Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > Üyelerin Mekanı > Aw Üyesinin Hatıra Defteri

Aw Üyesinin Hatıra Defteri "Küçüktüm. Küçücüktüm..." diye başlayan anıların yok mu? Çocukken ya da büyüyünce başından "vay be" dedirten olaylar geçti mi? Ya da gayet sıradan olup da yine de anlatmak istediğin. İşte bu bölüm senin bölümün. Sadece hatıralar için.

Seçenekler Arama Stil
Alt 28.12.2008, 00:42   #1
Yazar
ozkankocak
Üye

ozkankocak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ERZİNCAN
Fikirler Tecrübe Puanı: 39
İtibar Puanı: 10
ozkankocak iyi yolda gözüküyor

Ettiği Teşekkür: 14
6 Mesajına 10 Kere Teşekkür Edlidi

Exclamation Tavuk Katliamı!

O zamanlar 5 ya da 6 yaşındayım. Tam emin değilim ama okula gitmediğimden eminin; zira gitseydim böle bişe yapmazdım galiba Neyse konuya geleyim. Ben ve o zamanlarki en yakın arkadaşım mahallede geziyorduk. Bir evin arkasında birkaç tane hap bulduk. Önce düşündük bunlar ne hapıdır acaba diye. Bir karara varamayınca bunlardan kurtulmaya karar verdik. Bir süre düşündükten sonra aklımıza o hain plan geldi: hapları komşunun tavuklarının yemine atıcaktık! Çocuk aklı işte, aklımıza geldi birden.

Biz aldık tüm hapları, taşla ezerek toz haline getirdik, ve tavukların yem tabağına koyduk. Diğer gün sabah erkenden gürültüyle uyandık! Bizim komşu sokakta bağırıyordu "Kim kıydı tavuklarıma?" diye. Herkese sordu "Siz gördünüz mü?" diye. Biz de o arada korkudan tir tir titriyoruz. Kadın hatta gelip bana da sordu sen gördün mü diye ben de titreyerek zar zor "Yok teyze" cevabını verdim.

Sonradan öğrendik ki kadıncağızın yaklaşık 10 tavuğu ölmüş bizim verdiğimiz haplardan dolayı. O olay aklımdan hiç çıkmaz. Keşke yapmasaydık diyorum ama o zamanki çocuk aklıyla nasıl düşünebilecektik ki?

ozkankocak Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil