Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > Aleviweb > Öneriler ve Üyelik Sorunları

Öneriler ve Üyelik Sorunları Sitemizle ilgili öneri, dilek, istek ve şikayetleriniz. Üye olamıyorsanız veya giriş sorunları yaşıyorsanız buradan yardım isteyebilirsiniz. Üye olmayanlar da bu bölüme yazabilir.

Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil
Alt 09.10.2015, 01:01   #1
Yazar
haziran_AW
yorgun savaşçı

haziran_AW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler
Space Invaders Champion! Pacman Champion! Breakout Champion! Castle Defend Champion! Balloon Bomber Champion!
Tournaments Won: 1

Memleket: AMASYA

Fikirler Tecrübe Puanı: 94
İtibar Puanı: 1415
haziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı var
haziran_AW - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 3.577
1.695 Mesajına 3.780 Kere Teşekkür Edlidi

Standart Usulsüz Banlamalar

Alıntı:
Ferhat Güneyli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Slistre isimli üyenin;

1. Foruma uyumsuzluk

2. Terbiyesizlik

3. Sanal kurnazlık (Alevi sitelerine beş-on isimle dadanmış, gözcü, küpeşteci, slistre gibi isimler alıp faşizmin propagandasında kullanmaktadır),

4. Şövenistlik

Özellikleriyle forumlara hiç bir olumlu katkı yapamamaktan ötürü 7 gün yazım hakları bağlanmıştır.
değerli dostlar,
hukukda "kanunlarda belirtilmeyen suça ceza verilemez" ilkesi vardır.yani açık seçik kanunda belirtilmemişse siz bu suçtur diyerek kimseyi cezalandıramazsınız.aleviweb geleneklerinde de bu güne kadar forumun hangi maddesi ihlal edilmişse belirtilmiş veya en azından ilgili madde de belirtilen ifadeler yazılarak banlama yapılmıştır.şimdi ben merak ediyorum,

1.foruma uyumsuzluk hangi forum kuralını ihlal etmiştir.foruma uyumsuzluğun kıriteri nedir.hangi kuralın/kuralların ihlalidir ki foruma uyumsuzluk sayılır.

2.terbiyesizlik ağır bir ifadedir.aleviweb yönetiminin kişileri terbiye etmek gibi bir görevi yoktur.aksine biz bu güne kadar yönetim olarak üyelerimizi terbiyesiz,ahlaksız olarak nitelemedik.küfür ve hakaret durumları ile ilgili olarak forum kuralllarını işlettik.buna hiç birimiz itiraz etmedik,savunmadık.bir üyemizi bu kadar rahatlıkla "terbiyesiz" olarak itham edeceğimiz üyenin mesajı hangisidir.ferhat güneylinin yine aleviweb geleneklerine aykırı olarak yandaşı bir kaç üyenin olumsuz mesajlarını değiştirdiğini biliyoruz.örnekleri mevcut daha öncede belirttim.banlanan bu üyemizin kurallara aykırı bir mesajı varsa madem neden düzeltilmeyerek cezalandırılmıştır.ferhat güneyli taraf tutarak fikrini beğenmediği üyelere karşı yönetim gücünü ve yetkilerini mi kullanmaktadır.

3.sanal kurnazlık ne demektir.kişilerin farklı sitelerde farklı nicklerle yazıyor olması ne zamandan beri aleviwebin ilgi alanlarına girmeye başladı.kişilerin farklı sitelerde farklı isimlerle yazdıkları mesajlar isterse faşizm propagandası olsun bizi niye ilgilendiriyor.sanal kurnazlık yapmak suçtur şeklinde yeni uydurulmuş bir forum kuralımız mı var.

4.Şovenizm, özgün anlamda abartılı, saldırgan bir vatanseverlik ve ulusal üstünlük inancıdır.[1]

Bu kavramın isim babası Nicolas Chauvin'dir. Napoleon'un ordusunda asker olan bu Fransız, 17 kez yaralandı ve yine de Fransa için savaşmaya devam etti. Kendisini ülkesi uğruna feda etmekten kaçınmayan Napoleon'un askeri Chauvin'i model alan saldırgan vatanseverlik için "şovenizm" denilmeye başlandı.(vikipedi)

aleviweb sanal dünyada kişilerin fikirlerini özgürce ifade edebildiği yegane platformdur.forum kurallarımıza aykırılık teşkil etmediği sürece her görüş,her inanç vb forumda yer bulabilir.haliyle şovenistlik yapmanın aykırı olduğu bir forum kuralımız yokken,cezalandırılan üyenin de abartılacak kadar büyük şovenist mesajları bulunmuyorken sırf milliyetçi vatanperver görüşlere sahip olduğu için üyemizin banlanması uygunmudur.

konuyu yönetici/yönetim ekseninde tartışmak niyetinde değilim.öyle düşünsem sorumlular odasında başlık açardım.aleviwebde zaman zaman yaşadığımız yönetimin taraflı olduğu ile ilgili görüşlere katkı sağlaması açısından burada tartışılması gerektiğini düşünüyorum.üyelerimizin tarafgirliği bir tarafa bırakıp sadece aleviweb geleneklerine yönelik olarak foruma katkı sağlamalarını bekliyorum.burası bizim sitemiz.aleviweb ferahttanda,hazirandan da,yorum dan da önce gelir.konu yönetim veya kişiler değil geleneklerimizdir.sahip çıkacağınızı umut ediyorum.

___________________İMZA___________________
zaman her zaman haklı çıkarmıştır beni.dile kolay 10 yıl oldu bu imzayı atalı.

yılandan korkmam yalandan korktuğum kadar(korkmadım)

nokta kadar menfaat için,virgül gibi eğilme(eğilmedim)

http://hizliresim.com/Po3PZ6][img]http://i.hizliresim.com/Po3PZ6.png

haziran_AW Ã?evrimdıÅ?ı  
haziran_AW Kullanıcısına bu mesajı için teşekkür eden üyeler:
bektaşksk (09.10.2015)
Alt 09.10.2015, 22:47   #2
Yazar
Ferhat Güneyli
Kontrollü Üye

Ferhat Güneyli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: SİVAS
Fikirler Tecrübe Puanı: 0
İtibar Puanı: 304
Ferhat Güneyli sevilen bir üyeFerhat Güneyli sevilen bir üyeFerhat Güneyli sevilen bir üyeFerhat Güneyli sevilen bir üye

Ettiği Teşekkür: 452
249 Mesajına 425 Kere Teşekkür Edlidi

1. Foruma Uyumsuzluk

Forum Kurallari, Madde 14.
Forumun işleyiş ve Kurallari konusunda katılımçıları Bilgilendirmek Adminlerin veya Moderatörlerin görevi değildir. Katılımcılar bu kuralları okuyup uymak zorundadır.

Madde 25.
Forumumuz Alevi olmayan insanlara açıktır. Alevi olmayan arkadaşlarımız Alevilik bölümü dışındaki bölümlerde paylaşımlarda bulunabileceği gibi; Alevilik bölümlerinde Alevilik hakkında merak ettiklerini sorabilirler, fikirlerini paylaşabilirler. Fakat "Siz de müslümansanız neden camiye gitmiyorsunuz?" gibi yüzyıllardır sorulan soruları sorarak forumu boşa meşgul etme hakları yoktur. Bu konuda forumumuzun eski konularını karıştırabilirler. Ayrıca yazılanların bir "merak giderme" ve "görüş alışverişi" yerine "dayatmacı", "suçlayıcı" bir dille yazılmasına izin verilmez. Sitemiz; üyelerinin enerjisini tekrar tekrar aynı konulara dalan, "önyargılı" tartışmalarla geçirmesini engelleyerek; kendisini daha işlevli hale getirmeyi amaç edinmiştir. Bu konuda takdir hakkı site yönetiminindir. Bu kuralın ihlali durumunda yönetim gerekli önlemi alma, ısrarı durumunda da üyeyi siteden uzaklaştırma hakkına sahiptir.

Madde 27.
Forumumuzda yasadışı örgütlerin (özellikle de PKK) propagandası veya bu şekilde yorumlanabilecek yazılar yasaktır. Forumumuzda bu örgütlerin eleştirisi (olumlu veya olumsuz) yer bulamaz. Bu tür konular forumumuzla ilgili değildir. Konular kapatılır. Israrcı olan üyelere yaptırım uygulanır.

Madde 17.
Forumun Kurallarına uymayan Katılımcıların Forumda yazı yazması engellenecektir. Bu işlem ihtar verilmeden de yapılabılır.

2. Terbiyesizlik

"biz bu güne kadar yönetim olarak üyelerimizi terbiyesiz,ahlaksız olarak nitelemedik.küfür ve hakaret durumları ile ilgili olarak forum kuralllarını işlettik." denilmektedir. Terbiyesizlik bir sifat, küfür etmek ve hakaret etmek de onun eylemidir, bu eylemlerle o sifat olusur. Hakaret ve küfür edenin terbiyeli oldugu iddia edilemeyecegi gibi, yorum kurnazligi ile de bu gercek ortadan kaldirilamaz. Ve forumun kurali aciktir:

Madde 16.
Başka bir Üye için ağza alınmayacak Laflar yada aşağılayıcı Cümleler kullanan, yada her türlü forumun huzurunu kaçırmak isteyen Kullanıcılar hakkında derhal 1. ihtar verilir, ayni hatayi ikinci defa yapıldığında derhal forumumuzdan uzaklaştırılırlar.

3. Sanal kurnazlik.

Fanatik görüslerini yayabilmek icin özellikle hosgörülü, demokratik Alevi forumlarina üye olmak, yasaklandigi icin de sürekli baska isimlerle ayni görüsleri biteviye yazmak, konu basligi ne olursa olsun her konu altina fanatik görüslerini kopyalamak, sanal kurnazlik yapmak demektir. Savunulmaya calisilan üye fanatik bir Türkcüdür. Bunun yüzlerce kaniti onlarca yazisinda bulunabilir ve bu eylem de 21. maddede yaptirim altindadir.

Madde 21,
Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü konular içeren yazılar yazılamaz. (Topluluk Örnekleri: Türk, Kürt, Ermeni, Yahudi, Çerkez, Zenci, Hint, Arap, Çingene, Roman, Rus, Göçmen gibi.) İnsanları ırkından, mezhebinden, dilinden, dininden dolayı dışlayan, aşağılayan yazılar silinir ve üye uzaklaştırılır. Irk vb doğuştan kazanılan özellikler hakkında tespitte bulunmak için objektif kaynaklar gösterilmelidir. Diğer gruplar (düşünce akımları, siyasal gruplar gibi) hakkında yapılan eleştiri ve tespitler ise ahlaki kriterlerin dışına çıkamaz.

4. Şövenistlik

".forum kurallarımıza aykırılık teşkil etmediği sürece her görüş,her inanç vb forumda yer bulabilir.haliyle şovenistlik yapmanın aykırı olduğu bir forum kuralımız yokken, (...)" görüsü dayanaksizdir. Sözkonusu üyenin hemen her mesaji Forum kurallarinin bir kac maddesini, özellikle 21. maddeyi ihlal ederken, "Forum kurallarina aykirilik teskil etmedigi sürece" denilemez. "sövenistlik yapmanin aykiri oldugu Forum kuralimiz yokken" denilmez. Cünkü 21. madde fanatikligi, sövenistligi, irkciligi, dinciligi, bagnazligi reddeder, ters davranislari yaptirim altinda tutar.

Madde 21.
Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü konular içeren yazılar yazılamaz. (Topluluk Örnekleri: Türk, Kürt, Ermeni, Yahudi, Çerkez, Zenci, Hint, Arap, Çingene, Roman, Rus, Göçmen gibi.) İnsanları ırkından, mezhebinden, dilinden, dininden dolayı dışlayan, aşağılayan yazılar silinir ve üye uzaklaştırılır. Irk vb doğuştan kazanılan özellikler hakkında tespitte bulunmak için objektif kaynaklar gösterilmelidir. Diğer gruplar (düşünce akımları, siyasal gruplar gibi) hakkında yapılan eleştiri ve tespitler ise ahlaki kriterlerin dışına çıkamaz.

Konu Ferhat Güneyli tarafından (09.10.2015 Saat 22:55 ) değiştirilmiştir.
Ferhat Güneyli Ã?evrimdıÅ?ı  
Alt 09.10.2015, 23:03   #3
Yazar
gnost
Forumla Bütünleşmiş

gnost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ÇORUM
Fikirler Tecrübe Puanı: 95
İtibar Puanı: 1138
gnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı var

Ettiği Teşekkür: 828
1.206 Mesajına 2.509 Kere Teşekkür Edlidi

Eee bu durumda Haziran gibi birsinin bu sitede ne işi var? ''Saha'' dururken..

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

gnost Ã?evrimdıÅ?ı  
Alt 09.10.2015, 23:08   #4
Yazar
gnost
Forumla Bütünleşmiş

gnost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ÇORUM
Fikirler Tecrübe Puanı: 95
İtibar Puanı: 1138
gnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı var

Ettiği Teşekkür: 828
1.206 Mesajına 2.509 Kere Teşekkür Edlidi

Çok mantıklı bir soru sormuş gibi bir de baktaşksk rumuzlu üye teşekkür etmiş..

Aleviweb in tüm kuralları uzunca bir süredir Haziran ve onun gibi bir kaç faşizan düşünceli üye için işletilmedi.Forumun çok sesli ve çok renkli yapısına zeval gelmesin diyemidir bilemiyorum ancak bu işletilmeyiş forumun üzerinde durduğu server a zarar vermez..Ancak Alevi ismine ciddi zararlar vermektedir.

gnost Ã?evrimdıÅ?ı  
Alt 10.10.2015, 01:12   #5
Yazar
haziran_AW
yorgun savaşçı

Bilgiler
Space Invaders Champion! Pacman Champion! Breakout Champion! Castle Defend Champion! Balloon Bomber Champion!

haziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı var

Alıntı:
gnost Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Eee bu durumda Haziran gibi birsinin bu sitede ne işi var? ''Saha'' dururken..
sahadan yeni döndüm,dinleniyorum.

haziran_AW Ã?evrimdıÅ?ı  
Alt 10.10.2015, 01:20   #6
Yazar
haziran_AW
yorgun savaşçı

Bilgiler

Alıntı:
gnost Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Çok mantıklı bir soru sormuş gibi bir de baktaşksk rumuzlu üye teşekkür etmiş..

Aleviweb in tüm kuralları uzunca bir süredir Haziran ve onun gibi bir kaç faşizan düşünceli üye için işletilmedi.Forumun çok sesli ve çok renkli yapısına zeval gelmesin diyemidir bilemiyorum ancak bu işletilmeyiş forumun üzerinde durduğu server a zarar vermez..Ancak Alevi ismine ciddi zararlar vermektedir.
yandaşının foyasını ortaya döktüm ya kapı arkasında saldırmak için bekleyenler tek tek burunlarını uzatmaya başladı.yazdıklarıma cevap yok,irdeleme yok anında şahsıma saldırı var.gnost her zamanki gibi bizleri şaşırtmıyor.ama alışığız,sorun yok.

forumun kuralları eğer senin gibi faşist bölücüler tarafından işletilmiyorsa şayet haziran içinde işletilmiyordur.böyle olmadığını defalarca izah etmemize rağmen temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp önümüze sürüyorsun ama karnımız tok.kendi yandaşın aleviweb geleneklerine zarar verirken hiç sesin çıkmıyor yüzünüze vurunca alevi olduğunuz aklınıza geliyor.bumu alevi adaleti.ırkçı kürtçü faşistleri desteklerken aleviliğin gelmiyormuydu aklına.insan kanı içenleri alkışlamaya devam ediyorsun.sen mi alevisin.

haziran_AW Ã?evrimdıÅ?ı  
Alt 10.10.2015, 01:33   #7
Yazar
haziran_AW
yorgun savaşçı

Bilgiler

Alıntı:
Ferhat Güneyli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
1. Foruma Uyumsuzluk

Forum Kurallari, Madde 14.
Forumun işleyiş ve Kurallari konusunda katılımçıları Bilgilendirmek Adminlerin veya Moderatörlerin görevi değildir. Katılımcılar bu kuralları okuyup uymak zorundadır.

Madde 25.
Forumumuz Alevi olmayan insanlara açıktır. Alevi olmayan arkadaşlarımız Alevilik bölümü dışındaki bölümlerde paylaşımlarda bulunabileceği gibi; Alevilik bölümlerinde Alevilik hakkında merak ettiklerini sorabilirler, fikirlerini paylaşabilirler. Fakat "Siz de müslümansanız neden camiye gitmiyorsunuz?" gibi yüzyıllardır sorulan soruları sorarak forumu boşa meşgul etme hakları yoktur. Bu konuda forumumuzun eski konularını karıştırabilirler. Ayrıca yazılanların bir "merak giderme" ve "görüş alışverişi" yerine "dayatmacı", "suçlayıcı" bir dille yazılmasına izin verilmez. Sitemiz; üyelerinin enerjisini tekrar tekrar aynı konulara dalan, "önyargılı" tartışmalarla geçirmesini engelleyerek; kendisini daha işlevli hale getirmeyi amaç edinmiştir. Bu konuda takdir hakkı site yönetiminindir. Bu kuralın ihlali durumunda yönetim gerekli önlemi alma, ısrarı durumunda da üyeyi siteden uzaklaştırma hakkına sahiptir.

Madde 27.
Forumumuzda yasadışı örgütlerin (özellikle de PKK) propagandası veya bu şekilde yorumlanabilecek yazılar yasaktır. Forumumuzda bu örgütlerin eleştirisi (olumlu veya olumsuz) yer bulamaz. Bu tür konular forumumuzla ilgili değildir. Konular kapatılır. Israrcı olan üyelere yaptırım uygulanır.

Madde 17.
Forumun Kurallarına uymayan Katılımcıların Forumda yazı yazması engellenecektir. Bu işlem ihtar verilmeden de yapılabılır.

2. Terbiyesizlik

"biz bu güne kadar yönetim olarak üyelerimizi terbiyesiz,ahlaksız olarak nitelemedik.küfür ve hakaret durumları ile ilgili olarak forum kuralllarını işlettik." denilmektedir. Terbiyesizlik bir sifat, küfür etmek ve hakaret etmek de onun eylemidir, bu eylemlerle o sifat olusur. Hakaret ve küfür edenin terbiyeli oldugu iddia edilemeyecegi gibi, yorum kurnazligi ile de bu gercek ortadan kaldirilamaz. Ve forumun kurali aciktir:

Madde 16.
Başka bir Üye için ağza alınmayacak Laflar yada aşağılayıcı Cümleler kullanan, yada her türlü forumun huzurunu kaçırmak isteyen Kullanıcılar hakkında derhal 1. ihtar verilir, ayni hatayi ikinci defa yapıldığında derhal forumumuzdan uzaklaştırılırlar.

3. Sanal kurnazlik.

Fanatik görüslerini yayabilmek icin özellikle hosgörülü, demokratik Alevi forumlarina üye olmak, yasaklandigi icin de sürekli baska isimlerle ayni görüsleri biteviye yazmak, konu basligi ne olursa olsun her konu altina fanatik görüslerini kopyalamak, sanal kurnazlik yapmak demektir. Savunulmaya calisilan üye fanatik bir Türkcüdür. Bunun yüzlerce kaniti onlarca yazisinda bulunabilir ve bu eylem de 21. maddede yaptirim altindadir.

Madde 21,

4. Şövenistlik

".forum kurallarımıza aykırılık teşkil etmediği sürece her görüş,her inanç vb forumda yer bulabilir.haliyle şovenistlik yapmanın aykırı olduğu bir forum kuralımız yokken, (...)" görüsü dayanaksizdir. Sözkonusu üyenin hemen her mesaji Forum kurallarinin bir kac maddesini, özellikle 21. maddeyi ihlal ederken, "Forum kurallarina aykirilik teskil etmedigi sürece" denilemez. "sövenistlik yapmanin aykiri oldugu Forum kuralimiz yokken" denilmez. Cünkü 21. madde fanatikligi, sövenistligi, irkciligi, dinciligi, bagnazligi reddeder, ters davranislari yaptirim altinda tutar.

Madde 21.
üfürme ferhat.kendi kafandan yorumlar yaparak forum kurallarını değiştiremezsin.tüm banlanma başlığını oku,incele örneklerini göster.bu forumdan milliyetçi kimliğinden dolayı kim uzaklaştırılmış bu güne kadar.kürt şovenistlerine,pkk destekçilerine karşı bu kuralları niye işletmedin bu güne kadar.kendi yandaşlarının kurallara uygun olmayan mesaj içeriklerini değiştirirken bu kurallardan haberin yokmuydu.hep söyledik faşizm davulları çalan sizler en büyük faşistlersiniz.hiç bir yetkim olmadığı halde yönetici vasfıma dil uzatan aymazlar ellerine geçirdikleri ilk yetkide insanların dillerine kilit vuranlarsınız.gazete haberlerini paylaştığı için insanları bu siteden uzaklaştıranlarsınız.

bahsedilen forum kuralları ile üyemizin banlanmasının hiç bir ilgisi alakası yoktur.ferhat güneyli düşüncelerini beğenmediği redyellow ve silistre nickli üyelere karşı forum yetkilerini haksız bir şekilde kullanarak aleviwebin çok sesli özgürlükçü yapısına zarar vermiştir.forumun en terbiyesiz üyesidir.normal üye iken başlayan bu terbiyesiz ahlaksız tehditkar tutumu yönetici olduktan sonra çığrından çıkmıştır.kendi gibi düşünmeyenlere yaşam hakkı tanımamaktadır.

ilk mesajımda belirttim konuyu kişisel anlamda tartışmak istemiyorum.ama şahsımla ilgili sataşmalara da cevap veremeyecek durumda değilim.konuyu hazirandan çıkarın kurallar üzerinde tartışalım.siz sulandırdıkça ben yüzünüze çarpmaya devam edeceğim.

haziran_AW Ã?evrimdıÅ?ı  
Alt 10.10.2015, 01:37   #8
Yazar
**Yorum**
Haymatlos

**Yorum** - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: SİVAS

Fikirler Tecrübe Puanı: 156
İtibar Puanı: 2395
**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip
**Yorum** - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 4.652
3.466 Mesajına 6.741 Kere Teşekkür Edlidi

Konu polemikler yüzünden kapatılmıştır.

Oy Vermek Bir Şeyleri Değiştirseydi Yasaklanırdı!

**Yorum** Ã?evrimdıÅ?ı  
Konu Kapatılmıştır

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil