Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > Aleviler ve Alevilik > Alevilik Genel

Alevilik Genel Alevilik üzerine genel tartışmalar, eleştiriler, sorunlar

Seçenekler Arama Stil
Alt 16.04.2017, 17:42   #31
Yazar
Raya Haq
Forumu İyi Bilen

Bilgiler

Memleket: TUNCELİ
Fikirler Tecrübe Puanı: 9
İtibar Puanı: 10
Raya Haq iyi yolda gözüküyor

Ettiği Teşekkür: 11
27 Mesajına 29 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
turgaydede62 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
ey güzel canlar cumhuriyet bayramınızı kutlar mutluluklar ve başarılar dilerim

vatan bölünmez bayrak inmez mehmetcik ölmez

benim naciz vucudum bir gün elbet toprak olacaktır
ama benim cumhuriyetim ilelebet pahidar kalacaktır atatürkten
Saygideger Canlar,

Farkliliklarimiz zenginliklerimizdir, hosgoru ve saygili olmak bu yolun en onem verdigi ogelerdir,

Alevi yasam felsefesinde, Din, Mezsep, Renk, Irk ayrimi yapmadan butun insanliga bir nazarla bakar ilkesi ise kesinlikle vaz gecilmez bir durustur.
Hal boyle olunca Farkli insanlar sozum Ona DEDE kiligina girip kendilerini sanal ortaminda DEDE gostererek Islam propagandasi yapip, 1400 yildan beri Alevilik uzerinde surdurulen Vahsice ve acimasizca ASIMILE politikalarina devam etmektedirler, Zaman zaman Alevilerin Kutsali olan Hizir Eli degilde Arap Ali ye ovguler yagidirip kendisini Alevi dedesi kabul ettiriyorsa, buna da sessiz ve seyirci kaliniyorsa!!!
Kendisine ALEVIYIM diyen her birey bu ve bu gibi olumsuzluklara cevap vermelidir, yok degilse bunlarin igrenc asimile politikalarina boyun egmis ve bunlarin hile ve yalanlarina boyun egmis oluruz...

Vatan bolunmez, Bayrak inmez, Mehmetcik olmez... gibi Fasist Irkci ve Milliyetci deyimler kullanilmaz... Aksine Yassasin Turkiye Halklariin Kardesligi, Isci, Emekci ve butun insanlar KARDES, Egemenler ve kan emiciler ise KALLES demesi gerekmezmi?
Egemenlerin oynadigi ve oynamaya devam ettigi igrenc ve cirkin politikalari lav etmek yerine aksine Egemenlerin birer sozcusu olmak kimin ekmegine yag surer ve kimin cikari icin calisir..

Alevilik SEVGI VE INSANLIK YOLUDUR, Sevgiyi ve Insanligi rafa kaldirip, bir anda Irkci, Milliyetci ve fasist bir kimlige burunmenin tek bir anlami var, bunun adi IKI YUZLU VE SAHTEKARLIKTAN oteye gitmez. Ya gorundugumuz gibi olalim, Yada oldugumuz gibi gorunelim.

ALEVILIK, Haklidan, Dogrudan, Guzelden, Sevgiden, Ezilenden, Somurulenden ve herturlu haksizliga ugriyanin yaninda yer almaktir. Haksizliga, Zalime, Zulume ve herturden vicdansizliga karsi durmasi gereken bir durusa sahip olmasi bu yolun vazgecilmez gelenegidir.

Kainatın Aynasıyım
Mademki Ben Bir İnsanım
Hakkın Varlık Deryasıyım
Mademki Ben Bir İnsanım

İnsan Hakta Hak İnsanda
Ne Ararsan Var İnsanda
Çok Marifet Var İnsanda
Mademki Ben Bir İnsanım

Tevrat'ı Yazabilirim
İncil'i Dizebilirim
Kur'an'ı Sezebilirim
Madem Ki Ben Bir İnsanım

Bunca Temenni Dilekler
Vız Gelir Çarkı Felekler
Bana Eğilsin Melekler
Mademki Ben Bir İnsanım

Daimiyim Harap Benim
Ayaklara Turap Benim
Aşk Ehline Şarap Benim
Mademki Ben Bir İnsanım

Saygi ve Insani Sevgilerimle

Raya Haq Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil