Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > Üyelerin Mekanı > Aleviweb Konukları

Aleviweb Konukları Aleviweb'in Konuk ve Röportajları Bölümü

Seçenekler Arama Stil
Alt 15.12.2008, 10:53   #1
Yazar
alev_2005_2005
... SESSİZ SİTEM ...

alev_2005_2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: TOKAT
Fikirler Tecrübe Puanı: 140
İtibar Puanı: 2311
alev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip

Ettiği Teşekkür: 6.861
3.580 Mesajına 7.692 Kere Teşekkür Edlidi

Bye *** Haftanın Konuğu ( ali1989 ) 15 Aralık - 21 Aralık 2008 ***

Bu haftaki konuğumuz ali1989,

Âdet yerini bulsun diye klasik sorularla başlayacağım.

Öncelikle hoş geldiniz ve önerimi kabul ettiğiniz için teşekkür ederim.

* Bize kendinizden kısaca bahsedermisiniz.?

* AW yi nasıl keşfettiniz.?

* AW' nin aleviliğe katkısı yani kısacası genel olarak sormak gerekirse sanal dünyanın Aleviliğe katkısı artısı eksisini nasıl değerlendirirsiniz...?

___________________İMZA___________________
***YAŞAMAK BİR AĞAÇ GİBİ TEK VE HÜR VE BİR ORMAN GİBİ KARDEŞÇESİNE...***

***Sen yüreğinin sesini dinleyenlerdensin ve biliyorsun aslolan yürektir. Yürek sesi ne bilmeyenler, ya da bilip de duymayanlar acıtsa da içini unutma; yaşadığın sürece o yürek var olacak seninle birlikte. Sen yeter ki koru yüreğini ve yüreğinde taşıdığın sevda duygusunu. Elbet bitecek güneşe hasret günler. Ve o zaman kutuplarda yetişen cılız ve minik bitkiler değil, güneşin çiçekleri dolduracak yüreğini...***

***Kapansın el kapıları bir daha açılmasın, Yok edin insanın insana kulluğunu, Bu davet bizim...***

***Annelerin ninnilerinden spikerin okuduğu habere kadar, yürekte, kitapta ve sokakta yenebilmek yalanı, anlamak, sevgilim, o, bir müthiş bahtiyarlık, anlamak gideni ve gelmekte olanı...***

***Günler ağır. Günler ölüm haberleriyle geliyor.
Düşman haşin zalim ve kurnaz...***

*** NAZIM HİKMET RAN ***
alev_2005_2005 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
alev_2005_2005 Kullanıcısına bu mesajı için 7 üye teşekkür etti:
Alt 15.12.2008, 15:37   #2
Yazar
ali1989
Forumun Bir Parçası

ali1989 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: SİVAS
Fikirler Tecrübe Puanı: 52
İtibar Puanı: 483
ali1989 bulunduğu yerlere neşe getiriyorali1989 bulunduğu yerlere neşe getiriyorali1989 bulunduğu yerlere neşe getiriyorali1989 bulunduğu yerlere neşe getiriyorali1989 bulunduğu yerlere neşe getiriyor

Ettiği Teşekkür: 2.681
663 Mesajına 1.590 Kere Teşekkür Edlidi

Merhabalar hosbuldum......

Kısaca kendimden bahsediyim İstanbulda yasiyorum Sivas lıyım..Genellikle hafta sonlari çalisiyorum. bir kurs için müracat etmisdim olmadi sağlık olsun...

AW nasil kesfettim arkadsin tavsiyesi üzerine üye oldum VE burda olmakdan çok mutluyum kendimde bir takim eksikler oldugunu analiz ettim ve bu eksikleri zaman zarfinda tamamlamaya çalişdim...

Sanal alemde aleviliğin katkisi insanlarin konu ve sorunları tartişmaya açmasi hep beraber sorulari çözüm üretmesidir.Fikir ve düşüncelerini ortaya koymasidir.İnsanlarin birbiriyle kaynaşmasi açisindan ve aleviliği tanitmak ve insanlari bilgilendirmek adina büyük katkilari olmuştur.Kisa zamanda büyük işler başarmak adina olumlu adimlar adilmişdir VE bunuda ANKARADA kanitlamiş olduk.Sanal alemin sayesinde bütün dünya özelliklede tüm avrupa ülkelerine gösterilmişdir....

İnançlar
insanın vicdanındadır, kimseye inancım için
hesap vermek zorunda Değilim /Değiliz...

madımak rengi bir sivas türküsüne sevdalıyız yine söyler yine yanarız...

Konu ali1989 tarafından (15.12.2008 Saat 15:52 ) değiştirilmiştir.
ali1989 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
ali1989 Kullanıcısına bu mesajı için 9 üye teşekkür etti:
Alt 15.12.2008, 16:22   #3
Yazar
NEFER
Forumla Bütünleşmiş

Bilgiler

Memleket: AFYON
Fikirler Tecrübe Puanı: 57
İtibar Puanı: 894
NEFER parlak bir geçmişe sahipNEFER parlak bir geçmişe sahipNEFER parlak bir geçmişe sahipNEFER parlak bir geçmişe sahipNEFER parlak bir geçmişe sahipNEFER parlak bir geçmişe sahipNEFER parlak bir geçmişe sahip

Ettiği Teşekkür: 2.126
767 Mesajına 2.027 Kere Teşekkür Edlidi

Merhaba bakalim haftanin komigi
pardon haftanin konugu sevgili ali
aslinda çok soru var kafamda , biraz arkadaslar sorsun , sen biraz isin ben sonra zor sorularimi soracam
adet yerini bulsun ,yaziyi sorusuz geçirmeyeyim
Sence Aleviligi siyasi çikarlari için kullananlar varmi ?
Aleviligin içinde Alevi olmayan insanlar var oldugunu düsünüyormusun ?
eger varsa sence neyi amaçliyorlar ?
Aleviligin Her insana kucak açmasi her insani benimseyip insani duygularla bagrina basmasi , Alevilik içinde kötü niyetli insanlarin Aleviligi özünden koparma çabalari oldugu görünüyor.
böyle bir özünden koparma haraketleri engellemek için neler yapmaliyiz ? ne gibi çözümler üretmeliyiz ?
simdilik bu kadar, kolay gelsin

Kendimi tarif edecek özlü bir söz bulamadım.
NEFER Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
NEFER Kullanıcısına bu mesajı için 8 üye teşekkür etti:
Alt 15.12.2008, 17:28   #4
Yazar
HazaL*
ALêVi KıS

HazaL* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Fikirler Tecrübe Puanı: 64
İtibar Puanı: 715
HazaL* parlak bir geçmişe sahipHazaL* parlak bir geçmişe sahipHazaL* parlak bir geçmişe sahipHazaL* parlak bir geçmişe sahipHazaL* parlak bir geçmişe sahipHazaL* parlak bir geçmişe sahipHazaL* parlak bir geçmişe sahip

Ettiği Teşekkür: 1.819
587 Mesajına 1.086 Kere Teşekkür Edlidi

aLi ßey hoşgeLdiniz* eFem yeRiniz rahatmıı koLtuk naSıL koLtuqunu ßirazDan koyuCam Sana ßir iki sorum vaR ßaşkada yoRmıyCam

1)hobiLerin & FobiLerin
2) AŞK ?

Dönen dönsün ben dönmezem yolumdan

Hü demmine Yâ Allah Yâ Muhamed Yâ Ali !

La Feta iLLa ALİ La Seyfe iLLa ZüLfikaR

Bütün yozlara ve yobazlara inat ALEVİYİZ!

EskiLer iyi TanıR " AlevikıS "

..Adım SözLérimé KéfiL..! ==> ♥ ~ђคzคl~ ♥

mod: "ÖSS"
HazaL* Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
HazaL* Kullanıcısına bu mesajı için 2 üye teşekkür etti:
Alt 16.12.2008, 15:35   #5
Yazar
ali1989
Forumun Bir Parçası

Bilgiler

ali1989 bulunduğu yerlere neşe getiriyorali1989 bulunduğu yerlere neşe getiriyorali1989 bulunduğu yerlere neşe getiriyorali1989 bulunduğu yerlere neşe getiriyorali1989 bulunduğu yerlere neşe getiriyor

Merhaba abiii

Sence Aleviligi siyasi çikarlari için kullananlar varmi ?

Günümüzde oy avciligi ugruna geçmişte Alevilige kendi inanç ve görüşlerine düşman gören, sağ egilimli
partiler alevi dostu kesilmiştir. Bu sağ için yeni bir durumdur..Aleviliğin geçmişten gelen
kutsal degerlein sol idolijisi içerisinde asmile etmeye çalişmişlardir.Kisacasi eşitlik ve insan sevgisinde
bahsederlerken ^Yaratılmişi hoş gördük yaratandan ötürü^ cümlesinin ardindaki kudrete çogu zaman sırtlarını
dönmüşlerdir.

Aleviligin içinde Alevi olmayan insanlar var oldugunu düsünüyormusun ?
eger varsa sence neyi amaçliyorlar ?

Bu günlerde aleviligin içinde ,alevi oldugunu idda edipte tasavvuftan ve batini oldugundan bi haber insanlar
var^ Aliyi sevmek alevilikse bende alevigim^sözünün yansimasi gibiler.
Bunlar genelde alevilige tesir etmek isteyen şii ve caferi zümrelerdir
Birde ateist olup halla alevi olduguna söyleyenler vardirİşte buda alevi inancina en büyük zarari veren etkendir
dedigim gibi ^Yaratilmişi hoşgördük yaradan ötürü^

Aleviligin Her insana kucak açmasi her insani benimseyip insani duygularla bagrina basmasi , Alevilik içinde kötü niyetli insanlarin Aleviligi özünden koparma çabalari oldugu görünüyor.
böyle bir özünden koparma haraketleri engellemek için neler yapmaliyiz ? ne gibi çözümler üretmeliyiz ?

Aleviligin yani kızılbaslıgın irsad faliyeti yzyıllar önce durdurularak yola giriş kapanmiştır.Bu kızılbaşlıgın bir nevi osmanlının sunniliğinden korudugu
gibi genişlemesini de kesmiştir.İnanç yylarca saklı gizli faliyetlerle özünü korumuştur
Kızılbaşlıgın ve bektaşlıgın içindeki sır saklama gelenegi,görünüş göre sırın kayboldugundan
dolayi yok olmuştur.Her önüne gelen kendi kavrayi içerisinde kitap yaziyor,tv kanalları kuruyor.Kimisi islamin özüyüz
kimisi ise dışındayiz diyor. Bu gençlerin kafasi karisiyor işin içine devlet destekli sunni inançta karişinca gençlerin inaçlarina
bağlilikları zayıflıyor.Annelerinden babalarindan istedigicevaplari alamayinca dedelere basvuruyor sonuç yine ayni.karmaişk anlatimlardan baska bisey yok.
Aleviligin özü bir tek şekilde ortaya çıkarilabilir
Yunustan viraneye kadar mahzuniye kadar olan güçlü sözlü gelenek aleviligin en iyi anlatildigi
kaynaklardandir. bu kaynaklar incelenmeli ve araştırılmalıdır.Erdebilden, Arnavutlaga kadar olan coğrafya da köylerden kentlere
kadar izlenimde bulunmalıdır.Bunlar yapilirken kurumlar kendi aralarinda birbirlerini düşkün ilan edecek seviyelere varmadan
kapali görüşmeler yapmamlidir.Tu yaygaraciligina son verilmelidir.Hümanistsiz derken birbirimize
hakeret etmemeliyiz.Son verirken şunu söyliyeyim bir düşünün bakalim modern teknolojisyle
ancak kavranabilen büyük patlamayı Yunus Emre siirlerinde nasil olmuşturda anlatmiştır.

İnançlar

ali1989 Kullanıcısına bu mesajı için 5 üye teşekkür etti:
Alt 16.12.2008, 16:12   #6
Yazar
ali1989
Forumun Bir Parçası

Bilgiler

Alıntı:
Alevikıs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
aLi ßey hoşgeLdiniz* eFem yeRiniz rahatmıı koLtuk naSıL koLtuqunu ßirazDan koyuCam Sana ßir iki sorum vaR ßaşkada yoRmıyCam

1)hobiLerin & FobiLerin
2) AŞK ?

Hoşbuldum Hazal

1)saz çalmayı. şiir ve kitap okumayi severim-fobilerim yoktur
2)Aşk hayatın anlamı,aşk tüm açıları görmezden gelmek,aşk tüm engelleri aşmak ,sevdigine sımsıkı bağlanmak.

İnançlar

ali1989 Kullanıcısına bu mesajı için 3 üye teşekkür etti:
Alt 16.12.2008, 16:23   #7
Yazar
DALGIÇ
>>>S.A.S<<<

DALGIÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Fikirler Tecrübe Puanı: 69
İtibar Puanı: 885
DALGIÇ parlak bir geçmişe sahipDALGIÇ parlak bir geçmişe sahipDALGIÇ parlak bir geçmişe sahipDALGIÇ parlak bir geçmişe sahipDALGIÇ parlak bir geçmişe sahipDALGIÇ parlak bir geçmişe sahipDALGIÇ parlak bir geçmişe sahip
DALGIÇ - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 1.122
597 Mesajına 1.199 Kere Teşekkür Edlidi

Peki ali Can hiç Aşık oldunmu?birde buna cevap istiyoruz.ama kısa cevap verme.evet,seyengemizi tanımak isteriz

[SIGPIC]C:\Documents and Settings\PINAR1\Belgelerim\Resimlerim\alim.jpg[/SIGPIC]
Alevi Demişler sünni,ler Bize
Ali,yi Severiz ALEVİ,yiz Biz
Kim Sevmez Ali,yi Sorarım Size
Hacı Bektaş,ı Severiz Alevi,yiz Biz
Ehlibeyt,i Severiz Alevi,yiz Biz
DALGIÇ Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
DALGIÇ Kullanıcısına bu mesajı için 3 üye teşekkür etti:
Alt 16.12.2008, 17:36   #8
Yazar
alev_2005_2005
... SESSİZ SİTEM ...

alev_2005_2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: TOKAT
Fikirler Tecrübe Puanı: 140
İtibar Puanı: 2311
alev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip

Ettiği Teşekkür: 6.861
3.580 Mesajına 7.692 Kere Teşekkür Edlidi

Müziği ben hayatla özdeştiriyorum, hayata bakış açım bu ve her müzik dalına hayatımın bir evresinde ona yer veririm eğer seninde böyle düşündüğünü farz edecek olursak şuan tarz olarak hayatın akışı ve düşünce tarzın ve fikirlerin doğrultusunda hangi müzik dalı ruhundasın kendini hangi kategori ile özdeşleştirirdin.

***YAŞAMAK BİR AĞAÇ GİBİ TEK VE HÜR VE BİR ORMAN GİBİ KARDEŞÇESİNE...***

***Sen yüreğinin sesini dinleyenlerdensin ve biliyorsun aslolan yürektir. Yürek sesi ne bilmeyenler, ya da bilip de duymayanlar acıtsa da içini unutma; yaşadığın sürece o yürek var olacak seninle birlikte. Sen yeter ki koru yüreğini ve yüreğinde taşıdığın sevda duygusunu. Elbet bitecek güneşe hasret günler. Ve o zaman kutuplarda yetişen cılız ve minik bitkiler değil, güneşin çiçekleri dolduracak yüreğini...***

***Kapansın el kapıları bir daha açılmasın, Yok edin insanın insana kulluğunu, Bu davet bizim...***

***Annelerin ninnilerinden spikerin okuduğu habere kadar, yürekte, kitapta ve sokakta yenebilmek yalanı, anlamak, sevgilim, o, bir müthiş bahtiyarlık, anlamak gideni ve gelmekte olanı...***

***Günler ağır. Günler ölüm haberleriyle geliyor.
Düşman haşin zalim ve kurnaz...***

*** NAZIM HİKMET RAN ***

Konu alev_2005_2005 tarafından (17.12.2008 Saat 10:20 ) değiştirilmiştir.
alev_2005_2005 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
alev_2005_2005 Kullanıcısına bu mesajı için 4 üye teşekkür etti:
Alt 17.12.2008, 15:52   #9
Yazar
ali1989
Forumun Bir Parçası

Bilgiler

Alıntı:
DALGIÇ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Peki ali Can hiç Aşık oldunmu?birde buna cevap istiyoruz.ama kısa cevap verme.evet,seyengemizi tanımak isteriz

Evet can aşık oldum 5aydır sevdiğimle beraber mutlu bir ilişki sürdürüyorum çok seviyorum onu Çok güzel bir ortamda tanıştık ve devam etmekte
Sevdiğimi anlatmak istemiyorum oda bana kalsın sadece şunu söylim o kadar güzel biri ki. gönlü güzel olması herşeye değer. Onu ilk karşılaşmamızdan beri seviyorum. Aşk yaşanan anlamsızlığı sonsuza taşıyabilme potansiyelini içinde hissetmektir......

İnançlar

Konu ali1989 tarafından (18.12.2008 Saat 13:25 ) değiştirilmiştir.
ali1989 Kullanıcısına bu mesajı için 3 üye teşekkür etti:
Alt 17.12.2008, 15:55   #10
Yazar
ali1989
Forumun Bir Parçası

Bilgiler

Alıntı:
alev_2005_2005 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Müziği ben hayatla özdeştiriyorum, hayata bakış açım bu ve her müzik dalına hayatımın bir evresinde ona yer veririm eğer seninde böyle düşündüğünü farz edecek olursak şuan tarz olarak hayatın akışı ve düşünce tarzın ve fikirlerin doğrultusunda hangi müzik dalı ruhundasın kendini hangi kategori ile özdeşleştirirdin.

ßen hayatı türkülerle özleştiriyorum, Türküler bizim kendi geleneğimizin bir ürünüdür.Hayat onunla akıyor sanki benim için türküler sevdamdır herzaman kendimi onlarla buluyorum. Türkü dediniz mi akan sular durur ve başka bir müzik tarzı olamaz benim için. Müzik ruhun gidesıdır zevkler ve renklar tartışılmaz.Üzücü bi konu ama 2-3 aydan beri sazi elime alamiyorum :8

İnançlar

ali1989 Kullanıcısına bu mesajı için 2 üye teşekkür etti:

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil