Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > Aleviler ve Alevilik > Alevilik Genel

Alevilik Genel Alevilik üzerine genel tartışmalar, eleştiriler, sorunlar

Seçenekler Arama Stil
Alt Bugün, 05:01   #421
Yazar
Raya Haq
Forumu İyi Bilen

Bilgiler

Memleket: TUNCELİ
Fikirler Tecrübe Puanı: 12
İtibar Puanı: 10
Raya Haq iyi yolda gözüküyor

Ettiği Teşekkür: 13
30 Mesajına 32 Kere Teşekkür Edlidi

Kuran denilen SUC MAKINASI.. Sozum ona Vahiler ve Ayetler olarak gelmis bir kitap filan da degildir.

Kuran denilen sozum ona bu kitap neden HIRA MAGARASINA gonderildigini sorgulamamiz gerekmezmi?
NEDEN HIRA MAGARASI?
Hani bu ozunde yok olan, sozde var olan ALLAH Gokteydi!!!!
Gokte olan birisi birseyler gonderiyorsa, gorulmezmi?
Yok Olan Varligindan Soz Edilen Bu Varlik, daha once Tevrat, Zebur ve Incil`i Gondermemismiydi?
Sozde onlari da bu kondermisti!!!
Pekki Tek Tanrinin Kurucusu olan Ibrahimin Getirdigi Din Musevi Dini Degilmidir?
Evet.
Ibrahim, O donemde Koyun Tuccaridir, Elinde Koc cok oldugundan dolayi, Ismail i kurban etme politikasini cikardi, yok efendim Gokten Koc Indi, Ismail`i kesmesini engelemismis!!!!
Neden Koyun, Keci, Merkep, At, Deve vs vs vs olmadi da KOC oldu????
Hadi diyelim veya bunu olmus bir gercek kabul edelim.
Pekki Bu ALLAH salakmidiydi? Yoksa Aptalmiydi?
Once Tevrati gonderiyor!!
Daha sonra R.T.E gibi Efendim O Ciraklik Donemiydi, Ustalik donemi daha sonra Masterlik donemi vs vs filanmiydi!!!!
Once Idrak Etmedi, Tevratta dogru seyler yazmadi diyelim!!
Pekki Neden Ben Tevratta Bazi Hatalar ve Eksikler Yaptim, Onun Icin Zeburu gonderiyorum....
Hadi Zeburu Gonderdi, Ayni Sekilde Ben Tevrat ve Zebur da Hata ve Yanlis Yaptim Incil dogru olandir demesi gerekmiyormuydu?
Ucunde de hata ve yanlis yapti!!!!
Daha once gonderdigim 3 Kitap hata ve yalislar oldugundan dolayi, Kurani son Olarak Gonderiyorum, Bundan Sonra Yalan Dolanla Ugrasmiyacam, Kimsenin Uckuru ile Ugrasmiyacam.
Baska Bir Muhammed Getirip 9 Yasindaki Cocuklara Tecavuz Etmesi Icin Emir Vermiyecem Diyemezmiydi??????

Hangi Haklin Yolu ve Vicdan Bunu Kabul Edebilir?
1980 lerin sonunda Kuran Hakkinda Hiristiyanlar tarafindan yazilmis bir kitap okudum.

Islam Peygamberi Muhammed, Elindeki Askerleri ve elinde olan gucle, O donemin Bilginlerinden 7 ile 8 kisiyi tek tek yakaliyarak Hira Magarasinda Esir tutar.
Bunlara, "Belirli Bir Sure Burada Kalacaksiniz. Istediklerimi Verirseniz Kiliniza Bile Zarar Gelmiyecektir, Eger Istediklerimi Vermezseniz, Yapmazsaniz, Ayle Fertlerinizde Deger Verdiginiz Cocuklariniz, Esleriniz ve Yakinlarinizin Kellesini Getirip Ayaklarinizin Onune Atarim, Istediklerimi Verebilirseniz, Ne Sizin, Nede Yakinlarinizin Kilina Zarar Gelmez" diyerek sartlarini siralar.

Bana Oyle Bir Fikir Getireceksinizki, O Fikirlerleri Allah Tarafindan Vahi Geldigini Inandirabileyim.
Eger Akla Yatkin Olmazsa, Insanlara Inandirici Olabilecek Fikir Olmazsa, Daha Once Soylediklerim Tek Tek Uygulanacak, Kimseniz Kalmazsa, Sira Sizin Kellenize Gelecektir.
HIRA MAGARASINA Gidip Esir Aldigi donemin bilginlerinden aldigi notlar kafasina yatanlari VAHI OLARAK goturup meydanlarda okuturdu.
Okuttugu Vahileri her 5 kisiye veya daha fazlasina siir gibi ezberletir, unutmalari halinde kellelerinin gidecegini soylerdi.
Kitap Haline Getirmis Olsaydi, Insanlar Kendisine Inanmiyacagindan boyle bir politika izlemisti.

Ayse neden Peygambere Inanmadiginin en buyuk delili ise, Savastan geri donuldugunde, bilerek ordudan ayrilip saklanmasi, daha sonra devenin ustundeki tahtta olmadigi anlasilinca, Mutlaka bulunmasi icin bir kac birligi geriye Aysenin Bulunmadan Geri Gelinmemesi Emrini vermisti.
Geldikleri Istikamete Giden Birlik, Ayse ve Safvan`i ciril ciplak sevisirken yakalar, ikisinide Muhammedin karsisina cikarirlar, Olan biteni Muhammede anlatirlar.
Zina Sucundan Dolayi Ayse ve Safvan oldurulmesi gerekirdi.
Muhammed Ayse`yi babasi Ebu Bekir`in Evine Gonderir.
Ertesi gun Ayse ve Safvanin oldurulecegi beklenirken, Muhammed cadirdaki heyet gorevini yapanlarin Olum Kararini Engelliyecek bir sey yumurtlar...
Ben ruyamda Allahu talhayi gordum, "Bana Dediki Ya Muhammed Ayse`ye Iftira Ediliyor, Ayse Sucsuzdur"

Ayse, Safvan ve onlari yakaliyanlar gercekleri biliyorken, boyle bir yalana bas vurmasi!! Ayse, Safvan ve kendilerini yakaliyan gurup hayretler icinde kalir.

Gorduklerine sahit olan, birlikteki askerler, "Bu nasil olur! kendi gozlerimizle ikisini de ciril ciplak sevisirken gorduk, gozlerimizle gordugumuz bir gercegi nasil Allah vahi gonderir vs vs gibi soylemler yayilir.
Bunu onlemek icin, Muhammed belirlik kisileri gorevlendirir, tellal cagirtip, "Bundan sonra kimki EHL-I BEYT`IME Laf soyler, dedikodusunu yaparsa, Kellesi ucurulacaktir" fetvasini verir..
EHL-I BEYT olayi da buradan baslar ve devam eder...
Ayse bu ve birkac konudan dolayi, MUHAMMED`E INANMAMISTIR, INANMADIGINI`DA BIZZAT SOYLEMLERI ILE TASTIKLER...
YOK DEGILSE ALLAHIN ELCISI OLAN MUHAMMED`I ZEHIRLEMEYE TESEBBUS EDERMIYDI?

Bu Nasil Bir Allah?
Yagmurun nasil ve neden yagdigini aciklamamis?
Depremlerin nasil ve neden oldugunu aciklamamis?
Gece ve Gunduzun nasil meydana geldigini aciklamamis?
Mevsimlerin nasil meydana geldigini aciklamamis?
Dunyanin duz degilde, yuvarlak oldugunu aciklamamis?
Bunlari cogaltikca cogaltabiliriz...
NEDEN?????
Neden Muhammed`e buna tecavuz et,
Bunu birak, digerini al tecavuz et,
Bu sana helaldir, bunun istedigin gibi kullan.
Bunun katli vacittir, oldur.
Bunlari yakaladin, kucuk kiz cocuklari oldurme, digerlerini oldur.
vs vs vs vs vs .
Sahi Ya Aklin Yolu ve Vicdan Olgusu, Kuran Denilen Suc Makinasinin Hangi Sayfasinda VAR?

Raya Haq Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 2 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 2 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil