grubu gazete ve televizyonlarına tek saniye veya sütun reklam vermeden reklamını yapabiliyor, pazar payını arttırabiliyor, pazar lideri olabiliyor, kalabiliyor.
Yani reklamverenlere “Doğansız da olabilir”i kanıtlıyor.
Bu iki durumdan rahatsız olan Doğan Grubu, Turkcell’e her fırsatta saldırıyor, kendisine reklam vermediğine pişman ediyor.
Mustafa filminde de aynen öyle oldu.
Önce Can Dündar çıktı, “Turkcell bana sponsor olmadı” dedi.
Ardından Doğan Grubu saldırıya geçti.
Can Dündar bundan sonraki projelerine sponsor olmayacak olanlara sıkı bir gözdağı verirken, Doğan Grubu da kendisine reklam vermeyenleri ne hale getirebileceğini göstermeye çalıştı.
Bunun adı “Şantaj gazeteciliğidir”.
Reklam vermeyenin karalanarak reklam vermeye yönlendirilmesidir.
Yayın yönetmeninden yazarına kadar toplu halde yapılan bir şantajdır.
Medyada gelinebilecek en aşağılık nokta budur.
Doğan Grubu'nu geldikleri bu noktadan dolayı kutluyorum.

Devlet hak ve hukuk demektir

Doğan Grubu'nu eletirirken, bazı noktalardaki haklılıklarını vurgulamazsam ayıp etmiş olurum.
Öncelikle D Smart’ta yer alan bazı kanalların RTÜK tarafından kapatılmasının son derece yakışıksız, son derece anlamsız olduğu aşikar.
Doğan Grubu, sadece D Smart’ta bulunan, yani uydu üzerinden yayın yapan kanallara sahip. Bunlardan 11’i RTÜK tarafından “Lisanssız” oldukları gerekçesiyle kapatıldı.
Doğan Grubu'nun bu kanallar için yıllardır “Uydu lisans başvurusu” var.
RTÜK bu lisansları yıllardır vermedi.
Ama bir yandan da bunlara göz yumdu.
Ne zaman ki, RTÜK’le Doğan’ın arası bozuldu, o zaman bunları kapattı.
Bu ayıptır. Kamudan, yasalardan gelen gücün kötüye kullanılmasıdır.
Turksat’ın yeni uydusunun devreye alınmasıyla ortaya çıkarılan tablo da aynı derecede çirkindir.
Yeni uyduda ve kablolu yayınlarda iktidara fikren ve bedenen yakın televizyonlar en iyi yerlere yerleştirilirken, iktidardan bağımsız yayın yapan yani “Özgür medya” olmayan kanallara ikinci sınıf yerler verildi.
Burada amaç net.
İktidar yanlısı “Özgür medyanın” izlenme oranlarını ve gelirlerini arttırmak, iktidar yanlısı olmayanların izlenme paylarını ve buna bağlı olarak gelirlerini düşürmek. Bu da kamu gücünün kötüyu kullanılmasıdır.
Ayıptır.
Suçtur.
Tabii bir yandan da “Etme bulma dünyasıdır”.
Doğan Grubu kendisine reklam vermeyene karşı elindeki gücü şantaj amaçlı kullanırken, benzer bir durumla kendisi karşı karşıya kalmıştır.
Ya da yıllarca kamu gücünün kendi yararına kullanılması için medya gücünden faydalanan Doğan bugün tam tersi bir poziyona geçmiştir.
Yani “Müstehaktır”
Ancak devlet “Müstehaklık” diye bir kavram üzerinde duramaz.
Devlet hak ve hukuk demektir.
Bazen en haketmeyene bile.
Teröriste bile.
İster dağda olsun, ister iş dünyasında.

NE ZAMAN ADAM OLURUZ?

Silahla yaşayanın silahla öldüğünü unutmadığımız zaman

Fatih ALTAYLI

BEN ATATÜRKÇÜYÜM.
BEN CUMHURİYETÇİYİM.
BEN LAİKİM.
BEN ANTİ-EMPERYALİSTİM.
BEN ÖZGÜRLÜKÇÜYÜM.

Uğur MUMCU
Alt 30.10.2008, 18:58   #26
Yazar
Newman
Kadirist...!!!!

Bilgiler

detepe kendisini 'Mustafa' ile savundu

Milletvekillerine dağıttıkları kitapçıkla tartışma yaratan detepe konuya ilişkin açıklamasında Can Dündar'ın filmine atıfta bulundu 30.10.2008 17:45

detepeden yapılan yazılı açıklamada, ''detepenin federasyon istediği yönündeki iddialar doğru değil, tamamen çarpıtmadır'' denildi.

Açıklamada, TBMM'ye, bakanlıklara ve milletvekillerine gönderilen ''detepenin Kürt Sorununa İlişkin Demokratik Çözüm Projesi'' başlıklı kitapçığın medyada ''çarpıtıldığı'' savunularak, şunlar kaydedildi:

''Önyargılı bir yaklaşımla detepe'federasyon istemekle' suçlanmaktadır. Ancak detepenin ne programında, ne söylemlerinde ne de ortaya koyduğu projelerde federasyonu öngören bir yaklaşım bulunmamaktadır. Kaldı ki federasyon, Türkiye'nin üniter yapısı içerisinde Kürt sorununun sivil, demokratik yöntemlerle çözümünü savunan, demokratik cumhuriyetle gerçek bir kardeşleşmenin sağlanacağına inanan detepenin politikalarıyla da çelişmektedir. Bu nedenle detepenin federasyon istediği yönündeki iddialar doğru değil, tamamen çarpıtmadır.''

KENAN EVREN'E VE MUSTAFA FİLMİNE ATIF

Açıklamada eski Cumhurbaşkanı Kenan Evren'in 2007 yıllında Türkiye'nin 8 eyalete bölünmesi önerisi hatırlatıldı. Can Dündar'ın Mustafa filmi ile Atatürk'ün Kürtler için muhtariyet istediğinin bir kez daha açığa çıktığı savunulurken sorunun siyaset kurumu içinde tartışılmasını talep edildi.

belliydi böyle olacağı
tüm sinemaseverlere iyi seyirler !!!!

BEN ATATÜRKÇÜYÜM.
BEN CUMHURİYETÇİYİM.
BEN LAİKİM.
BEN ANTİ-EMPERYALİSTİM.
BEN ÖZGÜRLÜKÇÜYÜM.

Uğur MUMCU
Alt 30.10.2008, 19:02   #27
Yazar
Newman
Kadirist...!!!!

Bilgiler

Can DÜNDAR'ın Abdullah gül için Cumhurbaşkanı olduktan sonra onu öven belgeselden sonra niyetini anlamak gerekirdi diye düşünüyorum...

Ülkecek çok kötü bir kıskaçtayız hadi hayırlısı...

BEN ATATÜRKÇÜYÜM.
BEN CUMHURİYETÇİYİM.
BEN LAİKİM.
BEN ANTİ-EMPERYALİSTİM.
BEN ÖZGÜRLÜKÇÜYÜM.

Uğur MUMCU
Newman Kullanıcısına bu mesajı için 2 üye teşekkür etti:
Alt 31.10.2008, 19:46   #28
Yazar
Yurdum
Üye

Yurdum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: İZMİR

Fikirler Tecrübe Puanı: 39
İtibar Puanı: 98
Yurdum yakında sevilen bir üye olabilir
Yurdum - YAHOO üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 44
12 Mesajına 39 Kere Teşekkür Edlidi

Görüşüm tamamen bir hayal kırıklığı ve Can Dündar a nefret yarattığı şeklinde. Böyle bir şeye nasıl alet oldu yoksa biz mi yanlış tanımışız anlamadım.

ATATÜRK ün belli bir yalnızlığı vardı ancak bu filmde kasıtlı olarak vurgulandığı gibi sefil, derbeder bir yalnızlık değil aksine birçok deha insanın doğal olarak yaşadığı yalnızlıktır. Çünki çağdaşlarından çok önde ileride bir kişiliktir. Bu yalnızlık farklı anlamda bir yalnızlıktır ve özel hayatını bir kenara bırakarak tüm varlığını bu vatan ve millete adamışlıktır. Yarattığı son derece olanaksız mucizeleri başarabilmesi için bu da gerekliydi belki.

Diğer taraftan film de iddia edilen bazı abuk şeyleri planlamış olsaydı mutlaka söylemleri gibi bunları da kaleme alırdı.

İçkisi sigarası da ona helal olsun, bunları başarabilen bir dehaya ne yaptı ise sonuna kadar helal olsun....!!

Umarım yakın zamanda bu filme yanıt güzel bir yapım yakın zamanda ortaya çıkarılır.

Selamlar

Yurdum Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Yurdum Kullanıcısına bu mesajı için 4 üye teşekkür etti:
Alt 01.11.2008, 01:24   #29
Yazar
bağdat kafe
Y A S A K L I ! ! !

Bilgiler

Memleket: İZMİR

Fikirler Tecrübe Puanı: 0
İtibar Puanı: 329
bağdat kafe sevilen bir üyebağdat kafe sevilen bir üyebağdat kafe sevilen bir üyebağdat kafe sevilen bir üye
bağdat kafe - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 636
298 Mesajına 601 Kere Teşekkür Edlidi

Filmi izlemeden konuşmam pek doğru değil ama , öncelikle Vahdettinle ilgili sahneye takıldım . Vahdettin'in '' Paşa, bu devleti siz kurtarabilirsiniz ve kahraman olarak kitaplarda anılırsınız” sözlerini söylediğine inanmıyorum doğrusu , M.Kemal için çıkarılan idam fermanını imzalayan , İngiliz’lerin Malaya zırhlısıyla ülkeden kaçan Vahdettin değil midir ? , Vahdettin vatan hainidir hem de su katılmamış , bunu yumuşatmaya çalışmak öyle olmadığını savunmanın mantığı nedir . Tam bağımsızlık karşıtı insanlar o zaman da vardı bu zaman da hem de iktidardalar , bu zihniyetin savunmasını yapmak Can Dündar'a mı kaldı .

bağdat kafe Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
bağdat kafe Kullanıcısına bu mesajı için 2 üye teşekkür etti:
Alt 01.11.2008, 11:24   #30
Yazar
Newman
Kadirist...!!!!

Bilgiler

Tekrar hatırlatayım Can DÜNDAR ABdulah Gül'e C.Başkanı olduktan sonra bi belgesel yapmıştı.Hapishanedeki günlerini askere gitmiş gibi lanse edip o nursuz babasına mikrofonu uzatmış kısaca artık onlarla kaynaşmış bi adam heleki NTV'deki programına konuk aldıkları kişiler pes dedirtmektedir...

Ne diyelim paranın gücü sağolsun bunlar hep yeni nesil Demokrasiden kaynaklanıyor bence...

Bide şu haberi vereyim tam olsun:

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

BEN ATATÜRKÇÜYÜM.
BEN CUMHURİYETÇİYİM.
BEN LAİKİM.
BEN ANTİ-EMPERYALİSTİM.
BEN ÖZGÜRLÜKÇÜYÜM.

Uğur MUMCU

Konu Newman tarafından (01.11.2008 Saat 11:27 ) değiştirilmiştir.
Newman Kullanıcısına bu mesajı için 2 üye teşekkür etti:

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil