Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > Aleviweb > Duyurular

Duyurular Forumumuzla ilgili duyurular

Seçenekler Arama Stil
Alt 27.11.2006, 09:26   #1
Yazar
Ceyhun
Yollarda

Ceyhun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler
Tournaments Won: 1

Memleket: ÇORUM
Fikirler Tecrübe Puanı: 50
İtibar Puanı: 1607
Ceyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor

Ettiği Teşekkür: 2.035
2.262 Mesajına 7.329 Kere Teşekkür Edlidi

Standart Linklerle İlgili Önemli Duyuru

Bildiğiniz üzere sitemizden başka sitelere link verme durumu söz konusu olmaktadır. Bunun birinci yöntemi alıntılar, ikinci yönetimi ise tanıtım amaçlıdır.

Alıntılar ile ilgili olarak mutlaka yazının kaynağı olan site, kitap vb'ni belirtmelisiniz. Fakat kaynak site adresine "link vermek" gibi bir zorunluluk yoktur.

İkinci yol ise tanıtım amaçlı olarak bir siteye link vermektir. Bu yöntem de sadece "Alevi Siteleri" bölümümüzde ve sadece Alevi siteleri için geçerlidir. Bu "dayanışma" amaçlı bir uygulamadır. Bizim birinci amacımız sosyal faaliyet yürüten Alevi dernek ve vakıfların sitelerine katkıda bulunmaktır. Ayrıca Alevi köylerini tanıtmak için onların sitelerine link vermeyi amaçladık. Bunun dışında küçük ve bireysel siteler de forumumuzun yüksek sayıdaki ziyaretçisine sitelerine isimlerini duyursun istedik.

Bugüne kadar Alevi siteleri arasında "iletişim" ve "dayanışma" oluşması için her türlü adımı kendi adımıza atmaya çalıştık. Konuyu bir "Ben şunu yaptım." yazısına çevirmek istemiyorum. Takip edenler bilecektir. Bu konuda bir kompleksimiz yok. Birçok siteye destek olduk, birçok site de bizden desteğini esirgemedi. Fakat sitemizdeki link ve site tanıtımı olgusu bir çeşit haksız rekabete yol açmıştır. Birçok arkadaşımız bilerek/bilmeyerek bize link vermeyen sitelere link vermektedirler. Ayrıca bizim sitemizde özgürce Alevi sitelerinin tanıtımı yapılabildiği için diğer sitelere uygulanan "link değişimi" uygulaması Aleviweb'e karşı uygulanmamaktadır.

Bu neden sıkıntı yarattı diye düşünebilirsiniz. Bu "teknik" bir sıkıntıdır. Arama motorları sizin sitenizde, size link vermeyen bir sitenin linkini görürse o sitenin sizin siteniz karşısındaki değerini yükseltir. Örneğin birkaç ay önce Google arama motoru sitemizin 4 olan puanını (Pagerank) 3'e düşürmüştür. Bu konu bizde o zaman da huzursuzluk yaratmıştı ama farklı şekillerde çözmeye çalışmıştık.

Ayrıca imzalarımızda da site linkleri veriyoruz. Sitemiz linkinin yeralmadığı bir sitenin linkini imzalarımıza eklemeyelim. Mutlaka tanıtmak istiyorsak sadece adını yazmamız yeterlidir. Bunun nasıl yapılacağını aşağıda açıkladım.

Benim üyelerimizden ricam; artık bu vakitten sonra sitemize link vermeyen bir sitenin linkini ne "Alevi Siteleri" bölümümüzde ne de diğer bölümlerimizde yayınlamamalarıdır. Bu dernek, vakıf, federasyon, köy, ulusal gazete, televizyon vs vs vs yani bütün siteler için geçerlidir. O siteyi tanıtmak istiyorsanız veya bilgi vermek istiyorsanız sitenin adını yazmanız yeterli. Bu şekilde arama motorları link bulamayacak, hem de siz amacınıza ulaşıp o siteyi tanıtmış olacaksınız.

Bunu şu şekilde yapabilirsiniz:
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] yazarsanız bu otomatik olarak linke çevrilir.

Bunun yerine;
Aleviweb.com

yazdığınız koşulda hiçbir sıkıntı kalmaz. Hem siteyi yazmış olursunuz, hem de link olmaz.

Bu konu geldiğimiz durumda "çok" önemlidir. Bütün üyelerimizden ve değerli yöneticilerimizden bu konuda dikkat bekliyorum. Bu kural, forum kurallarına da eklenecektir.

Özet olarak; sitemize link vermeyen hiçbir sitenin linkinin sitemizde verilmemesini talep ediyoruz. Sadece ve sadece resim, dosya gibi paylaşım sitelerinin direkt linklerine izin verilecektir (ÖR: imageshack, rapidshare,youtube vs). Aksi koşulda verilen link temizlenecek ve gerekirse üyemize değerlendirme veya uyarı puanı verilebilecektir.

Beni anlayacağınızı umuyor, göstereceğiniz anlayış için şimdiden teşekkür ediyorum.

___________________İMZA___________________

Suya düşen bir karanfilse yüreğin
bırak kendini ırmağın türküsüne gülüm
vursun seni o taştan bu taşa
o çağlayandan bu çağlayana...
Ceyhun Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 27.11.2006, 15:47   #2
Yazar
OzaN35
Forumla Bütünleşmiş

OzaN35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: SİVAS

Fikirler Tecrübe Puanı: 76
İtibar Puanı: 145
OzaN35 yakında sevilen bir üye olabilirOzaN35 yakında sevilen bir üye olabilir
OzaN35 - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 561
389 Mesajına 613 Kere Teşekkür Edlidi

Kurallara uymamız gerekiyor.Bende imzamdaki site tanıtımını hemen düzeltiyorum

Siz, bizim ne zaman teslim olduğumuzu gördünüz?
OzaN35 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 10.12.2006, 22:48   #3
Yazar
Ceyhun
Yollarda

Bilgiler

Ceyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor

Arkadaşlar halen sitemize Link vermeyen birçok siteye forumumuzdan link verilmektedir. Bu konuda daha ciddi tedbirler almak istemiyorum. Gerekirse forumdaki URL tagını kaldırıp forumu kullanışsızlaştırmaya kadar gidebilirim. Forumumuza link vermeyen sitelere link vermiyoruz. Her türlü kişisel site, haber sitesi, radyo sitesi, forum sitesi, dernek sitesi, köy sitesi vs vs dahildir. Internette forumumuza link vererek katkı yapan birçok site var. "Haksız rekabet" oluşmasını ve bir tür "sömürme" ilişkisini kabul etmiyoruz. Linkler tarafımdan temizlenmeye başlamıştır.

Temizlik işlemi sırasında yanlışlıkla sitemize link vermiş olan bir siteyi de silebilirim. Bu yanlışlık durumunda arkadaşlar bana özel mesajla hangi sayfadan forumumuza link verdiklerini bildirsinler lütfen.

Konu Ceyhun tarafından (10.12.2006 Saat 22:52 ) değiştirilmiştir. Sebep: Automerged Doublepost
Alt 01.02.2007, 15:25   #4
Yazar
Ceyhun
Yollarda

Bilgiler

25 mesajı olmayan üyelerin "imza" kullanma yetkisi bu "link" mevzusu yüzünden kaldırılmıştır.

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil