Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > İnsan/Yaşam > Televizyon ve Radyo > Yol Tv

Yol Tv Yol Tv ile ilgili genel bilgi ve paylaşım forumu. Yol Tv yayınıyla ilgili bilgiler, eleştiriler ve öneriler.

Seçenekler Arama Stil
Alt 26.09.2008, 20:35   #1
Yazar
venge hak
Forumla Bütünleşmiş

venge hak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ERZİNCAN
Fikirler Tecrübe Puanı: 83
İtibar Puanı: 1391
venge hak görkemli bir forum yaşantısı varvenge hak görkemli bir forum yaşantısı varvenge hak görkemli bir forum yaşantısı varvenge hak görkemli bir forum yaşantısı varvenge hak görkemli bir forum yaşantısı varvenge hak görkemli bir forum yaşantısı varvenge hak görkemli bir forum yaşantısı varvenge hak görkemli bir forum yaşantısı varvenge hak görkemli bir forum yaşantısı varvenge hak görkemli bir forum yaşantısı var

Ettiği Teşekkür: 1.693
1.297 Mesajına 3.346 Kere Teşekkür Edlidi

Standart Dersim den Esintiler programi Yoltv`de

Ali Kilic ile Dersim den Esintiler programi Yoltv`de

Alıntı:
Bir Ay önce Dersimde isadamlarimizin maddi destegiyle yaptigim cekimlerde her yönüyle Dersim i ekrana tasidigimiz 12 bölümlük programimiz 1 Ekimden itibaren her carsamba Türkiye saatiyle 17.30 ve Avrupa saatiyle 16.30`da vede cumartesi aksamlari türkiye saatiyle 23.00 ve Avrupa saatiylede 22.00'de Ali Kilic ile Dersim den Esintiler programi Yoltv`de yayina basliyacaktir. Günlerce Dersim de gece gündüz, dag,tas demeden kameraman arkadasim Ilyas Kurban la her yönüyle Dersim i ekrana tasimak icin gezdik ve öyle inaniyoruzki Dersim ilk kez cok detayli ekrana gelecek ve Yol tv seyircisiyle bulusacak.

Bu programlarimizda her gittigimiz yerde sunu gördük ve yasadik ki Dersim de her kime dokunduysak bin ah isittik cünkü Dersim,Tunceli olupta sorunu olmayan yoktu bizde bu sorunlari,gördüklerimizi,yasadiklarimizi,duyduklar imizi ekrana tasimaya calistik.Basta Dersim Merkezi olmak üzere 7 ilcemizi dolasarak ziyaretleri,tarihi yerleri,selaleleri,kaplicalari, bosalan köyleri ve geri dönüsleri,sazi,sözü,manileri,yemekleri,oyunlari, belediye baskanlari ve halkla reportajlar, dersimin sorunlari olan bunlarin basinda issizlik,egitim, genclik,kadinlar,esnaf,köy, hatta 2003 yilinda Pülümür Depreminde büyük hasar gören ve halen insanlarin oturdugu meydanlar mahallesindeki konutlar gibi basta olmak üzere daha bir çok konuya deginmeye çalistik.Doga harikasi olan Dersimden,Munzurdan,Halbori gözelerinden görüntüler ve dersim halkinin gönlünde taht kurmus Sevusen, Bava Bertal ve Pülümür de Musa nin hayat hikayeleri ve ayni zamanda 8.Munzur Doga ve Kültür Festivalinden Tunceli Merkez,Pertek,Hozat ve Ovaciktan muhtesem görüntüler yer aliyor. Böyle inaniyorumki sizlerde seyredince bilhasa Dersimliler eskiye gidecekler, bilmiyenler taniyacaklar vede Pertek Belediye Baskanimiz sayin Kenan Cetin in dedigi gibi seneye proramimiz vesile olur daha çok insan Dersim i ziyaret eder.Tabiki çekimlerin bütün bunlarin olmasi imkanlarla,çaba,emek ve istekle olur.

Bu program in ekrana tasinmasinda bana maddi destekleri olan Dersim li isadamlarimiza basta ana sponsorlugumuzu üstlenen degerli Abim sn.Ercan Özen e, sevgili kardesim ve akrabamiz sn.Hasan Aydin a, sn.Mahmut Küçük e sn.Ali Sen e,sn.Hüseyin Tas a sonsuz tesekkürlerimi iletiyorum.Ayrica manevi destek veren Stuttgart Dersim Inisiyatifi Baskani sn.Müslüm Yalay a, günlerce benimle birlikte kahirimi ceken gece gündüz, dag, tas demeden kamera çekimini yapan sevgili Ilyas Kurban a yine saatlerce hatta günlerce bu çekimlerin montajini ayni sekilde kahirimi ceken titiz çalismasi ile can dostum Abim Osman Gültekin e, Serkan Karaca kardesime bu kadar fedakarliklarindan dolayi binlerce kez tesekkür ediyorum. Ayrica Pülümür den Büyükcesme,Büklü Dede, Pülümür Merkezi,Kirmizi köprü,Pergini ve bizim köyümüzden de görüntüler yer alacak.

O Düzgün Baba,Munzur Baba,Kures Baba yardimcilari ve Hizir yoldaslari olsun.

Yakinda Yol tv ekranlarinda bulusmak dilegiyle

Saygi ve Sevgilerimle

Ali Kiliç

___________________İMZA___________________
Yaşamak! Bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine.....

dinin her türlüsünün devlet aygıtının dışına çıkarılması için mücadele etmeliyiz...

aç insanlar, aç bebeler
ezilen, sömürülen hor görülen insanlar
ve işkenceden geçen nice yiğitler
varlığıyla ısıtan ve ışık saçan insanlar
selam sizlere...........

yalanla besliyorlar sizi
halbuki açsınız
etle beslenmeye muhtaçsınız
ve beyaz bir sofrada
bir kerre bile yemek yemeden doyasıya
göçüp gidersiniz
bu her dalı yemiş dolu dünyadan...
YALANIM VARSA BAŞBAKAN OLAYIM

ikrare xore wayir biwejiye, rae xu wind meqe...
(ikrarına sahip çık yolunu kaybetme...)
venge hak Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
venge hak Kullanıcısına bu mesajı için 3 üye teşekkür etti:
Alt 03.10.2008, 19:35   #2
Yazar
venge hak
Forumla Bütünleşmiş

venge hak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ERZİNCAN
Fikirler Tecrübe Puanı: 83
İtibar Puanı: 1391
venge hak görkemli bir forum yaşantısı varvenge hak görkemli bir forum yaşantısı varvenge hak görkemli bir forum yaşantısı varvenge hak görkemli bir forum yaşantısı varvenge hak görkemli bir forum yaşantısı varvenge hak görkemli bir forum yaşantısı varvenge hak görkemli bir forum yaşantısı varvenge hak görkemli bir forum yaşantısı varvenge hak görkemli bir forum yaşantısı varvenge hak görkemli bir forum yaşantısı var

Ettiği Teşekkür: 1.693
1.297 Mesajına 3.346 Kere Teşekkür Edlidi
Standart Ali Kılıç tan Açıklama........!

Merhaba Dostlar ,

Ben Ali Kılıç bende Pülümürlüyüm ve şu anda Yol tv`de Dersim den Esintiler Programini hazırlayıp sunuyorum.Daha öncede uzun zaman Düzgün TV`de proğramlar yaptım. Sizin Sitenizde okuduğum kadarıyla seneye Bağır Dağı Festivalini yapmak istiyorsunuz. Bende canla basla desteklerim. Ama benim su anda sizden bir ricam var eger sizlerden Bağır Daği çekilmis ve yayinlanabilecek video kamer çekimleri varsa onlari programimda "bana ulaştırırsanız" yer vermek istiyorum.. Düzgün Tv´deyken Fransa da bir Dügünde Sansa Deresi yakın köylerinde ismini hatırlıyamadığım abi bana öyle bir çekimin kendisinde olduğunu söylemişti ama bulamıyorum. Bu konuda desteginizi bekliyorum.

Saygılarımı sunuyorum.

Ali Kılıç

___________________İMZA___________________
Yaşamak! Bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine.....

dinin her türlüsünün devlet aygıtının dışına çıkarılması için mücadele etmeliyiz...

aç insanlar, aç bebeler
ezilen, sömürülen hor görülen insanlar
ve işkenceden geçen nice yiğitler
varlığıyla ısıtan ve ışık saçan insanlar
selam sizlere...........

yalanla besliyorlar sizi
halbuki açsınız
etle beslenmeye muhtaçsınız
ve beyaz bir sofrada
bir kerre bile yemek yemeden doyasıya
göçüp gidersiniz
bu her dalı yemiş dolu dünyadan...
YALANIM VARSA BAŞBAKAN OLAYIM

ikrare xore wayir biwejiye, rae xu wind meqe...
(ikrarına sahip çık yolunu kaybetme...)
venge hak Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
venge hak Kullanıcısına bu mesajı için 2 üye teşekkür etti:

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil