Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > Toplumsal Konular > Etkinlikler, Duyurular, Tanıtımlar > İmza ve Yardım Kampanyaları

İmza ve Yardım Kampanyaları Çeşitli konularda gördüğünüz, duyduğunuz, desteklediğiniz imza ve yardım kampanyalarını bu bölümde ziyaretçilerimize duyurabilirsiniz.

Seçenekler Arama Stil
Alt 07.03.2007, 23:00   #11
Yazar
MitralyöZ
Hüzünbaz

MitralyöZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ERZİNCAN

Fikirler Tecrübe Puanı: 49
İtibar Puanı: 25
MitralyöZ iyi yolda gözüküyor
MitralyöZ - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 21
30 Mesajına 41 Kere Teşekkür Edlidi

Bu candan organizasyona katılmak bana onur verir. İzmir'den elimizden ne gelirse yapmaya hazırız..

___________________İMZA___________________
Son Ceylan vurulduğunda,
Son kuş öldürüldüğünde,
Son ağaç kesildiğinde,
Son ırmak kuruduğunda,
Paranız ve teknolojiniz
Ne işe yarar..!
Geronimo
MitralyöZ Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 08.03.2007, 00:53   #12
Yazar
Samandagi
Forumun Bir Parçası

Bilgiler

Memleket: OUT OF TURKEY
Fikirler Tecrübe Puanı: 50
İtibar Puanı: 142
Samandagi yakında sevilen bir üye olabilirSamandagi yakında sevilen bir üye olabilir

Ettiği Teşekkür: 82
107 Mesajına 231 Kere Teşekkür Edlidi

Iskelet olusdu sanirim.

Bugun, bir kaç yer ile gorusdum. Parisdeki arkadaslarim ve grubum adina bir çalisma yapmaya karar verdik. Bu çalismada bir reklam karti hazirlayip Paris ve çevresinde isletme sahibi olan kisilerden yardim toplayabilecegiz fikri çikdi.

Bu yonde gelisen zaman içinde reklam karti hazirlanip yardimlar toplanilmaya baslanicak. Paris ve çevresinde tespit edilen yaklasik 1000 isletmenin kapisi bu yardimlar için çalinacak...

bu yolla Duygu84 adli arkadasim buradaki beledilerden yardim istedi. Verdikleri cevabi Duygunun bana msn de verdigi cevap ile gosteriyorum.

Alıntı:
selam, kimse yok galiba
[c=55]ZAMAN iyi bir ögretmendir.......[/c=1] dit :
neyse ben sana ne yapdigimi anlatim
bugun okulun mudurunu gormek istedim, randevuyu iki hafda sonra vermek istediler, beklemek istemedim ondan onun "adjoint" nini gordum oda mudur sayilir
projeyi anlatim, çok guzel bisi oldugunu soyledi ama mahlesef kabul etmedi
benim okulum bir kurulusdur zaten: CRF (Croix Rouge Française), butun sehirlerde bu kurulus bulunur kesinlikle
finansmanlar devletten ve bizden geliyo (yani ogrencilerden)
ve devlet (yani Conseil Régional) okulun butun aktivitelerini kontrol ediyo, yani OKUL DEVLETE HESAP VERMELI
CRF oldugu icin butun projeler, CRF den geçmeli
yani ben para kitap toplasamda CRF e vermeliyim, ve onlarda kime vereceklerini SECIYORLAR
BIZIM KOYLER ONLARIN LISTESINDE BULUNMUYOOO, nerdeee bulunsunlarrrrr
ona dedim parayi bosverelim o zaman, butun siniflara anlatsam bu projeyi, onlarda elbise, kalem, defder verirler kesinlikle
olur demi? bunda ne var? kaç sefer bunu yapdik dedim?
dedi o esiyalari topladikdan sonra okulun mudurune vermelisin, oda CRF verecek yani anliyacagin turliyeye vermiyorlar, onlar seçiyorlar
bana dedi çok iyi niyetlisiniz ama mumkun degil
dedi dusunun, herkes sizin gibi yaparsa ne olur?okuldaki 700 ogrenci sizin gibi yaparsa?
kime verecegimizi biz seciyoruz dedi aptallll adam
sonra uç kurulusa tel açdim ayni cevaplar, kendi hesaplari icin çalisiyorlar
zaten bu cevaplari alacagimi biliyordum ama yinede denemek istedim
ama sadece okul kabul etseydi yine guzel olurdu
700 ogrenciyi bosver, sadece 300 ogrenci katilsaydi bille yeterliydi
Aptal adam, CRF nin haberi bille olmazdi, ben biliyorum isteseydi kabul ederdi, kimsenin haberi olmazdi
hello
msjimi aldinmi?
insallah pencereyi kapatmadin yanlislikla
galiba isler çok
Nitekim, yinede oturdugum koyun belediye baskani bu konu için yardim edebilecegini soyledi. Yanliz konusmak için randevu verdi. Sanirim ufakda olsa bir yardim edebilecekler.

Bu çalismada adim adim hedefe ulasmak zorunlulugumuz var.
Aksi halde bunca aydin gorusle yolaçikarak ulasamazsak bize ayip olur

Soyle bir yol izlenebilinir.
(Bu benim, konuyu oturtmak için çidigim ornek haritadir
Dusunceler ekseninde degistirilebilinir, eklenebilirini)

1 Sevgili Yozcay Ankara tarafinda ABF na bugun gitmis olmaliydi.
2 ABF dan konu hakinda bilgi alinacak.
3 Alinan bilgi isiginda Dernek adina saffah bir hesap açilacak.
4 Hesap sitedekilerin belirleme zamanina gore gerekdigi yerde kullalanilacak.

5 Yine bu dernegin yerinin uygun oldugunu duydum.
6 Defter, kalem, elbise vb. seyler yardim amaçli Ankara ABF derneginde toplanabilinir.
7 Boyleikle is kurumlasmis ve kisisel suphelerden siyrilmis olur.

8 Yaza dogru 7, yada 8. tatil aylarinda toplanan yardimlar, hesaplanacak.
9 Turkiyenin 7 seçilen bolgesinden seçilen her ilçede durumu iyi olmayan iki koy belirlenecek.
10 Bu bir ilçedeki iki koyun ismi bir kagida yazilarak diyerleri içinde ayni yapilacak.
11 Tum bu kagitlar bir çekilise tabi tutulucak.
12 Ve yardim ulasdirilacak 2 koy belirlenecek.

13. Bu temelde 7. yada 9. ayda (çunku bu aylarda herkesin imkani olabilir) yardimlari koylere ulasdirmak için AW den gonulluler aranacak.
14 Imkani olabilenler, gonullu olanlar, yardim etmek isteyenler, çogunluga gore ayarlanacak bir tarihde Ankarada bulusacak.
15 Yardimlarla yola çikilacak.

Haydi bakalim, Istanbul, Izmir, Ankara

Ben su an, Parisde 10,
Noverde 5,
Istanbulda 10,
bingolde 2,
elazigda 2,

aileyi konu hakkinda bilgilendirdim.
Belirli ve açik adres verdigim anda ise,
ellerindeki kitap, defter, elbise vs. yardimlari gondermeye hazirlar.

Diyer canlar napiyor peki

atesle
sinanan
bir
kultur
...

Konu Samandagi tarafından (08.03.2007 Saat 01:11 ) değiştirilmiştir.
Samandagi Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 08.03.2007, 17:37   #13
Yazar
SEVDALİNKA
Güneşin Kızı

SEVDALİNKA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ERZİNCAN
Fikirler Tecrübe Puanı: 75
İtibar Puanı: 938
SEVDALİNKA parlak bir geçmişe sahipSEVDALİNKA parlak bir geçmişe sahipSEVDALİNKA parlak bir geçmişe sahipSEVDALİNKA parlak bir geçmişe sahipSEVDALİNKA parlak bir geçmişe sahipSEVDALİNKA parlak bir geçmişe sahipSEVDALİNKA parlak bir geçmişe sahipSEVDALİNKA parlak bir geçmişe sahip

Ettiği Teşekkür: 1.059
516 Mesajına 1.073 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
Umit Algunerhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

6 Defter, kalem, elbise vb. seyler yardim amaçli Ankara ABF derneginde toplanabilinir.

9 Turkiyenin 7 seçilen bolgesinden seçilen her ilçede durumu iyi olmayan iki koy belirlenecek.
10 Bu bir ilçedeki iki koyun ismi bir kagida yazilarak diyerleri içinde ayni yapilacak.

13. Bu temelde 7. yada 9. ayda (çunku bu aylarda herkesin imkani olabilir) yardimlari koylere ulasdirmak için AW den gonulluler aranacak.
14 Imkani olabilenler, gonullu olanlar, yardim etmek isteyenler, çogunluga gore ayarlanacak bir tarihde Ankarada bulusacak.

Haydi bakalim, Istanbul, Izmir, Ankara

Ben su an, Parisde 10,
Noverde 5,
Istanbulda 10,
bingolde 2,
elazigda 2,
Genel harita güzel olmuş, Ben istanbulda ki, yapılacak yardımın sorumluluğunu üstlenebilirim. Fikirler tam netleşip hayata geçtiğinde ise, İstanbulda ki kurumlarımızı gezip, durumu izah edebilirim. Herkez elini taşın altına biraz koysun bakalım, hep birlikte başaracağız bu işi

Karda izler bırakıyorum avcılar peşime düşsün
Bir uçurum kıyısında vursunlar beni ki dünya
uğuldayıp duran bir uçurum değil miydi zaten...

Geçmişim kar sessizliğiyle özetleniyor artık
Anılarım buz tutmuştur, aşklarım kar yangını
Ömrüm parmak uçlarımda eriyen bir kar tanesi

Karda izler bırakıyorum, avcılar peşime düşsün...
SEVDALİNKA Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 08.03.2007, 18:53   #14
Yazar
kardelen20072007
Forumu İyi Bilen

kardelen20072007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: TOKAT
Fikirler Tecrübe Puanı: 45
İtibar Puanı: 73
kardelen20072007 yakında sevilen bir üye olabilir

Ettiği Teşekkür: 267
115 Mesajına 198 Kere Teşekkür Edlidi

süper bi fikir arkadaşlar; bende burdayımm her zaman içinnn... elimizden gelen ne varsa yapmaya hazırızz..

kardelen20072007 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 08.03.2007, 19:21   #15
Yazar
Samandagi
Forumun Bir Parçası

Bilgiler

Samandagi yakında sevilen bir üye olabilirSamandagi yakında sevilen bir üye olabilir

Alıntı:
kardelen20072007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
süper bi fikir arkadaşlar; bende burdayımm her zaman içinnn... elimizden gelen ne varsa yapmaya hazırızz..
Ne bu gençligin onunde durabilir ki?

aramiza katilmana sevindim

atesle
sinanan
bir
kultur
...
Alt 08.03.2007, 19:42   #16
Yazar
çopur
Forumla Bütünleşmiş

çopur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ÇORUM
Fikirler Tecrübe Puanı: 95
İtibar Puanı: 1359
çopur görkemli bir forum yaşantısı varçopur görkemli bir forum yaşantısı varçopur görkemli bir forum yaşantısı varçopur görkemli bir forum yaşantısı varçopur görkemli bir forum yaşantısı varçopur görkemli bir forum yaşantısı varçopur görkemli bir forum yaşantısı varçopur görkemli bir forum yaşantısı varçopur görkemli bir forum yaşantısı varçopur görkemli bir forum yaşantısı var

Ettiği Teşekkür: 1.431
1.323 Mesajına 3.498 Kere Teşekkür Edlidi

Arkadaşlar Bu düşünce elbette ki kurumlarımızın öncülüğü ya da yol göstericiliğiyle yapılacak. Biz AW olarak hiç bir zaman kendimizi kurumlar üstü ya da onların dışında görmedik. Eğer bir aksilik olmazsa hafta sonu Yozcay'la gerekli görüşmeleri yaparız. Hem olayın hukuksal prosedürü, hem de şekil çok daha net olarak ortaya çıkar. Yüreklerinize sağlık. Yarını yaratmak için bugünden el ele....

çopur Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 09.03.2007, 00:29   #17
Yazar
ezgiii
Forumu İyi Bilen

ezgiii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: SİVAS
Fikirler Tecrübe Puanı: 49
İtibar Puanı: 132
ezgiii yakında sevilen bir üye olabilirezgiii yakında sevilen bir üye olabilir

Ettiği Teşekkür: 271
75 Mesajına 94 Kere Teşekkür Edlidi

Çok güzel bir fikir Ümit Abi nin bilgilendirmesiyle BEN DE BURDAYIM diyorum...

Yürümek;
yolunda pusuya yattıklarını,
arkadan çelme attıklarını
bilerek
yürümek...
NAZIM HİKME
dikkat kontrollü üyeye karşı kontrolsüz davranmayın her an kontrolden çikabilir(KONTROLLÜ ÜYE PEKİ NEDENİ NE?)

Konu ezgiii tarafından (09.03.2007 Saat 00:31 ) değiştirilmiştir.
ezgiii Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 09.03.2007, 01:03   #18
Yazar
Samandagi
Forumun Bir Parçası

Bilgiler

Alıntı:
ezgiii Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Hosgeldin Ezgi,
Istanbul grununa katilman iyi.

Geçen yaz bulusamadik ama, umarim bu yaz guzel bir çalismaya imza atabilicez.

Bu hem bir ilk, hemde ornek ve oncu bir çalisma olucak.

Sanal Alemi asip birbirine karsi sevgiyle atan bu yureklerin yardim gereken yerlerde birlesmesi olur.

Konu zor,

Varsin olsun.

Bu denli iradeli yurek olduktan sonRa ...

atesle
sinanan
bir
kultur
...
Alt 12.03.2007, 07:38   #19
Yazar
gnost
Forumla Bütünleşmiş

gnost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

İtibar Puanı: 1138
gnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı var

Ettiği Teşekkür: 828
1.206 Mesajına 2.508 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
Görüşmedeki gündem hakkında kısaca bilgiler vermek isterim

1.Tanışma
2."Aleviweb nedir?" Broşürünün verilmesi ve (Aleviweb konulu) kısa bir bilgisayar (Power Point) sunumu.
3.Alevi ön adlı sitelerdeki yayın anlayışı ve Aleviweb'in Aleviliğe ve onun Demokratik kurumlarına yaklaşımı hakkında bilgi verilmesi.
4.Sitemizde ortaya konulan YARDIMLAŞMA fikrinin anlatılması ve konu hakkında ABF nin düşüncesinin alınması.
5.Dilek ve temenniler

Söz konusu görüşme hakkındaki belirlemelerinizi bekliyoruz.
ABF (Alevi Birlikleri Federasyonu)na konu bir görüşme talebi eşliğinde iltilmiştir.Görüşme ile ilgili olarak mail iletilmiştir.Yukarıda bu mailden bir alıntı mevcuttur.Siz değerli yardımsever,paylaşımcı canlarımızın bilgisine..

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

gnost Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 13.03.2007, 05:55   #20
Yazar
gnost
Forumla Bütünleşmiş

gnost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

İtibar Puanı: 1138
gnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı var

Ettiği Teşekkür: 828
1.206 Mesajına 2.508 Kere Teşekkür Edlidi

Aşağıdaki metni Alevi Bektaşi Federasyonu'na sunmayı düşünüyoruz.Siz sevgili canlarımızın ortak önerileri ve kanaatleri çerçevesinde oluşturulmuş metin hakkında yorumlarınızı bekliyoruz.

Alıntı:
Alevi Bektaşi Federasyonu’na

Bizler, Aleviweb.com üyeleri olarak sitemizde konu edilen YARDIMLAŞMA fikri ile ilgili ortaya konulan duyarlılıkları siz değerli kurum yetkililerine aktarmak ve bu fikri sizlerle paylaşmak adına bu metni kaleme aldık.

YARDIMLAŞMA FİKRİ VE ABF

Yardımlaşma fikri bir yaşam biçimi olarak özelde Alevi insanlarının ve genelde Anadolu’da yaşayan tüm insanlığın temel vazgeçilmez öğesidir. Bu temel yaşam biçimi zaman içinde yıpranmış ve yıpratılmıştır.Kişisel kaygıların ve bencilliğin körüklendiği, tüketim çılgınlığı boyutunda seyreden alışkanlıklar ve uzun yıllardır uygulanan yanlış politikalar sonucunda bir kesim hızla yoksullaşırken, bir başka yerde yaşam standardı nisbeten daha iyi olan insanların olduğu bir gerçek.Kimseyi sürdüğü yaşamdan dolayı kınamak değil maksadımız.Sözünü ettiğimiz yegane gerçek yoksulluktur,yokluktur.Bu eşitsiz durum bizim başlattığımız kampanya çerçevesinde tamamı ile yok edilemez hiç şüphesiz.Ancak, paylaşmak ve olmayana yardım etmek dürtüsü ve sorumluluğunda olanların hiç şüphesiz güvenecekleri bir yerde toplayacakları birikimleri, güvenli bir el vasıtası ile ihtiyacı olanlara iletmekte kararlı oldukları bilinmelidir.Bu kararlılığı ve istekleri değerlendirerek ortaya konulacak bir proje ile konuyu Alevi Federasyonu’nun saygın ve güvenilir kurumsal yapısı içinde görmek, söz konusu yardım fikrini ortaya koyanların ortak fikridir.

FİKİR SAHİPLERİ BU KONUDA NELER YAPACAKLAR,BAŞKA NELER YAPILABİLİR?

Temelde ortaya konulan yardım fikri çerçevesinde, köy yaşam biçiminde belli imkansızlıklara dikkat çekmek ve belli bir duyarlılığı ortaya çıkaracak sembolik bir çalışma düşünülüyor.Bu kapsamda konuya duyarlılığını ortaya koyan canlarımızdan gelen ortak öneri “köyde yaşamlarını sürdüren öğrencilere önlük,kıyafet,kitap,defter,kalem vb okul araç gereçleri alınarak yardıma ihtiyacı olanlara ulaştırmak biçiminde olabilir” şeklindedir.Sitemizde bazı canlarımızın söz konusu yardım organizasyonunda zamanları ve imkanları ölçüsünde gönüllü olarak çalışmayı kabul ettikleri görülüyor.Bu iyimser çabaların profesyonel bir biçim ve güveilir bir kurumsal kimliğe dönüşmesi, siz değerli kurum yetkililerinin değerlendirmeleri ile sağlanabilir.

Bu yardımın iki biçimde yapılabilirliği görülmüştür.

İlk olarak yurt içinde belli kurumlar merkez tayin edilerek yardım araç ve gereçleri, gönüllü yardımseverlerin (kurum yetkililerinin nezaretinde) yapacakları çalışma ile (temin edilecek olan uygunluğu belirlenmiş) koliler biçiminde düzenlenecek ve her koli üzerinde etiketleme yapılacak.Toplanan tüm yardım araç ve gereçlerinin kabulünde asgari standartlar aranacaktır.(Öyleki, koliyi açan hak sahibinin yüzündeki ifadeden hepimiz sorumluyuz.) Merkezlerde toplanan yardım malzemeleri uygunluğu belirlenen yerlerde belli sürelerle muhafaza edilecektir.Sonrasında bu araç ve gereçlerin yerlerine ulaştırılması için gereken imkanlar oluşturulacak.Bu ihtiyaçlar için açılacak olan bir banka hesabı bu iş için uygun olacaktır.(Bazı kargo şirketlerinin bu konularda belli avantaj ve imkanlar sunduğu bilgisi bizlere ulaştırıldı.Konu araştırılmalı.) Söz konusu banka hesabı olabildiğince şeffaf olacak ve hesap bilgileri düzenli olarak bir internet sitesinde duyurulacak.(Bu internet sitesinin kurumsal olması bu organizasyonu güven rayında tutar.Gerektiğinde yeni bir internet sitesi yapımı için gönüllü canlarımız hazırlar.Bu internet sitesinin her boyutuyla desteğimizi alacağı görülüyor.)Konuyu şefaflaştırmak ve gereken kamuoyu desteğini almak maksadıyla bazı tv ve radyo yada internet kanalları ile ortak hareket etmenin doğruluğuna inanıyoruz.Bu konuda bizlere destek verebilecek medya organları ile ilişkileri bir arkadaşımız üslenebilir.

İkinci olarak yurt dışından gelecek olan yardımların biçimi üzerinde ortaya çıkan değişik görüş ve imkanlar mevcuttur.Söz konusu yardım için yutdışında bazı yardım kuruluşlarının belli şartlar altında (konu sitemizdeki linkte tartışılmış ve öneriyi sunan canlarımızca araştırılmıştır ancak buna rağmen kurum yetkililerinin de bu araştırmalara yönelmesi mutlaka gereklidir) yardım hizmetleri sundukları bizlere yansıtılmıştır.Söz konusu şartlar incelenmeli ve yurtdışında güvenilir kurumlar vasıtasıyla bu yardım kuruluşları irtibat kurmalı.Konu hakkında düşünce ileri süren kişiler ile irtibata geçilip konu güven temelinde değerlendirilmelidir.Ayrıca açılacak olan banka hesabı imkanları yoluyla yardımlarını yut dışından bizlere ulaştıracak canlar düşüncelerini sitemize yansıtmışlardır.

KONU HAKKINDA SİTEMİZDE OLUŞAN FİKİRLER,ÖNERİLER VE YAKLAŞIMLAR

Söz konusu fikrin kaynağı Aleviweb sitesinde yazan ve bir çoğunu fikir dünyasından tanıdığımız ve bu düşünce ile aramıza yeni katılmış gönüllülerin yazımlarından bir derleme ve konuya ait intenet link i aşağıdadır.

Yozcay

PAYLAŞARAK YAŞAM İÇİN EL ELE

Değeli Aleviweb üyeleri;

Yardımlaşmayı yada paylaşmayı her haber bülteninde mutlaka anımsarız yada yolda yürüken içimizi geçirerek baktığımız bir yoksulluk örneğine dalarız çoğu zaman ancak zamansızlıktan çekip gitmek zorundayızdır fakat "bir gün mutlaka bir şeyler yapacağım" diyerek uzaklaştığımızda unuturuz.Unutmamak gerekir geldiğimiz yeri ve bir zamanlar nelerin yokluğunu yaşadığımızı.Unutmamak gerekir bu gün ihtiyacımız olmayanların bir zamanlar bulunmaz olduğunu.Unutmamak gerekir kapalı bir kutudan çıkan sütü,kuruyemişi,giysiyi,kitabı,defteri ve kalemi..Ben hiç unutmadım.Peki sevgili Aleviweb duyarlılığı,sizler bu ülkede ihtiyacı olanları unutmadığınızı göstermek istermisiniz? Yanılmadım değilmi hep bir ağızdan EVET dediniz..O halde ne yapabilirizi konuşalımmı?

Haydi sevgili canlar sitemizdeki tüm ayrılıklara ve ayrımlara yada karşıtlıklara ortak bir zeminde son vererek, bizlerin sesini mütevazı katkılar bekleyen nice insanlarımıza, küçücükte olsa azıcıkta olsa hani derlerya karınca karınca birşeyleri paylaşarak duyuralım..

Bu çerçevede yapılabilirlikleri konuşmak için hepinizi bekliyor ve saygılar sunuyorum.

Ben Ankara'dan
BURADAYIM PAYLAŞIYORUM diyorum..YA SİZ?

Sevdalinka

Bence de cok guzel bir fikir. Alevi koyleri, mahalleleri vb yerleri tespit edip ihtiyaclarina cevap verebilecegimiz bir organizasyon yapabilirsek, yazip cizmede kalmaz soylemlerimiz fakat bu konuda en buyuk problem yardimlarin sekli ve toplanma kanalinin ne sekilde olacagi? Bu tur yardimlarin kurumlar uzerinden gerceklesmesi daha mantikli geliyor. Bir kurum belirleyip, o kuruma durumu izah etmeli, gelecek yardimlari oraya yonlendirmeliyiz. Ordan da belirlenen yerlere dagitim yapilarak surec tamamlanirsa daha yerinde olur diye dusunmekteyim.

Ümit algunerhan

Tam anlamiyla evet. ana sorun belirli kurum.

Sevgili Yozcay ile Ankara ABF na danismaya karar vermisdik.
Onlardan alacagimiz yol haritasi ile bu sekil bir organizasyonu olusdurmaya baslayabiliriz.
Ankara, ABF nu dernegi adina bir hesap numarasi açip, bagislari saydam bir yerde toplamayi dusunduk.

Ben yasadigim yerin belediye baskanida yardim edebilecegini soyledi.

Sanirim iskeli bu hafta içinde olusdurabilicez

Pirsultaca

Bende bu güzel düşüncelere gönülden katılıyorum. Sanal ortamda ortaya çıkan enerji ve gücümüzü somut bir yardıma dönüştürebiliriz.

SEVDALİNKA'nın belirttiği gibi bu tür faaliyetleri kurumlarımız aracılığıyla yapmak faaliyetimize olan güveni pekiştirecek, akla gelebilecek soru işaretlerini ortadan kaldıracaktır. Bu nedenle yapılacak ilk iş ABF veya bağlı kuruluşları ile irtibata geçip konuyu izah etmek ve bu işi merkez olarak üstlenmelerini sağlamaktır. Geriye kalan kampanyayı en geniş alana duyurma işinide biz en güzel şekilde yapabiliriz.

Ayrıca kurumlarımızın ayrı bir "yardım derneği, fonu, organizasyonu" oluşturması ve bu işi sürekli bir faaliyet olarak önüne koyması gerekiyor.

İlk aklıma gelen bunlar.

Canımcanı

bende burdayım diyorum
istanbuldan

Kitap toplayabiliriz.tespit ettiğimiz köy ve kasabalardaki yatılı okullara.
Herkesin mutlaka eksikliğini bildiği yerler vardır. Tnt ve yurtiçi kargonun kampanyaları vardı. belli merkezlerde toplayıp. bunlarla nakliyelerini yapabiliriz.

Hidayetdoğan

Bende buradayım canlar elimden geldiği kadar yapabileceğim ne varsa hazırım.

Venge hak

paylaşmak mutluluk verici dir.
bunun için doğru adımlar atılabilir,
iyi bir organizasyon ayarlanabilinirse,
kalıcı bir sistem haline gelebilir.
yolumuz açık olsun................

bozo

Sevgili yozcay fikrin çok güzel,iyi bir organize ile karınca kararınca her can bir kAtkıda bulunur ve ihtiyacı olan insanlarımıza yardımcı olmuş oluruz.
Hertürlü katkıya bende varım.

Mitralyöz

Bu candan organizasyona katılmak bana onur verir. İzmir'den elimizden ne gelirse yapmaya hazırız..

Ümit algunerhan

Sevdalinka

Genel harita güzel olmuş, Ben istanbulda ki, yapılacak yardımın sorumluluğunu üstlenebilirim. Fikirler tam netleşip hayata geçtiğinde ise, İstanbulda ki kurumlarımızı gezip, durumu izah edebilirim. Herkez elini taşın altına biraz koysun bakalım, hep birlikte başaracağız bu işi

Kardelen20072007

murat

ben eksik kalırsam olmaz ...bende elimden geldiğince bir şeyler yapmaya çalışırım...mezun olunca yani kendi paramı kazanabildiğim düzeye gelince çok şeyler yapmayı düşünürüm hep...ama şimdide olanaklarım el verdiğince böyle önemli bir projeye tabiki destek olurum....yani bende varım...

çopur

Arkadaşlar Bu düşünce elbette ki kurumlarımızın öncülüğü ya da yol göstericiliğiyle yapılacak. Biz AW olarak hiç bir zaman kendimizi kurumlar üstü ya da onların dışında görmedik. Eğer bir aksilik olmazsa hafta sonu Yozcay'la gerekli görüşmeleri yaparız. Hem olayın hukuksal prosedürü, hem de şekil çok daha net olarak ortaya çıkar. Yüreklerinize sağlık. Yarını yaratmak için bugünden el ele....

Ezgiii

gnost Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
gnost Kullanıcısına bu mesajı için teşekkür eden üyeler:
SEVDAL?NKA (14.03.2007)

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil