Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > Toplumsal Konular > Eğitim - Öğretim

Eğitim - Öğretim Okulumuz, sınavlarımız, eğitim sistemimiz... Eğitim ve öğretim konuları forumu.

Seçenekler Arama Stil
Alt 02.12.2008, 21:27   #1
Yazar
keza
Forumla Bütünleşmiş

keza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: TUNCELİ
Fikirler Tecrübe Puanı: 74
İtibar Puanı: 626
keza isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyekeza isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyekeza isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyekeza isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyekeza isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyekeza isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üye

Ettiği Teşekkür: 839
545 Mesajına 883 Kere Teşekkür Edlidi

Standart “Meslek Lisesi Memleket Meselesi”

“Meslek Lisesi Memleket Meselesi”
Çanakkale İMKB A.M.L.’den Öğrenciler

Biz Çanakkale İMKB Anadolu Meslek Lisesinde okumakta olan bir grup arkadaşız. Sizlere meslek lisesinde okumanın ne kadar zor olduğunu, yaşadığımız zorlukları ve olumsuzlukları belirterek anlatmaya çalışacağız.

Aslında birçok şey var ama biz sizlere en belirginlerini anlatmaya çalışacağız. Sizlerinde bildiği gibi meslek liselerinin 4 yıllık bir üniversitelerde bölümleri çok çeşitli değil. Sadece kendi branşlarını öğretmenliklerini seçebiliyorlar. Mesela bizim bölümümüz bilgisayar yani biz sadece bilgisayar öğretmeni olabiliyoruz. Onu da ortalama bir meslek lisesi öğrencisinin kazanması çok zor. Bunun içinde 4 yıllık bir üniversiteyi kazanmak için iyi bir sayısal puan yapmamız gerekli. Ama lise 1’den sonra fizik, kimya, biyoloji ve lise 2’den sonra matematik dersleri görmüyoruz. Öğrenciler dershanelere gitmek zorunda kalıyor. Parası olmayansa çaresizlik içinde, bu sisteme boyun eğiyor.

Size biz bu sorunları maddeler halinde anlatmanın doğru olacağını düşündük.
1)- Çok ağır ders temposu ( günde 10 saat ders)
2)-Yeterli öğretmenin bulunmaması (Lise 1’de bilgisayar derslerine branş öğretmeni yerine müdür yardımcısı ders işliyordu.)
3)-Yeterli mesleki aracın bulunmaması (10 tane bilgisayar bölümü için sadece 3 tane bilgisayar laboratuarı var)
4)-MEB tarafından meslek dersi kitapları basılmıyor ve bu kitapları bulmak neredeyse imkânsız.

Ayrıca tüm bu sorunları dışında bir sorunumuz daha var ki inanılır gibi değil. Devletin okula hizmetli ataması gerekirken, bunu yerine okul idaresinin tuttuğu hizmetlilerin parası öğrenci velilerinden toplanıyor

__gençhayat__

___________________İMZA___________________

MUNZUR ONURUMDUR...! MUNZURUMA DOKUNMA...!

BAŞEĞMEZLİK VE ÇİÇEK ÜLKESİ DERSİMDE BARAJLARA GÜMÜŞ KAPIDAN GÜMÜŞ RENKLİ MUNZUR DAĞLARINDAN GEÇİT YOK...!

Werin canino em bibin yek li Mûnzûrê semah bigrin

Yansak Kavrulsak Alevin Kızgınlığında...
Dilimizde Aynı Şarkılar...
keza Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
keza Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 02.12.2008, 22:31   #2
Yazar
KARARTI
AYIN ŞAİRİ

KARARTI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ERZİNCAN
Fikirler Tecrübe Puanı: 63
İtibar Puanı: 853
KARARTI parlak bir geçmişe sahipKARARTI parlak bir geçmişe sahipKARARTI parlak bir geçmişe sahipKARARTI parlak bir geçmişe sahipKARARTI parlak bir geçmişe sahipKARARTI parlak bir geçmişe sahipKARARTI parlak bir geçmişe sahip

Ettiği Teşekkür: 902
522 Mesajına 1.149 Kere Teşekkür Edlidi

ben bir meslek lisesi mezunu olarak sonuna kadar katılıyorum.meslek liselierinde ki olumsuzlukların güçlüklerin bir an önce giderilmesi tarftarıyım...kolaylıklar olsun meslek lisesinde okuyan arkadaşlara.....

___________________İMZA___________________
GiTmE KaL DeSeM BeNdE SeVdİM DeSeM.......
KARARTI Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
KARARTI Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil