Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > Üyelerin Mekanı > Aleviweb Konukları

Aleviweb Konukları Aleviweb'in Konuk ve Röportajları Bölümü

Seçenekler Arama Stil
Alt 16.09.2008, 18:21   #11
Yazar
arascan
Forumla Bütünleşmiş

arascan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: SİVAS
Fikirler Tecrübe Puanı: 65
İtibar Puanı: 1431
arascan görkemli bir forum yaşantısı vararascan görkemli bir forum yaşantısı vararascan görkemli bir forum yaşantısı vararascan görkemli bir forum yaşantısı vararascan görkemli bir forum yaşantısı vararascan görkemli bir forum yaşantısı vararascan görkemli bir forum yaşantısı vararascan görkemli bir forum yaşantısı vararascan görkemli bir forum yaşantısı vararascan görkemli bir forum yaşantısı var

Ettiği Teşekkür: 1.362
954 Mesajına 2.537 Kere Teşekkür Edlidi

Sevgili Ali; Ne olacak bu Fenerbahçe'nin hali?

___________________İMZA___________________
Çok okuyan kendinden az okuyan başkalarından cahildir
arascan Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
arascan Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 16.09.2008, 18:44   #12
Yazar
VatanSever
alternatif

VatanSever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: MERSİN
Fikirler Tecrübe Puanı: 58
İtibar Puanı: 774
VatanSever parlak bir geçmişe sahipVatanSever parlak bir geçmişe sahipVatanSever parlak bir geçmişe sahipVatanSever parlak bir geçmişe sahipVatanSever parlak bir geçmişe sahipVatanSever parlak bir geçmişe sahipVatanSever parlak bir geçmişe sahip

Ettiği Teşekkür: 3.941
587 Mesajına 1.205 Kere Teşekkür Edlidi

SEvgili Reviwal;
memleket-siyaset-atatürk-cumhuriyet-din-sol-faşizm-terörizm,sosyalizm-spor
ve basın hakkındaki görüşlerinizi alabilirmiyim.

Not:benim hakkımdaki görüşlerini,e-mail olarak atabilirmisin.

VatanSever Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
VatanSever Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 16.09.2008, 23:45   #13
Yazar
**Yorum**
Haymatlos

**Yorum** - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Fikirler Tecrübe Puanı: 157
İtibar Puanı: 2395
**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip
**Yorum** - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 4.652
3.466 Mesajına 6.741 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
arascan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili Ali; Ne olacak bu Fenerbahçe'nin hali?

Fener mahkemelik Sezginim

Oy Vermek Bir Şeyleri Değiştirseydi Yasaklanırdı!

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
**Yorum** Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
**Yorum** Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 17.09.2008, 00:10   #14
Yazar
**Yorum**
Haymatlos

Bilgiler

**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip

Alıntı:
zakkum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
SEvgili Reviwal;
memleket-siyaset-atatürk-cumhuriyet-din-sol-faşizm-terörizm,sosyalizm-spor
ve basın hakkındaki görüşlerinizi alabilirmiyim.

Not:benim hakkımdaki görüşlerini,e-mail olarak atabilirmisin.

Memleket;

Memleket anadır, sevilir. Özel bir duygudur memleket, kardeş olmaktır bütün halklarla aynı topraklarda. Bir kültür harmanıdır.

Siyaset;

Siyaset çok kirli ülkemizde ama olmazsa olmazlarımız arasında olmalıdır. Temiz insanlara ihtiyaç var. Gençliğin önü açılmalı ve desteklenmeli. Siyaset bazı popülistlerin tekelinden çıkarılmalıdır.

Atatürk;

Zeki, çok zeki, bir daha gelmesi çok zor bir lider. İdeolojisini hiç belli etmeyen çok kurnaz bir lider.

Cumhuriyet;

Bazı kesimler tarafından vatan sevdalılarını kullanmak için kullanılıyor. Sahip çıkılmazsa yakında el birliği ile yıkılacak olan rejim.

Din;

fazla yoruma gerek yok. İnsanın içinde yaşaması gereken bir durumdur bence. Fazlası zarar azı karar. İnsanları sömürmenin ev kullanmanın en kolay ve en etkili yolu. Ülkemiz için söylersek, Kesinlikle devlet işlerinden ayrı tutulmalı ve bütçesi kısıımalıdır.

Sol;

İnsan olmak, emek sermaye çelişkisini iyi analiz edebilmek ve emekten yana durmak. Halka omuz vermek. Bu soruyu çok uzun yazmak mümkün ama ben kısaca özetliyorum.

Faşizm;

Lanet olsun. İnsanlıktan çıkmak, hayvanlık güdülerinin abarması.

Terör;

Lanet olsun. Bu konuda söylenecek tek kelime budur sanırım Tekrar lanet olsun.

Sosyalizm;

Ülkemiz henüz hazır değil ama bir gün mutlaka olmalı. İnsanlığın barış içerisinde kardeşçe yaşaması için tek çıkış yolu. iyi sosyalistler yetiştirmek şart.

Spor;

Güzel aktivite spor denince akla ilk oalrak futbol geldiğini düşünüyorum ama güzel spor dalları var. Tenis, yüzme, basketbol, gibi. Aktif sporcu değilim ama izlemekten keyif alırım. Rant elde edebilmek için futbol iyi bir araçtır ayrıca.

Ve basın;

Türkiyede basın, genel olarak ulusal basından söz edecek olursak, cesareti krılmış, yanlı, cebim dolsun gerisini s.... et cinsinden yaklaşım hakim. Ben basının objektif olmadığını ve güüdümlü hareket ettiği kanısındayım.

Not: Senin hakkındaki düşüncelerimi fırsat bulursam sana mail olarak atacağım.

Sevgiler

Alt 17.09.2008, 18:24   #15
Yazar
Pınar_34
Genel Sorumlu

Pınar_34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ADIYAMAN
Fikirler Tecrübe Puanı: 78
İtibar Puanı: 1658
Pınar_34 ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorPınar_34 ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorPınar_34 ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorPınar_34 ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorPınar_34 ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorPınar_34 ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorPınar_34 ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorPınar_34 ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorPınar_34 ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorPınar_34 ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorPınar_34 ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor

Ettiği Teşekkür: 4.077
1.448 Mesajına 3.903 Kere Teşekkür Edlidi

Ali öncelikle hoşgeldin...

Seni yakinen tanıyanlardan biriyim ama yine de İznin olursa bende birkaç soru sormak istiyorum;

1. Çok yoğun çalışıyorsun bunu biliyorum, bu yoğun temponda seni asiste eden bir yardımcın var mı? (Sekreter, asistan v.s.)

2. Kitap okumayı severmisin?

3. Kütüphanen ne kadar geniş

Şimdilik bu kadar Ali, sonra devam ederim sormaya yine

Kolay gelsin sana

Pınar_34 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Pınar_34 Kullanıcısına bu mesajı için 2 üye teşekkür etti:
Alt 17.09.2008, 19:04   #16
Yazar
alev_2005_2005
... SESSİZ SİTEM ...

alev_2005_2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: TOKAT
Fikirler Tecrübe Puanı: 140
İtibar Puanı: 2311
alev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip

Ettiği Teşekkür: 6.861
3.580 Mesajına 7.692 Kere Teşekkür Edlidi

Fiziğe olan ilgini hepimiz biliyoruz

Yerden 10 metre yükseklikte bir basket topu var..
Top 10 mt yükseklikten yere bırakılıyor.. yere her çarpişinda ilk yuksekliğinin yarisi kadar havaya çikabiliyor.. bu top yere kaçinci çarpisinda durur...

hadi bakalım kolay gelsin..))

***YAŞAMAK BİR AĞAÇ GİBİ TEK VE HÜR VE BİR ORMAN GİBİ KARDEŞÇESİNE...***

***Sen yüreğinin sesini dinleyenlerdensin ve biliyorsun aslolan yürektir. Yürek sesi ne bilmeyenler, ya da bilip de duymayanlar acıtsa da içini unutma; yaşadığın sürece o yürek var olacak seninle birlikte. Sen yeter ki koru yüreğini ve yüreğinde taşıdığın sevda duygusunu. Elbet bitecek güneşe hasret günler. Ve o zaman kutuplarda yetişen cılız ve minik bitkiler değil, güneşin çiçekleri dolduracak yüreğini...***

***Kapansın el kapıları bir daha açılmasın, Yok edin insanın insana kulluğunu, Bu davet bizim...***

***Annelerin ninnilerinden spikerin okuduğu habere kadar, yürekte, kitapta ve sokakta yenebilmek yalanı, anlamak, sevgilim, o, bir müthiş bahtiyarlık, anlamak gideni ve gelmekte olanı...***

***Günler ağır. Günler ölüm haberleriyle geliyor.
Düşman haşin zalim ve kurnaz...***

*** NAZIM HİKMET RAN ***
alev_2005_2005 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
alev_2005_2005 Kullanıcısına bu mesajı için 2 üye teşekkür etti:
Alt 18.09.2008, 18:49   #17
Yazar
**Yorum**
Haymatlos

Bilgiler

Alıntı:
Ali öncelikle hoşgeldin...

Merhaba Hoşbuldum

Alıntı:
Seni yakinen tanıyanlardan biriyim ama yine de İznin olursa bende birkaç soru sormak istiyorum;
Evet buyur lütfen çekinme

Alıntı:
1. Çok yoğun çalışıyorsun bunu biliyorum, bu yoğun temponda seni asiste eden bir yardımcın var mı? (Sekreter, asistan v.s.)
Sanal olarak ta çalışıyroum reel oalrakta. Sanalı soruyorsan; Asistan değil de çok değerli iki dostum ile birlikte harıl harıl çalışıyoruz.(Ceyhun ve Ersin) Dostlarım bana hem öğretiyor hem yardım ediyorlar saolsunlar. Bu vesile ile onlara da buradan teşekkür etmek istiyorum.

Alıntı:
2. Kitap okumayı severmisin?
Evet çok severim fakat çok fazla zaman ayıramadığımı düşünüyorum, zaman sıkıntısı yüzünden kitaplar ile çok haşır neşir değilim.

Alıntı:
3. Kütüphanen ne kadar geniş
Çok fazla geniş bir kütüphanem yok. Sebeb olarak evimin küçük olmasını ve evde yaşayan küçük canavar Ali Çınar'ı gösterebilirim

Alıntı:
Şimdilik bu kadar Ali, sonra devam ederim sormaya yine
en sor ben cevaplarım. Senden mi korkacam hıh

Alıntı:
Kolay gelsin sana
Teşekkür ederim, Sevgiler

Alt 18.09.2008, 23:17   #18
Yazar
**Yorum**
Haymatlos

Bilgiler

Alıntı:
alev_2005_2005 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Fiziğe olan ilgini hepimiz biliyoruz

Yerden 10 metre yükseklikte bir basket topu var..
Top 10 mt yükseklikten yere bırakılıyor.. yere her çarpişinda ilk yuksekliğinin yarisi kadar havaya çikabiliyor.. bu top yere kaçinci çarpisinda durur...

hadi bakalım kolay gelsin..))
Evet iyi bir fizikçiyim Soruyu çözmek için detalyalrı alabilirmiyim Böyle kolay sorularla gelme bacım

Alt 20.09.2008, 10:09   #19
Yazar
dergah
Forumu İyi Bilen

Bilgiler

Memleket: İSTANBUL
Fikirler Tecrübe Puanı: 52
İtibar Puanı: 1066
dergah görkemli bir forum yaşantısı vardergah görkemli bir forum yaşantısı vardergah görkemli bir forum yaşantısı vardergah görkemli bir forum yaşantısı vardergah görkemli bir forum yaşantısı vardergah görkemli bir forum yaşantısı vardergah görkemli bir forum yaşantısı vardergah görkemli bir forum yaşantısı var

Ettiği Teşekkür: 1.923
269 Mesajına 830 Kere Teşekkür Edlidi

Merhaba Sevgili Revival Can, O kadar çok çalışıyorsunki seni yoracağımdan korkar oldum. Yaşadığımız, içinde bulunduğumuz dönemin gerçekliğinide düşünerek, çocuklarımızın yetiştirilmesinde, hayata atılmasında bir baba olarak neler önerebilirsin, ne yapmak gerek ???? Sevgilerimle, saygılar...

dergah Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
dergah Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 20.09.2008, 15:26   #20
Yazar
**Yorum**
Haymatlos

Bilgiler

Alıntı:
dergah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba Sevgili Revival Can, O kadar çok çalışıyorsunki seni yoracağımdan korkar oldum. Yaşadığımız, içinde bulunduğumuz dönemin gerçekliğinide düşünerek, çocuklarımızın yetiştirilmesinde, hayata atılmasında bir baba olarak neler önerebilirsin, ne yapmak gerek ???? Sevgilerimle, saygılar...

Merhaba Sevgili can

Benim gibi sizlerde çok çalışıyorsunuz biliyorum o yüzden kendimi çok çalışan olarak ayırmak istemiyorum. Bu yol bizim hepimiz çalışacağız ve güzel günlere yürüyeceğiz. Verdiğimizi emeğin, bir nebze de olsa işe yaradığını görebilirsek ne mutlu hepimize. Emeklerimiz insanlığa helal olsun.

Aslında bana sorduğun soruyu, benim sana sormam gerekiyor. Ne de olsa sen benden daha tecrübeli bir annesin. Beni bilgilendirmek sana düşüyor.

Yinede bir kaç bişeyler söylemek istiyoırum tecrübesiz baba olarak. öncelikle sevgi, kesinlikle sevgi ile büyütmeliyiz çocuklarımızı. Sevgiyi küçük yaştan aşılamalıyız ki yarın bir gün gelecek nesile sevgimizin devamını aktarabilelim. Tabii ki sevgiden doğacak olan saygı, hoşgörü, insanlık olgularınıda elimizden geldiğince göstermeli. Paylaşmayı, adaleti, hakkını aramyı ve özgürlüğün ne kadar büyük bir erdem olduğunu bilincine kazımak gerekir. Daha sonra eğitim, çocuğun iyi bir eğitim almasını sağlamayı birinci görevim olarak görnmekteyim. Şiddet kesinlikle uygulanmamalı, tasvip edilmemeli. Öğretimiz ile ilgili de bildiğin kadarını aktarabilirsek gerisi çocuğun kendi özündeki yapıya kalacaktır. Çok fazla ahkam kesmek bana düşmez, benden tecrübeli babaların fikirlerini almak gerekir.

Sevgiler

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil