Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > İnsan/Yaşam > Bilim ve Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Bilim ve Teknoloji haberleri, gelişmeler, yenilikler

Seçenekler Arama Stil
Alt 13.01.2008, 03:14   #21
Yazar
Rojin
Forumu İyi Bilen

Rojin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ERZİNCAN
Fikirler Tecrübe Puanı: 0
İtibar Puanı: -48
Rojin hakkında olumsuz fikirler mevcut

Ettiği Teşekkür: 117
93 Mesajına 129 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
sevecenbaba2005 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Vatanın bir karış toprağına göz diken "iç ve dış tehditler ile bölücü ve hain terör örgütü için" bu silahları kullanmak kaçınılmazdır.

Hainleri ve bölücüleri insan "adam" olarak saymak doğru da değildir.

bu silahlar sadece vatanın toprağına göz dikenlere(!) mi kullanılıyor gene aynı edebiyatı yapmak istemiyorum ama o silahlar ve benzerleri zamanında çorum'da maraş'ta kullanıldı.12 yaşındaki çoçuğun üzerine sıkılarak yaşında fazla olarak denendi.daha bir çok şey sayabilirim.dergi dağıtan çocuğu sakat bıraktı.hangi ordu,hangi devlet,hangi ülke ya da hangi zihniyet bu silahların yaptıklarını affettirebilir.ya da hangi milliyetçilik...bu silahlar militarizmin son aşamasıdır.sadece bölücü diye adledilen örgütlerin değil sivil insanların keyfe göre öldürülmesine neden olan zihniyetlerin ürünüdür yapmayın etmeyin operasyonu destekleyin ya da desteklemeyin bunu geçtim ben artık ama şu savunduğunuz zihniyet devletin yaptığı be benim yukarda saydığım bütün katliamları meşrulaştırır bari bunu desteklemeyin ben de gerçekten kabenizin insan olduğuna inanayım...
anlayışla...

___________________İMZA___________________
Eğer bir adam marşla uyum içinde yürüyebiliyorsa, o değersiz bir yaratıktır. kendisine yalnızca bir omurilik yeterli olabileceği halde her nasılsa yanlışlıkla bir beyni olmuştur onun. Uygarlığın bu kara lekesi en kısa sürede yok edilmelidir. Emirle gelen kahramanlıktan, bilinçli ve bilinçsiz şiddetten, aptalca yurtseverlikten, tüm bunlardan nefret ediyorum. Ben savaşı ve o soğuk silahları öylesine tiksindirici ve aşağılayıcı buluyorum ki böyle iğrenç bir eyleme katılmaktansa kendimi yok ederim daha iyi...benim anlayışıma göre sıradan bir cinayet, savaşta adam öldürmekten daha kötü değildir.
Albert EİNSTEİN
Rojin Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 15.01.2008, 11:57   #22
Yazar
hasanhüseyin
Forumla Bütünleşmiş

hasanhüseyin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: AFYON
İtibar Puanı: -46
hasanhüseyin hakkında olumsuz fikirler mevcut

Ettiği Teşekkür: 685
446 Mesajına 743 Kere Teşekkür Edlidi

türk yapimiysa malzemeden calmislardir pek uzun ömürlü olmaz bu silahlar

hasanhüseyin Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 16.01.2008, 20:28   #23
Yazar
recbercan
Y A S A K L I ! ! !

Bilgiler

Memleket: SİVAS

İtibar Puanı: 32
recbercan iyi yolda gözüküyor
recbercan - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 11
13 Mesajına 19 Kere Teşekkür Edlidi

Daha önce nerdelerdi bu silahlar türk milletinin kafası herseye calısıyosa bunada daha once calısırdı...Sehitler ölmez vatan bölünmez..

recbercan Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 17.01.2008, 19:47   #24
Yazar
HEVİDARIM
***UmUtlUyUm***

HEVİDARIM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ERZURUM
Fikirler Tecrübe Puanı: 62
İtibar Puanı: 940
HEVİDARIM parlak bir geçmişe sahipHEVİDARIM parlak bir geçmişe sahipHEVİDARIM parlak bir geçmişe sahipHEVİDARIM parlak bir geçmişe sahipHEVİDARIM parlak bir geçmişe sahipHEVİDARIM parlak bir geçmişe sahipHEVİDARIM parlak bir geçmişe sahipHEVİDARIM parlak bir geçmişe sahip

Ettiği Teşekkür: 918
532 Mesajına 857 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
hasan_44_aw Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
sevgili sevecenbaba hiç bir silah hayır getirmez savaşı çıkaran amerika, silahı üreten amerika, silahı pazarlayan amerika.yani kazanan amerika arda kaybetmiş görünerek milleti kandıran amerika bu oyuna alet olanlar ise tüm dünya. ben avatarını sana yakıştıramadım açıkcası çünkü gerçek alevilik barışı ister sevgiyi ister füzeleri tankları değil.
Aynen katılıyorum sana hasancım...

Ben PİRİMİ hak bilirim yoluna kurban olurum... Uğruna dün doğdum bugün ölürüm diyen gelsin İŞTE MEYDAN...!!!

SEMAHLAR DÖNÜYORUM TURNALAR GİBİ;
PİR AŞKINA,HAK AŞKINA,HALK AŞKINA

GÜLÜMSE KADERİNE....
HEVİDARIM Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
HEVİDARIM Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 17.01.2008, 21:39   #25
Yazar
sevecenbaba2005
BARIŞ İÇİN SAVAŞANLAR!...

sevecenbaba2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: AMASYA
Fikirler Tecrübe Puanı: 92
İtibar Puanı: 959
sevecenbaba2005 parlak bir geçmişe sahipsevecenbaba2005 parlak bir geçmişe sahipsevecenbaba2005 parlak bir geçmişe sahipsevecenbaba2005 parlak bir geçmişe sahipsevecenbaba2005 parlak bir geçmişe sahipsevecenbaba2005 parlak bir geçmişe sahipsevecenbaba2005 parlak bir geçmişe sahipsevecenbaba2005 parlak bir geçmişe sahip

Ettiği Teşekkür: 3.450
1.115 Mesajına 2.082 Kere Teşekkür Edlidi
Kalp Konuyu okumadan ve anlamadan yorum yapıyorsun(Olumsuzlukları nasıl izah edebişirsin?)

Alıntı:
sevgili sevecenbaba hiç bir silah hayır getirmez savaşı çıkaran amerika, silahı üreten amerika, silahı pazarlayan amerika.yani kazanan amerika arda kaybetmiş görünerek milleti kandıran amerika bu oyuna alet olanlar ise tüm dünya. ben avatarını sana yakıştıramadım açıkcası çünkü gerçek alevilik barışı ister sevgiyi ister füzeleri tankları değil.

Konuyu okumadan ve anlamadan yorum yapıyorsun. Burda bahsi geçek kendi üretimimiz olan silahlar. Dolaysı ile dışa bağımlılığı azaltan bir durum.

Yoksa biz üretmeyelim de hala dışa bağımlı olmaya devam mı edelim ve paramız emperyalistlere gitmeye devam mı etsin?

Diğer bir konu silahsız iç ve dış tehditlere (düşmanlara) karşı nasıl bir caydırıcılık görevi yapılabilir veya silahsız nasıl bir savunma olabilir?

Avatarıma söz ediyorsun, kendi avatarın neyi ifade ediyor? Senin avatarını ben sana yakıştırıyorum.

Bence ikimizin avatarı da ülke savunmasını anlatıyor. İkimizin avatarından da "sen veya başkaları" değişik anlam çıkarabilir.

Bakmak, görmek, anlamak ve yorumlamak ise kişilere göre farklılık gösterir.

Alevilik barışı, sevgiyi, saygıyı, anlayışı, hoşgörüyü, bir olmayı, iri ve diri olmayı, diline, eline ve beline sahip olmayı düstur edinmiştir. Bu aynen böyledir. Bu duruma hiç bir alevi olumsuz bakmaz.

Lütfen şöyle bir öz eleştiri yap. Bu form alevilerin formu. Üyelerin çoğunluğu alevilerden oluşmaktadır. Kişilerin (canların) mesajlara katılımları, katkıları (içerik olarak) alevi felsefesine "düsturuna" ne kadar uyumludur?

Bu forumda yaşanan (her canın alevilik anlayışı, kişilere yaklaşımı, bölücülük, ayrımcılık, gruplaşma, sataşma, ....., v.s. gibi) bir çok olumsuzlukların olduğu durumları bana nasıl izah edebilirsin?

Sayfamı Ziyaret Eden Konuklarım!... Hoşgeldiniz!... Merhaba!...

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Sabır, saygı, sevgi, ille de hoşgörü ve forum kuralları çerçevesinde tartışma ve paylaşıma katılırım. Bu nedenle karşımdaki kişi veya kişilerden de aynı hususlara uymalarını beklerim.

Milletin, vatanın bütünlüğü, cumhuriyet, bayrak, sancak, Mustafa Kemal Atatürk'ü, Atatürk'ün ilke ve devrimlerin, savaşlarda kaybettiğimiz ve kazandığımız değerlerin ölünceye kadar daima bekçisi ve koruyucusuyum.

Yaşamak insanın en büyük doğal hakkıdır. Bu hakkı yok etme çabasında olan (başta PKK. / KADEK Terör örgütü olmak üzere; dünyadaki bütün terör örgütlerini, yandaşlarını, yataklık yapanları, gizli veya alenen destek verenleri, eğiten, yetiştiren ve kullananları, sömürgeci, yayılmacı ve emperyalist) güçleri şiddetle, nefretle kınıyorum.

İmzam = KAD (Hakkında Gerek Duyduğum Açıklamalarım!..)

Konu sevecenbaba2005 tarafından (17.01.2008 Saat 21:51 ) değiştirilmiştir. Sebep: imla düzeltmesi
sevecenbaba2005 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 17.01.2008, 22:01   #26
Yazar
sevecenbaba2005

Bilgiler

sevecenbaba2005 parlak bir geçmişe sahipsevecenbaba2005 parlak bir geçmişe sahipsevecenbaba2005 parlak bir geçmişe sahipsevecenbaba2005 parlak bir geçmişe sahipsevecenbaba2005 parlak bir geçmişe sahipsevecenbaba2005 parlak bir geçmişe sahipsevecenbaba2005 parlak bir geçmişe sahipsevecenbaba2005 parlak bir geçmişe sahip

Kalp Bu görevi "dua ile mi, yoksa yumrukla mı" nasıl yapmayı düşünüyorsun?

Alıntı:
HEVİDARIM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Aynen katılıyorum sana hasancım...

Sevgili (HEVİDARIM) can;

Yukarıda yazdığım mesaj için ne dersin?

Ülkenin iç ve dış tehditlere karşı korunması "için caydırıcılık ve savunma" görevinin silahsız olarak yapılması gerektiğini düşünüyorsan; elindeki hangi güç veya kuvvetle bunu sağlayacaksın?

Bu görevi "dua ile mi, yoksa yumrukla mı" nasıl yapmayı düşünüyorsun? Lütfen bu konuda beni ve canları aydınlatır mısın?

Sabır, saygı, sevgi, ille de hoşgörü ve forum kuralları çerçevesinde tartışma ve paylaşıma katılırım. Bu nedenle karşımdaki kişi veya kişilerden de aynı hususlara uymalarını beklerim.

Milletin, vatanın bütünlüğü, cumhuriyet, bayrak, sancak, Mustafa Kemal Atatürk'ü, Atatürk'ün ilke ve devrimlerin, savaşlarda kaybettiğimiz ve kazandığımız değerlerin ölünceye kadar daima bekçisi ve koruyucusuyum.

Yaşamak insanın en büyük doğal hakkıdır. Bu hakkı yok etme çabasında olan (başta PKK. / KADEK Terör örgütü olmak üzere; dünyadaki bütün terör örgütlerini, yandaşlarını, yataklık yapanları, gizli veya alenen destek verenleri, eğiten, yetiştiren ve kullananları, sömürgeci, yayılmacı ve emperyalist) güçleri şiddetle, nefretle kınıyorum.

Alt 17.01.2008, 23:01   #27
Yazar
mertalikumcu
Forumla Bütünleşmiş

mertalikumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: MALATYA

Fikirler Tecrübe Puanı: 96
İtibar Puanı: 1347
mertalikumcu görkemli bir forum yaşantısı varmertalikumcu görkemli bir forum yaşantısı varmertalikumcu görkemli bir forum yaşantısı varmertalikumcu görkemli bir forum yaşantısı varmertalikumcu görkemli bir forum yaşantısı varmertalikumcu görkemli bir forum yaşantısı varmertalikumcu görkemli bir forum yaşantısı varmertalikumcu görkemli bir forum yaşantısı varmertalikumcu görkemli bir forum yaşantısı varmertalikumcu görkemli bir forum yaşantısı var
mertalikumcu - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 1.813
1.169 Mesajına 2.350 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
sevecenbaba2005 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Konuyu okumadan ve anlamadan yorum yapıyorsun. Burda bahsi geçek kendi üretimimiz olan silahlar. Dolaysı ile dışa bağımlılığı azaltan bir durum.

Yoksa biz üretmeyelim de hala dışa bağımlı olmaya devam mı edelim ve paramız emperyalistlere gitmeye devam mı etsin?

Diğer bir konu silahsız iç ve dış tehditlere (düşmanlara) karşı nasıl bir caydırıcılık görevi yapılabilir veya silahsız nasıl bir savunma olabilir?

Avatarıma söz ediyorsun, kendi avatarın neyi ifade ediyor? Senin avatarını ben sana yakıştırıyorum.

Bence ikimizin avatarı da ülke savunmasını anlatıyor. İkimizin avatarından da "sen veya başkaları" değişik anlam çıkarabilir.

Bakmak, görmek, anlamak ve yorumlamak ise kişilere göre farklılık gösterir.

Alevilik barışı, sevgiyi, saygıyı, anlayışı, hoşgörüyü, bir olmayı, iri ve diri olmayı, diline, eline ve beline sahip olmayı düstur edinmiştir. Bu aynen böyledir. Bu duruma hiç bir alevi olumsuz bakmaz.

Lütfen şöyle bir öz eleştiri yap. Bu form alevilerin formu. Üyelerin çoğunluğu alevilerden oluşmaktadır. Kişilerin (canların) mesajlara katılımları, katkıları (içerik olarak) alevi felsefesine "düsturuna" ne kadar uyumludur?

Bu forumda yaşanan (her canın alevilik anlayışı, kişilere yaklaşımı, bölücülük, ayrımcılık, gruplaşma, sataşma, ....., v.s. gibi) bir çok olumsuzlukların olduğu durumları bana nasıl izah edebilirsin?

ben avatarımı değiştirdim önerinizi dikkate alarak ince bir nüans vardı avatarımda ama biri hoşlanmazsa değiştiririm. silah hayır getirmez ben bunu diyorum kimin yaptığı önemli değil.

BEYHUDEYE AKIL VEREN BEYHUDE KAMİL OLAN KENDİN BOŞA YORARMI

ÇOBAN OLSAM DAĞ BAŞINDA SULTAN OLSAM BİN YAŞINDA NASIL? NERDE? KAÇ YAŞINDA? BİR GÜN YALAN OLACAĞIM
mertalikumcu Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 17.01.2008, 23:23   #28
Yazar
sevecenbaba2005

Bilgiler

Kalp Avatarın için bir şey demiş değilim!...(Katılım ve katkıların için teşekkür ederim.)

Alıntı:
ben avatarımı değiştirdim önerinizi dikkate alarak ince bir nüans vardı avatarımda ama biri hoşlanmazsa değiştiririm. silah hayır getirmez ben bunu diyorum kimin yaptığı önemli değil.

Sevgili (hasan_44_aw) can;

Avatarın için bir şey demiş değilim. İstediğini avatar yapabilirsin. Bu senin bileceğin bir iştir.

Canlar
"bütün mesajlarımda" beni şu noktada anlamakta zorluk çekiyorlar.

Silah, kapital, emek, atom, ...., teknoloji, v.s
"iyi ve güzel işlerde" insanlığın hizmetinde kullanıldığı gibi; insanlığı yok etmek için de kullanılmış olması mümkündür.

Kötü olan bu saydıklarımız değil,
"asıl kötü olan" bu saydıklarımızı kötü emeller için kullananlardır.

Katılım ve katkıların için teşekkür ederim. Sevgi ve saygılarımla!...

sevecenbaba2005 Kullanıcısına bu mesajı için 2 üye teşekkür etti:
Alt 17.01.2008, 23:26   #29
Yazar
mertalikumcu
Forumla Bütünleşmiş

mertalikumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: MALATYA

Fikirler Tecrübe Puanı: 96
İtibar Puanı: 1347
mertalikumcu görkemli bir forum yaşantısı varmertalikumcu görkemli bir forum yaşantısı varmertalikumcu görkemli bir forum yaşantısı varmertalikumcu görkemli bir forum yaşantısı varmertalikumcu görkemli bir forum yaşantısı varmertalikumcu görkemli bir forum yaşantısı varmertalikumcu görkemli bir forum yaşantısı varmertalikumcu görkemli bir forum yaşantısı varmertalikumcu görkemli bir forum yaşantısı varmertalikumcu görkemli bir forum yaşantısı var
mertalikumcu - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 1.813
1.169 Mesajına 2.350 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
Kötü olan bu saydıklarımız değil, "asıl kötü olan" bu saydıklarımızı kötü emeller için kullananlardır.
aynen öyle

BEYHUDEYE AKIL VEREN BEYHUDE KAMİL OLAN KENDİN BOŞA YORARMI

ÇOBAN OLSAM DAĞ BAŞINDA SULTAN OLSAM BİN YAŞINDA NASIL? NERDE? KAÇ YAŞINDA? BİR GÜN YALAN OLACAĞIM
mertalikumcu Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
mertalikumcu Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 18.01.2008, 00:37   #30
Yazar
sevecenbaba2005

Bilgiler

Kalp Geneli "kendince" suçlamaktan öteye gidemiyorsun!...

Alıntı:
Rojin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
bu silahlar sadece vatanın toprağına göz dikenlere(!) mi kullanılıyor gene aynı edebiyatı yapmak istemiyorum ama o silahlar ve benzerleri zamanında çorum'da maraş'ta kullanıldı.12 yaşındaki çoçuğun üzerine sıkılarak yaşında fazla olarak denendi.daha bir çok şey sayabilirim.dergi dağıtan çocuğu sakat bıraktı.hangi ordu,hangi devlet,hangi ülke ya da hangi zihniyet bu silahların yaptıklarını affettirebilir.ya da hangi milliyetçilik...bu silahlar militarizmin son aşamasıdır.sadece bölücü diye adledilen örgütlerin değil sivil insanların keyfe göre öldürülmesine neden olan zihniyetlerin ürünüdür yapmayın etmeyin operasyonu destekleyin ya da desteklemeyin bunu geçtim ben artık ama şu savunduğunuz zihniyet devletin yaptığı be benim yukarda saydığım bütün katliamları meşrulaştırır bari bunu desteklemeyin ben de gerçekten kabenizin insan olduğuna inanayım...
anlayışla...

Yazdıklarınız kavram karışıklığından başka bir şey değil.

Önce kavramların anlamını tam kavra ve ondan sonra kimin veya kimlerin neyi veya neleri yaptığını izah et.

Geneli "kendince" suçlamaktan öteye gidemiyorsun!...

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil