Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > İnsan/Yaşam > Televizyon ve Radyo > Su Tv

Su Tv Su Tv ile ilgili genel bilgi ve paylaşım forumu. Su Tv yayınıyla ilgili bilgiler, eleştiriler ve öneriler.

Seçenekler Arama Stil
Alt 17.09.2006, 21:33   #1
Yazar
heterodoks
Forumla Bütünleşmiş

heterodoks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: OUT OF TURKEY
Fikirler Tecrübe Puanı: 93
İtibar Puanı: 692
heterodoks parlak bir geçmişe sahipheterodoks parlak bir geçmişe sahipheterodoks parlak bir geçmişe sahipheterodoks parlak bir geçmişe sahipheterodoks parlak bir geçmişe sahipheterodoks parlak bir geçmişe sahip

Ettiği Teşekkür: 660
683 Mesajına 1.610 Kere Teşekkür Edlidi

Thumbs down SU Tv Haberleri

SU Tv Haberleri

SU tv internet sitesinde yer alan haberler içinde yurttan-dünyadan bir çok önemli haber var.Ancak "Alevileri özel olarak ilgilendiren,gündemimizi oluşturan haberler yok". Bu politika Su Tv'nin kuruluşundan beri devam ediyor. Su TV haberlerinde de durum aynı.Evet aleviler ile ilgili programlar,canlı yayınlar, alevi kültürü,müziği vb. konularda programlar var.Ancak ne hikmetse haberlede durum çok farklı.

Ben bu durumu çok garipsiyorum. Su Tv ve Düzgün Tv açılınca epey sevinmiştim. "Sesimiz artık daha gür çıkacak diye". Ama sesimiz pek çıkmıyor gibi.

Örneğin CEM Vakfının bugün düzenleyeceği etkinlikle ilgili bir kaç satır yazı görmek isterdim orada. Düzgün TV internet sitesi konuya değinmiş. Su Tv bence bu konularada değinmeli,dokunmalı. Gerçi ABF ve AABK'nın da bu etkinliğe gereken tepkiyi verdiğini düşünmüyorum, o da ayrı bir tartışma konusu.

Çok mu şey istiyorum yada yanılıyormuyum.

___________________İMZA___________________

RENK HABER
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

ALEVİ HABER AJANSI
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Alıntı:
  • Zorunlu din dersi kaldırılmalıdır.
  • Alevi yerleşim bölgelerine cami yapılmasına son verilmelidir.
  • Cemevlerimize derhal “ibadet yeri” statüsü verilmelidir.
  • Hacı Bektaş Dergahı ve diğer Alevi büyüklerine ait dergahlar, Turizm Bakanlığından alınarak Türkiye Alevi Bektaşı Federasyonu’nun idaresine verilmelidir.
  • Diyanet İşleri Başkanlığı kaldırılmalıdır. Her inanç grubu demokratik bir şekilde çalışan ve kendi kendini finanse eden inanç kurumları haline getirilmelidir.
  • Alevilik kendi başına bir inanç kurumu olarak kabul edilmeli ve her alanda yasalarca güvence altına alınmalıdır.
  • Nüfus cüzdanlarındaki din hanesi çıkartılmalıdır.
heterodoks Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 17.09.2006, 21:41   #2
Yazar
Emek
kontrolsüz üye

Emek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: İSTANBUL
Fikirler Tecrübe Puanı: 69
İtibar Puanı: 445
Emek gercekten iyi biriEmek gercekten iyi biriEmek gercekten iyi biriEmek gercekten iyi biriEmek gercekten iyi biri

Ettiği Teşekkür: 465
450 Mesajına 729 Kere Teşekkür Edlidi

Ben haber almak için su tvyi takip etmiyorum. Söylediklerine katılıyorum. Haber için sesonline, alevi.com ve türkülerinsesi ni takip ediyorum. türkülerinsesinin cemle ilgili haberi oldukça güzeldi. Ama iki gündür neyazık siteye giremiyorum.

mollasavar silahı üzerinde çalışmaktayım
üfürükçüler boşuna beklemeyin. bu forumu TER-KET-MEM

Emek Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 17.09.2006, 22:48   #3
Yazar
onurcan
Forumla Bütünleşmiş

onurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ÇORUM
Fikirler Tecrübe Puanı: 70
İtibar Puanı: 239
onurcan hakkında olumlu dusunceler mevcutonurcan hakkında olumlu dusunceler mevcutonurcan hakkında olumlu dusunceler mevcut

Ettiği Teşekkür: 115
186 Mesajına 385 Kere Teşekkür Edlidi

Su-tv ile AABF' nin iliskisi bitmistir arkadaslar.AABF' ye bagli olan kisiler ve yayin yönetmenligini yapan Nejdet Sarac görevlerinden ayrilmistir. Su-tv kisisel bir tv dir. Sahibi Hayrullah Akkaya, yayin yönetmeni de Sükrü Yildiz'dir.

Su an umut tv yi kurabilmek icin calismalar devam etmektedir.Önümüzdeki günlerde bir toplanti yapilacagini duydum, bekleyip gelismeleri görecegiz.

Bazen;
Nasretin hoca gibi aglayip,
Bayburtlu zihni gibi gülebilmek gerekiyor !!
onurcan Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 18.09.2006, 17:24   #4
Yazar
aryantas
Forumu İyi Bilen

aryantas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: KAYSERİ
aryantas - MSN üzeri Mesaj gönder aryantas - YAHOO üzeri Mesaj gönder

Fikirler Tecrübe Puanı: 48
İtibar Puanı: 70
aryantas yakında sevilen bir üye olabilir
aryantas - MSN üzeri Mesaj gönder aryantas - YAHOO üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 16
26 Mesajına 45 Kere Teşekkür Edlidi

Sevgili Pirsultanca,

Dilek ve temennilerine bende katilmakla birlikte SU tv ve Duzgun tv nin program akislarinin yeni yeni yerli yerine oturmaya basladigini da gormezden gelemeyiz.Elbette ki kuruculari nin Alevi oldugu bu kanallar Aleviler ile ilgili haberlere daha fazla yer vermeliler.Ben bu kanallara biraz daha zaman tanima taraftariyim.Umuyorum ki bu kanallarimiz kaliteli yayinlarinin sayisini artiracaklar ve Alevilik adina yeni soluklar getirecek programlara imza atacaklardir.

Su tv,Necdet Sarac in ayrilisiyla kan kaybetmistir.Yalniz sayin Sarac in ve diger AABF uyelerinin ayrilisi SU tv yi degersiz kilmaz gorusundeyim.

Hepimiz iyi biliyoruz ki bu televizyonlar binbir guclukle kurulabilmis ve kit kanaat olanaklarla(Cem tv gibi devlet destegi almadan) yayin hayatlarini devam ettirmeye calisiyorlar.Bize dusen gorevse yapici elestirilerimizle bu kanallarin aksayan yanlarina dikkat cekerken desteklerimizi de esirgememek olmalidir.

aryantas Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 18.09.2006, 18:40   #5
Yazar
Kizilbas 66
Forumla Bütünleşmiş

Kizilbas 66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: YOZGAT
Fikirler Tecrübe Puanı: 59
İtibar Puanı: 277
Kizilbas 66 sevilen bir üyeKizilbas 66 sevilen bir üyeKizilbas 66 sevilen bir üye

Ettiği Teşekkür: 180
123 Mesajına 262 Kere Teşekkür Edlidi

Su Tv ile AABK nin yollarinin ayrilma nedenleri daha önce aciklanmisti..Pir Sultanca arkadasimizin sorusunun icinde neden AABK nin Su tvden ayrildiginin cevabi yatmaktadir..Bu yüzden UMUT tv girisimi baslatilmis olup gelecege dönük Alevileri direkt ilgilendiren haber ve programlarin yapilmasi birinci madde olarak gündemimizi olusturacaktir..

Ayrica Cem Vakfinin düzenlemis oldugu ,Cem in ( eger buna cem denirse ) Alevi kamuoyunda fazla ciddiye alindigini düsünmüyorum.Cünkü yillardir bu isi yapiyorlar,Cizgileri ve anlayislari budur..Onlarin Islamlik yollari acik olsun diyorum..Yakinda toplantilarinida Kuran okuyarak acarlar ne diyelim...

Bütün evren semah döner
Askindan günesler yanar
Aslina dönmektir hüner
Bes vakitle avunmayiz
Kizilbas 66 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil