Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > İnsan/Yaşam > Sağlık

Sağlık Genel sağlık sorunları, sağlıklı yaşam ile ilgili bilgiler, sağlık konusunda genel bilgiler

Seçenekler Arama Stil
Alt 04.02.2009, 19:54   #1
Yazar
dilek-16
AW Medeni Cesaret Güzeli

dilek-16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ESKİŞEHİR
Fikirler Tecrübe Puanı: 55
İtibar Puanı: 342
dilek-16 sevilen bir üyedilek-16 sevilen bir üyedilek-16 sevilen bir üyedilek-16 sevilen bir üye

Ettiği Teşekkür: 625
296 Mesajına 508 Kere Teşekkür Edlidi

Standart sigara bıraktırma kürü

Sigara bıraktırma kürü
Sigara bıraktırma kürü için "Leontice leontopetalum" bitkisinin doğru türünün saplarını önermekteyim. Bu kür kibrit çöpü uzunluğunda kesilmiş 50 adet bitki saplarıdır. Canınız her sigara istediğinde, bitki çöplerinden bir tanesi ağıza alınarak ucundan 2-3 kırılarak çiğnenir. Çiğnemeye başladıktan sonra sigaraya olan içme isteği yok olur. Çiğnediğiniz 2-3 cm uzunluğundaki çöpü tükürebilir veya yutabilirsiniz. Her sigara içme isteği geldiğinde aynı şekilde çöpten 2-3 cm çiğnenerek küre devam edilir.

Veya karabaş bikisi de bu amaçla uygulanabilir.

Karabaş bitkisi ve sigara bıraktırma kürü

Karabaş bitkisi aktarlardan temin edilebilir. Raf ömrünün bir yılı geçmemiş olmasına dikkat etmek gerekir.

Kullanma şekli:
Kaynamakta olan bir su bardağı suya bir tatlı kaşığı dolusu ufalanmış karabaş bitkisinden ilave edilir ve dört dakika hafif ateşte kaynatılır. Daha sonra ılımaya bırakılır. Ilıdıktan sonra süzülür. Her sigara içme ihtiyacında bir kere gargara yapılır (ağız çalkalanır). Yutulursa da bir mahsuru yoktur. Sigara içme isteği hemen yok olur. Her sigara içme isteğinde gargara veya ağız çalkalanır. Bu şekilde hazırlanmış olan karabaş çayı, 24 saat boyunca bozulmadan durabilir. Her 24 saatte taze hazırlanması gerekir.

Eğer dışarda iseniz, ve sigara içme ihtiyacı duyduğunuzda karabaş bitkisinin sapından bir adet kibrit çöpü boyunda ağıza alınır ve çiğnenir. Çiğnenmeye başlar başlamaz sigara içme isteği ortadan kalkar. Çiğnenmiş saplarının yutulmasında bir sakınca yoktur.

___________________İMZA___________________
<Dile getirilmeyen bir öfkedir bazen suskunluğumuz… Öylesine yaralanmışızdır ki yaralamak isteriz, yüreğini acıtmak ve kanatmak…Ve biliriz ki hiçbir söz acıtamaz, yaralayamaz ve kanatamaz kimseyi bir suskunluk kadar…Ve susmak en acımasız, öldürücü silahtır bazen.>

BİR KEDİNİN DOKUZ CANI , BİR KADININ DOKUZ KEDİYE YETECEK KADAR CANI VARDİR.

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
[url=http://g.imageshack.us/img171/2009010721231288887pyzshu9.jpg/1/][IMG]http://img171.imageshack.us/img171/2009010721231288887pyzshu9
dilek-16 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
dilek-16 Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 04.02.2009, 21:39   #2
Yazar
yunus2003
EMEKLİ-ALEVİ

yunus2003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: MANİSA
Fikirler Tecrübe Puanı: 41
İtibar Puanı: 338
yunus2003 sevilen bir üyeyunus2003 sevilen bir üyeyunus2003 sevilen bir üyeyunus2003 sevilen bir üye

Ettiği Teşekkür: 97
64 Mesajına 146 Kere Teşekkür Edlidi

malesef 3 aydır karabaş otunun faydasını göremedim..Sigara isteğini azaltmıyor.Çok açı olduğu için sigaranın tatını bozuyor ama içme isteği devam ediyor..

Alıntı:
M.Kemal Atatürk:"Din ve mezhep, herkesin vicdanına kalmış bir iştir. Hiç kimse, hiç kimseyi; ne bir din, ne de bir mezhep kabulüne icbar edebilir (zorlayabilir). Din ve mezhep, hiçbir zaman politika aleti olarak kullanılamaz."
DOST:Bizim için Bütün Ümitlerin Tükendiği Anda Gelendir
yunus2003 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 04.02.2009, 22:09   #3
Yazar
KARARTI
AYIN ŞAİRİ

KARARTI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ERZİNCAN
Fikirler Tecrübe Puanı: 64
İtibar Puanı: 853
KARARTI parlak bir geçmişe sahipKARARTI parlak bir geçmişe sahipKARARTI parlak bir geçmişe sahipKARARTI parlak bir geçmişe sahipKARARTI parlak bir geçmişe sahipKARARTI parlak bir geçmişe sahipKARARTI parlak bir geçmişe sahip

Ettiği Teşekkür: 902
522 Mesajına 1.149 Kere Teşekkür Edlidi

şu sigarayı bırakma isteği içimdeyken bırakmaya yeltenirken ve azlatmaya baslamısken sigarayı bırakmada daha etkili bi çözüm yok mu yaaa

GiTmE KaL DeSeM BeNdE SeVdİM DeSeM.......
KARARTI Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 04.02.2009, 22:58   #4
Yazar
yunus2003
EMEKLİ-ALEVİ

yunus2003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: MANİSA
Fikirler Tecrübe Puanı: 41
İtibar Puanı: 338
yunus2003 sevilen bir üyeyunus2003 sevilen bir üyeyunus2003 sevilen bir üyeyunus2003 sevilen bir üye

Ettiği Teşekkür: 97
64 Mesajına 146 Kere Teşekkür Edlidi

malesef yok.tek ilaç irade.6 kez bırakmayı denedim ama olmadı.en uzun süreli bırakmam 21 gün oldu..bu sürede 9 kğ aldım.bu sefer farklı rahatsızlıklar oluştu.bunları iradenle yenebilirsen olur.ben artık bırakmamaya karar verdim.çünkü bu süre içerisinde kendime eziyet ettiğimi anladım.psikolojim bozuldu.şim bırakmamaya karar verdiğim için çok rahatım..

Alıntı:
M.Kemal Atatürk:"Din ve mezhep, herkesin vicdanına kalmış bir iştir. Hiç kimse, hiç kimseyi; ne bir din, ne de bir mezhep kabulüne icbar edebilir (zorlayabilir). Din ve mezhep, hiçbir zaman politika aleti olarak kullanılamaz."
DOST:Bizim için Bütün Ümitlerin Tükendiği Anda Gelendir
yunus2003 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 05.02.2009, 00:10   #5
Yazar
Alevikiz83
Forumu İyi Bilen

Alevikiz83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ÇORUM
Fikirler Tecrübe Puanı: 39
İtibar Puanı: 75
Alevikiz83 yakında sevilen bir üye olabilir

Ettiği Teşekkür: 505
127 Mesajına 214 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
yunus2003 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
malesef yok.tek ilaç irade.6 kez bırakmayı denedim ama olmadı.en uzun süreli bırakmam 21 gün oldu..bu sürede 9 kğ aldım.bu sefer farklı rahatsızlıklar oluştu.bunları iradenle yenebilirsen olur.ben artık bırakmamaya karar verdim.çünkü bu süre içerisinde kendime eziyet ettiğimi anladım.psikolojim bozuldu.şim bırakmamaya karar verdiğim için çok rahatım..

Yunus can, bence hep dene tam birakana kadar. Baslarinda pek cok sigara icilmeyen yerlere gitmeye calis. Sigara icen arkadaslarla bulusmamaya bak. Tanidiklarina söyle biraktigini cünkü yaninda daha dikkatli olurlar. Biraz daha hirsli ve güclü ol. En zor olan zaten su ilk 3 hafta, ondan sonra daha cok sabirli olunuyor. Ileride gercekten cok mutlu olursun. Umudunu hic birzaman yitirme. Ben hep sunu kendime derdim, yeni biraktigimda: Sen beni öldüremiyeceksin, ben seni öldürücegim, diye. Bak simdi 2 seneye yaklasti, hic icmemis gibiyim. Tamam ilk biraktigimda birkac kilo aldim ama alistiktan sonrada aldigim kilolari yine verdim . Bu kadar basit. Hep ileriye bak, geriye bakma .

Ya Allah, Ya Muhammed, Ya Ali

[SIGPIC][/SIGPIC]

Dönen dönsün, ben dönmezem yolumdan!!!

Sevilmek istiyorsak, önce sevmeyi ögrenmeliyiz.
Alevikiz83 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alevikiz83 Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 05.02.2009, 08:20   #6
Yazar
ceritlı
Forumla Bütünleşmiş

ceritlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: SİVAS
Fikirler Tecrübe Puanı: 80
İtibar Puanı: 1591
ceritlı ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorceritlı ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorceritlı ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorceritlı ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorceritlı ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorceritlı ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorceritlı ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorceritlı ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorceritlı ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorceritlı ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorceritlı ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor

Ettiği Teşekkür: 6.639
1.204 Mesajına 2.466 Kere Teşekkür Edlidi

tavsiye ve açıklamalar için teşekürler.

büyük mücadeleyle bıraktım canlar irade başta gerekli içmeyin şu meredi sigarayla boğuşarak bir sene içtim bıraktım içtim bıraktım sononda başardım ve kazandım sizlerde başaracaksınız ...

islamın temeli ahlak
ahlakın özü bilgi
bilginın özü akıldır

hacı bektaş veli

HADDİNİ BİLEN MERTTİR
VATAN BÖLÜNMEZ TEKTİR
CUMHURİYET İÇİNDE
CUMHURİYET KURAN NAMERTTIR
ceritlı Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
ceritlı Kullanıcısına bu mesajı için 3 üye teşekkür etti:
Alt 05.02.2009, 08:59   #7
Yazar
barışcan
Forum Katılımcısı

barışcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: MALATYA
Fikirler Tecrübe Puanı: 42
İtibar Puanı: 88
barışcan yakında sevilen bir üye olabilir

Ettiği Teşekkür: 327
63 Mesajına 107 Kere Teşekkür Edlidi

Her türlü yöntemi kullandım bırakmak için ama olmadı.bırakıyorsun tekrar başlıyorsun.bir oldu iki oldu ama sonunda irademi kullanarak bıraktım ve ben kazandııııım.tüm canlara sigarasız ve sağlıklı günler dilerim.

barışcan Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
barışcan Kullanıcısına bu mesajı için 2 üye teşekkür etti:

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil