Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > Aleviler ve Alevilik > Alevilik Tarihi

Alevilik Tarihi Alevi toplumunun tarihi, tarihsel olaylar, kişiler, durumlar, değerlendirmeler

Seçenekler Arama Stil
Alt 23.07.2015, 06:19   #11
Yazar
Amistofes
Forumla Bütünleşmiş

Bilgiler

Memleket: İSTANBUL
Fikirler Tecrübe Puanı: 69
İtibar Puanı: 639
Amistofes isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeAmistofes isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeAmistofes isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeAmistofes isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeAmistofes isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeAmistofes isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üye

Ettiği Teşekkür: 5.807
1.202 Mesajına 2.257 Kere Teşekkür Edlidi

Ben senin yalan entrika ve hilelerin ile baş edemedim,bu bana ders oldu ama bende senin özünde diz çökmedim bu da sana dert olsun .

"Osmanlı Subayları " Osmanlı oyunu ile meşhurdur"

Seyıd Rıza

Konu Amistofes tarafından (23.07.2015 Saat 06:46 ) değiştirilmiştir.
Amistofes Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Amistofes Kullanıcısına bu mesajı için teşekkür eden üyeler:
MeymanDersim (23.07.2015)
Alt 23.07.2015, 14:58   #12
Yazar
haziran_AW
yorgun savaşçı

haziran_AW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler
Space Invaders Champion! Pacman Champion! Breakout Champion! Castle Defend Champion! Balloon Bomber Champion!
Tournaments Won: 1

Memleket: AMASYA

Fikirler Tecrübe Puanı: 94
İtibar Puanı: 1415
haziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı var
haziran_AW - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 3.577
1.695 Mesajına 3.780 Kere Teşekkür Edlidi

bana ne dert olacak.umrumda bile olmaz.ben bu güne bakıyorum,birde tarihi çarpıtanlara.devlet bu güne kadar tüm ayaklanmaları bastırmıştır.devlet olmanın gereği budur.doğrusunu yapmıştır.ne derdini çekecem.

___________________İMZA___________________
zaman her zaman haklı çıkarmıştır beni.dile kolay 10 yıl oldu bu imzayı atalı.

yılandan korkmam yalandan korktuğum kadar(korkmadım)

nokta kadar menfaat için,virgül gibi eğilme(eğilmedim)

http://hizliresim.com/Po3PZ6][img]http://i.hizliresim.com/Po3PZ6.png

haziran_AW Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 23.07.2015, 16:35   #13
Yazar
MeymanDersim
Yeni Üye

MeymanDersim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: TUNCELİ
Fikirler Tecrübe Puanı: 0
İtibar Puanı: 22
MeymanDersim iyi yolda gözüküyor

Ettiği Teşekkür: 4
5 Mesajına 8 Kere Teşekkür Edlidi

Buralar buram buram ulusağcı mı koktu ne

MeymanDersim Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
MeymanDersim Kullanıcısına bu mesajı için teşekkür eden üyeler:
Amistofes (23.07.2015)
Alt 23.07.2015, 18:37   #14
Yazar
Amistofes
Forumla Bütünleşmiş

Bilgiler

Memleket: İSTANBUL
Fikirler Tecrübe Puanı: 69
İtibar Puanı: 639
Amistofes isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeAmistofes isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeAmistofes isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeAmistofes isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeAmistofes isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeAmistofes isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üye

Ettiği Teşekkür: 5.807
1.202 Mesajına 2.257 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
MeymanDersim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Buralar buram buram ulusağcı mı koktu ne
ulusalciliginda ötesi

Amistofes Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 24.07.2015, 11:16   #15
Yazar
yalniz_opera
Tecrübeli Üye

Bilgiler

Memleket: TOKAT
Fikirler Tecrübe Puanı: 14
İtibar Puanı: 45
yalniz_opera iyi yolda gözüküyor

Ettiği Teşekkür: 175
52 Mesajına 102 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
haziran_AW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
bana ne dert olacak.umrumda bile olmaz.ben bu güne bakıyorum,birde tarihi çarpıtanlara.devlet bu güne kadar tüm ayaklanmaları bastırmıştır.devlet olmanın gereği budur.doğrusunu yapmıştır.ne derdini çekecem.

belgesel falan izlemişliğin vardır herhalde, bilirsin muhakkak (bilmediğin birşey yok maşallah supanallah)

hayvanlar o kadar adaletlidir ki, hayvanlarda olan adaletin ve yönetim sisteminin bir nebzesi şayet sizin gibi düşünen insanlarda olabilseydi inanın dünya daha yaşanılır bir yer olurdu diye düşünüyorum.

bu devlet dediğin şey şuan ışidi başımıza musallat etti, ne diyorsun, bu konuda da devlet ,devlet olmanın gereğini yapmıştır mı diyorsun?

Var mı dünyada günah işlemeyen söyle:
Yaşanır mı hiç günah işlemeden söyle;
Bana kötü deyip kötülük edeceksen,
Yüce Tanrı, ne farkın kalır benden, söyle.
yalniz_opera Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
yalniz_opera Kullanıcısına bu mesajı için teşekkür eden üyeler:
Amistofes (24.07.2015)
Alt 24.07.2015, 12:46   #16
Yazar
haziran_AW
yorgun savaşçı

Bilgiler
Space Invaders Champion! Pacman Champion! Breakout Champion! Castle Defend Champion! Balloon Bomber Champion!

haziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı var

belgesel haricinde televizyon izlemem.natgeo,animal planet sürekli izlediğim kanallardır.ama bilimsel gözle değil merak ve ilgimden dolayı izliyorum.hayvanların ruh halleri,adalet sistemleri,doğaları konusunda eğitimim yok.bilemem adaletliler mi değillermi.doğaya saygılı ve paylaşımcı olduklarını zaman zaman görüyorum.ne var ki halamında bıyıkları olsaydı amcam olurdu.onlar hayvan bizler insanız.yaradılışımız,ihtiraslarımız,duygularımız farklıdır.beni beğenmiyorsanız seyit rıza meselesini kedilerle tartışabilirsiniz.onlar belki size hak vereceklerdir.

yaşınız kaç,eğitiminiz,iş durumunuz nedir bilmiyorum.ama belki şöyle bir örnekle açıklamak çağrışım yapabilir.bir şirketin yöneticisi olsanız veya bir okulun müdürü.kendinize göre kısa orta ve uzun vadeli hedefleriniz olmaz mı.rekabet ortamında fark yaratmaya çalışmaz mısınız.kurumunuzu daha çağdaş daha modern noktalara taşımaya çalışmaz mısınız.elemanlarınıza daha iyi bir gelecek kurmaya çalışmaz mısınız.sizin yönetimde olduğunuz bir ortamda herkes kafasına göre kıyafet giymek istese,mesaiye kendi belirlediği zamanda gelip gitmek istese,canı istemeyince çalışmasa,almış olduğunuz kararları uygulamasa,üstüne birde sürekli olarakda size karşı gelse.(örnekler uzatılabilir,gerisini siz çoğaltın.)tavrınız ne olur.ki bu okulu kurmak için hayatınızı ortaya koymuşsunuz,şirketi kurabilmek için varınızı yoğunuzu ortaya dökmüşsünüz.merak ediyorum tavrınız ne olurdu.mesela arslan kendi soyunun devamı ve liderliği için kendisine ait olmayan diğer dişilerden olma yavruları boğar.gece boyunca kendi bölgesini dolaşarak işaretler ve sürekli kükreyerek hakimiyetini belli eder.kurt sürülerinde buna benzer garip bir hiyerarik sistem vardır.yaşlı kurtlar sürünün açık önünde yürürler.onlar ilk feda edilecek olanlardır.lider sürünün gerisinden gelir sürekli sürüyü izler.ama ilk saldırıda liderliği ele alır ve saldırır.örnekleri yine çoğaltabilirim.ortak özellikleri ise hislerine göre hareket ederler.bu bazen mantıklıdır bazen bize göre mantıksız gelebilir.ama biz insanız.bakın tarihten bahsederken bin yıllardan bahsediyoruz.hem devletin hem milletin bekaası önemlidir.hayvanlarda olduğu gibi insanlarda genlerini bir sonraki nesile taşımayı,onların yaşayabileceği uygun zeminlere taşımayı isterler.

bazen genelin menfaatleri için azınlıklar feda edilebilir.azınlıkları hemen ırk,mezhep gurubu olarak düşünmeyin.askerlikte öncü kuvvetler vardır.onlar da bilirler ki aslında birer yemdirler ve görevlerini layıkıyla yaparlar,kendilerini feda ederler.genele, hazırlık yapmak için zaman kazandırırlar.bu gün 70 milyonluk büyük ve güçlü bir ülkeyiz.elbette bir amerika değiliz.ama zamanında da biz emperyal bir devlettik.nasıl zayıfladık,nasıl iç savaşlarla küçüldük.devlet otoritesini kaybedip,enver paşanın ihtirasına kapıldığında neler oldu görmediniz mi.devletin otoritesi,aklı,stratejisi yerinde olsaydı sarıkamış faciası yaşanırmıydı.

seyit rıza konusunu defalarca yazdım.osmanlıyı yıkan ve yeni bir devlet kuran komutan elbette milli birliği sağlamak,tüm çatlak sesleri kesmek zorundaydı.kubilayın şahsında cumhuriyete başkaldıran mollaların asılmasına itirazınız varmı.hümanist mi bakıyorsunuz.yazık oldu,faşist atatürk bu mollaları niye astı diye itiraz ediyormusunuz.devlet otoritesini kaybederse ülkeyi nasıl yönetecek.seyit rızanın alevilik veya kürtlük temelli bir isyan çıkarmadığını yazdık.tek amaç feodal sistemin devamını,aşiret ağalarının hükümranlığını korumaktı.masum halkı ateşin önüne atan bizzat seyit rıza önderliğindeki aşiret ağalarıydı.enver paşanın ihtirasları nasıl ki 90 bin insanın savaşmadan donmasına sebep olduysa seyit rızanın ihtiraslarıda bu acı tabloya sebep olmuştur.

ışıd'ı başımıza devlet musallat etti.pkk'yı kim musallat etti.kim kurdu,ne amaçla kurdu.nasıl kontrolden çıktı.tüm bu bilgilere vakıf olmadan duygusal yaklaştığınızı düşünüyorum.ışıd terör örgütünü lanetlediğimi yazdım.ben terör örgütlerine senin örgütün benim örgütüm gözüyle bakmıyorum.pkk ne ise ışıd da odur.pkk ne kadar devlet desteği görüyorsa ışıd da o kadar görmüştür.objektif davranmanızı beklerim.devletin amaçları,hedefleri,taktik ve stratejileri hakkında bu gün bir şey söylemek için erken.benim enver paşayı tahlil ettiğim gibi birileride bu günleri tahlil edeceklerdir.şimdi henüz erken,bekleyip göreceğiz.ama emin olun şuanki durumdan sizden daha fazla zarar göreceğim kesin.savaştan benim kadar nefret edebileceğinizi düşünmüyorum.

Konu haziran_AW tarafından (24.07.2015 Saat 12:52 ) değiştirilmiştir.
Alt 24.07.2015, 12:51   #17
Yazar
1959
Forum Katılımcısı

Bilgiler

Memleket: AFYON
Fikirler Tecrübe Puanı: 17
İtibar Puanı: 299
1959 sevilen bir üye1959 sevilen bir üye1959 sevilen bir üye

Ettiği Teşekkür: 99
66 Mesajına 96 Kere Teşekkür Edlidi

DEVLET ışidi başımıza musallat etti...
DEVLET pkk yı başımıza musallat etti...
Seksen önceside sol,sağ savaşlarını DEVLET MUSALLAT ETTİ...
DEVLET baskı uyguluyor,DEVLET eziyor...
Kim bu (...)devleti...
Eğer DEVLETİ yönetenleri 80 yıldır biz seçiyorsak...
Biz manyak psikopat bir halkmıyız ya?

Konu Ferhat Güneyli tarafından (24.07.2015 Saat 13:06 ) değiştirilmiştir.
1959 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 24.07.2015, 13:11   #18
Yazar
Ferhat Güneyli
Kontrollü Üye

Ferhat Güneyli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: SİVAS
Fikirler Tecrübe Puanı: 0
İtibar Puanı: 304
Ferhat Güneyli sevilen bir üyeFerhat Güneyli sevilen bir üyeFerhat Güneyli sevilen bir üyeFerhat Güneyli sevilen bir üye

Ettiği Teşekkür: 452
249 Mesajına 425 Kere Teşekkür Edlidi

1959 arkadaş,

Küfür veya sembolleri veya iması kesin yasak. Yazarken dikkatli olalım, haklı olabilecek yerde haklılığımıza gölge düşürecek deyimlerden kaçınalım.

Ferhat Güneyli Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 24.07.2015, 14:33   #19
Yazar
yalniz_opera
Tecrübeli Üye

Bilgiler

Memleket: TOKAT
Fikirler Tecrübe Puanı: 14
İtibar Puanı: 45
yalniz_opera iyi yolda gözüküyor

Ettiği Teşekkür: 175
52 Mesajına 102 Kere Teşekkür Edlidi

biz manyak psikopat bir halk mıyız diye soruyorsunuz ya
sizi bilmem ama
ben ve eminim ki buradaki birçok insan o bahsettiğiniz halkın içinde yer almıyoruz. ...
devlet ne anadır ne babadır
devlet masum insanlara göz yaşından başka hiçbir şey sunmayan bir oluşumdur.
daha net şöyle diyeyim madem seçilenler onlar ise bi zahmet onlar gidiversinler ışidle savaşmaya. halkı temsilen.
yapmayın etmeyin,
pkknın çıkış tarihi de bellidir neden çıktığıdır bellidir.
sağ sol çatışmalarının sebepleri de bellidir
pardon birşey sormak isterim siz alevi misiniz? (bu devletçilik anlayışı nerden geliyor)

Var mı dünyada günah işlemeyen söyle:
Yaşanır mı hiç günah işlemeden söyle;
Bana kötü deyip kötülük edeceksen,
Yüce Tanrı, ne farkın kalır benden, söyle.
yalniz_opera Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 24.07.2015, 14:40   #20
Yazar
haziran_AW
yorgun savaşçı

Bilgiler

buyur burdan yak.alevi devletçi olamaz,milliyetçi olamaz.inançla siyaseti niye karıştırıyorsunuz.bunlar dünya görüşüdür.insanlara inançlarını sormakda ayrı bir kabalık.ışıd da inançlarını sorgulayıp kafa kesiyor.

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil