Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > Aleviler ve Alevilik > Alevilik Tarihi

Alevilik Tarihi Alevi toplumunun tarihi, tarihsel olaylar, kişiler, durumlar, değerlendirmeler

Seçenekler Arama Stil
Alt 19.12.2015, 15:08   #51
Yazar
slistre
Forumun Bir Parçası

Bilgiler

Memleket: KIRKLARELİ
Fikirler Tecrübe Puanı: 22
İtibar Puanı: 424
slistre gercekten iyi birislistre gercekten iyi birislistre gercekten iyi birislistre gercekten iyi birislistre gercekten iyi biri

Ettiği Teşekkür: 349
202 Mesajına 255 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
yıldızbaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Aydınlık gazetesini 1970'li yıllardan tanır bilirim.
O yıllardan beri basın yoluyla açık iftiralarla muhbirlik yapan bir gazetedir. Ankara Üniversitesinde Müslüm Erikli isimli bir öğrenci; Aydınlık gazetisinin iftira ve muhbirliği yüzünden 12 yıl suçsuz günahsız işkence görüp hapis yattı. Aydınlık 37 yıl geçmesine rağmen hala bu iftirası ve ispiyonculuğundan dolayı özür dilememiş.
O kirli yazısını asla tekzip edememiştir.
37 yıldan beri aynı zihniyeti sğürdürüyor.
Bülent Uluer; Aydınlığın yaptığı iftiralarla darbe döneminde çektiği sıkıntıları ve zulmü bir televizyon programında Perinçek'in yüzüne söyleyince Perinçek o programda bile özür dilemek yerine saldırıda bulundu.
Bütün Türkiye bunu izledi.
Bu iki olay aydınlığın nasıl bir kanalızasyon olduğunu göstermeye yeterde artar. Mahkeme kararı ve televizyon programı gibi al sana kapı gibi iki delil.
Takip etmediğim bir yayının diğer yazdıklarıyla ilgilenmem.
Haberciliğine ise hiç itibar etmem.
Demagojik yorumlarını ise hiç dikkate almam.
Zaten bir Alevi formunda Alevilikle ilgili tek sözü olmayan sen, kendin uydurman bir yalanla bir önceki yazında Seyit Rıza gibi bir pir'e iftira yaptın.
Bu iftiranı formu izliyen herkes görüyor.
Form yönetiminin sesizliğinide buradan görüyoruz.
Alevi değerlerine olmadık yalanlarla açıkça iftira et.
Sonra'da tereyağı gibi üste çık.
Aydınlığa ne gerek bir prototip olarak sen kendin zaten ortada duruyorsun.

Hendekle kanalizasyon aynı şey değildir.
Hendekten delal su kanalizasyondan lağım akar.
''Aydınlık gazetesini 1970 li yıllardan beri tanıyıp bilirim'' diyen bu zavallı iddia ettiği, ''aydınlık kürt düşmanlığı yapmıştır'' sözlerinin arkasında durup, bu gazeteden bir haber başlığı yada tek bir makale olsun alıp önümüze koyamıyor! koyamayacağı da aşikardır. Bu sefer çareyi 1979 yılında yaşanmış hadiseleri kurcalayıp, acaba buralardan ne bulurum da yitirdiğim adamlığımı tekrar taslarım havalarında. Gaziantep'te bir parti il başkanını katleden PKK lı bir katili mazlum yaparak bu cinayet üzerinden Aydınlık gazetesini karalayarak sözde kürt düşmanlığı yaratarak, ''bir PKK lı ile bir kürt yurttaşımızı aynı kareye yerleştirir isem muvaffak olurum''un hesabında. Bizler de yedik..
Kürtler sizlerin nasıl bir mahlukat olduğunuzu son yaşananlarda görmekte. Görmese sizlerle beraber direnir, on binler halinde koskoca şehirleri terk edip gitmezlerdi. Aslında sizi önderiniz apo çok net, ''taşeronuz!'' diyerek tarif ediyor. ABD bile, ''PKK benim kara ordumdur'' diyorsa sözün bittiği yerdeyiz.
Bizler aslında ABD ve onunla işbirliği içinde olan Emperyal çetelerle savaşıyoruz. Sizlerin bu savaşta sadece birer piyondan başka hiçbir özelliğiniz yoktur. Önderiniz APO da bunu Papa'ya bağlılığını ifade ettiği mektubunda açıkça belirtiyor.''Ben Türkler'in zulmüne karşı,Hristiyanlığa ve size hizmet etmekten onur duyarım'' gibisinden ifadeleriyle.

Yıldızı kaville parlatılmış bahariye kadifeyle parlatılmış eleman, bizleri kendi sözleriyle düştüğü kanalizasyon çukuruna (Hendeğine) çekebilmek için var gücüyle çırpınıp dursun, Türk devletinin kurulmasında büyük emeği geçen Alevi canlarımız tıpkı Ulu'muz Nesimi'nin,'' Türk Evi'ne gelesin/ Her cü Nesimi olasın'' dizelerinde olduğu gibi bu devleti ve milleti ilelebet yaşatacaklardır.

''Türk diline kimesne bakmaz idi/ Türkler'e her giz gönül akmaz idi.'' deyişinde olduğu gibi bugün de bizlere gönüllerin akmasmasının altında hangi tarihi ittifakın olduğu da unutmayacaklardır.
Anlayan anlıyor!

Konu slistre tarafından (19.12.2015 Saat 15:15 ) değiştirilmiştir.
slistre Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
slistre Kullanıcısına bu mesajı için teşekkür eden üyeler:
yıldızbaba (19.12.2015)
Alt 19.12.2015, 17:20   #52
Yazar
yıldızbaba
Forum Katılımcısı

Bilgiler

Memleket: SİVAS
Fikirler Tecrübe Puanı: 0
İtibar Puanı: -95
yıldızbaba pek olumlu bakılan bir üye değil

Ettiği Teşekkür: 186
135 Mesajına 216 Kere Teşekkür Edlidi

İnsan yedisinde neyse yetmişinde de odur.
Bazı veciz sözler:
-Devenin önüne takılmış eşek deveye hendek atlatamamanın şaşkınlığıyla ne kadar anırırsa anırsın Deve İnadını değiştirmez.
-Gücü eşşeğe yetmeyen palanı dövermiş.

AKP devletiyle bütünleşmiş PDC'cı zihniyet kendini nasıl kamufle ederse etsin Türkiye halkınca iyi bilinir.
50 yıldır girdiği hiç bir seçimde halktan yüz bulmadığı için sahibinin sesi olmaya devam eder.
Egemen basın hangi yalanı söylese yaltakçı basın onu tekrar eder.
Aydınlık yayına başladığı günden beri sola, devrimcilere, ve demokratlara karşı iktidarın bastonu olmuştur.
Sadece 1970 li yıllarda yalan ve iftira yapmıyordu.
Şimdi daha alasını yapıyor.
Esadullahçıları doğrudan savunuyor.
Üstelik Esadullahçılara övgüler dizmeklede kalmayıp onların bütün şidet, yıkım ve cinayetlerini yoksul halka, çocuklara yaşlılara kadınlara yükleyerek yalan habercilikte zirve yapıyor.
Eskiden doğruların arasına yalanları serpiştirerek kamufle ediyordu.
Şimdi yalanların arasına üç beş doğruyu serpiştirmekle iş yapıyor.
Aydınlığın son günlerde Cizre, Silopi, Nusaybin, Sur ilçelerindeki Esadullahın Abluka, yıkım, ve cinayetleriyle ilgili yaptığı ve ulusal kanallarında defalarca tekrar ettiği bütün haberleri yalan ve iftiradır.

Hiç birinin gerçekliği yoktur.

Daha bu gün tanklarla yıkılan evin yıkıntıları altında kalan iki çocuk katledildi.

Yalan haberlerinizle gerçeği saklayamazsınız

Artık cep telefonlarıyla herkes canlı yayını yerinde ve anında yapabiliyor.

Yalan haberlerinize kendiniz bile inanmıyorsunuz.

Ama vazifeden görev çıkarmaya devam ediyorsunuz.
Kirli savaşın medya kanalları daha kirlidir .
Her biri bir kanalizasyondur.

Öyle iftiracı ve hilekarsınız ki Alevi tarihi ile ilgili bir topikte Alevilikle ilgili tek doğru bir kelamınız olmaz, topiğide kendi kirli emelinizin aracı yapıp kanalizasyonlarınızın reklam panosu haline getirerek Alevileri formdan uzaklaştırmak için elinizden geleni ardınıza koymuyorsunuz.

Bakın formda sizden başka kimse kaldımı?
Bir ben inadına duruyorum.
Zaten formun suyunu çıkardınız.
Alevilikle ilginizin olmadığını biliyorum.
Artık Alevilik konusunda bu formda yazmanın bir espirisi kalmadığı için bende sizinle didişip duracağım.
Yalanlarınızı iftiralarınızı yüzünüze vuracağım.
Bakalım nereye kadar.

Sizi WW' cular sizi..

Konu yıldızbaba tarafından (19.12.2015 Saat 17:40 ) değiştirilmiştir.
yıldızbaba Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
yıldızbaba Kullanıcısına bu mesajı için teşekkür eden üyeler:
akalem (20.12.2015)
Alt 19.12.2015, 20:50   #53
Yazar
slistre
Forumun Bir Parçası

Bilgiler

slistre gercekten iyi birislistre gercekten iyi birislistre gercekten iyi birislistre gercekten iyi birislistre gercekten iyi biri

Alıntı:
İnsan yedisinde neyse yetmişinde de odur.
Bazı veciz sözler:
-Devenin önüne takılmış eşek deveye hendek atlatamamanın şaşkınlığıyla ne kadar anırırsa anırsın Deve İnadını değiştirmez.
-Gücü eşşeğe yetmeyen palanı dövermiş.

AKP devletiyle bütünleşmiş PDC'cı zihniyet kendini nasıl kamufle ederse etsin Türkiye halkınca iyi bilinir.
50 yıldır girdiği hiç bir seçimde halktan yüz bulmadığı için sahibinin sesi olmaya devam eder.
Egemen basın hangi yalanı söylese yaltakçı basın onu tekrar eder.
Aydınlık yayına başladığı günden beri sola, devrimcilere, ve demokratlara karşı iktidarın bastonu olmuştur.
Sadece 1970 li yıllarda yalan ve iftira yapmıyordu.
Şimdi daha alasını yapıyor.
Esadullahçıları doğrudan savunuyor.
Üstelik Esadullahçılara övgüler dizmeklede kalmayıp onların bütün şidet, yıkım ve cinayetlerini yoksul halka, çocuklara yaşlılara kadınlara yükleyerek yalan habercilikte zirve yapıyor.
Eskiden doğruların arasına yalanları serpiştirerek kamufle ediyordu.
Şimdi yalanların arasına üç beş doğruyu serpiştirmekle iş yapıyor.
Aydınlığın son günlerde Cizre, Silopi, Nusaybin, Sur ilçelerindeki Esadullahın Abluka, yıkım, ve cinayetleriyle ilgili yaptığı ve ulusal kanallarında defalarca tekrar ettiği bütün haberleri yalan ve iftiradır.

Hiç birinin gerçekliği yoktur.

Daha bu gün tanklarla yıkılan evin yıkıntıları altında kalan iki çocuk katledildi.

Yalan haberlerinizle gerçeği saklayamazsınız

Artık cep telefonlarıyla herkes canlı yayını yerinde ve anında yapabiliyor.

Yalan haberlerinize kendiniz bile inanmıyorsunuz.

Ama vazifeden görev çıkarmaya devam ediyorsunuz.
Kirli savaşın medya kanalları daha kirlidir .
Her biri bir kanalizasyondur.

Öyle iftiracı ve hilekarsınız ki Alevi tarihi ile ilgili bir topikte Alevilikle ilgili tek doğru bir kelamınız olmaz, topiğide kendi kirli emelinizin aracı yapıp kanalizasyonlarınızın reklam panosu haline getirerek Alevileri formdan uzaklaştırmak için elinizden geleni ardınıza koymuyorsunuz.

Bakın formda sizden başka kimse kaldımı?
Bir ben inadına duruyorum.
Zaten formun suyunu çıkardınız.
Alevilikle ilginizin olmadığını biliyorum.
Artık Alevilik konusunda bu formda yazmanın bir espirisi kalmadığı için bende sizinle didişip duracağım.
Yalanlarınızı iftiralarınızı yüzünüze vuracağım.
Bakalım nereye kadar.

Sizi WW' cular sizi..
çocukluğumda ağabeyimle beraber komşunun tarlasından mısır çalmış, evde ateşlikte közleyip afiyetle yemiştik.. Akşam babam geldiğinde bizi yanına çağırmış, '' bugün yediğiniz o mısırları nereden buldunuz?'' dediğinde korkudan tiril tiril titremiş başımız önümüzde yiyeceğimiz sopanın hesabını yapmaya başlamıştık. babam, ''O mısırları nereden aldığınızı doğru söylerseniz size bir şey yapmayacağım'' dediğinde bir oh çekmiş ve mısırları aldığımız bahçeyi itiraf etmiştik. Babam da, ''bir daha kimsenin bahçesinden bir şey çalmayın'' deyip bizi affetmişti.
İşte bu zavallının düştüğü durum da bizim çocukluğumuzda işlediğimiz kabahate benziyor. Bir farkla bizler daha çocuktuk ve bizi adam edecek olan bir babamız vardı. Ya bu zavallıyı kim adam edecek? O'na yalan söylemenin insanlığa vereceği tahribatı birilerinin bundan sonra anlatabileceğini de sanmıyorum. Onun için bu zata ''zavallı'' diyorum.
Aydınlık gazetesi için, ''kürtlere düşmanlık yapan bir gazete'' mealinden sözler eden bu zata, ''Aydınlık gazetesinde kürtler hakkında düşmanca tek bir yazı veya makale fıkra bulamazsın'' dediğimde işte böyle hamasi nutuklar ile devenin önüne eşekleri bağlayarak, yalan ve iftiralarını daha da artırarak bir de buna hilebazlık ve düzenbazlık eklemek zorunda kalmıştır. Halbuki adamlık o kadar da zor değil, hileden, yalandan uzak durursan sade olursan az konuşup öz konuşursan her zaman toplumda yerin olur, sana o zaman adam derler. Bizde yalancılar ve hilebazlar ceme giremezler. Seni ceme alan dedenin de bu vesileyle umarım kulakları çınlamıştır...

Düşünüyorumda, bu yıldızı parlatılmış eleman, aydınlık gazetesinden bir yazıyı asıp, '' işte kürt düşmanlığı yaptığı yazı bu'' deyip beni madara ederse
Olur mu olur!
Ne de olsa, ''Muhammed-i direnişçi (!)''

Konu slistre tarafından (19.12.2015 Saat 21:01 ) değiştirilmiştir.
slistre Kullanıcısına bu mesajı için teşekkür eden üyeler:
yıldızbaba (19.12.2015)
Alt 19.12.2015, 23:59   #54
Yazar
yıldızbaba
Forum Katılımcısı

Bilgiler

Memleket: SİVAS
Fikirler Tecrübe Puanı: 0
İtibar Puanı: -95
yıldızbaba pek olumlu bakılan bir üye değil

Ettiği Teşekkür: 186
135 Mesajına 216 Kere Teşekkür Edlidi

Aydınlık gazetesini ne kadar cilalasanda boş.
50 yıldır tirajının diplerde gezinmesi ne hoş.
Ama boş tenekeden de ses gelir.
Salt ses gelsin diye gündemde tutmak işinize gelir.
Ama bu fırsatı vermeyip burda noktalıyorum.
Şimdi istediğin kadar çırpın dur.

Bu topiği ispiyonaja demagojilere cirit alanı yapmayacağım.
Bu topik ana mecrasına girmeden buraya tek kelime yazmayacağım.
Hadı kış kış.
Reklamınıza devam edin.

Konu yıldızbaba tarafından (20.12.2015 Saat 00:14 ) değiştirilmiştir.
yıldızbaba Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 20.12.2015, 22:45   #55
Yazar
slistre
Forumun Bir Parçası

Bilgiler

Alıntı:
Aydınlık gazetesini ne kadar cilalasanda boş.
50 yıldır tirajının diplerde gezinmesi ne hoş.
Ama boş tenekeden de ses gelir.
Salt ses gelsin diye gündemde tutmak işinize gelir.
Ama bu fırsatı vermeyip burda noktalıyorum.
Şimdi istediğin kadar çırpın dur.

Bu topiği ispiyonaja demagojilere cirit alanı yapmayacağım.
Bu topik ana mecrasına girmeden buraya tek kelime yazmayacağım.
Hadı kış kış.
Reklamınıza devam edin.
Aydınlık gazetesinin benim cilalamama hiç ihtiyacı yok. Sizin gibi karalamaya çalışanlar bu gazetenin reklamını benden daha iyi yapmakta.
Birilerini karalarken iddialarının altını dolduramayanları bilirim, hadım olmuş ince sesli yazarların durumuna düşmekten beterdir.
Dürüst bir insan olmuş olsaydınız utanırdınız, mahcubiyet duyardınız, erdemli bir insan bunları yapar, en azından susardı. Onu da yapmadınız.
Ben size yine de ''Kış kış'' demiyorum.
Güle güle!

Alt 31.12.2015, 14:05   #56
Yazar
SahtePeygamber
Forum Katılımcısı

Bilgiler

Memleket: TUNCELİ
Fikirler Tecrübe Puanı: 16
İtibar Puanı: 238
SahtePeygamber hakkında olumlu dusunceler mevcutSahtePeygamber hakkında olumlu dusunceler mevcutSahtePeygamber hakkında olumlu dusunceler mevcut

Ettiği Teşekkür: 51
65 Mesajına 89 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
Kolera Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Seyit Rıza, bu yaşlı adam rap rap yürüdü. Çingeneyi itti. İpi boynuna geçirdi. Sandalyeye ayağı ile tekme vurdu, infazını gerçekleştirdi.
Ben peygamber Yaranyar

Katliam sahipleri, pisligini temizliyecek yalan uretmis! Bu yalani kemiklestiren olu sahipleri, akillarini mezarami gommusler acaba?

Kendisi, kendisini oldurdu demek, suctan berat etmektir. Onu asanlarin hepsi bratli katillerdir!

Bu oluleri, sel akintisinca akitan, yalan makanilarinami inanacaksiniz?

Alıntı:
Ben üşüdüm, otele gidiyorum, dedim.
Gir yalaninla beraber sicak odana gir! Oranin isisini arttiracagiz!

SahtePeygamber Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil