Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > Üyelerin Mekanı > Aleviweb Konukları

Aleviweb Konukları Aleviweb'in Konuk ve Röportajları Bölümü

Seçenekler Arama Stil
Alt 16.01.2008, 23:07   #21
Yazar
rayber özgür
Forumla Bütünleşmiş

rayber özgür - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: İZMİR
Fikirler Tecrübe Puanı: 75
İtibar Puanı: 1138
rayber özgür görkemli bir forum yaşantısı varrayber özgür görkemli bir forum yaşantısı varrayber özgür görkemli bir forum yaşantısı varrayber özgür görkemli bir forum yaşantısı varrayber özgür görkemli bir forum yaşantısı varrayber özgür görkemli bir forum yaşantısı varrayber özgür görkemli bir forum yaşantısı varrayber özgür görkemli bir forum yaşantısı varrayber özgür görkemli bir forum yaşantısı var

Ettiği Teşekkür: 973
804 Mesajına 1.376 Kere Teşekkür Edlidi

merhaba haziran abi

sorum şu:akp açılımlarıyla alevi vatandaşları alevi milletvekilleriyle örneğin çamuroğlu gibi kendine çekebilecekmi.malum seçimlerde dağıtılan odun,kömür yiyecek yardımlarıyla bir nevi çekmişti.

___________________İMZA___________________
UNUTMUŞTUK AYRILIĞI
YOK SAYMIŞTIK ÖZLEMEYİ
MUTLULUK MAVİ ÇOCUK
OYNARDI BAHÇEMİZDE
"Düsman zindanda yenilmez diye düsünme hic,hatirla IBRAHIMI,MEHMET ZEKIYI,ORHANI ve daha simsicak kurumadi CIHANIMIZIN kani" !

yalnız değilsin eskici
bir sabah güneş doğar
sevgiden tuğlalarla
yeniden kurarız bu kenti
rayber özgür Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
rayber özgür Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 17.01.2008, 12:21   #22
Yazar
**Yorum**
Haymatlos

**Yorum** - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: SİVAS

Fikirler Tecrübe Puanı: 157
İtibar Puanı: 2395
**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip
**Yorum** - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 4.652
3.466 Mesajına 6.741 Kere Teşekkür Edlidi

Sevgili Haziran

Hafyanın konuğu oldun başarlar dilerim. Bir soruda ben sormak istiyorum.

Sizinle sık sık karşı karşıya geldiğimiz bir konu olan Kürt meselesini irdelemek gerekirse, Sizin şahsi görürünüzü öğrenmek istiyorum.

Kürt sorunu çözüm kriterleri ne olmalıdır?
Kürt kardeşlerimize hangi haklar verilmelidir/verilmemelidir?

Cevap ların için şimdiden teşekkür eder, saygılar sunarım.

Oy Vermek Bir Şeyleri Değiştirseydi Yasaklanırdı!

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
**Yorum** Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
**Yorum** Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 17.01.2008, 18:23   #23
Yazar
mucoban
Forumla Bütünleşmiş

mucoban - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: SAMSUN
Fikirler Tecrübe Puanı: 81
İtibar Puanı: 1736
mucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor

Ettiği Teşekkür: 4.179
1.370 Mesajına 3.354 Kere Teşekkür Edlidi

sevgili Haziran
haftanın konuğu olmuşsun
hoşgelmişsin
bir çok konuda arkadaşlar sormuş sorularını
aslında bi çok konudaki düşüncelerinizi forumdan takip ettiğim kadarı ile biliyorum
en çok ta bunun için
güncel siyasal hatta alevilik vs gibi konularda soru sormak istemedim.
benim sorularım daha kişisel ve özel olacak
--önce Kayadüzü denilen o büyük köy benim bildiğim belvar köyümü ben mi öle biliyorum..?
--aynı çevrenin insanı olarak değişik konulara bakış açınız ben ve çevremizin geneline pek uymuyor mu? ben mi yanlış düşünüyorum?
örneğin bir kürt meselesine bakış açınız bana bazan ülkücü bir arkadaşın merkezinden bakış gibi geliyor, yanılıyormuyum?
-- ben orta okulu suluovada okudum.
78 li yıllarda ve çeltekte ikamet etmekte idim.eğer kayadüzü köyü belvar ise en çokta orda zaman geçirirdim.
yaşınızı bilmiyorum .1965 doğumluyum tanışıyor olabilirmiyiz.yanıtlamayabilirsiniz...
şimdiden teşekkürler

mucoban Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
mucoban Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 17.01.2008, 19:51   #24
Yazar
haziran_AW
yorgun savaşçı

haziran_AW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler
Space Invaders Champion! Pacman Champion! Breakout Champion! Castle Defend Champion! Balloon Bomber Champion!
Tournaments Won: 1

Memleket: AMASYA

Fikirler Tecrübe Puanı: 94
İtibar Puanı: 1415
haziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı var
haziran_AW - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 3.577
1.695 Mesajına 3.780 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
ruzgar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
abım kolay gelsın gelsın
bu kargasanın amacı nedır cıkar meselesımı dunyada ,akp hakkında ne dusunuyosun ılerde ne olur goruslerın nedır , sana sadece mıllıyetcı ve bunun dogrultusunda bı partının yakısdırmasını yapıyolar,bununla ılgılı yorumların neler .sence ınsanlar onyargılımı yoksa sadece anlamak ıstedıklerınımı anlayıp cvp verıyorlar
sevgili rüzgar,
dünyada süre gelen bu kargaşanın elbette bir çok sebepleri var.hırslarımız,kaygılarımız,tarihten devraldıklarımız.hepside bu kargaşaya temel sebepler.ben bunlarla birlikte en çok din konusunun üzerinde durmak istiyorum.bence tüm kargaşayı kendi dininin diğer dinlere üstün olduğunu iddia edenler hırsları,kaygıları ve tarihten devraldıklarını kullanarak çıkarıyorlar.sanki Vatikan ve Kudüs olmasa belki o zaman dünya daha yaşanır bir yer olur gibime geliyor.bana göre insanoğlunun başına gelen dünyevi musibetler bu kaynaklardan dünyaya yayılmakta.kısaca kargaşayı dine bağlıyorum.

Akp hakkındaki düşüncelerimi yukarda biraz anlattım.ben başta tayip Erdoğan olmak üzere yakın ekibine ve hükümete hiç olumlu bakmıyorum.komplo teorilerini belki çok fazla önemsiyorum gibi gözükecek ama diğer siyasi partilerin durumlarını da çok farklı bulmuyorum.ama cumhuriyet tarihimizde bunlar kadar ülkeye zararı dokunmuş/dokunacak bir siyasi parti daha herhalde olmamıştır.akepe maddi manevi tüm varlığımızı hedef almıştır.çalışmaları bu doğrultudadır.şimdiye kadar maddi varlığımızla ilgilendiler.enerji kaynaklarımız,bankalarımız,fabrikalarımız hep yabancıların eline geçti.toprak satışıyla ilgili tüm yasal engelleri kaldırdılar.çok yakından izleme fırsatım olan bir örnek vermek istiyorum.aydının Didim ilçesinde 2005 yılında İngiliz vatandaşlarına bir sezonda 5000 konut satılmış.şimdi didimin bir çok semtinde İngiliz siteleri var.bu sitelerde oturanlar toprağı da satın aldıklarından buralarda kendi bayrakları dalgalanıyor,kendi kiliselerini kuruyorlar,kendi okullarını açıyorlar.bizim polisimiz jandarmamız bu sitelere gelişi güzel giremiyor.kendi güvenlikleri var.bu örnekten hareketle toprak satışının ilerde ülkemize ne gibi tehlikeler getireceğini düşünmek açıkçası beni korkutuyor.bunlara hep akepe iktidarı sebep oldu.ama daha da tehlikesi şimdi manevi varlığımıza göz diktiler.önce Kürtlerden başladılar,şimdi aleviler ve peşinden hiç gündemden düşmeyen türban konusuyla devam ediyorlar.bu arada hatırlamakta fayda gördüğüm dink,sontoro ve Malatya cinayetleri.hep bu iktidar döneminde oldu.yani ilerde ne olur bilemiyorum ama iç savaş olabilir,işgal olabilir.mesela ülkedeki Hıristiyan azınlığın hayatının tehlikede olduğunu söyleyen Amerika veya birleşmiş milletler barış gücü insani yardım adı altında bir gecede topraklarımızı işgal edebilirler.onları ülkeye tayip Erdoğan davet ederse hiç şaşırmam.bizler o sırada zaten türk-kürt,alevi-sünni çatışmalarıyla uğraşıyor olacağımızdan bu gelişmeden haberdar bile olmayabiliriz yani.

Sevgili rüzgar belki dil alışkanlığımızdan olsa gerek sende “milliyetçi bir parti” ifadesini kullanmışsın.keşke milliyetçi olsalar da bende o partiyi desteklesem.ben foruma ilk üye olduğum günlerden beri milliyetçi olduğumu söylüyorum zaten.bana yapılan yakıştırmalar daha çok ülkücü, faşist yaklaşımları üzerine.uzun bir süre insanlara bunu anlattım.milliyetçilikten ne anlamamız gerektiğini,milliyetçilikle ülkücülüğün yada faşizmin karıştırılmaması gerektiğini anlattım.çünkü benim anladığım milliyetçilik ırk üzerinden değil millet üzerinden yapılan milliyetçilik.bazı arkadaşlar kendilerine yurtsever diyor veya vatanperver.bende ulusalcı,milliyetçi diyorum.bunlar bana göre hep aynı kavramlar.bana yapılan yakıştırmaları da zaten artık önemsemiyorum.yeni gelenler yapıyor genelde.ya forumun geneli demek istediklerimi anladı yada onlarda artık beni görmezden geliyor.sorunu çözdük yani.

zaman her zaman haklı çıkarmıştır beni.dile kolay 10 yıl oldu bu imzayı atalı.

yılandan korkmam yalandan korktuğum kadar(korkmadım)

nokta kadar menfaat için,virgül gibi eğilme(eğilmedim)

http://hizliresim.com/Po3PZ6][img]http://i.hizliresim.com/Po3PZ6.png

haziran_AW Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
haziran_AW Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 17.01.2008, 20:37   #25
Yazar
ruzgar
asi rüzgar

ruzgar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ERZİNCAN
Fikirler Tecrübe Puanı: 90
İtibar Puanı: 1802
ruzgar ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorruzgar ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorruzgar ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorruzgar ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorruzgar ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorruzgar ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorruzgar ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorruzgar ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorruzgar ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorruzgar ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorruzgar ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor

Ettiği Teşekkür: 3.039
1.437 Mesajına 2.911 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
Sevgili rüzgar belki dil alışkanlığımızdan olsa gerek sende “milliyetçi bir parti” ifadesini kullanmışsın
abım acıklamaların ıcın cok cok tskr ederım tabıkı sende benı bılıyosun az cok ,baska sekılde tarıf edemedım ,sırf o partının ısmını vermeyım dıye o sekılde yazdım emegıne saglık abim sen ne olursan ol senın gıbı kısılere ıhtıyacı var bu vatanın abım

Hayat devrimcidir.

Önce ölmektir çünkü yaşamak

Ve tersyüz etmeden kendini

Mümkün değildir tanımak..
ruzgar Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
ruzgar Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 17.01.2008, 21:24   #26
Yazar
KAMER
Forum Katılımcısı

KAMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ERZİNCAN
Fikirler Tecrübe Puanı: 41
İtibar Puanı: 23
KAMER iyi yolda gözüküyor

Ettiği Teşekkür: 126
74 Mesajına 114 Kere Teşekkür Edlidi

sayin Haziran 69
Ben ULUS devlet kavramini 1789 da yaratan ve yayan Fransada yasiyorum
bu kavramdan once butun savaslarda sebebiyet hep din gosterilmistir
bu kavramdan sonra butun savaslarin nedeni bu kahrolasi ULUS devlet kavrami hep sebep gosterilmistir ve bu devam ediyor (iki dunya savasi bosuna avrupada baslamadi)

Benim icin bu kavram ancak sermayedarlara yaradi ,ama onlar bile bunu artik istemiyor duruma geldiler

Soru:
Bir: Turkiye de sirf bu kavrami kurtarmak icin yeterince insan olmedimi?
TURKUN,KURDUN,LAZIN,CERKEZIN..........MUSLUMANIN,A LEVININ ,EZIDININ...
Ozgur ve baris icinde yasayabilmesi icin bu kavramin ne faydasi var?

Iki : Bu kavrami avrupalilara geri iade edelim yani cope atalim cunku onlarda artik istemiyor,birligini kuruyorlar ya
Ama AKP gibi tarihin karanliklarina donup ornek alacagimiza
CHP gibi tarihe mal olmus Ataturke donup medet bekliyeceyimize
Ataturkun baslattigini ,nasil yasanabilir kilabiliriz?
Ama artik ben alahcigim ben ataturkcugum ben bilmem kimcigim gulunc olmaya basladi (birileri bir yerleri hep referans veriyorsa demekki oz guc ve oz yetenek yoktur)
EZBERENIN OTESINDE NASIL YARATABILIRIZ YENI BIR YASAMAI ?

KAMER Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
KAMER Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 17.01.2008, 22:34   #27
Yazar
haziran_AW
yorgun savaşçı

Bilgiler
Space Invaders Champion! Pacman Champion! Breakout Champion! Castle Defend Champion! Balloon Bomber Champion!

haziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı var

Alıntı:
hakikat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili Haziran69 ya da Hasan abi ya da adas diye sozlerime gireyim.

Bir ara sizinler sevgili Emek kankamin da buyuk katkilariyla "Sevecenbaba, Haziran69, Hakikat" uc silahsorleri diye anilirdik. Neyse bu hatirlatmadan sonra sorularima gireyim;

1. Dunyada kotu buldugunuz ve duzeltmek isteginiz "alevilik ve insani degerler " dogrultusunda sey ne olabilir.

2. Milliyetcilik, Ulusalcilik ve Fasizm kavramlari arasinda baglantilari ve benzerlikleri kendi goruslerinize gore aciklarmisiniz ?

3. Forumda ki sorulara baktigimizda size yoneltilen sorular genelde millyetcilik ile ilgili sorular bu baglamda kendinizin forumda yanlis tanindiginizi ya da kendinizi yanlis ifade ettiginizi dusundugunuz oldumu hic.

Tesekkurler Hasan abi. Kolay gelsin.

(fark ettin mi bilmiyorum ama artık kimse bizi üç silahşörler olarak anmıyor.anladın sen onu )

Sevgili hakikat
Maalesef yaşlı dünyamız öyle bir hale geldi ki ne tarafa baksak yoksulluk,göz yaşı,çatışma.öncelikle bu nefreti yok etmek isterdim.insanların rengi,dili,dini,ırkı üzerinden yapılan ayrımcılığa bir son vermek isterdim.sonrada daha yaşanılası bir dünya için kendimi doğa ya adardım.çünkü artık neredeyse nefes almak bile zorlaştı.temiz havaya ve suya muhtaç kaldı insanlık.

Milliyetçilik,ulusalcılık,vatanseverlik kavramlarını birbirinden ayrı görmüyorum.insanın tüm insanlığı.yaşamayı sevmesi gibi kendi milletinden olanlar için çalışması çok doğal geliyor bana.daha basit açıklamak gerekirse “bir insanı sevmekle başlayacak her şey” insan önce en yakınındakileri sever.kendi ailesi,akrabaları,köyü,memleketi,ülkesi ve dünya.bu sebeple ben önce ailemin milliyetçisiyim,sonra memleketimin,sonra ülkemin.sonrada tüm insanlığın.bunun hataları yanlışları düzeltmek konusunda da düşünebiliriz.önce kendi hatalarımızı düzeltelim,sonra ailemizdekileri,çevremizdekileri vs. işte tüm bu insani duyguların karşısında da faşizm var.yani bize kendini sevme sen zaten falan ırktansın,kardeşini sevme çünkü onun kaşı kara,köylünü sevme çünkü onlar zaten zenci vs diyen faşizm.

Forumda yada sanal ortamda insanlar birbirlerini görmüyorlar.yanlış anlaşılmalar çok doğal.ben olmadığım bir insan portresi çizmedim.neysem onu anlattım.çizgimi değiştirmedim.böyle olunca da insanların anlayışına fikirlerine saygı duymak gerekiyor.kimse olduğumuz bizi sevmek zorunda değil.yada düşüncelerimizi kabul etmek zorunda değil.hepimiz kendimize göre yorumluyoruz.senin yorumların bazen benim hoşuma gitmeyebiliyor.sen bazen beni yanlış anlayıp yadırgıyorsun.bazen ikimiz aynı düşünüp bir diğerini sorguluyoruz.benim için önemlisi önce birbirimizi böyle kabul edelim sonra uyuşup uyuşmadığımıza bakarız.içimizdeki saygı ve sevgiyi eksik etmeyelim yeter.hazır sen bahsetmişken bende anmadan geçemeyeceğim.sevgili sevecenbaba hiçbir zaman tatile göndermememiz gereken erdemleri sıralamıştı hani.işte önce bu erdemlere sahip olalım sonrada çok zor sahip olabildiğimiz sevgi saygı hoşgörü gibi erdemlerimizi hiçbir zaman tatile göndermeyelim.

Alt 17.01.2008, 22:35   #28
Yazar
haziran_AW
yorgun savaşçı

Bilgiler

Alıntı:
alev_2005_2005 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Affınıza sığınarak ben sorularımla devam edeyim.

Doğru olup olmadığı tartışılır ama mhp' yi destekleyen bazı Aleviler olduğu hep söylenilir konuşulur, Sizce böyle birşeyin konuşulmasının arkasında Devlet Bahçelinin Alevi kökenli olduğu söylentisi mi vardır?
ve Alevi kökenli olduğuna inanıyormusunuz.?
Sevgili alev
Hani bir söz var “düşünüyorum öyleyse varım” her insan birbirinden farklı düşünüyor.her düşünce bir başka insan demek.her insan olaylara kendince farklı bir bakış açısı yakalıyor,değişik yorumlar getiriyor,içinde büyüdüğü,yaşadığı çevre yada çevresindeki bazı insanlardan etkileşim insanın fikir ve düşüncelerinin değişmesinde önemli rol oynuyor.yani alevi bir ailede doğdunuz,sol görüşlü bir ailede yetiştiniz ama lise de en sevdiğiniz öğretmeniniz sağ görüşlüydü.onu örnek alırken yada taklit ederken sizde birden sağcı oluverdiniz.konuya buna benzer bir açıdan baktığınızda Alevilerinde mhp li olabileceğini düşünüyorsunuz.ancak sadece bu açıdan baktığınızda böylesi bir olay size mantıklı gelebiliyor.açıkçası bundan başka bir alevi nasıl mhp li olur ben anlamakta ve açıklamakta zorlanırım.bir alevinin mhp li olması nasıl zor görünüyorsa devlet bahçelinin alevi olmasıda bana çok zor bir ihtimal gibi görünüyor.benim gördüğüm aleviler toplumda öne çıkan insanlardan hoşlandıklarına hemen “bu da aleviymiş” yakıştırmasında bulunuyorlar.benim böyle şahit olduğum birkaç kişi var.mesela deniz gezmiş,mesela İsmail cem,mesela çevik bir.bu insanlar beklide alevi oldukları sanıldığı için aleviler tarafından hep sevildi veya sempati duyuldu.devlet bahçeli için çıkarılan bu söylentininde Alevilerin bu yönünü bilenler tarafından çıkarılmış olabileciğini düşünüyorum.sırf oy hırsızlığı için,mhp ye sempati toplamak için.yoksa bana göre bizim çatımız sosyal demokrat, laik cumhuriyet aşığı insanlardır,partilerdir.

Alt 17.01.2008, 22:36   #29
Yazar
haziran_AW
yorgun savaşçı

Bilgiler

Alıntı:
ceritlı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
haziran69 kardeş haftanın konuğu olarak merhaba bende sorularımı sarayım
1. amasya edire arası kaç kilometre iki şık 899 mı 900 mı
2. edirnenın seler altında kalan ilçesi
saygılarımlan kal canb

sorumu sorarken haziran69
memleket amasya
kaldığı yer edirne
olduğu içın amasya edirne arasındaki mesafeyi sordum saygılar
sevgili ceritli
açıkçası ben hiç edirneden amasyaya direk gitmedim.önce izmire sonra amasyaya gittiğim için yol benim için çok uzuyor.yani yaklaşık 1400-1600 km yol yapıyorum.geçen sene memlekete gittim geldim birde baktım 10.000 km yol yapmışım.tatil arabada geçmiş.ama sorunuzun doğru yanıtı 899 km.birinci şık yani.

Edirnenin her sene birkaç ilçesi sular altında kalır.aşırı yağışlardan dolayı bulgaristanın baraj kapaklarını açmasıyla Meriç nehri taşar ve başta karaağaç olmak üzere Meriç ve uzunköprüyü su basar.bu böyle birkaç gün sürer.belediye evlerden suyu çeker.sonra bir sonraki seneye kadar unutulur.ertesi sene yine aynı manzaralar yaşanır.

Alt 17.01.2008, 22:37   #30
Yazar
haziran_AW
yorgun savaşçı

Bilgiler

Alıntı:
recbercan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
haziran

Bİr soruda benden olsun

Dünyada en zor an ne zamandir?
Sevgili recbercan
Evet zor bir soru.bilmem ? belkide şu andır.mesela ben ne yazsam acaba diye 10 dakikadır düşünüyorum.her insana göre değişir sanırım.bazen bir yakınımızı kaybetmek olabilir,bazen işimizi.bazen bizi çok utandıran bir durum olabilir,bazen çok isteyip de birine yardım edemediğimiz bir durum olabilir.yaşa,çevreye,şartlara göre değişir.kesin bir yanıtı olamaz herhalde.

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil