Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > Toplumsal Konular > Siyaset/Politika

Siyaset/Politika Ulusal ve uluslararası politika ile ilgili tartışmalar burada yapılır

Seçenekler Arama Stil
Alt 27.08.2008, 15:00   #1
Yazar
alev_2005_2005
... SESSİZ SİTEM ...

alev_2005_2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: TOKAT
Fikirler Tecrübe Puanı: 140
İtibar Puanı: 2311
alev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip

Ettiği Teşekkür: 6.861
3.580 Mesajına 7.692 Kere Teşekkür Edlidi

Post *** Gençlik Siyaset hakkında neler düşünüyor (-20) ***

Varan 2

(-20 )diye belirttim yine çünkü bu konu hakkında herkes dili döndüğünce yazdı çizdi ama 20 yaş ve altı gençliğin siyasi görüşünü merak ediyoruz, geleceğin temsilcisi ve seçmeni alevi gençliği siyaset hakkında ne düşünüyor...

Evet konu başlığındanda anlaşılacağı gibi;

Ey gençlik (-20)

Gençliğimiz SİYASET hakkında neler düşünüyor...?

SAĞ - SOL diyoruz; bu kavramları ne kadar biliyoruz...?

Sağcılık sizce nedir...?

Solculuk sizce nedir...?

Neden insanlar böyle bir ayırıma gitmiştir dünya olarak...?

Gençlik olarak siyasilerden ne bekliyorsunuz...?

VS..
VS..

Soruları çoğaltabiliriz, ama tek ricam (-20 ) sloganımız 20 yaş ve altındaki yaş grubu gençlerimiz yazarlarsa sevinirim...

Sonra analiz yapıp, diğer yaş dilimlerine geçeceğiz, ve böylelikle Alevi gençliğinin siyasete bakış açısının ve 68 lerden bu yana değişime uğrayıp uğramadığı hakkında bir ön fikir elde etmiş olacağız.

Katılım gösteren herkese şimdiden sonsuz teşekkürler...

___________________İMZA___________________
***YAŞAMAK BİR AĞAÇ GİBİ TEK VE HÜR VE BİR ORMAN GİBİ KARDEŞÇESİNE...***

***Sen yüreğinin sesini dinleyenlerdensin ve biliyorsun aslolan yürektir. Yürek sesi ne bilmeyenler, ya da bilip de duymayanlar acıtsa da içini unutma; yaşadığın sürece o yürek var olacak seninle birlikte. Sen yeter ki koru yüreğini ve yüreğinde taşıdığın sevda duygusunu. Elbet bitecek güneşe hasret günler. Ve o zaman kutuplarda yetişen cılız ve minik bitkiler değil, güneşin çiçekleri dolduracak yüreğini...***

***Kapansın el kapıları bir daha açılmasın, Yok edin insanın insana kulluğunu, Bu davet bizim...***

***Annelerin ninnilerinden spikerin okuduğu habere kadar, yürekte, kitapta ve sokakta yenebilmek yalanı, anlamak, sevgilim, o, bir müthiş bahtiyarlık, anlamak gideni ve gelmekte olanı...***

***Günler ağır. Günler ölüm haberleriyle geliyor.
Düşman haşin zalim ve kurnaz...***

*** NAZIM HİKMET RAN ***

Konu alev_2005_2005 tarafından (27.08.2008 Saat 15:03 ) değiştirilmiştir.
alev_2005_2005 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
alev_2005_2005 Kullanıcısına bu mesajı için 14 üye teşekkür etti:
Alt 27.08.2008, 15:22   #2
Yazar
Newman
Kadirist...!!!!

Newman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: KAHRAMANMARAŞ
Fikirler Tecrübe Puanı: 59
İtibar Puanı: 586
Newman isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeNewman isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeNewman isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeNewman isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeNewman isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeNewman isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üye

Ettiği Teşekkür: 722
623 Mesajına 1.256 Kere Teşekkür Edlidi

Ben yaş olarak sınırdayım ama genede çorbada bi tuzum bulunsun:

Ben Türkiye'de siyasete ve siyasetçilere güvenmiyorum o kadar kokuşmuş bi sistem varki al birini vur ötekine ve kötü yanı iyi şeyler düşünen ve yapan insanlarda arada kaynıyor maalesef.

Onun için sağında,solunda içi boş bence danışıklı dövüş içersinde gidiyolar.

68 kuşağından bi bayanın dedikleri aklımda kaldı biz Ankara'nın gece kondu mahallelerindeki her evi bilirdik giderdik diye.Ben öyle bir ''Sol'' istiyorum ülkemde.

Sağda ne hali varsa görsün

Ve maalesef artık 1-2 sene önceki sert düşüncelerim yok ne halleri varsa görsünler diyorum hiçbiride umrumda değil.

Hani beyin göçü deniyor ya o olayıda anlıyorum şimdi ve maalesef fırsat bulursam ne yalan söliyim giderim.

Çünkü sistem üçkağıtçılık üzerine kurulu e bende de o zihniyet yok her şekilde ne yaparsam yapayım bu sistemde bana ve benim gibi düşünenlere yer yok maalesef.

Neyse bakalım diğer arkadaşlar ne düşünüyolar...

BEN ATATÜRKÇÜYÜM.
BEN CUMHURİYETÇİYİM.
BEN LAİKİM.
BEN ANTİ-EMPERYALİSTİM.
BEN TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE'DEN YANAYIM.
BEN ÖZGÜRLÜKÇÜYÜM.
BEN İNSAN HAKLARI SAVUNUCUSUYUM.
BEN TERÖRÜN KARŞISINDAYIM.
BEN YOBAZLARIN,VURGUNCULARIN,ÇIKARCILARIN,DÜŞMANIYIM!. .

Uğur MUMCU
Newman Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Newman Kullanıcısına bu mesajı için 8 üye teşekkür etti:
Alt 27.08.2008, 15:49   #3
Yazar
Serife_aw
Forumla Bütünleşmiş

Serife_aw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: KÜTAHYA
Fikirler Tecrübe Puanı: 58
İtibar Puanı: 512
Serife_aw bulunduğu yerlere neşe getiriyorSerife_aw bulunduğu yerlere neşe getiriyorSerife_aw bulunduğu yerlere neşe getiriyorSerife_aw bulunduğu yerlere neşe getiriyorSerife_aw bulunduğu yerlere neşe getiriyorSerife_aw bulunduğu yerlere neşe getiriyor

Ettiği Teşekkür: 667
325 Mesajına 466 Kere Teşekkür Edlidi

siyasetten hiç annamam siyaset hakkında bildigim tek sey koca koca adamalrın oy toplamak için yaptıgı maskotluklar ve soledıklerı yalanlar.
tabi bide halkın hiçe sayılması.
burasi turkiye genclere nezamn deger verdılerkı sımdı versınler ben tam 1 senedir cok afedersiniz cok agır bişi olcak ama kopek gıbı calısıyorum dıploma almak ıcın ama hala alamadım ama torpılı olan aldı dıplomasını 4 tane dersten kalmıs olsada
gecen sene dayım mıtınglere giderken pesıne takılıp gııderdım okadar kalabalıgın nie toplandıgını hala cozmus deılım adam gene basa gectı satılmadık yerımız kalmadı kac mılyon insan adam yerıne konulmadıki genclerı neden adam yerıne koysunlar bu ulkede hepımızı koyunlastırmaya dusunmez bırer yaratık olmamızı istıyolarki meydan onalara kalsın

Konu Serife_aw tarafından (27.08.2008 Saat 16:06 ) değiştirilmiştir.
Serife_aw Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Serife_aw Kullanıcısına bu mesajı için 8 üye teşekkür etti:
Alt 27.08.2008, 17:41   #4
Yazar
*_Suskun_*
Forumla Bütünleşmiş

Bilgiler

Memleket: OUT OF TURKEY
Fikirler Tecrübe Puanı: 92
İtibar Puanı: 1529
*_Suskun_* ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor*_Suskun_* ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor*_Suskun_* ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor*_Suskun_* ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor*_Suskun_* ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor*_Suskun_* ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor*_Suskun_* ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor*_Suskun_* ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor*_Suskun_* ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor*_Suskun_* ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor*_Suskun_* ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor

Ettiği Teşekkür: 767
692 Mesajına 1.234 Kere Teşekkür Edlidi
Arrow

Siyaset'e 15 yaşında girdim. Ülkü ocaklarında başladı siyaset benim için, fetullahçılara kadar her kesimden insanlar tanıdım, tanıştım... Ama sonunda bu yolun, yol olmadığını anlayıp ayrıldım. Daha sonra bir takım kitaplar okudum. Kendimi bir kuruma bağlı görmek istedim. Girdik sonunda bir yerlere... Çeşitli mitinglere,eylemlere katıldım. Ama nedense herşey göründüğü gibi olmuyor. Zamanla herşey değişiyor. Sanırım bu örgütleme çabalarında güleryüzlülük,yalan,üç kağıtçılık gerekiyormuş. Ben bunu gördüm. İnsanlar tanıdım. Konuştum, tartıştım. Ama bir adımdan öteye gidemedim/gidemedik. Soğudum, bıraktım artık bu işleri. Ama artık fikirlerim de değişti. Piyon olmamayı öğrendim. Sol diye bir kavramın olmadığını, daha doğrusu solun değiştiğini öğrendim. Belirli bir amaç uğrunda mücadele etmemeyi öğrendim... Çalışıp bir yerlere gelmeden birşeylerin değişmeyeceğini öğrendim. Ve artık siyaset denilen kavram benim için bitti. Bu yola giripte kendimi harcamaya, insanların maşası olmaya hiç niyetim yok. Ben şu durumda sadece ekmeğime bakıyorum. Kimseyi düşünmüyorum. Çünkü ne kadar düşünürsem o kadar batıyorum ve hep piyon rolünü oynamak zorunda kalıyorum... Durumum iyi, her istediğime sahip olabiliyorum. Mutluyum, huzurluyum. Ve şuana kadar hiç başım ağrımadı. Çünkü ezilenden yana olmadım. Yanlış mı yapıyorum.? Şu durumda hayır. Bu ülke'nin düzeni malesef böyle. İnsanlar nankör,insanlar bencil,herkez aslında kendini düşünüyor... Ama malesef bunu yüzlerine yansıtmıyorlar. Açık sözlülüğü severim ve hep açık sözlü oldum. Kimseyi düşünmüyorum... Ben bir yerlere gelip, kendi düzenimi kurup, yaşamayı seçtim.!

*_Suskun_* Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
*_Suskun_* Kullanıcısına bu mesajı için 13 üye teşekkür etti:
Alt 27.08.2008, 18:32   #5
Yazar
mavra
Forumu İyi Bilen

mavra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Fikirler Tecrübe Puanı: 46
İtibar Puanı: 322
mavra sevilen bir üyemavra sevilen bir üyemavra sevilen bir üyemavra sevilen bir üye

Ettiği Teşekkür: 912
207 Mesajına 360 Kere Teşekkür Edlidi

Benimde siyasetle görüşlerim her zaman vardı..Ama en azından bu yıl şekil almaya başladı..Neden mi ?Çünkü bu yıl kitaplarla ve yaptığım çeşitli araştırmalarla bunu pekiştirmeye çalıştım..Kendimce en doğru yolu bulmaya çalıştım ve hala çalışıyorum..Araştırdıkçada bazı zihnimdeki kalıplaşmış doğru-yalnış düşüncelerden arınmaya çalışıyorum.Bana kalırsa doğrularıda yalnışlarıda benim bulmam lazım.!Ne çevremdeki kimselerin ne de ailemin görüşleri beni etkilemedi..
İşin açıkcası ailemde bana bu konuda bi düşünceyi aşılamaya çalışmadı..Aileminde düşünceleri benim düşüncelerime benzer ama benim bi farkım var doğru veya yalnışı araştırarak bulmaya çalışıyorum.Bu konudada hep ailemden destek gördüm.Fakat ben düşüncelerimi hiç bir zaman hangi ortam olursa olsun çekinmeden söyledim.İşte benim siyasetle ilgilenme olayım tam olarak burada başladı diyebilirim.Çünkü ben düşüncelerimi savundukça Bazı kişilerce dışlandım (umrumda bile değil) .Bu yıl benim için birazda zorlu geçti.Çünkü bazı kendini bişey zanneden, beni korkutmaya çalışan, "ÜLKÜCÜ" diye tabir edilen bazı insancıklarla karşı karşıya getirdi.Takip edildim,yolumu kestiler,tehtit edildim.Neden farklı düşündüğüm için.!Ama şu da bir gerçek bu insancıklar her zaman benle böyle uğraştılar ve bende dahada düşüncelerimi sahiplendim.!

Türkiye'de düzgün siyaset yapıldığına inanmıyorum.Herkes birbirinin kuyusunu kazıyor.Yalan,hile ,Düzenbazlıkla kalkınmaya çalışılan bir ülkede yaşamaya çalışıyoruz her ne kadar zor olsada!!

Şu anda sanki bir boşluğun içinde yok oluşumuzu izliyor gibiyiz.İşte bu umarsızlık perdesini sonuna kadar çekip içimizi kanatan ,Kanatan yaralarımızı sarmak yerine dağlayan o iğrenç ellerin yarattığı dünyada yaşama savaşı veriyoruz vereceğiz taki barış ,ÖZGÜRLÜK, eşit bir dünyada yaşayana dek!

Sevgiler..

mavra Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
mavra Kullanıcısına bu mesajı için 11 üye teşekkür etti:
Alt 27.08.2008, 18:54   #6
Yazar
HatiCem
Üye

HatiCem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Fikirler Tecrübe Puanı: 40
İtibar Puanı: 119
HatiCem yakında sevilen bir üye olabilirHatiCem yakında sevilen bir üye olabilir

Ettiği Teşekkür: 105
9 Mesajına 20 Kere Teşekkür Edlidi
Thumbs down

Benim için siyaset sağ ve solun kalıplaşmış halidir.ve bu kalıplaşmada en doğru yolu bulmak için sağlam adımlarla ilerlemek gerekir ben bunu okuduğum kitaplarla yaptığımı düşünüyorum.Ne ailemin desteklediği parti ne bana sundukları fikirler beni etkilemedi.Kendi fikirlerim bana karanlık bir yolda ışık oldu.
Ancak herkes böyle düşünmüyor.Ayrımcılık insanlar arasında tutulu bi hal almış durumda..Dışlanmalar,din adı altında insanları sömürenler ,kendilerini kendi düşüncelerini zorla kabul ettirmeye çalışmaları ayrımcılığı güçlendirmiş durumda.Bu ayrımcılığın her geçen gün azalması gerekirken devletin başındakiler sayesinde günden güne artıyor.
Ve böyle olduğu sürece bu ülke hızla inişe geçicek....
BAŞLADI BİLE!!!

HatiCem Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
HatiCem Kullanıcısına bu mesajı için 11 üye teşekkür etti:
Alt 27.08.2008, 18:57   #7
Yazar
!KiziLGenc!
Forum Katılımcısı

!KiziLGenc! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ANKARA

Fikirler Tecrübe Puanı: 41
İtibar Puanı: 227
!KiziLGenc! hakkında olumlu dusunceler mevcut!KiziLGenc! hakkında olumlu dusunceler mevcut!KiziLGenc! hakkında olumlu dusunceler mevcut
!KiziLGenc! - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 65
57 Mesajına 158 Kere Teşekkür Edlidi

Evet Bir Katılımda Ben Yapıyım : )

Öncelikle , Siyaset in Anlamı İzlenilen Yoldur. Yani Siyaset Hakkında Birşey Düşünülmez Genel Anlamda : )) Ancak , Siyasi Görüşler Hakkında Görüşler Olabilir , Ancak Konu İçeriğinde Belirtildiği Gibi Sol - Sağ Hakkında Gençler Ne Düşünüyor Dünya Neden Böyle Bir Ayrıma Gitti Sorusuna Yanıt Verecegim.

Sol , Öyle Bir Kisinin Ortaya attıgı Bir Olayda Degildir , Bir Zümreye yada Belli Azınlıklara Irklara Hitap Eden Dogmatik Bir Olay da Degildir. Sol Kavramı , Felsefeyle Birlikte Ortaya Cıkar. Karl Marx , Dünya Üzerindeki Sol Kavramına Işık Tutmuştur. Bir Çok Devlette Devrim Marksizm Ölçüsünde yapılmıştır , Bu Kavramı Bilmeyen Arkadaslara Bu Kavram Deniz Gezmiş'in Son Sözlerinden Tanıdık Gelecektir " Yaşasın Marksizm-Leninizm , Yaşasın Kürt ve Türk Halklarının Kardeşliği , Kahrolsun Emperyalizm " => Marx , Dünyada Kapitalizm ve Sosyalizm Üzerine Birçok Teori Yapmıs Bir Filozofdur , Engels Gibi. Kapitalizm Nedir ? Kapitalizm => Abd'nin Dünya Üzerinde Şu An uygulanmasını İstedigi Sistemdir , Kapitalizm Zenginin Yoksulu , Güçlünün Güçsüzü Ezmesidir , Kapitalizm İşçi - Emekçi - Memur Çalışsın , Üretsin , Ben Yeyim Diyen Burjuva Zümreye Hizmet Eder , Torpil ve Rüşvet Kapitalizmin En Büyük Ürünüdür .

Asıl Konuya Geldigimizde , Kapitalizm Emperyalizmle Kardeştir .. Abd , Irağı Nasıl Yok Etti , İşte Emperyalizm Tam Budur. Emperyalizm , Bir Sömürge Sistemidir ve Güçlü Devletin Güçsüz Devleti Himayesine Alması , Özgürlüklerini Kısıtlaması , Bir Yanda İnsanlar Açlıktan Ölürken , Sokak Cocuklarının Üzerine Ucaklardan Bomba Atılırken , Bir Yanda Bunları Yaptıranların Viskisiyle Yemegini Yeyip Bundan Zevk Duymasıdır.

Emperyalizm , Sağdır. Faşizm Emperyalizmin En Önemli Silahıdır.. Sosyalizm İse , Kapitalizm ve Emperyalizme Karşı , Faşizmi Öldürerek , İnsanları Kardeş Gören Bir Sistem ve Kapitalizmin Tam Zıttıdır. İşte Sosyalist Sistem de Soldur. Dünya Üzerinde Sol-Sağ Kavramları Budur.. Ama Sadece Bir Özet , Bir Canlandırma Yaptım , Bu Konunun Detayına , İdeolojilerine İndigimizde Öyle Bir Mesaja Bir Sayfaya Hatta Bir Konuya Sığabilecek Bir Tartısma Degil : )

Kısa Özetleme : Kapitalizm ve Emperyalizm Sömürüdür ve Sağdır , Sosyalizm ve Anti - Emperyalizm Sömürüye Her Anlamda Karşı Çıkar ve Eşitligin Savuncusudur , Toplumcudur ve Sol da Budur..

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
!KiziLGenc! Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
!KiziLGenc! Kullanıcısına bu mesajı için 8 üye teşekkür etti:
Alt 27.08.2008, 19:16   #8
Yazar
özge_54
Tecrübeli Üye

özge_54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Fikirler Tecrübe Puanı: 39
İtibar Puanı: 30
özge_54 iyi yolda gözüküyor

Ettiği Teşekkür: 40
23 Mesajına 40 Kere Teşekkür Edlidi

ben herzaman siyasetle ilgileniyordum.herzaman bir fikir yürütüyordum.fakat fikirlerim kendime ait değildi başkalarından duyduğum fikirlerdi. ama bu sene okuduğum kitap ve araştırmalardan kendi fikirlerimi yürütüyorum , söylüyüyorum.
ailemin hiç baskısı olmadı . fikirlerime karışmadılar .doğrularımı hep kendim buldum . yanlışlarımıda.
şimdiki siyasetçilere gelince hiçbirine zerre kadar güvenmiyorum.hiçbiri verdiği sözleri yerine getirmiyor . birbirleriyle uğraşıyorlar.bu arada sorunlarımızı hallettiklerini sanıyorlar ama hiçbir sorunumuzu halletmiyorlar . ve bu sorunlar büyüdükçe büyüyor.bir gün bu sorunların farkına varacaklar ama çok geç olacak.

özge_54 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
özge_54 Kullanıcısına bu mesajı için 9 üye teşekkür etti:
Alt 27.08.2008, 20:33   #9
Yazar
Aykut Diş
Forum Katılımcısı

Aykut Diş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: SİVAS
İtibar Puanı: 159
Aykut Diş hakkında olumlu dusunceler mevcutAykut Diş hakkında olumlu dusunceler mevcut

Ettiği Teşekkür: 163
66 Mesajına 109 Kere Teşekkür Edlidi

Biz,Alevi toplumu hep bölünmüşlük içinde yaşadık yıllarca.Kimimiz sağcıydık,kimimiz solcu ama hiç ortak noktalarımızı göremedik.Ben saf siyaset dönemlerimde Alevi toplumunu genel itibariyle Atatürkçü görürdüm.Bu d beni sevindirirdi.Ama ne zaman gerçekten siyaset arenasında boy göstermeye başladım,o zaman gördüm ki herşey öyle değilmiş.Alevi toplumu insanların zihninde bıraktığı aydın insan sıfatıyla yıllarca hep eşitlik,adalet,özgürlük,hak,hukuk,milliyet,vatan,b ayrak gibi toplumumuz yaşamında önemli yeri olan kelimelerin gölgesinde karartıldı.68 den bugüne çok şey değişti biz de.Böldüler bizleri,amaçları da oydu zaten.Kimimiz sosyalistti,kimimiz kemalistti,bazılarımız liberaldi,bazılarımız milliyetçi,kimimiz kültürümüzün aydınlığını karanlığa tercih etmişti,kimimizin gözünü para hırsı ve çıkarcılık bürümüştü,kimimiz de kürt halkına özgürlük diyerek dağa çıkmak istiyordu.Ama şunu gördüm okudukça,düşündükçe bizler bu ülkenin,Türkiye'nin İngiliz anahtarıyız.İşler yolunda gitmediğinde politika okları bizim üzerimize dönüyordu.Bizler de bunlara her seferinde kanıyoruz,belki saflıktan belki güvenden,belki de inanmışlıktan.Bizler hiç bir zaman kendi işimiz için birşey yapmıyoruz.Hoşgörülü olmamız her zaman kullanılıyordu bu ülkede...
68'de Denizler yola BAĞIMSIZ TÜRKİYE diye çıkarken bizler ile birlikte,bugün biz dağa çıkıyoruz emperyalizme hizmet eden sloganlarla.Ya da bir koli erzağa,3-5 torba kömüre kimliğimizi satıyoruz.

Biraz ütopik olucak ama,hep bizlerin kurduğu bir parti olmasını istemişimdir.
Sağ-sol demeden herkese hitap edebilcek,emperyalizme karşı ve sosyalizme dönük bir parti.Mustafa Kemal'e sahip çıkan,O'nu gerçekten sahiplenenlerin ve ülkenin gerçek sahibinin kimler olduğunu herkese gösteren bir parti...

Aykut Diş Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Aykut Diş Kullanıcısına bu mesajı için 9 üye teşekkür etti:
Alt 28.08.2008, 15:40   #10
Yazar
nurhak92
Forum Katılımcısı

nurhak92 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: MUŞ
İtibar Puanı: 110
nurhak92 yakında sevilen bir üye olabilirnurhak92 yakında sevilen bir üye olabilir

Ettiği Teşekkür: 101
40 Mesajına 64 Kere Teşekkür Edlidi
Question

Ben Türkiye'de siyasete ve siyasetçilere güvenmiyorum o kadar kokuşmuş bi sistem varki al birini vur ötekine ve kötü yanı iyi şeyler düşünen ve yapan insanlarda arada kaynıyor maalesef.

Onun için sağında,solunda içi boş bence danışıklı dövüş içersinde gidiyolar.

68 kuşağından bi bayanın dedikleri aklımda kaldı biz Ankara'nın gece kondu mahallelerindeki her evi bilirdik giderdik diye.Ben öyle bir ''Sol'' istiyorum ülkemde.

Çünkü sistem üçkağıtçılık üzerine kurulu e bende de o zihniyet yok her şekilde ne yaparsam yapayım bu sistemde bana ve benim gibi düşünenlere yer yok maalesef.

arkadaşımın bu düşüncelerine aynen katılıyorum

bir çok çeşit insan tanıdım ülkücülerin çoğu ülkü ocaklarının siyasetini doğru bulmuyor
ama fethullahçılarda kafa aynı tık yok büyükleri ne derse o
bende şimdi ki siyatsetçilerin hiç birine güvenmiyorum

aslından benim sağ sol konusunda ilginç bir tespitim var
aslında istenilenler aynı ama yollar farklı gibi geliyor.en azından tanıdığım kişiler için böyle

nurhak92 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
nurhak92 Kullanıcısına bu mesajı için 7 üye teşekkür etti:

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil