Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > Kültür-Sanat > Sinema ve Tiyatro

Sinema ve Tiyatro Sinema filmleri, yorumları, tiyatro oyunları, oyuncular, yıldızlar

Seçenekler Arama Stil
Alt 06.03.2009, 21:27   #1
Yazar
haziran_AW
yorgun savaşçı

haziran_AW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler
Space Invaders Champion! Pacman Champion! Breakout Champion! Castle Defend Champion! Balloon Bomber Champion!
Tournaments Won: 1

Memleket: AMASYA

Fikirler Tecrübe Puanı: 93
İtibar Puanı: 1415
haziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı var
haziran_AW - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 3.577
1.695 Mesajına 3.780 Kere Teşekkür Edlidi

Standart Güneşi Gördüm

GÜNEŞİ GÖRDÜM

GÜNEŞİ GÖRDÜM FİLMİ KÜNYE
Senaryo ve Yönetmen: Mahsun Kırmızıgül
Görüntü Yönetmeni: Soykut Turan
Sanat Yönetmeni: Veli Kahraman
Müzik: Mahsun Kırmızıgül, Yıldıray Gürgen
OYUNCULAR: Ali Sürmeli, Ali Tutal, Alper Kul, Altan Erkekli, Buğra Gülsoy, Cem Aksakal, Cemal Toktaş, Cezmi Baskın, Cihat Tamer, Demet Evgar, Deniz Oral, Emre Kınay, Erol Demiröz, Erol Günaydın, Gülhan Tekin, Hande Subaşı, Itır Esen, Kamil Sönmez, Macit Sonkan, Mahsun Kırmızıgül, Menderes Samancılar, Murat Ünalmış, Nurseli İdiz, Sarp Apak, Şerif Sezer, Ümit Okur, Yıldız Kültür, Yiğit Özşener, Zafer Ergin ve çocuk oyuncular, Aleyna Kala, Aslıhan Kapanşahin, Cansu Aktay, Elenur ve Edanur Eker, Serhat Çağlayan, Tuğse Gökhan

Milyonların sevgilisi, müzik dünyasının starı film için saçlarını 3 numaraya vurdu. 6 çocuklu bir babayı oynayan yönetmen, oyuncu, senarist Mahsun Kırmızıgül'ün yeni tipi kuşkusuz çok konuşulacak. Görenlerin tanımadığı Mahsun Kırmızıgül'ün yanı sıra Menderes Samancılar, Altan Erkekli, Cezmi Baskın tamamen farklı tipleri ile dikkat çekiyorlar.

12 Mart'ta sinemaseverlerle buluşacak film muhteşem kadrosu ile geliyor. Özenle seçilmiş kadroda Ali Sürmeli'den, Alper Kul'a, Altan Erkekli'den, Cezmi Baskın'a, Demet Evgar'dan Emre Kınay'a, Erol Günaydın'dan, Hande Subaşı'na, Kamil Sönmez'den, Mahsun Kırmızıgül'e, Menderes Samancılar'dan Nurseli İdiz'e, Sarp Apak'tan, Şerif Sezer'e, Yiğit Özşener'den, Zafer Ergin'e uzanan dev bir oyuncu kadrosu var.

Yönetmen Kırmızıgül tarafından konulan filmin içeriğini açıklayamama konusundaki yasakları da devam ediyor.

Mahsun Kırmızıgül'ün beş ayda oluşturduğu tüm oyuncuların, tipleri ve karakter analizleri önceden çalışıldı. Filmde yerli ve yabancı toplam 2000 figürasyon yer alıyor. 31 aracın sette hazır bulunduğu filmin bütçesi söylenmiyor. Kırmızıgül'ün yaklaşık bir yıl önce kaleme aldığı filmin çekimleri 4 ayrı ülkede yapıldı. Norveç Danimarka İsveç, Türkiye, İstanbul ve Kars'ta çekimleri hala devam eden Film 10 Ocak'ta bitecek.

Yapımcılığını Murat Tokat'ın üstlendiği, çeşitli sosyal kategorideki çocukların dramını anlatacak olan filmde, 6 çocuk üzerinden yola çıkılarak ülkemizde zorda kalan milyonlarca çocuğun sessiz çığlıklarına kulak veriliyor. 'Güneşi Gördüm'de son yirmi beş yıla dair; bugüne kadar cesaretle söylenmekte zorlanılan sözler yer alıyor ve yüksek sesle tartışılamayan konular işleniyor. 'Türkiye'nin hikayesi'...

Mahsun Kırmızıgül'ün merakla beklenen yeni filmi Güneşi Gördüm'de rol alan Demet Evgar, Hande Subaşı, Yıldız Kültür ve Şerif Sezer dev kadronun kadın oyuncuları olarak karşımıza çıkıyor.

Kars'ta devam eden çekimler sırasında hem farklı bir coğrafyada bir süre de olsa zaman geçirebilmenin mutluluğunu yaşarken, bir yandan da filmde rol almanın kendileri için bir şans olduğunu sık sık dile getiriyorlar.

Filmde Mahsun Kırmızı gül'ün oynadığı Ramo'nun karısı Havar (Demet Evgar),kayınbiraderinin karısı Zehra (Hande Subaşı), Davut'un (Altan Erkekli) karısı Gülistan (Şerif Sezer) ve annesi Pakize (Yıldız Kültür) yöresel kıyafetler içinde senaryonun gereği olarak oyunculuklarını sergilediler. Filmin çilekeş kadınları Havar, Zehra, Gülistan ve Pakize ailelerine her şartta sahip çıkan, elinin emeğini esirgemeyen gerçek Anadolu kadınları olarak, izleyicinin gönlünde şimdiden taht kuracağa benziyor.

___________________İMZA___________________
zaman her zaman haklı çıkarmıştır beni.dile kolay 10 yıl oldu bu imzayı atalı.

yılandan korkmam yalandan korktuğum kadar(korkmadım)

nokta kadar menfaat için,virgül gibi eğilme(eğilmedim)

http://hizliresim.com/Po3PZ6][img]http://i.hizliresim.com/Po3PZ6.png

haziran_AW Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
haziran_AW Kullanıcısına bu mesajı için 4 üye teşekkür etti:
Alt 07.03.2009, 00:16   #2
Yazar
bir.enstante
Forumun Bir Parçası

bir.enstante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Fikirler Tecrübe Puanı: 58
İtibar Puanı: 529
bir.enstante bulunduğu yerlere neşe getiriyorbir.enstante bulunduğu yerlere neşe getiriyorbir.enstante bulunduğu yerlere neşe getiriyorbir.enstante bulunduğu yerlere neşe getiriyorbir.enstante bulunduğu yerlere neşe getiriyorbir.enstante bulunduğu yerlere neşe getiriyor

Ettiği Teşekkür: 399
244 Mesajına 519 Kere Teşekkür Edlidi

12 marttan önce izlemek fırsatı bulacağım için kendimi sanslı hissediyorum. Teşekkürler

[SIGPIC][/SIGPIC]
bir.enstante Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
bir.enstante Kullanıcısına bu mesajı için 2 üye teşekkür etti:
Alt 07.03.2009, 21:03   #3
Yazar
pikachu
Forum Katılımcısı

pikachu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: SİVAS
Fikirler Tecrübe Puanı: 41
İtibar Puanı: 336
pikachu sevilen bir üyepikachu sevilen bir üyepikachu sevilen bir üyepikachu sevilen bir üye

Ettiği Teşekkür: 105
107 Mesajına 234 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
bir.enstante Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
12 marttan önce izlemek fırsatı bulacağım için kendimi sanslı hissediyorum. Teşekkürler
Korsana hayır!!!!!

pikachu Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
pikachu Kullanıcısına bu mesajı için 2 üye teşekkür etti:
Alt 07.03.2009, 21:35   #4
Yazar
bir.enstante
Forumun Bir Parçası

bir.enstante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Fikirler Tecrübe Puanı: 58
İtibar Puanı: 529
bir.enstante bulunduğu yerlere neşe getiriyorbir.enstante bulunduğu yerlere neşe getiriyorbir.enstante bulunduğu yerlere neşe getiriyorbir.enstante bulunduğu yerlere neşe getiriyorbir.enstante bulunduğu yerlere neşe getiriyorbir.enstante bulunduğu yerlere neşe getiriyor

Ettiği Teşekkür: 399
244 Mesajına 519 Kere Teşekkür Edlidi

yaşasın torrent

[SIGPIC][/SIGPIC]
bir.enstante Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
bir.enstante Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil