Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > Aleviler ve Alevilik > Aşiretler / Ocaklar / Köken Araştırmaları

Aşiretler / Ocaklar / Köken Araştırmaları Aşiretleriniz, bağlı bulunduğunuz ocaklar vb ile ilgili araştırmalar, tartışmalar.

Seçenekler Arama Stil
Alt 19.11.2017, 07:36   #1
Yazar
Rodin
Yeni Üye

Bilgiler

Memleket: MERSİN
Fikirler Tecrübe Puanı: 0
İtibar Puanı: 10
Rodin iyi yolda gözüküyor

Ettiği Teşekkür: 0
1 Mesajına 1 Kere Teşekkür Edildi

Post Sinemilli aşiretinden dedemin adını öğrenmek istiyorum

Soyağacı çıkartmak istiyorum ve bunun için dedelerimin adını öğrenmemek gerekmekte.Ve en yaşlı ve yaşayan ninem "Besey" ve babası salman, onun babası Ali.Alinin babası Sinemillinin göç eden 4 kardeşten haydar olabileceği çünkü haydarın bizim köye (başpınar köyü) yerleştiği biliniyor.Ve benim dedemin dedeleri İrandan göç etmiş.Muhtemelen benim dedemin dedesi haydar.Ama eğer sinemilliden başpınar köyüne yerleşmiş başka bir göçmen biliyorsanız ve oğlu Ali Fatmayla evlenmişse (bu kadarını biliyorsanız) buraya yazınız.

Rodin Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Rodin Kullanıcısına bu mesajı için teşekkür eden üyeler:
slistre (19.11.2017)
Alt 19.11.2017, 18:45   #2
Yazar
slistre
Forumun Bir Parçası

Bilgiler

Memleket: KIRKLARELİ
Fikirler Tecrübe Puanı: 23
İtibar Puanı: 424
slistre gercekten iyi birislistre gercekten iyi birislistre gercekten iyi birislistre gercekten iyi birislistre gercekten iyi biri

Ettiği Teşekkür: 349
202 Mesajına 255 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
Rodin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Soyağacı çıkartmak istiyorum ve bunun için dedelerimin adını öğrenmemek gerekmekte.Ve en yaşlı ve yaşayan ninem "Besey" ve babası salman, onun babası Ali.Alinin babası Sinemillinin göç eden 4 kardeşten haydar olabileceği çünkü haydarın bizim köye (başpınar köyü) yerleştiği biliniyor.Ve benim dedemin dedeleri İrandan göç etmiş.Muhtemelen benim dedemin dedesi haydar.Ama eğer sinemilliden başpınar köyüne yerleşmiş başka bir göçmen biliyorsanız ve oğlu Ali Fatmayla evlenmişse (bu kadarını biliyorsanız) buraya yazınız.
Selam can! Öncelikle hoş geldiniz.
Bizler Balkanlara kadar Horasan'dan gelebildiğimize göre sizlerin Maraş civarında yurtluk açmanız gayet doğal. hepimiz aynı tavanın balığıyız, Türk'üz.

slistre Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
başpınar, haydar'ın torunları, sinemilli başpınar, sinemilliler

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil